Válás, vagyonmegosztás


monalisa1 # 2009.06.01. 09:44

A vagyonjogi vitától függetlenül a bíróság a válást már "rég" kimondhatta volna - ha annak feltételei egyébként adottak. (Gyermekelhelyezés, t.díj, lakhatás stb.) Az végül is számotokra előnyös, hogy a bíróság a vagyonjogi dolgokat is bevonná a válóperbe, mert míg a költség most még csak 12.000 Ft illeték, ezzel szemben egy esetleges megállapítási és az azt követő megosztási per hosszú és költséges "mulatság".

Jó lenne ha a vagyonmegosztásban meg tudnátok egyezni és azt a bírósággal jogerőre emeltetni - még ennek a pernek ideje alatt, különben lásd az előző mondat...

Ameddig a bíróság a válást nem mondta ki + 9 hónap még, addig az újabb párkapcsolatból születendő gyermeket mindenképp a férj (= xy) nevére anyakönyveztetik - ezt ellen nincs mit tenni.

Persze lehet majd apaságot elismerő nyílatkozatot tenni stb., de a gyermek csak később és nem kevés jogi huzavona után veheti fel a biológiai apa nevét.

Tehát siettesd a válás kimondását, a vagyonjogi vitát is célszerű lenne lenne még ezen válóperben lerendezni, az új pároddal meg lehetőleg várjátok meg a gyermekvállalást ama fenti 9 hónap utáni időszakra.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Stonehenge # 2009.06.01. 05:26

Tisztelt Fórumozók!

Lehet, hogy nem jó helyre írom ezen sorokat. Ha nem jó akkor kérem mondjátok meg hova is írjam. Szóval....Már 2 éve válófélben vagyok.A bíró most hirtelen közölte, hogy a vagyont is egyben tárgyalja (?).erre mi akkor és ott nem voltunk felkészülve és úgy néz ki hogy évekig pereskedünk majd és így a válást se fogják kimondani. Az lenne a kérdésem, hogyha a párommal babát szeretnénk az hogyan oldható meg, hogy a baba ne a leendő volt férjem nevét kapja születésekor?

kisokos # 2009.05.28. 08:52

ilyen esetben nincs egy időkorlát megszabva
Nincs. Addig egyezkedtek, amíg meg nem állapodtok, vagy a bíróság nem dönt.
Nincs tiltva az időhúzás... rajtad múlik, hogy meddig vagy türelmes és meddig hiszel abban, hogy meg tudtok állapodni, és mikor döntesz úgy, hogy a bíróságtól kéred a a döntést.

Nyilván ő tudja, hogy neked fontosabb a megállapodás, ezért húzza az időt, hátha többet is hajlandó leszel adni azért, hogy végre lezárhasd az ügyet.

kyaa # 2009.05.27. 19:20

Kedves Fórumozók!

Egy válási procedúra vagyoni megosztásánál tartunk, amit szeretnék megoldani peren kívül. Levélváltás után leültünk egyezkedni...ahol a két ügyvéd és én voltam jelen. Ajánlottam egy összeget, amit hajlandó lennék a volt páromnak kifizetni. Ez a megbeszélés kb. februárban volt, és azóta nem kapok hírt. Ügyvédem próbál a másik fél ügyvédjével egyeztetni a továbbiakról, de a volt párom mindig gondolkodásra hivatkozva ódázza el a lezárást.
Szeretnék érdeklődni, hogy ilyen esetben nincs egy időkorlát megszabva arra, hogy pl.: ha bizonyos időn belül ha nem válaszol, az ajánlatot elfogadottnak lehet tekinteni. Vagy mi a teendő ilyen esetben?
Leginkább azért lenne fontos nekem minél előbb lezárni, mivel a vagyoni érték egy ingatlan értéke, és ameddig nem zárul le teljesen a vagyoni megosztás, nem szeretném a házat bővíteni, ezzel az értékét növelni.

Ilyen esetben mi a teendő?

Előre is köszönöm a segítségeket!

ObudaFan # 2009.05.27. 10:10

Elvileg július 15-től, de a végrehajtásokat ez nem érinti.

vegyitársas # 2009.05.27. 04:52

Kösz,megtesszük.Mikortól van ítélkezési szünet?

ObudaFan # 2009.05.26. 13:24

Végrehajtási eljárást lehet indítani az elsőfokon eljárt bíróságon.

ObudaFan # 2009.05.26. 13:23

Végrehajtási eljárást lehet indítani az elsőfokon eljárt bíróságon.

vegyitársas # 2009.05.26. 13:07

A férjem tavaly nyáron vált el előző nejétől,egy három szobás társasházi lakást kellett megosztani,amit a bíróság fele-fele arányban meg is tett.Az exnek ki kellene fizetnie a páromat,miután ő maradt a lakásban,de ez még nem történt meg. Azóta emiatt perújrafelvétel is volt,ahol ugyanez hangzott el,kötelezték a kifizetésre,határidőt viszont nem jelöltek meg.
Ezek szerint ha akar fizet,ha akar nem?Mit lehet tenni?1-2,vagy 10 év múlva jut a közösen szerzett ingatlan felének árához?

gyémánt # 2009.05.25. 12:34

c.i.c.a

ÉN 4 éve váltam,akkor 5000-ért meghallgatott az ügyvéd,aztán 7000/óra amikor foglalkozott az üggyel és 35.000-ft volt amikor a tárgyalás volt/válóper/és megjelent velem.De ez biztos változó mindenhol.

