gyámhivatali határozat elévülése


Imre317 # 2018.08.17. 09:52

Köszönöm szépen a válaszokat

Így igaz, nagyon komplex ügy. Egy nagyon jó poziciójú ügyvéd fogadta el a hagyatékit a nevemben, aztán ezzel nagyjából kimerült az tevékenysége. Aztán közölte velem, hogy a megbízási szerzödést mástól kapta, tölem csak a meghatalmazása volt. Nem tudtam akkoriban, hogy megbízás és meghatalmazás nem ugyanaz. Fegyelmi ügy lett belöle

Valahogy megpróbálok kijönni a helyzetböl és ha lehet jól.

A banknál pl. lett volna vevö az "X" ingatlanra piaci áron, a bank elutasította és felszólított adjam én el a jelzáloggal terhelt házrészem.

Ez van. Majd csak lesz valahogy, és csak van valahol még egy kis igazságosság, ami mellém áll (ügyvédek, bank, gyám...)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.16. 12:29

pedig rengeteg nyert devizahiteles ügye volt.

:D Persze.

Egyébként eleve el vagy veszve a dzsungelben: nem sok köze van az ügyednek a gyámhatósági határozathoz, mondhatni, semmi.

Imre317 # 2018.08.16. 09:29

Van esélyem bírósági úton elérni, hogy a kiskorú tlejes örökölt vagyonával felejen, vagy ez elévült és marad legfeljebb a jelzálog?

Vadsuhanc # 2018.08.16. 09:21

A lényegen nem változtat az kiskorú vagyonából és pénzéből kell megfizetni a megítélt tartozást és Ő lesz a tartozásért felelős.

Vagy szerinted nem és van erre valami jogszabály drmosza?

Imre317 # 2018.08.16. 09:19

@Vadsuhanc
Eredeti kérdésedre a válasz:
Nem hivatkozhatsz csak akkor, ha a kiskorút jogerősen a tartozás megfizetésére kötelezte a bíróság.

Szóval ez a határozat nem ér számomra semmit, még akkor se, ha jogeröre emelkedett. Jól értem?

*

Ha közjegyzői okiratot záradékolását kérik vagy FMH-t kérnek és annak nem mondasz ellent akkor per nélkül is indulhat végrehajtási eljárás.

Ne haragudj, a szakkifejezéseket nem értem. Melyik közjegyzöi okirat lehetne ki által és mikor a záradékollva? Ügyvéd kell az elllentmondáshoz? Mik a határidök? Szerinted vitatott követles esetén is kiadható a FMH vagy záradékolható?

Vadsuhanc # 2018.08.16. 09:10

Eredeti kérdésedre a válasz:

Nem hivatkozhatsz csak akkor, ha a kiskorút jogerősen a tartozás megfizetésére kötelezte a bíróság.

Vadsuhanc # 2018.08.16. 09:08

Imre bizonyára tudod, hogy csak az örökséged erejéig felelsz a tartozásodért. Azaz a házrésszel. Mást elvenni nem tudnak Tőled.

Ha közjegyzői okiratot záradékolását kérik vagy FMH-t kérnek és annak nem mondasz ellent akkor per nélkül is indulhat végrehajtási eljárás.

Lentebb írtam, ha valaki ellen pert indítasz akkor neked kell igazolni, hogy miért éppen ellene indítottál pert.

Imre317 # 2018.08.16. 09:06

csak hogy ne felejtödjön az eredti kérdés se el:

Tisztelt Fórumtagok!

Van nálam egy 2011-es gyámhivatali határozat, amiben benne áll, hogy az anyagi gyám köteles a kiskorú adósságát az vagyonából rendezni. Ez nem történt meg, így az adóstárson maradt minden, aki idöközben meghalt. Én neki vagyok az örököse. Hivatkozhatok a gyámmal szemben erre a határozatra, vagy elévült annak végrehajtási kötelezettsége?

Köszönettel
Imre

Imre317 # 2018.08.16. 09:01

Vajon megtudják indítani a végrehajtást vagy per nélkül az nem megy a vitatott követelések miatt?

