családi pótlék


pajaci # 2010.08.04. 10:29

Sziasztok!
Most fejeztem be a középiskolai tanulmányaimat, és nem vettek fel egyetemre. Szeretnék egy nyelvtanfolyamot végezni, amit a munkaügyi központ támogat, tartósan beteg vagyok, eddig emelt családi pótlékot kaptam. Jár-e nekem továbbra is ez a családi pótlék, ha igen, hogyan igényelhetem?
Köszönöm!

lewho # 2010.08.03. 13:21

Ha az iskolain rajta volt a 2010.06., akkor kapnod kellett volna egy megszüntető határozatot.

Szerintem jelezd, hogy befejezte a közokt.-ot.

Kata64 # 2010.08.03. 12:10

Sziasztok!
Az én értelmezésem szerint, felsőfokú oktatásban nem jár családi pótlék! Ha a gyermek 19 évesen befejezi középiskolai tanulmányait, akkor év, július.01-től nem jár családi pótlék.
Jól értelmezem. Be kell jelenteni, hogy középiskolai tanulmányait befejezte? A júliusi és augusztusi csp. megküldték. Iskolalátogatási igazoláson rajta volt, hogy a gyermek 2010.06. befejezi a tanulmányait.
Választ köszönöm! Kata

lewho # 2010.07.29. 13:49

A középiskolában tanulmányokat folytató tanuló után a családi pótlék annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amely évben a huszadik életévét betölti. Ez alól kivételt képez az a sajátos nevelési igényű tanuló, aki az 1998. évi XXVI. törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult. Ebben az esetben a családi pótlék annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a tanuló a huszonharmadik életévét betölti.

rettegő # 2010.07.29. 13:12

Üdv

1990.október.30. született a gyermekem és az kérdésem, hogy meddig jár a családi pótlék ha nappali tagozaton tanul.

Válaszadásukat előre is köszönöm...

ttadam # 2010.07.21. 17:58

A közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermek után a családi pótlék

  1. a 20. életévének betöltéséig jár;
  2. 2009. szeptember 1-jétől annak a tanévnek a végéig jár, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét.

Ez nekem ellent mondás akárhogy is nézem.

monalisa1 # 2010.07.21. 17:54

http://www.csaladipotlek.info/

A megjelent tájékoztatás évszámhibás, de azért próbáld kikövetkeztetni a dolgot, vagy pedig pár soros e-mailban fordulj a MÁK-hoz.

"Mona"
laikus hozzászóló

ttadam # 2010.07.21. 16:35

Üdv!

Nem egészen világos számomra hogy meddig kapom az emelt családi pótlékot.
19 éves vagyok és egyetemista.

fmatea # 2010.06.30. 15:01

Kedves Fórumozók!

Gyermekem betöltötte 18. életévét, eddig (egy év óta) emelt összegű családi pótlékban részesült, az orvosi igazolás, és a MÁK által kiadott igazolások 2010.08.31.-ig érvényesek. Állapota változatlan (mellkasában fém implantátum van).Tanulói jogviszonnyal 2011. júniusig rendelkezik. Ahhoz, hogy az iskolában a 2010-2011-es tanévre is megkapja a kedvezményeket (ingyenes tankönyv, féláru étkezés), most le kellene adnom a megfelelő igazolásokat. Az orvos az 5/2003. (II.19) rendeletre hivatkozva nem adhat ki további orvosi igazolást (betöltötte a 18. életévét). Mi a teendőm ebben az esetben? Milyen nyomtatványok kitöltésére van szükség, honnan tudom beszerezni ezeket?

Próbáltam MÁK ügyfélszolgálaton érdeklődni, de ott feleolvasták nekem a jogszabályt, érdemi segítséget nem kaptam. Írtam a www.allamkincstar.gov.hu-ra, válasz még nem érkezett.
Köszönöm a segítséget!

Cukimama # 2010.06.29. 18:44

köszönöm szépen.

monalisa1 # 2010.06.20. 18:44
monalisa1 # 2010.06.20. 18:41

Javaslom e-mailban tedd fel ugyanezen kérdéseket a területileg illetékes MÁK ügyfélszolgálatnak., a felvételi eredmények közzététele egy hónap mulva csak, addig érdemben válaszolnak - sőt vélhetően pár napon belül.

Ez a vagy így, ez a vagy úgy - ehhez én mint laikus fórumozó, sajnos nem tudok hozzászólni.

ml.

Cukimama # 2010.06.20. 17:30

Sziasztok!

