Magánokirat gyermekszületés esetén a Felelősségről


mobiltel75 # 2018.07.26. 07:23

Rendben, Oligaliga. Köszönöm.

oligaliga # 2018.07.18. 09:18

mobiltel75

Nincs olyan ország Európában vagy a civilizált világban, ahol egy ilyen egyezséget ki lehet kényszeríteni jogi eszközökkel.

  1. Senki nem kötelezhető abortuszra akarata ellenére, még akkor sem, ha korábban ezt írásban vállalta.
  2. A gyereknek tartására MINDKÉT szülő köteles. Egyik szülőnek sincs joga arra, hogy a GYERMEKNEK járó tartásdíjról előre lemondjon, mert az a GYERMEKET illeti.

Az ilyen megállapodás alapján a férfi később kártérítési igényt sem támaszthat, ha a nő mégis tartásdíjat kér, mert - ahogy azt az előttem szólók már leírták az ilyen megállapodás A JÓ ERKÖLCSBE ÜTKÖZIK, tehát semmis, jogot nem lehet rá alapítani.

alfateam # 2018.07.18. 09:09

Amiben korrekt vagy, egyenes a szándékod, azt le mered írni. Bármiről legyen szó.
Hát-hogyne, Imrédy is ezt gondolta a Zsidó törvényről...
Meg-aztán ott van az a fránya alaptörvény amibe belekerült furcsa módon a Nők önrendelkezési joga.

wers # 2018.07.18. 09:07

ez egyre rosszabb

mobiltel75 # 2018.07.18. 08:58

Pazs és Dr.Attika, rendben, köszönöm.
Belföldi házassági szerződésbe v. élettársi írva joghatályos/ jogérvényesítő-e v. külföldre kell vinni a dolgot?

Fanyalgóknak,
Amiben korrekt vagy, egyenes a szándékod, azt le mered írni. Bármiről legyen szó.
Ha nem mered leírni, akkor rosszhiszemű vagy, be akarod csapni a másikat. Ilyen emberre pedig, legyen az férfi/nő, nincs szükség.

wers # 2018.07.17. 13:13

Na én sem a bíróságon gondolnám érvényesíteni. Na meg nem is azonnal. Amikor lesz mit vesztenie.

Sammrita # 2018.07.17. 12:48

Szerintem a gyerek érdekei miatt még 51-s Rozival aláíratott szerződést sem tudna a bíróság előtt érvényesítetni ::))))

wers # 2018.07.17. 12:20

Tehát két tanúval hitelesítteti, hogy félre kíván lépni. Ebből a megközelítésből bizony aláírnám. Élete végéig tudnám vele zsarolni

drbjozsef # 2018.07.17. 12:06

Az, ami neki megfordult a fejében, annak biztosan csak úgy van értelme, ha nincs egyedül... :DDD

wers # 2018.07.17. 11:51

például teljesen életszerű elvárás egy ilyen szerződés ha felszedem az 51-es út mellett dolgozó hivatásos Rozit

tanúkkal hitelesítve.... :)

Egyébként, ha már ide beírta, feltételezem, ez tényleg megfordult a fejében. Azt is el tudom képzelni, hogy nincs egyedül.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.17. 11:45

:D Csak egy troll.

drbjozsef # 2018.07.17. 11:04

wers,

nem olvastál figyelmesen : nincs élettársi kapcsolat, nincs házasság. Például teljesen életszerű elvárás egy ilyen szerződés ha felszedem az 51-es út mellett dolgozó hivatásos Rozit, és nem akarom a törvényes öröklés rendjét megzavarni egy esetleges "balesettel".

Mondjuk kíváncsi lennék a szerződés más részeire is, mondjuk a megengedett pozitúrákra, segédeszközökre, vagy a készpénzfizetés részletes szabályozására.

wers # 2018.07.17. 09:57

Na nem jogi megközelítés, lehet én vagyok túl válogatós, de egy ilyen pasival tuti még gondolatban sem szeretnék együtt lenni. Hátha nem tudnám hányingerem leküzdeni.

bocs, mobiltel75, nem megsérteni akartalak, de ez... szavakat sem találok

Dr.Attika # 2018.07.17. 09:43

Ez a szerződés jó erkölcsbe ütközik, tehát semmis. bírói úton nem érvényesíthető.

pazs # 2018.07.17. 09:34

Nem tehető joghatályosan és kikényszeríthetően ilyen nyilatkozat, bíróság nem fog segíteni a végrehajtásban.

mobiltel75 # 2018.07.17. 09:26

Adott egy párkapcsolat.
Nincs élettársi viszony, nem házastársak.
Készül egy magánokirat. Ebben mindkét fél egyetértőleg, tanúkkal hitelesítve aláírja, hogy ha gyermek fogan meg a nőben kettejük kapcsolatából, minden óvintézkedés ellenére, akkor a nő elveteti. A férfi ezzel egyetért.

Továbbá, ha nő (eltitkolva) úgy dönt, hogy a megállapodás ellenére mégis kihordja és megszüli a gyermeket, akkor a nő 1) XY összegű kártérítést fizet a férfinak 2) a családjogi törvényben foglaltak alapján semmilyen pü-i, természetbeni és erkölcsi követelést nem támaszt a férfival szemben. Azaz e kötelezettségek alól a férfi mentesül.

Vitás helyzet esetén jogérvényesítő-e egy ilyen tartalmú okirat (ha kell, elkészül közjegyző által hitelesítve is) a bíróság előtt, vagy a magasabb szintű jogszabály elve miatt a Családjogi tv. érvényteleníti az okiratot?

Kérem, csak azok szóljanak hozzá, akik a témában tökéletesen tájékozottak. Köszönöm.