Orokoltem egy haz parkolojat es udvarat a kozjegyzo szerint


nonolet # 2018.10.22. 15:21

Sonjasonja

NEM az ügyintéző az arrogáns, hanem te vagy BUTA a témában...

Ess neki és tájékozódj, értsd meg használt fogalmakat.
Mert különben

  • mindenki butának-értetlennek néz
  • te meg arrogánsnak hiszed őket

Pedig csak az baj, hogy TE sötét vagy a témához, de okoskodsz (mint pl. az összegekről is tetted).

- -

Tudod...

Nem mindig lehet megmondani a FÖLDHIVATALBAN,
hogy a való világban pontosan mi a tiéd!

Gyakran CSAK azt lehet megmondani, hogy

  • melyik helyrajzi számon
  • mekkora tulajdoni hányadod van

és

  • annak mi a MEGNEVEZÉSE

Ha az látod, hogy 485/138 tulajdoni hányadod van és a megnevezése lakóház, udvar

Akkor azt tudod CSAK, hogy a RÉSZ!!! tulajdonosa vagy ezeknek MÁSOKKAL KÖZÖSEN !!!!
Mégpedig az egész lakóház+udvar 138/485*100=28.45%-a csak a tiéd belőle.
A többi pedig másé/másoké.

De, hogy a tulajdonod miként használhatod és a természetben van-e a többiekkel egy megállapodás,
hogy: ki-mit-hogyan használ az nem derül ki a Földhivatalban... alap esetben.
(ritka kivétel előfordulhat)

Mivel ez használati megosztás már a KÖZÖS tulajdonosok belső ügye.
Azaz a többi tulajdonosnál tudsz tájékozódni illetve az örökölt iratokban, ha van róla szerződés is.

- -

Ha 1/1 tulajdon van neveden CSAK akkor tudható, hogy mi a tiéd.
pl. egy önálló ingatlan vagy egy társasházi albetét esetén...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.22. 14:48

(Abból viszont az is következne, hogy ez a kérdező szerint semmit nem érő ingatlanilletőség kifejezetten értékes.)

oligaliga # 2018.10.22. 10:16

A megfejtés a hagyatéki tárgyalásra idéző végzés lesz: abban közölhette a közjegyző, hogy az ő díja mennyi lesz majd. Ez nem illeték, hanem a hagyaték költsége.

drbjozsef # 2018.10.22. 07:39

Még nem volt hagyatéki tárgyalás, de már követelik a hagyaték illetékét? Ki?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.22. 05:54

Szülő utáni öröklés illetékmentes. Te valamit nagyon félreértesz.

Sonjasonja # 2018.10.21. 22:17

A 120 000 huf a telek hagyatek illeteke.

Koszonom a valaszokat. Meg nem volt meg a kozjegyzonel az orokosodesi targyalas. Meg van par nap addig.

Varom a tovabbi otleteket,mit kezdjek ezzel afoldterulettel.

A foldhivatalban voltunk anyukammal es nem volt kepes megmondani az ugyintezo,h mi az en reszem pontosan. Nem tudom,mit kellett volna figyelni a tulajdoni lapon. Egy arogans ugyintezot kaptunk ,sajnos nem segitett.

gerbera317 # 2018.10.21. 13:36

Ha valóban részed van a házban meg a garázsban, akkor még jót szakíthatsz a dolgon. Miért nem kérdezed meg a közjegyzőt, mire alapozza, hogy nemcsak a körtefa egyhatodát örökölted, hogy hanem lényegesen többet?
Ja, és összeszedettebben is kérdezhetnél.

drbjozsef # 2018.10.21. 12:54

Mondjuk egy XII. kerületi telek simán lehet, hogy 30 év alatt nem hússzorosára drágult, hanem százszorosára, vagy még több.

Mondjuk "átírásért" nem tudom miért kellene akkor is ennyit fizetni, mert az eljárási díjak csak néhányezer forint, öröklési illeték meg nincs is, ha az apjától örökölte.

Sonjasonja
Mi a pontos jogcíme annak a 120.000.- forint követelésnek?
Nem lehet, hogy a teljes hagyaték közjegyzői illetéke az?