ObudaFan # 2009.05.25. 12:02

Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya, nincs általánosan irányadó díjazás.

c.i.c.a # 2009.05.25. 11:44

Tisztelt Fórumozók!

Először járok itt. Fel szeretném bontani a házasságomat, emiatt ügyvédet keresek. Abban kérem a segítségüket, hogy milyen ügyvédi munka(óra)díjra számíthatok? Mi az elfogadott/átlagos díjazás?

Válaszukat előre is köszönöm :)

kisokos # 2009.05.25. 10:19

Szi123,

neki bármi jó, amíg vele foglalkozol. Bármi jó, ami meggátolja, hogy boldog legyél az új életedben. Bármi jó, ami neked is fáj. Az sem számít, ha neki is fáj, meg a gyereknek is fáj, a lényeg, hogy te is szenvedj, ahogy ő szenved azért, mert kudarcot vallott, mert kevesebb, mint az új partnered, mert széttörted az álmait stb. Bűnhődj, mert volt merszed más életet választani. Sajnos ismerem a típust elsőkézből.

A helyzet az, hogy minden jelenlegi problémád ellenére te választottad feleségül. Ha te nem ismerted ki a házasság előtt, hogy valójában milyen manipulatív, akkor miért várod, hogy a bíró 1-1 rövid találkozás alatt képben legyen. Akármilyen is, a legjobb, amit tehetsz, hogy elválsz tőle. Most pont azért küzdesz, hogy leszakadjon rólad, és vica versa. Akárhogy is, semmilyen válóper nem tart örökké. Egyszer ennek is vége lesz.

így is zaklatásnak veszi minden próbálkozásomat…
Mondjuk az ő szemében te már úgysem leszel úriember.

kisokos # 2009.05.25. 10:17

Szi123,

neki bármi jó, amíg vele foglalkozol. Bármi jó, ami meggátolja, hogy boldog legyél az új életedben. Bármi jó, ami neked is fáj. Az sem számít, ha neki is fáj, meg a gyereknek is fáj, a lényeg, hogy te is szenvedj, ahogy ő szenved azért, mert kudarcot vallott, mert kevesebb, mint az új partnered, mert széttörted az álmait stb. Bűnhődj, mert volt merszed más életet választani. Sajnos ismerem a típust elsőkézből.

A helyzet az, hogy minden jelenlegi problémád ellenére te választottad feleségül. Ha te nem ismerted ki a házasság előtt, hogy valójában milyen manipulatív, akkor miért várod, hogy a bíró 1-1 rövid találkozás alatt képben legyen. Akármilyen is, a legjobb, amit tehetsz, hogy elválsz tőle. Most pont azért küzdesz, hogy leszakadjon rólad, és vica versa. Akárhogy is, semmilyen válóper nem tart örökké. Egyszer ennek is vége lesz.

így is zaklatásnak veszi minden próbálkozásomat…
Mondjuk az ő szemében te már úgysem leszel úriember.

Szi123 # 2009.05.25. 09:29

Azt hiszem a mi esetünk megtestesíti, hogy nem minden esetben a nőket kell pártolni, merthát szegény egyedül neveli a gyerekét... Más férfi inkább letagadná, nem keresné a gyereket sem, én csak az apai jogaimat gyakorolnám és pontot tennék a végére, hogy ő is élhesse a sajátját. Nem az ő részét akarom elvenni, hanem a csak a sajátomat, nekem is talpra kell állnom és újra kezdenem mindent. És ha a jogi eszközök nem segítenek, én is gyakoroljam az ő eszközeit, legyek erőszakos, pereljem, terrorizáljam, így is zaklatásnak veszi minden próbálkozásomat...

kisokos # 2009.05.25. 09:23

Szi123,

Emberileg nem is sejted, hogy mennyire megértelek. Sajnos jogi eszközökkel elég nehéz ez ellen küzdeni. A rendszer képes megvédeni a nagyon méltánytalan túlkapásoktól, de egy manipulatív, önző partner minden trükkjével szemben semmi sem védhet meg. Sajnos gyorsan és jól csak akkor lehet válni, ha abban mindkét fél partner. Akárhogy is, egyszer vége lesz a pernek, akármilyen végeláthatalannak tűnik most.

