Válás, vagyonmegosztás


Grád András # 2009.04.02. 09:27

Bocs, KBS, de elővezetés szóba sem kerül! Alperes, nem tanú! Ha bontóperben nem megy el, a bíróság legközelebbre azzal idézi, hogy távolmaradása esetén úgy tekinti, hogy nem ellenzi a felperes keresetét, bármely más perben meg sima bírósági meghagyás lenne. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

ObudaFan # 2009.04.02. 09:27

ELővezetni szerintem nem lehet.

Mókusélet # 2009.04.02. 09:00

köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.04.02. 07:46

Bontóperben nem mellőzhető a fél személyes meghallgatása. Majd elővezettetik, ha sokáig vonakodik.

Mókusélet # 2009.04.02. 07:41

Jó reggelt!
kérdésem: 2 hét múlva lesz a párom első tárgyalása válóper ügyben.Este feleség telefonált,hogy nem hajlandó elmenni.Ilyenkor mi van?A válópert a párom indította.Ha feleség nem meg el ill. ügyvéd sem képviseli megszűnik?...Ha képviseli ügyvéd, akkor hogy zajlik egy ilyen az egyik fél távollétében?
Köszönöm a válaszokat.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.04.01. 13:44

.. és ami jár, az jár

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.04.01. 13:42

:) ítélt dolog

monalisa1 # 2009.04.01. 13:35

Köszönöm. KBS csak lecseszi az embert - bár jogosan, de magyarázatot nem ad hozzá.

Tehát lehet hogy Putyu előbb a saját házatáján söprögetne...

Grád András # 2009.04.01. 09:24

Kedves Putyu!

KBS-nek teljesen igaza van, viszont választ úgy látom még senki sem adott. A lényeg: Ha van jogerős bírósági határozat, annak a végrehajtását lehet kérni végrehajtási lap kiállításával. Ha viszont Ön is tudja, hogy azok a bizonyos levonások valamilyen okból mégiscsak "jogosak" (pl. mondjuk kevesebb gyermektartásdíjat fizetett), és ezt számították be, még ha ez a részükről jogilag nem is tökéletes megoldás, akkor azért meggondolnám a helyében a dolgot. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

monalisa1 # 2009.03.31. 20:49

Ha szabadna kérdeznem...
Mindig tanul az ember!...

Kovács_Béla_Sándor # 2009.03.31. 20:37

Ejnye, monalisa. A fizetési meghagyás iránti kérelmét, de a keresetlevelét is úgy elutasítanák, mint a pinty. Res iudicata.

monalisa1 # 2009.03.31. 18:06

putyu

"Kínáld meg" egy esetleges fizetési meghagyással, vagyis ha tértis levélben megküldött írásbeli felszólításod ellenére sem teljesít a vállalásnak megfelelően akkor fordulj bírósághoz, és kezedben a jogerős végzéssel bizonyára nyertes leszel. (Ha akkor sem fizet végrehajtást kérhetsz az ingatlanra.)

Monalisa
laikus hozzászóló

ObudaFan # 2009.03.31. 18:04

Van.

pegazus3 # 2009.03.31. 18:00

Köszönöm a választ,és még egy kérdés.

Ebben az esetben is van 6 % perköltség,amit a felperesnek kell fizetni perindítás kezdetén?

ObudaFan # 2009.03.31. 17:28

Meg lehet az egyezséget támadni tévedés, megtévesztés, jogellenes fenyegetés, színleltség, stb. címén. Egyik sem túl esélyes ebben a helyzetben.

pegazus3 # 2009.03.31. 16:30

Kedves Tanácsadók!

Szeretném megkérdezni,hogy mi a helyzet abban az esetben,ha a volt feleség azzal fenyegetőzik,hogy az egy évvel ezelőtt vagyonmegosztás után közös megegyezéssel eladott ingatlan tulajdoni hányadát utólag újratárgyaltatja a bírósággal,mert meggondolta magát,és úgy ítéli ,hogy neki több jár belőle,mivel házasságkötéskor saját lakással szállt be a közösbe?

Utólag meg lehet ezt csinálni,amikor már mindketten vettünk a megosztott vagyonból saját lakást?

Köszönöm a választ.

putyu # 2009.03.31. 15:01

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Volt feleségem a jogerős bírósági végzés ellenére,a vagyonmegosztás tekintetében nem teljesíti a kifizetéseket amit vállalt! Pontosabban nem időre és levonogat az összegekből önkényesen. Én beleegyeztem a részletfizetésbe az összegeket Ő és az ügyvédje határozták meg, de ennek ellenére nem, működnek együtt! Mi a teendő ilyen esetben?