Vadsuhanc # 2018.10.21. 11:02

Sonjasonja

..." orokoltem egy XII. keruleti telek egy reszet..."

Ebből következően a hagyatéki végzés megszületett már és azt nem is szándékoztad vagy szándékozod megtámadni-

Ebből következően a hagyatéki végzésben szerepel az is, hogy ennek az örökölt telekrésznek mennyi az értéke.

Szerintem nem biztos, hogy rosszul jártál...

Azt, hogy mit tudsz majd kezdeni ezzel a telekrésszel egy ügyvéd közremüködésével nem lesz lehetetlen kiokoskodni.

drbjozsef # 2018.10.21. 08:56

Ennyike?

Ha te örökölsz 1 millió forintot, akkor 1 millió forintot kell fizessél az átírásáért???

nonolet # 2018.10.21. 08:04

Sonjasonja

A 30 év alatt 2062% infláció volt!

Azaz 20,62-szeres árak vannak most, mint akkor...

6000x20,62=123720

Szóval: a 120 ezer Ft az UGYANAKKORA érték valójában

Ennyike!

- -

Infláció számoló it pl.

http://www.vasarlocsapat.hu/…ulator.shtml?…

nonolet # 2018.10.21. 07:59

1.
Földhivatalban a "Tulajdni lap"-ot megnézni!!!
(vagy valakinek az ügyfélkapuval on-line az interneten)

2.
Utána lehet majd gondolkodni a helyzetről...

Sonjasonja # 2018.10.21. 07:04

Koszonom a valaszt.

Amikor apukam atiratta magara az apja halalakor,akkor megcsak egy jres foldterulet volt. A haz egy tole fuggetlen ceg neven van jelenleg.

ObudaFan # 2018.10.21. 06:35

Ha az örökhagyó van bejegyezve tulajdonosként, akkor nem fogod tudni meggyőzni a közjegyzőt, mert át kell adnia az ingatlant. Hogy pontosan mi tartozik hozzá, azt a földhivatalban a térképen meg tudod nézni. Ha használati megosztásról szóló szerződést nem találsz édesapád iratai között, akkor ez ügyben megkeresheted ezt a céget, vagy a tulajdonostársakat.

Sonjasonja # 2018.10.21. 00:48

Tisztelt Forumozok,

orokoltem egy XII. keruleti telek egy reszet. Van rajta egy haz,amely 100%-osan egy ceg tulajdona. A foldhivatal nem tudja megmondani,miert garazskent akarjak atirni. 120 000 huf-ot kell fizetnem a semmiert gyakorlatilag. A papirunk szerint gyumolcsfak vannak a kertben.

A kertnek meg kb 6 masik tarstulaja van,akik nem is jarnak oda: kulfoldon elnek.

Kerdes: kb 30 eve apam ezt 6000 huf-ert iratta at magara az apjarol. Nekem most 120 000 huf-ot kell fizetni az atirasert. De ez egy 30 negyzet cm-nyi telek.

Akkoriban ures telek volt csak.
A kozjegyzo bizonygatja,hogy a hazbol a garazs es udvar egy resze az enyem. De a haz tulaja egy ceg,nem en. A foldhivatal azt mondta,h kell lennie egy hasznalati megallapodasnak,ami nincs nekem.

Hogy tudnam meggyozni a kozjegyzot,hogy semmi kozom a hazhoz? Vagy hogy lehet kozom egy hazhoz,amit nem en epittettem. Epitesi engedelyt nem irtunk ala.

Nincs oda kulcsom.
Mik a jogaim? Leszedhetem a gyumolcsfakat es elvihetem a termest haza? Kb 30-40 gyumolcsfa van ott a hivatalos osszeiras szerint.
Csak az atiras utan lephetek a telekre be?
Ha lenne kocsim,beallhat ek vele oda?? Berbeadhatom vkinek? Alhatnak ismeroseim az udvaron?

A napokban odamegyunk egy rokonommal es megnezzuk szemelyesen,mert nem is lattuk meg ezt .

Nem tudok lemondani az oroksegrol,mert van mas is,amire szuksegem van.

A parlagfuirtast ki csinalja ott? Kinek a koltsege?

Minden valasztelore is koszonok.

Udvozlettel,
Sonjasonja