családi pótlék


juju # 2007.12.30. 17:17

Most már délután óta keresek a neten, hogy hol tudnék pontos választ kapni a kérdésemre.
Egyáltalán hova forduljak??????????
Sajnos az Ön válaszával nem tudok semmit sem kezdeni????
Kérem, hogy segitsen.....legalább azt mondja meg, hogy hova fordulhatok
az államháztartási hivatal honlapján sem tudok eligazodni............................
egyáltalán nem értem????????
hogy egy fizikailag nem létező személy, akait lehet, hogy sohasem engednek be az országba jogilag létező legyen??????????????
Elnézést, de nagyon csalódott vagyok.
és lakonikus válaszát nem tudom használni??
sajnos................
üdv. judit

juju # 2007.12.29. 16:21

ok. Feladom....majd a munkahelyemről 4-én intézkedem.
bár még csak annyit utoljára, hogy
az idegenrendészeten a jogász azt mondta a férjem beutazó vizumára vonatkoztatva,
hogy külföldön kötött házasságnak csak a magyar anyakönyvezést követően vannak joghatásai???
ez akkor a családi pótlékra is vonatkozik???
köszi Obudafan, BUÉK
judit

ObudaFan # 2007.12.29. 15:28

Amit belinkeltél, az sehova sem mutat.

juju # 2007.12.29. 14:08

kedves ObudaFAN!
Ezt találtam
http://www.ugyvezeto.hu/?…
a neten utána kutakodva a családi pótlék ügyemnek, akkor most én ebbe a kategoriába tartozom???
jelenlegi helyzetemben, miszerint:

"Egyedülállónak minősül a hajadon, nőtlen, özvegy, elvált vagy házastársától külön élő személy."

????akkor most ez a rám vonatkozó jogszabály????

köszönöm juju

ObudaFan # 2007.12.27. 15:57

A közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermek után a családi pótlék annak a tanévnek a végéig jár, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét.

juju # 2007.12.26. 19:35

Kedves ObudaFan!
Egyáltalán meddig jár a gyereknek a családi pótlék??
18 éves lesz jan 16-án és gimnazista,
akkor jan 16-án már ugysem lesz jogosultság?
hogy van ez?
köszönöm juju

csumák # 2007.12.25. 07:44

ObudaFan! A tényleges helyzetet kellett volna jelenteni.
Tudja /ill. tudod-e/ mi a tényleges helyzet. Jön a kismama tanácsadásra, aki eltartott és az élettársa munkanélküli.Épül-szépül a házuk.Miből?


jano

juju # 2007.12.25. 06:57

Kedves ObudaFan!
Boldog Karácsonyt Kivánok
és köszönöm, hogy ilyen hamar válaszolt nekem.

Úgy látszik nagyon nem tudok jogászul gondolkodni, tehát ha jogilag (papiron) létező férjnek számit, függetlenül attól, hogy Magyarországon még sohasem éltünk együtt, AKKOR, ha ezt a gondolat menetet követem, akkor például jogosultak vagyunk gázártámogatásra is mert két fizikailag létező és egy csak jogilag létező ember között csak én vagyok keresőképes munkában.
Nem élnék vissza a helyzet kivételességéve, csak kérdezem, hogy megértsem?
Ugy gondolom, ha számomra jogilag kedvezőtlenebb helyzetben létező személy, akkor számomra kedvező helyzetben is létező.
Nem jól gondolom?
Bocsánat és köszönöm!

ObudaFan # 2007.12.24. 18:44

Nem helyesen tetted, a tényleges helyzetet kell a hatóság tudomására hoznod.

juju # 2007.12.24. 14:52

Gyermekem egyedül nevelem 17 éve, közalkalmazottként családi pótlékot ennek alapján kapok.
2007 augusztusban azonban külföldön férjhez mentem, a házasságkötés magyar anyakönyvezése most december 10-én
megtörtént.
Azonban férjem mindezideig nem tudott bejönni az országba (iraqi állampolgár).
Akkor a családi pótlék szempontjából papiron van férj, de a valóságban nincsen. Ugyanis a családi állapotomban bekövetkezett állapotváltozást köteles vagyok bejelenteni!? azonban a házassági papiron kivül semmilyen változás nem történt az életemben??
Mivel nem tudom mikor tud férjem legelőször bejönni Magyarországra (lehet fél év is) eddig még nem jeleztem az állapotváltozást a családi életemben, amely csak papiron van.
Jogilag büntethető vagyok ezért? Helyesen tettem?
Köszönöm válaszát!!