családi pótlék


szafika # 2012.08.22. 13:54

Casablanca , ha 2010 márciusától indul a 100 hónap , akkor van még hátra kb 70 hónap , nem ?

C a s a b l a n c a # 2012.08.22. 12:30

Vadvirág!

Ez a megállapodást megkötő felekre tartozik, esetleg őket kérdezheted meg...

nubira3 # 2012.08.21. 08:43

sziasztok!

Szeretném meg tudni , hogy 11 éve élek együtt az éle társammal és neveljük köz a 13 éves lányomat akit 11 éve nekem ítélt a bíróság, közben született 2 fiunk is jelenleg 3 gyermekesként vesszük igénybe a családi pótlékot ez nem tudom helyes e mert ma azt mondták a párom munka helyén , hogy nem veheti igénybe a 3 gyermekes kedvezményt sőt az utána járó pótszabadságot sem mert ez nem jár neki, érdekes , hogy eddig járt minden most azt mondják nem tudja valaki a jogszabályt és helyes eljárást ez ügyben válaszotokat előre is köszönöm szépen Norbert

vadvirág (törölt felhasználó) # 2012.08.12. 10:58

Gyermektartás.

2010 márciusában lányomék elváltak. A gyerektartásban a megállapodás az alábbiak szerint van leírva:
" A felek úgy állapodnak meg ,hogy a X és y utónevű gyermekek tartása címén az apa ,a férj-2010 március 1,napjától a gyermekek a középiskolai tanulmányai folytatásának idejére,összesen a két gyermekre számítottan 100 hónapra gyermekenkénti 20,000 Ft-20,000 Ft havi díj számításával -egyösszegben előre megfizet 2,000,000 FT gyermektartásdíjat a feleség részére.
A feleség a 2,00,000 Ft kifizetését elismeri és kifejezetten lemond arról,hogy a gyermekek után az itt megjelölt 100 hónap idejére a gyermekek tartásával kapcsolatosan az apával szemben bármilyen jogcímen igényt érvényesítsen. AZ anya ugyanakkor gyermektartásdíjra jogosult akkor,hogy az itt kiszámított 100 hónap után-tanulmányaik folytatása miatt -a gyermekek tartására szorulnak. Kérdésem ,hogy kell értelmezni mikortól kell az apának gyermektartási díjat fizetni??
az fiatalabb gyermek most lesz másodikas a közép iskolába ,idősebbik gyerek most végezte a középiskolát és egyetemre megy szeptembertől. Köszönöm a válazokat
Zsuzsa

Edus1225 # 2012.08.08. 11:53

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a kiegészítő családi pótlékot ki igényelheti! A válasz(okat) előre is köszönöm.

János1959 # 2012.07.26. 09:18

Tisztelt Tanácsadó!
Lányom 19 éves, felvételt nyert a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Idegenforgalmi szakmenedzser felsőfokú szakképzésére. A szakképzés nem minősül egyetemi végzettségnek. Szeretném megkérdezni, hogy erre a két évre jár-e rá családi pótlék? Szeretném még közölni, hogy másik két gyermekem általános iskolás 7. illetve 8. osztályos és özvegyként, egyedül nevelem három gyermekem. Várom válaszukat! Köszönettel: János

lehoné # 2012.07.10. 20:07

Özvegyként fiamat egyedül nevelem,aki jelenleg 20 éves,és sajnos asztmás.Főiskolásként nem kaptuk a kiemelt családi pótlékot,majd az elmúlt évben okj-s képzesre ment,a főiskolán passivált,ismét járt a családi pótlék.Vissza kell mennie a főiskolára,de az okj-s képzést sem fejezte be.Lehetne-e úgy a továbbiakban,hogy az okj-t is és a főiskolát is folytassa egyidejűleg,hogy a családi pótlék megmaradjon.Nagy szükségünk lenne arra az összegre,ugyanis az árvaellátása nagyon kevés.Az apuka fiatalon halt meg.Kérem szépen segítsenek valami jó ötlettel!

Menekült # 2012.07.04. 13:53

Sziasztok!

Gyermek elhelyezési per közepén elvitte a vérszerinti apa az egyik gyermeket az ikrek közül egy egészségügyi intézményből. Mondván a gyereknek ez a jobb helyzet, kapcsolattartást sem tudtam érvényesíteni mert a gyermek nem akart velem, velünk ( az iker testvérével) találkozni és még beszélni sem, hónapokkal később került sor a bírósági elhelyezésre ami a gyerek érdekeit néző szakértői vélemény alapján( amit ugyan az intézet állított ki ahonnan kifejezett tiltásom ellenére el vihette!) a gyereket hivatalosan is, ott helyezte el a bíróság.
Ennek alapján most követeli a "gyerek lopás" idejére a családi pótlék utólagos megfizetését.A bírósági döntés jogerőre emelkedésének napján lemondtam a további igényemet , de most még erre a visszamenő
időszakra szóló fizetési kötelezettségre is számítanom kell?

ilonka67 # 2012.06.26. 13:22

Lányom 18 éves lett június 4-én. Szakmunkásképzőt végezte nappali tagozaton de párhuzamosan vele esti tagozaton érettségizni készül . Még egy éve van hátra az esti tagozaton. Jár e családi pótlék még erre az egy évre és kell e külön kérelmezni vagy bejelenteni hogy estin jár majd.Nem dolgozik és előreláthatólag nem is fog addig míg estin jár.

brigitta23 # 2012.06.25. 14:27

sziasztok! Meg szeretném kérdezni,hogy ha már dolgozok,akkor elveszik a családi pótlékot? Mert mellette még nappali tagozaton fogok tanulni. Köszi előre is.

mara67 # 2012.06.24. 08:22

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, 19 éves pályakezdő munkanélküli vagyok a munkaügyi hivatalba be vagyok jelentkezve, májusban vizsgáztam és jövedelemmel nem rendelkezem. Jár-e nekem a nyári hónapokra a családi pótlék, és ha levelező tagozaton fogok tanulni és ha jövedelemmel nem rendelkezek akkor is jár-e?A családit az apám kapja utánam, jár-e a családi kedvezmény?

