családi pótlék


mónika36 # 2010.11.03. 06:08

Szeretném megkérdezni,hogy 18 éves egyetemista lányomnak jár-e családi potlék?

lewho # 2010.10.13. 12:41

Nyugodtan kérd az emelt összeget, nem kell megvárni a válást.

Persze a hatóság vizsgálhatja az egyedülállóság fennállását, és ha megállapítja, hogy valótlanul nyilatkoztál, akkor rosszul járhatsz.

juc24 # 2010.10.13. 12:08

Vagyis, akkor ebben az esetben is benyújtható kérvény, vagy meg kell várni a válást?

lewho # 2010.10.13. 11:28

Igen.

Ilyenkor a házastárstól külön élő szülő egyedülállónak minősül.

/önmagában azon tény, hogy a másik fél külföldön dolgozik, tanul nem alapozza meg az egyedülállóságot. De az, hogy válni akarnak, megszakították az életközösséget már igen./

juc24 # 2010.10.13. 10:49

Tisztelt Hozzászólok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatosan, hogy jár-e olyankor magasabb összegű családi pótlék, ha az egyik szülő egyedül fogja nevelni a két kiskorú gyermekét, mert a másik szülő külföldre költözött és várhatóan ott is marad és válni is fognak.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Lyonee # 2010.10.08. 18:36

8. § (1) Iskoláztatási támogatásra jogosult a 7. § (1) bekezdésének a)-c) pontjában meghatározott személy, továbbá a gyámhivatal által a szülői ház elhagyását engedélyező határozatban megjelölt személy

  1. a tanköteles gyermekre tekintettel a gyermek tankötelessé válása évének november 1-jétől a tankötelezettség teljes időtartamára, valamint
  2. a tankötelezettsége megszűnését követően közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermekre (személyre) tekintettel annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a gyermek (személy) a huszadik - a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében huszonharmadik - életévét betölti.

(2) A súlyos és halmozottan fogyatékos tanuló [a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény 30/A. §] szülője a tankötelezettség teljesítésének formájától függetlenül a tankötelezettség teljesítésének végéig jogosult iskoláztatási támogatásra.

(3) Saját jogán jogosult iskoláztatási támogatásra az a közoktatási intézményben a tankötelezettsége megszűnését követően tanulmányokat folytató személy,

a) akinek mindkét szülője elhunyt,

  1. akinek a vele egy háztartásban élő hajadon, nőtlen, elvált vagy házastársától különélő szülője elhunyt,
  2. aki kikerült az átmeneti vagy tartós nevelésből,
  3. akinek a gyámsága nagykorúvá válása miatt szűnt meg,
  4. aki a 7. § (1) bekezdésének a) pontja szerinti személlyel nem él egy háztartásban,
  5. vagy ha az iskoláztatási támogatást - a gyámhivatalnak a szülői ház elhagyását engedélyező határozatában foglaltak szerint - a nagykorúságát megelőzően is a részére folyósították,

annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a huszadik - a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998. évi XXVI. törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében huszonharmadik - életévét betölti.

(4) Az iskoláztatási támogatást a tankötelezettség fennállása alatt a tanulói jogviszony szünetelésének időtartamára is folyósítani kell.

monalisa1 # 2010.10.08. 16:20

Írj pár soros levelet a lakhely szerinti államkincstári hivatalnak, a kérdésedre hivatalos választ fognak adni.

feri20 # 2010.10.08. 15:15

köszi ezeket már én is néztem!!!és te hogy értelmezed?megkapom?

monalisa1 # 2010.10.08. 15:07
monalisa1 # 2010.10.08. 15:05
feri20 # 2010.10.08. 13:44

jó napot!!!!!azt szeretném megkérdezni hogy szeptemberbe nem kaptam családi pótlékot,meg is értem mert törvényváltozás volt és 21vagyok!!!!!!!!!de azt már nem értem hogy mindkét szülöm meghalt: b) a közoktatási intézményben tanulmányokat folytató, nagykorú személy, annak a tanévnek a végéig, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét,

* akinek mindkét szülője elhunyt,
akkor nekem nem 23éves korig jár?vagy rosszul értelmezem?köszönöm a segitséget!!!!!!!!!

bbbbero # 2010.10.05. 09:34

Üdvözletem!

