Válóperhez írásos nyilatkozat+ gyerekláthatás költségei?


ObudaFan # 2015.02.07. 17:23

Hát a kacsolattartást a felek körülményeihez képest reálisan kell szabályozni. Én ekkora távolságnál nemigen láttam még olyat, hogy sikerült olna nem csak a szünetekben kapcsolatot tartani, de ha ti éppen tudjátok vállalni a bővebbet, úgy, hogy a gyerekek sem hátrányos, akkor rajta. De arra senki nem fogja a gyereket nevelő szülőt kötelezni, hogy ő a gyerekkel utazzon kéthetente ekkorát.
Aztán azt is vedd figyelembe, hogy ha már egy évnél régebben kint van a gyerek, akkor az angol hatóságok szabályozzák a kapcsolattartást, így kinti jogászt kell megkérdezni.

chrew76 # 2015.02.07. 16:15

Azt szeretném megkérdezni, ha én Mo-on élek, a fiam és az anyja Angliában, hogyan történik a kapcsolattarttás a gyakorlatban?
Nekem kellene 2 hetente kiutaznom külföldr, vagy egyszer ök jönnek egyszer én megyek?

Vagy nem látom csak fél évente, mert mondjuk nincs annyi keresetem itthon?

Válaszukat elöre is köszönöm!

ObudaFan # 2015.02.04. 15:59

Annak, hogy Pesten lakott, sok jelentősége nem lesz, hogy inkább ki nevelte a gyereket eddig, annak lehet.

Numero1777 # 2015.02.04. 12:46

Hat ez az,hogy ot is alkalmasnak tartom es gondolom nem igen szamit,hogy az 5 eves gyerek itt lakott min. 4 evet pesten,ide jart pl.oviba.
Neki ott a nagymama,nagypapa itt pedig csak en lennek szinte,de az oviba jarast en is meg tudnam oldani meg szinte minden mast.Itt talan akkor lenne baj ha beteg a gyerek es nekem kene otthon lenni.Meg most ennek az utazasi koltsegteritesnek,felezesnek vagy hogybo hozza fel probalok utanna jarni,de olyan mintha nem lennenek sehol hozzaertoek a hivatalban.

ObudaFan # 2015.01.31. 11:39

Hát alkalmasabbnak érzed magad a gyermek nevelésre , mint az anyuka, vagy sem?

Numero1777 # 2015.01.28. 16:52

Igen.Nálunk ugymond ez meg friss dolog,december vegen mentek el.Meg csak szobeli megegyezes volt,de az anya miutan mar elmentek megbizhatatlanna valt.Meg attol fel mikor elhozom a gyereket nem fogom majd visszavinni,mivel nincs semmilyen papir.Hatterbol meg a nagymama loki a szoveget,allondoan a penzel vannak elfoglalva,mert gondolom volt paromnak meg nincs munkaja + ott egy devizahitele kozel 80000 havi torlesztovel.Viszont a gyerekem nagyon szeretem es o is szeret nalam lenni vegulis itt es egyutt laktunk 4 evet.Egyebkent 5 eves a gyermek.Ide jart bolcsibe,oviba,itt vannak a kis baratai.Mikor visszaviszem azt o es en is nagyon nehezen viseljuk.Szeretnek egy elhelyezesi pert inditani,de nem azert,hogy kiszurjak az anyaval,viszont sok helyen azt olvastam,hogy apakent nagyon keves lenne ra az eselyem.O ugye nagyszulokkel lakik,akik ott vannak segitsegnek,nekem viszont csak edesapam,aki mar nem tudna ide-oda vinni.Van rendes bejelentett allasom es munkaidombol kifolyolag mindent meg tudnek oldani gyerekkel kapcsolatban.A kapcsolatbol parom lepett ki es azt hiszem nala akkor mar masik pasi is bekavart.Szoval a leirtak alapjan meg mindig nem tudom erdemes-e belekezdenem es,hogy mi lenne a legjobb megoldas!?

ObudaFan # 2015.01.28. 15:58

Ha jól értem, itt még a szülői felügyelet gyakorlásáról sincs döntés, akkor pedig a bíróságon kellene keresetet indítani.

Numero1777 # 2015.01.28. 06:45

Köszönöm a hozzászólást!
Említettem ezt az anyának,akinek eleve nem tetszett az ötlet és azt mondta,hogy ez biztosan nem így van és ő nem fogja felhozni a gyereket!
Annyi lenne a kérdésem még,hogy ezt gyámügyön vagy bíróságon lehetne kérni!?
És hogy a láthatásnak ezt a formáját általában meg szokták adni???
Volt párom az édesanyjával karöltve most azon vannak,hogy az ő költségeiket csökkentsék mivel talán még munkája sincs.Az én kiadásaim meg pont nem érdeklik őket...oldjam meg ahogy tudom!!
Előre is köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2015.01.05. 22:06

Ha ilyesmit szabályoznak, akkor általában nem költségtérítésként szabályozzák, hanem eleve azt érdemes kikötni, hogy mind a két szülő köteles legyen utazni a gyerekkel. Praktikusan a külön élő szülő viszi el a gyereket a kapcsolattartásra, és a gondozó szülő viszi vissza.