Szerintetek megállja a helyét, hogy nincs ki ellen pert indítanom, mert a jelenlegi követeléskezelö a vitatott követelések és az általuk nem megindított per miatt nem váltak jogutóddá?

DrMosza :-)

Vadsuhanc # 2018.08.16. 08:55

Ha pert indítasz valaki ellen akkor neked kell igazolni, hogy miért éppen ellene indítottál pert.

Imre317 # 2018.08.16. 08:54

Kedves Vadsuhanc,

minden más örökölt vagyonom szinte a nullával egyenlö. Anyu mindent eladott, ami eladható volt

Igen a jelenlegi kedvezményezett egy magánszemély, aki hivatalos követeléskezelöcéggel képviselteti magát

Imre317 # 2018.08.16. 08:51

Kedves DrMosza,

nem tudom, kinek hihetek, vagy csak sok pénzért telik az idö és nö a káosz... de azért még van pár ötlet a tarsolyomban :-)

Tudsz vkit esetleg jó szívvel ajánlani? Az elkövetkezö napoban megyek egy banki speciaistához átbeszélni az ügyet

Az elsö ügyvéd ellen fegyelmit indítattam és várom a tárgyalás végkimenetlét

Üdvözlettel

Vadsuhanc # 2018.08.16. 08:42

Kedves Imre317!

Ha jól értem a követelés jelenleg egy magánszemély kezében van? És még egy kérdés.

Az örökséged kizárólag ez a házrész volt vagy örököltél mást is?

Imre317 # 2018.08.16. 08:36

Kedves Vadsuhanc!
Még egy kiegészítökérdés az elözöhöz.

De gondoltam rá, de tavaly az ügyvédnö nem lépett, idén megváltoztak a perindítási feltételek

Az ügyvédnö szerint nincs ki ellen pert indítani, mert a jelenlegi követelö a vitatott követelések kapcsán bírósági úton nem igazolta, hogy jogutódja a követelésnek.

Ön hogy látja?

Üdvözlettel

Imre317 # 2018.08.16. 08:30

Kedves Vadsuhanc!

De gondoltam ügyvédre, söt ügyvédekre is, több mint husznál voltunk, igazán neves és sikereseknél is. tisztelet a kivételnek, de sok pénzért nagy kárt okoztak. Évek óta ezzel kinlódok. Egy nagyon jó nevü ügyvéd fogadta el ezt a hagyatékot a nevemben és utána nyakig sz...ban hagyott. A másikról meg kiderült, hogy hónapokon át elfelejtettte velem közölni, hogy ma´r nem ügyvéd, pedig rengeteg nyert devizahiteles ügye volt. Többnyire elkeserítö hozzáállást tapasztalok. Mondanak valamait, aztán legfeljebb tévednek, így jártam...

Igen, a szerzödés fel lett mondva. A bank egyezkedett velem, aztán hirtelen eladta a követelést csak úgy. A következö banki követeléskezelö közel egy évig nem válaszolt az ügyvédi levélre, aztán egyszer csak eladta a követelést és meg kamatot se sza´molt fel.

Most egy magánszemélynel a követelés, aki állítólag véletlenül a környékünkön ja´rt, véletlenül megszerette a házat, véletlenül megtudta melyik követléskezelönél van és átvette a követelési jogot...

Szerinted volt joga a banknak vitatott követelés esetén adataim kiadni? Nem vagyok se adós, se adóstárs, se jelzálogkötelezett jogerösen, hisz a követelés vitatott.

Végrehajtás nem idult, megpróbálnak egyezkedni, de számomra nevetséges feltételekkel. Többet, mint mindent, úgy se veszthetek.

Probléma v. szerencse lehet az is, hogy en a nagyobb értékü "Y" háznak nem vagyok teljes mértékben tulajjdonosa, a kiskorúnak is van egy kis hányada benne (apukája után)

Van esetleg olyan, hogy az elsö haláleset örököse felel elöször?

Vadsuhanc # 2018.08.16. 08:13

Kedves Imre317!

Az általad leírt követelés a Ptk, Pp és a végrehajtási törvények a mérvadóak.