Második OKJs szakképesítésemre járok nappali tagozaton, amit most kezdtem el szeptemberben. Előtte 2010. június 30-ig szólt a nappali tagozatos jogviszonyom így nem járt július, augusztusra a családi pótlék. Most viszont megint nappali tagozatos vagyok és ajánlották, hogy még arra a két hónapra visszamenőleg nyújtsam be a kérelmet, viszont már 21 éves vagyok. A kérdésem az lenne, hogy visszamenőleg arra a két hónapra jogosult vagyok-e családi pótlékra vagy sem?

nanditto # 2010.10.05. 08:23

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy én januárba töltöttem a 20 at, szeptemberbe még kaptam családit akkor még nekem jár?

MajorDomus # 2010.10.04. 21:27

Itt balra a törvénytarban megtalálod

Csajszika
mert csak a felsofoku tanulmanyok befejezeseig jar.

Mivel en meg most is tanulok nekem is jarhatna valami nem csak a szam. Pedig ketszer annyi idos vagyok.

szentpet # 2010.10.04. 12:48

(Bocsánat, felindulásomban rossz helyre írtam, most ide másolom...)
Jó napot kívánok,
Gyermekem halláskárosodása miatt 2008-tól emelt összegű családi pótlékot folyósítottak részünkre, s a határozat tartalmazza, hogy újabb orvosi vizsgálat nem szükséges, az állapot végleges.
Ehónapban a fele összeg érkezett. Telefonos érdeklődésemre az ügyintéző törvénymódosításra hivatkozott, mely aug.30-tól hatályos és az 1998. évi LXXXIV. tv-re vonatkozik, s valamely bizottság előtti felülvizsgálatot rendel.
A módosítást kerestem, de nem találtam. Szeretném elolvasni.
Kérem, segítsenek. Köszönöm szépen.

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/35/25328#…

csajxika85 # 2010.10.04. 12:31

Üdvözletem!
Kérdésem egy ismerősöm miatt teszem fel! Mivel édesapja meghalt 89. évi november havi születésű a lány!Iskolába jár egészségügyre!Nem főiskola!Kérdésem lenne hogy ő mire jogosúlt? Csp.-re ahogy olvastam nem!De most fogja tölteni a 21.életévét így miért nem jár neki? Vagy pedig mit igényelhetne még esteleg?Válaszukat köszönöm!

nandy # 2010.09.16. 07:52

aniko89:

Egészséges gyermek után már csak annak 20 éves koráig jár a családi pótlék. Pontosabban: ha még tanul, akkor annak a tanévnek a végéig, amelyben betölti a 20. életévét.

nandy # 2010.09.16. 07:51

A menyednek be kell jelentenie a MÁK-nál, hogy három gyermek helyett már csak kettőt nevel a saját háztartásában, a fiadnak pedig az egy gyermek után kell igényelnie a családi pótlékot.

majlo # 2010.09.15. 16:32

Tisztelt Fórumozók!Azt kérdezném tőletek,hogy külön költözött a fiam és menyem,van három gyermekük,kettő az anyánál egy az apánál,azaz a fiamnál van,eddig a menyem kapja a családi pótlékot a három gyermekre.A fiam szeretné az egy gyermekre megigényelni a családi pótlékot,hol és hogyan teheti ezt meg,mi szükséges esetleg hozzá?Köszönöm a választ.

nandy # 2010.09.15. 07:13

Igen.

zinnat # 2010.09.14. 18:36

Üdv mindenkinek!

A családi pótlék alanyi jogon jár?

aniko89 # 2010.09.13. 14:47

Akkor 20 éves korig jár a CSP???Már mindenki össze vissza mondja hol 23, hol 20ig jár....

wry120 # 2010.09.12. 13:35

Üdvözlöm Önöket!
Gondolom nem én vagyok az egyetlen özvegy édesanya
akinek a következő a problémája:
A fiam betöltötte a 20.-ik életévét és még évekig
nappali szakképzésben vesz részt, a családi pótlék
folyósitását viszont szeptember 1-től megszüntették.

Szeretném tudni, hogy helyette az árvaellátásban ré-
szesülő gyerek /a másik már dolgozik/ valahonnan
máshonnan igényelhet-e, kaphat-e az árvaellátás mellé
még más ellátást, segélyt stb...?

Köszönöm a válaszukat: Mária

feri20 # 2010.09.12. 08:20

Jó Napot!
segítségüket kérem a középiskola ahova járok elirták a tanulmányom befejezésének idöpontját ezért nem kapok jelenleg családi potlékot pedig még egy évig oda járok és hátrányos helyzetem miatt nagyon szükségem lenne rá!mi a teendő ilyenkor?
21 éves vagyok ilyenkor megszakitásnak minösül ha ujra kell esetleg igényelnem szeptemberben?
Várom mielöbbi válaszukat!

P_icuri # 2010.09.10. 13:46

A családi pótlék sajátjogon csak 50% os Biztottsági véleménnyel kapható?