Nyugdíj halál után


fairy70 # 2018.05.11. 18:35

Egy háztartásban éltem az édesanyámmal és mivel garantált bérminimumot keresek és emiatt nincs megtakarításom, hatalmas anyagi terhet jelentett a betegsége és most a temetése is. Mint ahogy lelkiismereti vívódást okoz a jelen helyzet is, mert legszívesebben visszafizetném a banknak a folyószámlahitelt, csak épp nincs miből. Bajban vagyok és segítség kell, nem kioktatás. Minden esetre azoknak, akik segíteni próbáltak, nagyon szépen köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.11. 17:42

Két apró mellékkörülményről megfeledkeztél: nem mondta, hogy közös háztartásban élt a néhaival, és vissza akarja utasítani a hagyatékot.

drbjozsef # 2018.05.11. 13:15

(az előre utalás szerintem itt azt jelenti, hogy a munkabérrel ellentétben nem az előző, hanem a tárgyhónapot fizetik. A május 11-én fizetett nyugdíj a május hónapi nyugdíj, az még jár)

drbjozsef # 2018.05.11. 13:13

Bár megígértem máshol, hogy nem okoskodok laikusként, de csak bemásolnék pár passzust, hátha úgy könnyebb eldöntenie a kérdezőnek, hogy felveheti-e vagy sem a nyugdíjat. Tanácsot nem adok, de én felvenném, ez persze nem jelent semmit.

1997. évi LXXXI. törvény a társadalombiztosítási nyugellátásról

...

79. §
...
(2) ...
A nyugellátást havonta, forintban kell folyósítani, legkorábban attól a naptól kezdve, amelytől azt megállapították, a jogosultság megszűnésének (megszüntetésének) napjáig, de - ha jogszabály eltérően nem rendelkezik - legfeljebb a jogosult elhalálozásának napját magában foglaló naptári hónap utolsó napjáig.

...

83. § ...
(2) A jogosult halála esetén a fel nem vett nyugellátást a vele közös háztartásban együtt élt házastárs, gyermek, unoka, szülő, nagyszülő és testvér egymást követő sorrendben, ezek hiányában az örökös veheti fel a halál napjától vagy a hagyatéki végzés jogerőssé válása napjától számított egy éven belül.

wers # 2018.05.11. 13:13

:) lehet, nem is úgy akarta.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.11. 12:41

:) A két mondat között semmiféle logikai kapcsolat nincs.

Vadsuhanc # 2018.05.11. 12:31

Nem veheted fel. A nyugdíjat előre fizetik ellentétben a fizetéssel.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.11. 12:13

Szerinted a tiéd az a pénz?

fairy70 # 2018.05.11. 11:16

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném megkérdezni, hogy édesanyám május 3-án elhunyt, a nyugdíját május 11-én a folyószámlájára utalta a NYUFIG. A bankkártyája nálam van és a PIN-kódot is ismerem, csak, mivel van egy nagyobb összegű folyószámla hitele, ezért a hagyatéki eljárás során majd az örökséget vissza szeretném utasítani, mert nem tudom miből visszafizetni a banknak. Az örökség visszautasítása úgy tudom, mindenre vonatkozik, pozitív és negatív örökségre is, ezért most nem tudom, hogy szabad-e kivennem a nyugdíját vagy sem?

Köszönöm a válaszokat!

glória88 # 2013.03.11. 15:14

monalisa 1: Szánalmas vagy! Értelmetlenül kavarsz,aztán végre tovább állsz.Részemről gratulálok egyetlen jó döntést hoztál ,hogy innen eltávoztál.

http://www.pestmegyei-hirhatar.hu/…agyar-hatart

monalisa1 # 2013.03.11. 14:52

Mond te ennyire érthetetlen vagy?! Ez egy jogi fórum, ha bármi panaszod van azt MEGFELELŐ helyre írd meg és ne ezt a fórumot szemeteld tele. (A "megfelelő" hely alatt értem: parlament, kormány, szakszervezet, érdekképviselet, média stb.)

Tehát nem "az ukránok" miatt lett kevesebb a pénzed hanem mert a kormány megváltoztatta a rokkantság/fogyatékosság mértékét, elbírálásának feltételeit.