Köszönöm a gyors valaszt.
Ezt a paragrafust en is elolvastam, de ebben nem volt benne, hogy en is igenyelhetem-e tovabbra is, vagy csak ö, ha ö igenyli kevesebbet kap.
Majus elejen beszeltem egy hölggyel a MAK-tol, aki azt domboritotta ki, hogy a fiam igenyelheti sajat jogon - ezt tudtuk, azt is tudjuk, hogy 3 honapot meghalado munkaviszony eseten le kell mondani a csaladi potlek folyositasat. A kerdes az, hogy ha nem most veszik fel, hanem pl jövöre, akkor ujra kaphatjuk-e es en is igenyelhetem-e. Valamint, ha most veszik fel, akkor tovabbra is igenyelhetem-e en, mivel akkor magasabb összeget kapunk, mivel egyedülallo vagyok. Nem sok a differencia, de szamit.

Köszönöm.
D.

monalisa1 # 2010.06.20. 11:32

2009. szept. 1-től annak a tavévnek a végéig jár, amelynek időtartam alatt betölti a 23. életévét.

http://www.csaladipotlek.info/
(2) bek. d) pont.

Minden beiratkozott félévről -tehát szeptember - február- be kell küldeni a tanintézet ezen igazolását mert automatice nem küldik a pénzt. (A tanulói jogviszony csak azt jelenti hogy x egyetem hallgatója, de önmagában nem igazolja hogy adott szemeszterre be is van iratkozva.)

Aki jól tanul az egyetemen tanulmányi ösztöndíjban részesülhet - a cs.p.-tól függetlenül.

"Mona"
laikus hozzászóló

MajorDomus # 2010.06.19. 21:20

Amig nappali tagozaton felsőfoku tanulmányokat folytat.

Cukimama # 2010.06.19. 20:22

Sziasztok!

Kerem segitsegeteket, hogy tartosan beteg gyermekem egyetemre jelentkezett, a betegsege miatt kesöbb, most erettsegizik, majusban volt 20 eves. Meddig jar a csaladi potlek, ha felveszik es tovabb tanul, egyedül nevelem.
Ha nem veszik fel es egy evet dolgozik, utana kaphatunk-e megint csaladi potlekot?
Kerhetem en ujra, vagy csak sajat jogon jar neki, ha jar, mert az összeg nem egyforma, sajat jogon alcsonyabb.
Köszönöm.

MajorDomus # 2010.06.19. 13:23

A családi pótlékot folyositó kifizetőhelyen. Esztergomban találsz ilyet.

szasza19 # 2010.06.19. 09:53

Sziasztok!
Nem rég költöztem el Tátról, Esztergomi lakos lettem. Jár nekem a családi potlék és hogy azt én részemet a tartozkodási helyemre küldjék azt hol lehet elintézni?
Köszönettel: Szasza19

monalisa1 # 2010.06.10. 13:07

Szerintem is sajtóhiba és ezért nem értelmezhető. Javaslom az alábbi link ALJÁN található utolsó elötti kérdőlapot kitölteni és beküldeni - érdemi válasz kell hogy érkezzen.

http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/130

De akár egy sima e-mail-ra is bizonyára válaszolnak.

(Amúgy ezen linkben szereplő tájékoztató még a mult évre vonatkozó információk, tehát az ma már nem érvényes.)

ml.

László66 # 2010.06.09. 18:56

Kedves Monalisa!

Ismét a segítségedet kérném, mert sajnos nem nagyon értem a lent felsorolt intervallumokat. (Szerintem itt hibásak a dátumok.) A gyermek 1990. augusztus 22-én született, nem halasztott évet érettségi után egyből szakmát tanul, most fejezi be az első évet.

(2) A közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermek után a családi pótlék

  1. a 20. életévének betöltéséig jár;
  2. 2009. január 1-je és 2003. augusztus 31-e közötti időtartam alatt annak a tanévnek a végéig jár, amely alatt betölti a 21. életévét;
  3. 2009. szeptember 1-je és 2009. augusztus 31-e közötti időtartam alatt annak a tanévnek a végéig jár,amely alatt betölti a 22. életévét;
  4. 2009. szeptember 1-jétől annak a tanévnek a végéig jár, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét.

Köszönettel: Hajni

monalisa1 # 2010.06.08. 11:19
monalisa1 # 2010.06.08. 11:15
monalisa1 # 2010.06.08. 11:14

Neked kell tudni hogy az augusztusi születésű gyermek halasztott-e évet vagy sem. Valamint az alábbiakból könnyű a cs.pótlékra jogosultság kiszámítása.

http://www.csaladipotlek.info.hu

László66 # 2010.06.08. 10:37

Kedves Fórumozók!

Szeretnék pontos választ kapni arra a kérdésre, hogy egy 1990. augusztusában született gyermek után ha tanul meddig jár a családi pótlék?

(A 2010. uagusztus 31. után életbe lévő változások szerint annak a tanévnek a végéig amikor betölti a 20. életévét. A kérdés csak az, hogy hogyan számolják a tanéveket?)

Köszönettel:
Hajni

Boszka # 2010.06.07. 18:48

A nevelőszülő nevelőszülőt jelent, nem a vér szerinti szülő élettársát.