Jelenleg Te és a kiskorú személy egyetemleges adóstársak vagytok ez azt jelenti, hogy a tartozást bármelyikőtökön behajthatják. Olyat nem tudsz kérni illetve kizártnak tartom, hogy és a jogosult megengedje azt, hogy csak a tartozás felét hajtja be rajtad. Behajtja az egészet utána Te meg majd követeld a másik adóson.

A gyámügyi előadó burkoltan a tudomásodra hozta az álláspontját amely az, hogy addig xarik fizetni bármit is még nincs egy jogerős a kiskorút fizetésre kötelező jogerős döntés.

Nem írtad de gyanítom, hogy a szerződés felmondásra került azt viszont nem írtad, hogy végrehajtási eljárás indult-e az ügyben?

Azt írtad, hogy mindketten vitattátok a tartozást. Ezt kellene végig vinni akár perben is, hogy egyáltalán tartozol-e és ha igen pontosan mennyivel.

Nem gondolkodtál még ügyvéden?

Imre317 # 2018.08.16. 08:05

ha jogeröre emelkedett, az azt jelenti, hogy ragaszkodhatok ahhoz, hogy teljesitsek a vagyontargyakkall valo törlesztest?

Eddig jol jart a kiskoru. Minden örökölt (nem keves) vagyona megvan es a követelskezelö egyetemlegesseg miatt meg engem fenyeget. A gyamhivatal meg mossa kezeit.

Imre317 # 2018.08.16. 07:34

felvettem a gyámmal a kapcsolatot. Egyértelmü álláspontja, hogy ö csak azt teljesít, amit muszaj. Mivel az én megörökölt tulajdonhányadom a "Y" ingatlanon értékben sokkal nagyobb, mint a ház "X" értéke, így a követeléskezelö engem idegel... meg ugye kiskorú van a másik oldalon, ez se kedvez a helyzetemnek.

Nem, a kérdés nem túl korai, mert kihat az egyezkedési szándékomra a követeléskezelövel

Jogerös döntés mikor születik? Hogy jutok oda? Kinek mit kell kezdeményeznie?

Az eredeti kérdésemre is várom köszönettel a válaszokat

Vadsuhanc # 2018.08.16. 07:06

Eléggé előreszaladtál. Jelenleg nem tudsz követelni semmit mert még Te sem teljesítettél.

Nem kellene megvárni, hogy jogerős döntés szülessen az ügyben? És össze kellene fognotok.

Mint írtam kicsit idő előttinek tűnik a kérdésed.

Imre317 # 2018.08.16. 06:43

a hagyatéki ejáráson én is vitattam a követelést

Imre317 # 2018.08.16. 06:42

"A" adós felvett egy jelzáloggal terhelt hitelt az általa vett "X" ingatlanra.
"B" belépett egyetemleges adóstársként a saját "Y" ingatlanával
"A" meghalt. Kiskorú örököse elfogadta az ingatlant, de vitatta a banki követelést
a bank "B"-töl követelt, aki nem tudott fizetni.
"B" is meghalt, akinek én vagyok az örököse.
A követléskezeö meg mindent rajtam akar behajtani

Szeretném tudni, hogy a kiskorún mit és mikor tudok behajtani, mivel felel, van-e elévülés

A 2011-es határozat kimondta, hogy „a vagyonkezelö eseti gondnok köteles es jogosult az ingatlanvagyon hasznositasaval összefüggesben az azt terhelö hitelt a hagyatek erejeig rendezni, tovabba a gyermek gyamhatosagi folyoszamlan elhelyezett keszpenzvagyonat kezelni.“

Válaszukat elöre is köszönöm

Imre317 # 2018.08.16. 06:07

Tisztelt Fórumtagok!

Van nálam egy 2011-es gyámhivatali határozat, amiben benne áll, hogy az anyagi gyám köteles a kiskorú adósságát az vagyonából rendezni. Ez nem történt meg, így az adóstárson maradt minden, aki idöközben meghalt. Én neki vagyok az örököse. Hivatkozhatok a gyámmal szemben erre a határozatra, vagy elévült annak végrehajtási kötelezettsége?

Köszönettel
Imre