ObudaFan # 2009.03.24. 20:39

Akkor annak idején teljes egészében én adtam a 3 milliót a cég alapításához, hiszen nejem akkor rokkantnyugdíjas volt.

Ez az, aminek semmi jelentősége nem lesz a vagyonmegosztás során.

monalisa1 # 2009.03.24. 19:11

Köszönöm.
Én tudom, hogy ezen speciális esetben csak elkülönítve lehetséges a vagyonjogi per, de EZT őneki senki sem magyarázta el?? Illetőleg valószínűleg elmondták neki - bár lehet hogy más szavakkal -, hiszen éppen ő hivatkozik a neje ügyvédjére és még a bíróra is, de lehet hogy "a" közlésük lényegét nem értette meg...

Grád András # 2009.03.24. 18:52

Monalisa, ez teljesen igaz, de van, amit objektív okokból egyszerűen nem lehet megspórolni. Ez az. Ismered a viccet? Tud úszni? Nem! És ha megfizetem? :-)

Ha nagyon szeretnénk, akkor se állhat bontóperben harmadik személy perben. Ennyi.


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

monalisa1 # 2009.03.24. 18:44

Csak hát a vagyonjogi per - még kétszemélyes esetben is - elég hosszadalmas és nem kevésbé költséges., lehet hogy a kérdező ezen utóbbit akarná megspórolni...

Grád András # 2009.03.24. 18:36

Tisztelt Princess373!

Szokták mondani, hogy ha az embernek hárman mondják, hogy részeg, menjen lefeküdni! :-) A jogászoknak van igaza: bontóperben eleve nem állhat harmadik személy perben. Megteheti persze, hogy perbevonja, de akkor a bíró ugyanazzal a lendülettel elkülöníti a pert a vagyonjog tekintetében, ami kötelessége! Vagyis amit kér, a cég üzletrészének (nem a vagyonának!) a megosztása akként, hogy abból Ön is részesedjen, abszolút lehetséges, csak éppen nem a bontóper, hanem a házastársi közös vagyon megosztási per (jogi szakzsargonban: HVK) keretében. Úgy mellesleg szerintem érdemes lenne ügyvédet meghatalmaznia, mert másként éri még egy-két meglepetés. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Princess373 # 2009.03.24. 18:13

Tisztelt ügyvéd úr!
Az én kérdésem nem egy hétköznapi kérdés lenne.
Válásom több mint 3 éve tart. A feleségem és én nem tudunk a közös vagyonunkban megegyezni. A házasságunk 19 évig tartott, ekközben létrehoztunk egy kft-t mely 2002-ben lett alapítva. Nos a cég a nejem és barátjának (akiről még akkor nem tudtam, hogy az)a nevére került 50-50%-ban. A kérdésem a következő lenne. A nejem is, az ügyvédje is, és a bíró is azt állítja, hogy a válóperrel egyidejűleg nem hajlandóak a cég általi vagyon megosztását tárgyalni, mivel 3. fél van a cégben. Én a vállalkozás összvagyonának a 25%-át kérem. Akkor annak idején teljes egészében én adtam a 3 milliót a cég alapításához, hiszen nejem akkor rokkantnyugdíjas volt. Tudtommal van egy tv. amely alapján tárgyalható a vagyonmegosztás keretein belül a cég vagyonának megosztása annélkül, hogy a 3. fél károsulna, hiszen csak a cég 50%-nak a felét kérem.
Várom mielőbbi válaszát.
Köszönettel,
I

ObudaFan # 2009.03.24. 12:51

Kelleni nem kell, de a bíróság munkáját segíti, ha előre le van írva minden, és nem mellesleg ami már le van írva, ahhoz nyilván mindkét fél tartani fogja magát.

monalisa1 # 2009.03.24. 11:39

Előre látható gubanc nélküli válás esetén valóban nem szükséges ügyvédet fogadni - egyik félnek sem.

Igen, röviden megírhatják, hogy nincs közös ingatlanvagyon, a közösen szerzett ingóságok dolgában pedig megegyezésre jutottak, tehát egymással szemben a továbbaikban semmiféle követelésük nincs. Ezt írják alá mindketten és csatolják a keresetlevélhez. (Ennyivel is "előrébb" lesz a bíró a házasság felbontásánál.) Az hogy egy válóperben ki a felperes és ki az alperes lényegében mindegy, hiszen mindketten egyugyanazon dolgot "óhajtják".

Ha esetleg van közösen felvett bankhitel, ebben az ügyben a pénzintézetnél külön el kell járni.

Monalisa
laikus hozzászóló