Szi123 # 2009.05.25. 09:12

Lehet, hogy tudnom kéne a válaszokat már ennyi idő után, mégsem megy a dolog. Mindent akartam adni, de az sem volt elég, kaptam egy pert is a nyakamba. Ezek után, ill. hogy azóta 1,5 év alatt nem kevés hitelt fizettem ki, úgy gondolom már magamnak teszem. Tanácstalan azért vagyok, mert a hónapok, évek telnek, az ügytől és feleségemtől nem tudok szabadulni és ez eléggé kiveszi minden erőnket és nem tudunk párommal nyugodt, új életet kezdeni... Közben pedig kisfiam meg sem ismer nemhogy a családomat (nagyszülőt), még engem sem.... Mégis engem hurcolnak meg minden egyes alkalommal....

kisokos # 2009.05.25. 09:06

Szi123,

ügyvéded is van, már 2 éve csinálod... szerintem náladnál többször senki nem járta végig a lehetőségeket. Ha tudod a kérdéseidre a választ...

Stonehenge # 2009.05.25. 09:06

Kedves Szi

Ez nálunk pont fordítva van. Ráadásul nálunk a lánykánk szenvedi ezt el pszihésen

Stonehenge # 2009.05.25. 09:05

Kedves Szi

Ez nálunk pont fordítva van. Ráadásul nálunk a lánykánk szenvedi ezt el pszihésen

ObudaFan # 2009.05.25. 08:58

Az, hogy kinek az ingatlanán van jelzálog, nem sokat számít: itt közös tulajdon keletkezett valószínűleg, viszont ha a hitelből a részednél többet törlesztesz, akkor megtérítési igényed lehet.

Szi123 # 2009.05.25. 08:57

Kisokos,

A gyámhatóságnál már jártam... addig nem tudnak az üggyel foglalkozni, míg a válást ki nem mondják. Tehát itt is lepattantam.
Felháborít, hogy mindenhol csak az anya érdekeit nézik. Volt már pár tárgyalásom, a bíróság is az anya mellett áll, az apákat sehol sem támogatják. Nem látnak át azokon a nőkön, akik az életüket arra teszik fel, hogy a férjüket tönkre tegyék és kisemmizzék. A gyereket pedig megfosszák egy életre gyereküktől.

jakka # 2009.05.25. 08:53

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Másfél évnyi élettársi viszony után szakítottunk. az alatt közösen vettünk egy zártkerti ingatlant. ami nem volt egyszerű mert az önerőt azt Édesanyám lakásának a jelzáloghitelezéssel szereztük meg ami 40% és az Én nevemen van. A másik felét 60% pedig közösen írtuk alá a két hitelen kívül ráment egy autóm ami saját tulajdonomban volt ill. vettünk fel személyi kölcsönt is de az is az megint csak az én nevemen van, mivel több volt a keresetem. szóban lemondott a házról de Nekem most már túl sok törlesztése és a kiadások. kérdésem milyen jogai és követelései lehetnek Velem szemben és hogy Nekem Vele szemben. Kérhetem hogy segítsen bármi módon és bármi jogon az anyagi dolgokban?

Előre is köszönöm válaszát

jakka # 2009.05.25. 08:52

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Másfél évnyi élettársi viszony után szakítottunk. az alatt közösen vettünk egy zártkerti ingatlant. ami nem volt egyszerű mert az önerőt azt Édesanyám lakásának a jelzáloghitelezéssel szereztük meg ami 40% és az Én nevemen van. A másik felét 60% pedig közösen írtuk alá a két hitelen kívül ráment egy autóm ami saját tulajdonomban volt ill. vettünk fel személyi kölcsönt is de az is az megint csak az én nevemen van, mivel több volt a keresetem. szóban lemondott a házról de Nekem most már túl sok törlesztése és a kiadások. kérdésem milyen jogai és követelései lehetnek Velem szemben és hogy Nekem Vele szemben. Kérhetem hogy segítsen bármi módon és bármi jogon az anyagi dolgokban?

Előre is köszönöm válaszát

Szi123 # 2009.05.25. 08:52

Kisokos,
Válaszaim: az első válópert elindítottam elköltözésemkor, mely elévült, felfüggesztettük, mert ott akartam neki hagyni mindenemet, egyedüli feltételem a gyerek normál láthatása volt.Azóta eltelt 2 év, millió tervezet a láthatásra és legvégül úgy megfogalmazva általa és ügyvédje által, hogy kirakott volna a tulajdonjogomból, hogy az adósi poz. nem szűnik meg.A gyerekláthatást inkább le sem írom... A zárat lecserélte,mondván elhagyta a kulcsot,azóta elfelejtett adni ügyvédi felszólítás ellenére.
Ami a kizárólagos lakáshasználatot illeti, nem fogadta el a parlament, nem írták alá... A törlesztőrészletet pedig fizetnem kell, mert a családom lakása a jelzálog felette, ha nem fizetem nekik lehet bajuk belőle.Az ingóság értke sem elenyésző, mert az autókat is tartalmazza... A meditáció elvetve,semmilyen közös egyezkedés nem érdekli, egy lehetőséget tud elképzelni,ha úgy otthagyok mindent, ahogy ő diktálja és úgy láthatom a gyereket, ahogy ő mondja és annyit fizetek gyerektartást,amennyiből fent tudja tartani a hitel miatt.Egyébként van ügyvédem, mégis húzódik a dolog már 2 éve, nem most kezdtem el kapálódzni, hidd el.