Amúgy csak hogy tudjad: engem is kedvezőtlenül érint a dolog, mégsem írok ide-oda, összevissza.

Minden jót.
Részemről vége.

glória88 # 2013.03.11. 12:31

monalisa 1 Kinek áll érdekében szót emelni a csalók mellett? Én nem mondom,hogy te is érdekelt vagy ez ügyben,de hidd el:
nagyobb szükséged lesz arra,hogy a saját nyugdíjadat féltsd,mint máséba belepofázz! .Nagyon sok a negatív megnyílvánulásod ilyenektől szakad szét Magyarország és a hozzád hasonló sok-sok negatív kapzsi embertől.

ISTEN ÓVJA MAGYARORSZÁGOT!

monalisa1 # 2013.03.11. 11:43

Nem a nyugdíjfizetőket "lopták meg" hanem az államot, tehát nem emiatt csökkent a nyugdíjad.

glória88 # 2013.03.11. 08:02

Lyonee ! 1962-CCCP egyezményt Magyarországon alkalmazni

2013-ban nagyon sok visszaélésre ad lehetőséget !

Az az Ukrán állampolgár aki jogosult magyar nyugdíjra

ha már nincs az élők sorába,ki fogja Ukrajnából bejelenteni,hogy elhunyt?
Érdemes lenne utána nézni 120 évesen hányan kapják magyarból a nyugdíjukat.
Kinek áll érdekében bejelenteni,hogy elhunyt?
Vagy a hozzátartozók kapják a nyugdíjat míg világ a világ?
Felelősségre vonni ezért Ukrajnába senkit nem lehet!

Igazad van ez tényleg szemétség, ez a magyar nyugdíjfizetők
meglopása.

http://www.pestmegyei-hirhatar.hu/…agyar-hatart

Lyonee # 2013.03.10. 21:45

Peti80!
Előrefizetik a nyugdíjat, jogos a visszakövetelés a decemberi hónapra.

Lyonee # 2013.03.10. 21:43

glória88!
Teleszemetelted az összes nyugdíjas topicot.
Ne provokálj!

glória88 # 2013.03.10. 19:16

http://www.pestmegyei-hirhatar.hu/…agyar-hatart

monalisa 1

A nyufig tájékoztató nem zárja ki,hogy a tényeket is hozzá olvasd !

JOGÁLLAMBAN ÉLÜNK?

monalisa1 # 2013.03.10. 12:36

Olvasd el a Nyufig tárgyi tájékoztatását.

glória88 # 2013.03.10. 12:16

Bocs monalisa 1 A félinformációs hozzászólásaiddal megtéveszted a segítséget kereső, kilátástalan helyzetbe került, bajbajutott embereket.
Ezeket mérlegeld mielőtt hozzászólsz!
Ez megtévesztés kategória.

NEM GONDOLOD?????

monalisa1 # 2013.03.10. 11:52

Az "úgy tudom" kifejezést egy másik topikban írtam le.
Üdv.

glória88 # 2013.03.10. 11:44

Bocs monalisa 1 te írtad,hogy ÚGY TUDOD.

JOGÁLLAMBAN ÉLÜNK!

monalisa1 # 2013.03.10. 11:40

A jogtalanul felvett pénzt vissza kell fizetni, ezt itthon a Nyugdíjfolyósító Igazgatóság be tudja hajtani, azt hogy Ukrajnából hogyan/miként is, azt ne tőlem kérdezd.

glória88 # 2013.03.10. 11:29

monalisa 1 Csak egy kérdésemre felelj/ DE ÚGYSEM FOGSZ/

Az ukrán nyugdíjas halála után érdekében áll e a hozzátartozójának lejelenteni,hogy elhunyt ekkor és ekkor a nyugdíjra jogosult. Vagy amíg világ a világ kapja az ellátást!
A jogtalanul kiutalt külföldi nyugdíjakat kitől követelik vissza?

JOGÁLLAMBAN ÉLÜNK!

monalisa1 # 2013.03.10. 11:16

Illik előbb kontrollról alá venni amit "szólni" kívánunk.

glória88 # 2013.03.10. 11:11

Laikus hozzászóló!

ESZEMLESZ pártot alapítok és nem dőlök be.Szólás szabadság van.

JOGÁLLAMBAN ÉLÜNK!