7inus # 2012.06.18. 08:02

Üdvözlöm,

saját jogon kapott emelt összegű családi pótlékban részesülök, 50%-os munkaképesség-csökkenés miatt. A kérdésem a következőre vonatkozna: azt olvastam, ha a bérem meghaladja a minimálbér összegét, akkor a folyósítást szüneteltetni kell.

"Annak a személynek, akinek rendszeres jövedelme (legalább három egymást követő hónapban keletkezett jövedelem, mely meghaladja a minimálbér összegét) van, a részére megállapított családi pótlék folyósítását a negyedik hónaptól mindaddig szüneteltetni kell, amíg rendszeres jövedelemmel rendelkezik."

Itt a garantált bérminimum is számít, ha a munkakörömhöz legalább középfokú végzettség szükséges (108.000 Ft)?
Illetve akkor nem jár ha meghaladja ezt az összeget vagy a minimálbérnél pontos összegénél sem jár már?

Válaszát előre is köszönöm!

dina33 # 2012.06.16. 12:04

Érdeklődnék, hogy van két gyermekem, februárban ki mondták a válásom, és együtt élek új párommal, de nincs bejegyzett élettársi kapcsolatunk. Kérdésem az lenne, hogy egyedül állónak számítok, így, és eszerint kell kapnom a családi pótlékot?

andi1971 # 2012.06.15. 20:20

Tisztelt Gabicsek
Szeretnék érdeklődni lányom most fejezi be az iskolát 2 éve nem kaptunk családi pótlékot amióta meg szüntették , olvastam valahol hogy utólag is vissza lehet igényelni a juttatást .
üdv andi1971

Zsu69 # 2012.06.14. 14:20

Szép Jónapot!
Lányom másodéves főiskolai hallgató.A következő két félévet passziváltatni szeretné, mert Németországba szeretne menni bébiszitternek.
Férjem Ausztriába dolgozik. Most van folyamatban visszamenőleg a családi pótlék igénylés.
Az után érdeklődnék, hogy Ausztriában a passzivált félév után jár-e családipótlék?
Ha történetesen nem jár, akkor a passzivált év után lehet-e újra igényelni a csp-t tanulmányai befejezéséig?
Válaszukat előre is köszönöm.

dina33 # 2012.06.11. 17:19

És ha valaki feljelent, hogy egy éve egyedülállóként veszi fel, pedig élettársa van akkor mi a helyzet?

Gabicsek # 2012.06.11. 17:17

Jelentse be, hogy nem egyedülálló.

dina33 # 2012.06.11. 15:50

Érdeklődnék, hogy egy ismerősömnek két gyermeke van különböző apáktól, a kisebbik most egy éves a nagyobbik, 10 éves, együtt él a kisebbik gyermeke apjával. A Családi pótlékot a szerint kapják, hogy egyedül állóként van bejelentve, jár ez valami következménnyel, hogy mégis van élettársa, de a családi pótlékot úgy kapják, hogy egyedül neveli a gyermekeit?

Dr.Attika # 2012.06.11. 15:43

Nem jár, önálló keresete van.

dina33 # 2012.06.11. 15:26

Érdeklődnék, hogy egy ismerősömnek két gyermeke van különböző apáktól, a kisebbik most egy éves a nagyobbik, 10 éves, együtt él a kisebbik gyermeke apjával. A Családi pótlékot a szertint kapják, hogy egyedül állóként van bejelentve, jár ez valami következménnyel, hogy mégis van élettársa, de a családi pótlékot úgy kapják, hogy egyedül neveli a gyermekeit?

mara67 # 2012.06.11. 14:05

Sziasztok!
Arról érdeklődnék hogy a fiam májusban vizsgázott és levelező tagozaton szeretné megszerezni az érettségit,de közben munkahelye lesz július 1-től és így hogyan jár a családi pótlék? (diákigazolvány stb.)

szunyi13 # 2012.05.17. 14:25

Köszönöm a választ!

lewho # 2012.05.17. 10:22

Nem vagy egyedülálló, ha élettársad van, függetlenül a bejelentett lakcímtől.

szandrus # 2012.05.17. 09:46

Kedves Szunyi13!

Akkor igen. Az egyedülállóként igényli a támogatást rovatnál IGEN-t kell majd bejelölni és házastárs/élettárs adatait nem kell kitölteni értelemszerűen. Természetesen a későbbiekben bekövetkezett mindenféle változást 15 napon belül írásban be kell jelenteni a mÁK felé.

szunyi13 # 2012.05.17. 09:16

Kedves szandrus!
Élettársam nincs bejelentve, egyenlőre nem is gondolkodtunk ezen.