Numero1777 # 2015.01.05. 13:26

Tisztelt Fórumozók!

Olyan kérdésem lenne,hogy anya a gyerekkel kb. 230-250 km-re költözött.
Gyermektartásban még ugyan nem egyeztünk meg,mert elég friss még a dolog.De ha például megegyezünk az összegben,ami tegyük fel 20000 Ft.
Viszont nekem az,hogy elhozzam és visszavigyem a gyermekem kb. 16000 Ft környékén van minden 2 hétben,erre kérhetek-e valamilyen formában utazási költségtérítést vagy az anya részéről is állnia kéne az útiköltség bizonyos részét!?
Szóval összességében 52000 Ft kiadásom lenne/hó és akkor még a gyereknek nem vettem semmit....
Válaszotok előre is köszönöm!

ObudaFan # 2007.09.03. 14:19

Hogy 20%, vagy 15% azt a gyermek szükségletei, és a szülők vagyoni helyzete határozza meg. A 15% igencsak minimum közeli, ezért az akkor jöhet össze, ha a másik szülő jól keres, te lényegesen rosszabbul, és a gyermeknek nincsenek extra szükségletei (amibe aztán a betegségtől a különórákig igen sokminden beletartozik).

tomas64 # 2007.09.03. 12:09

Lehet, de alaposan meg kell indokolni az alapszabályozástól való eltérést. Persze, ha megegyeztek a másik szülővel, az az egyszerűbb.

Rolandus # 2007.09.03. 12:05

Köszi a válaszokat, látom jól elbeszélgettek itt egymással.Nálam még nincs megállapítva százalékos gyerektartás, csak 20%-ot szeretnének követelni,én me 15-öt, van akinek ez is számít.
És lenne még egy kérdésem: a kéthetenkénti gyerekláthatási időnek mi lehet a maximuma.
Jelenleg ideiglenesen szombat 9-től vasárnap 16-ig van szabályozva.Lehet ennél többet kérni pl péntek estétől
vasárnap este 7-ig.

Elmó # 2007.08.31. 17:31

Az inkriminált mondatot úgy értettem, hogy néha tényleg el kell magyarázni egyes anyuciknak, hogyha teljesen megkopasztja a másikat, akkor egy idő után egyszerűen nem marad már semmi, amiből az a gyt-t fizethetné.

_Wasp_ # 2007.08.31. 13:08

Ez esetben csak a smiley aktuális :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.30. 20:16

Elmó aligha hölgy... És az a mondat inkább ironikus mint cinikus. Szerintem.

_Wasp_ # 2007.08.30. 20:12

Jó, én is tudom: ha ma teljesen lenullázzuk aput, akkor holnap már nem lesz gyt.

Ezt a mentalitást szeretem! :D Öröm lehetett tőled elválni :)))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Elmó # 2007.08.30. 18:23

Azért a teljes önfeláldozás és az egészre való legyintés között található még néhány árnyalat. :-)

Bár ha csak a Csjt. 69/A. § (1) bek-t nézed, akkor végső soron kötelező lenne az önfeláldozás...

Jó, én is tudom: ha ma teljesen lenullázzuk aput, akkor holnap már nem lesz gyt.

Egy kicsit el is kanyarodtam, mert hiszen én csak Rolandus 5%-ár emeltem fel a szavam.

monalisa1 # 2007.08.30. 18:20

Pontosítok: nem legyint - belefásul.

monalisa1 # 2007.08.30. 18:14

Ha tehetős oké, de ha csak átlagos... Szóval x éven keresztül az önfeláldozás példája azért bizonyára nem működik, mert vélem csak akar újabb kapcsolatot stb.

Kevés lehet az olyan elvált apa aki "mindhalálig" bírja, és egy idő után nem legyint az egészre...

Elmó # 2007.08.30. 18:08

Hát igen...

Így kellene ezt csinálni.

monalisa1 # 2007.08.30. 18:04

Szóval hogy vannak tehetős elvált apukák is, vagy valaki olyan aki bár átlagjövedelmű, de mindent megvon magától hogy a két láthatás közt a következőre a benzinpénz összejöjjön.

Elmó # 2007.08.30. 17:59

Ja oké. Beleolvastam a vesszőt is, és akkor már érthető.

monalisa1 # 2007.08.30. 17:55

Ó nem, a t.díj változatlanul annyi amennyiben megállapodtak és fizeti is rendesen, a látogatáskori nem kevés közlekedési költség az ő terhére.

Bizonyára megteheti...
Meg vélem a szombatról vasárnapra a saját szállásdíját is fizetni.

Elmó # 2007.08.30. 17:40

Nem értem ezt: (de tényleg)
Néhány hónappal ezelött egy elvált apuka arról írt, hogy 300 km oda ugyanannyi vissza az esetenkénti láthatási utazási költsége, igaz akkor meg ő költözött tova.

Ugyanannyi, mint a tartásdíj?