Rossz értesítési cím hagyatéki tárgyaláshoz


Jogkereső # 2018.05.07. 17:45

T. Fórumozók!

Édesanyám két hete meghalt.
Felvettem a kapcsolatot édesapámmal, akivel beszélgetésünk alatt kiderült, hogy rosszul tudta a címemet, ezért a közjegyzőnek olyan értesítési cím van a kezében, amin nem ér el.
Mivel anyám kitagadott az örökrészemből olyan indokkal, ami nem állja meg a helyét és ezt bizonyító hivatalos okiratokkal rendelkezem, mindenképpen szeretném bíróságra vinni az ügyet, és ügyvédi képviselettel megjelenni a hagyatéki tárgyaláson.
Kérdésem:
a lakhely szerinti illetékes közjegyzőnél eljárhatok-e a helyes értesítési címem megadásában, vagy ezt csak az apám teheti meg?
Egyáltalán ha kitagadott, akkor is ott lehetek?

Köszönöm a segítséget.

Vadsuhanc # 2018.05.07. 19:01

Ha most melyik megnyitott sok topicba írjam le a kérdésem.

Le mered írni, hogy édeasanyád miért tagadott ki az örökségből, ennek mi az alapja és miért akarod megtámadni?

Mert ez azért nem mindegy.

Vadsuhanc # 2018.05.07. 19:25

És milyen formában tagadott ki?

Jogkereső # 2018.05.08. 18:26

Válasz vadsuhancnak

Amíg kómában voltam, majd nyolc hónap alatt megtanultam.járni, anyám nem keresett, de eldöntötte, hogy direkt eltűntem, hogy ne kelljen öt anyagilag segíteni.
Pedig szerinte ezt megtehetném.
2012 óta C2-es rokkant vagyok, és anyám egyszer sem keresett!!!
Ügyvédnél tagadott ki azzal, hogy direkt bújkáltam el, és nem tartom vele a kapxdolatot.
Úgy halt meg, hogy nem is tudta, hogy milyen állapotban vagyok évek óta. Jelenleg 51 000 Ft a rokkantságim.
Ennyi elég???
NE ÍTÉLKEZZ TUDATLANUL!!!!!!!

Vadsuhanc # 2018.05.08. 18:34

Mikor és hol ítélkeztem?

És Te 2012 óta miért nem kerested? Hogy elmond neki mi történt veled? És előtte milyen volt a kapcsolatotok?

Ezt a Bíróságon is meg fogják kérdezni, ha megtámadod a végrendeletet és nem kötözködés részemről.

Jogkereső # 2018.05.08. 18:56

Vadsuhanc!

2008-ban daganattal műtöttek.
Amyàm tudta, mégis én hívtam fel a műtétet követő 3. nap, hogy élek, mert nem keresett.
2008-ban hat hétig kórházban voltam, megsüketültem, most is hallás sérült vagyok, és anyám nem keresett hat hét alatt, én hívtam fel, hogy mi van velem.
2011-ben egy genetikai betegség miatt lebénultam, majd kómába estem. Majd újra tanultam járni.
Anyám nem keresett, ezért eddigre már mély depresszióba kerültem, / háromszor akut pszichiátriai ellátásra/, én annyira elhittem, hogy szégyell, hogy teljes szociális izoláció állapotába kerültem.
Szégyelltem, hogy zárt osztályon voltam többször.
Pszichiátriai véleményem van arról, hogy nem a saját, hanem a betegségem döntése volt, hogy mem kerestem a kapcsolatot anyámmal, illetve senkivel.
Ő mégis arra hivatkozik, hogy nem tartottam.vele a kapcsolatot, és nem segítettem anyagilag.
Meg se fordult a fejében, hogy nem az én döntésem volt, mit teszek!
Záróim vannak arról, hogy azt sem tudom, hol, mikor vagyok.
Anyám meg tudatlanul.mindennek elmondott az ügyvéd előtt.
Ennyi!

Jogkereső # 2018.05.08. 19:12

Vadsuhanc!
Egyébként rendkívül egysíkú gondolkodásra utal mindaz, amit írsz!

EGY A VALÓSÁG, EZER A RUHÁJA!
Nem tanították??????

SolnesM # 2018.05.18. 09:48

Vadsuhanc !
Szerintem teljesen mindegy milyen indokkal tagadtak ki valakit. A kitagadás így is úgy is érvényes !
Kell egyáltalán indokolni egy kitagadást ??

SolnesM # 2018.05.18. 09:52

Jogkereső !

Édesanyám két hete meghalt.

Lesz időd a hagyatéki tárgyalásig bőven, lesz az min. fél év !