Apaság vélelmének megdöntése


Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.04. 11:47

Azt írd, hogy indítványozod a meghallgatásukat, és a tárgyalásra elő is állítod őket. (Bár szerintem az idézés így se maradhat el.)

estifény # 2011.11.04. 11:09

Levélben jelezzük a tanukat?

November 25.-re van kitűzve a tárgyalás.

Addig jelezzem a bíróság felé hogy ott 3 tanu is meg tud jelenni és ők vissza fognak jelezni hogy, hogy legyen? vagy hogy kellene ezt a kínos ügyet most már normálisan rendezni?

és még annyi hogy, gyámhatóságon mikor elősször bementünk hogy indítsák el, azt mondtam, hogy nem tudom az igazi apa nevét, címét és sajnos azt is hazudtuk, hogy egy induló kapcsolat volt, ezért tette meg szívességből az elismerést.

Persze ők nem indították el, a gyerek érdekére hivatkozva, így adta be a bíróságon az elismerést tévő apa, a kérvényt, hogy vegyék le a nevéről.

persze tudom ki az apa,és a szülei címét is, de nem akartam megmondani.

és persze, a sógorral nem volt induló kapcsolatunk, csak egyszerűbb volt ezt mondani. És ott nem is mondtuk meg , hogy a sógorom (bár papíron még nem esküdtek össze)

Most ezért is kapunk, hogy ott hazudtunk ? Illetve hogy nem voltunk őszinték?

ObudaFan # 2011.11.04. 09:19

Ha tanukkal tudjuk igazolni, hogy szívességi alapon ment ez a apai elismerés, elég bizonyíték a megdöntéshez?

Nem.

És még annyi hogy , a kitűzött tárgyalásra a tanuk idézés nélkül tanuvallomást tehetnek?

Elég ha én megkérem őket jöjjenek be, a bíróság fogadja őket a tárgyaláson?

Célszerűbb előre bejelenteni őket, hogy a bíró is tervezni tudja a tárgyalás idejét.

estifény # 2011.11.04. 09:08

Még nincs meg az apa és a fiú vércsoportja .

Ha tanukkal tudjuk igazolni, hogy szívességi alapon ment ez a apai elismerés, elég bizonyíték a megdöntéshez? Mert ez egy speciális eset,a sógor tette meg ezt a szívességet.

vagy még ezután is kell ez a orvosi vizsgálat?

És még annyi hogy , a kitűzött tárgyalásra a tanuk idézés nélkül tanuvallomást tehetnek?

Elég ha én megkérem őket jöjjenek be, a bíróság fogadja őket a tárgyaláson?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.03. 21:06

Az az Rh-faktor. De mi a vércsoport? És azért legalább kettőjüké kellene.

estifény # 2011.11.03. 20:38

az anyáé A RH+ (vagy lehet negatív-ezt meg kell néznem)
a többieké még nem lehet kivizsgálva.
ebből még kilehet indulni, hogy lehet kizárja?
vagy sok egyezés lehet?
Beszéltünk a gyereknek kihelyezett ügyvédnővel, hát nincs mellettünk, kekeckedik, már most.
Valószínűleg ő miatta kell majd a drága vizsgálatot elvégezni.
Egyszerűn fel se fogta mit akarok a vércsoporttal.
Az mondta a bíró nem köteles ismerni ezeket az egyezéseket vagy kizárásokat.
Majd kíváncsi leszek meddig húzzák halasszák az ügyünket, és mennyi pénzt kell kifizessek,hogy őket teljes mértékben meggyőzzem az állításunkról.

ja és még valami.
Ha tanukkal tudjuk igazolni, hogy szívességi alapon ment ez a apai elismerés, elég bizonyíték a megdöntéshez?vagy még ezután is kell ez a orvosi vizsgálat?persze rokoni tanuk ezek.minimum2 de lehet a mama is hajlandó tanuskodni

Kovács_Béla_Sándor # 2011.10.29. 13:17

Az anya vércsoportját is ismerni kell.
Egyébként akár az anya és a gyermek vércsoportja alapján is lehet valamit mondani arról, hogy van-e értelme. Ha például az anya AB és a gyermek A vagy B, akkor nincs; az apa vércsoportja nem tudja kizárni az apaságát.

ObudaFan # 2011.10.29. 09:05

Annyi értelme lehet, hogy a bíróságot orientálja, hogy érdemes-e egyáltalán vércsoport-vizsgálatot elrendelni.

estifény # 2011.10.29. 08:45

köszönöm.

még abban kérném a tanácsát, hogy Ön szerint, lenne e értelme annak, hogy
megcsináltatjuk a házi orvossal a vér csoport meghatározást a gyereknek és apának. Abból kiderül hogy bizonyít valamit vagy nem. Ha igen becsatoljuk a bíróságnak, ha nem akkor fizetős eljárásként ezt már nem kezdeményezzük.
Értem hogy újra elrendeli a bíróság de akkor már tudnánk hogy van e értelme, vagy csak felesleges pénz kiadás lenne

ObudaFan # 2011.10.29. 07:57

A bíróság igazságügyi szakértőt fog kirendelni.

estifény # 2011.10.28. 21:01

mert hát a gyereknek nem állapították meg születésekor,most 14hós.
aki meg elismerte apa,az meg romániai, ott meg neki sose kellett,nem is tudja mi neki a vércsoportja.

estifény # 2011.10.28. 20:58

igen erre már én is gondoltam, tb.-re azt se lehet?
Még arra is gondoltam előtte meg kéne csináltatni háziorvostól kérni rá papírt,megjön az eredmény és ha kizárja akkor azt bizonyítékként csatolni.csak hát az ember a gyerekét nem szivesen szurkáltatja,főleg kétszer.-lehet a bíróság nem fogadja el azt a papírt.?és még egyszer lekéri.bár azért vércsoporttal sehól se csalnak , gondolhatnák

ObudaFan # 2011.10.28. 17:44

Ha bejön, költségkímélő, ha nem , pluszköltség.

estifény # 2011.10.28. 17:33

Akkor lehet azzal nyitunk? Vagy ez biztos?
Vagy lehet eleve fel se ajánlják?
((nézhetnék hogy költség kímélőbb az eljárás))

ObudaFan # 2011.10.28. 10:51

Nem fogadja el a bíróság.

A vércsoportvizsgálat csak kizárhatja az apaságot, de megfelelően nem igazolhatja. Ha a vércsoportvizsgálat eredménye az, hogy az apaság kizárt, akkor az elég. Ha viszont nem kizárt, akkor szükség van DNS-vizsgálatra.

Szisza2011 # 2011.10.28. 10:24

Apasági vizsgálat http://www.dnskozpont.hu/ oldalon 31e ft körül van, bár nem tudom, hogy ezt a bíróságon elfogadják-e vagy sem!

De érdemes megkérdezni.

estifény # 2011.10.28. 10:23

mi alapján dönti el a bíróság vércsoport meghatározás elég e neki a bizonyításhoz vagy nem?

sadow # 2011.10.06. 06:51

köszönöm!

Gabicsek # 2011.10.03. 21:29

És hogy mennyi idő alatt zárul, azt csak a jó ég tudja:)

ObudaFan # 2011.10.03. 19:59

Pontos összeget nem lehet tudni, mert nem lehet előre tudni, hogy vércsoport-vizsgálattal ki lehet-e zárni az apaságot. Egy DNS-vizsgálat mindenesetre úgy 250.000 körül van mostanában.

sadow # 2011.10.03. 18:21

Üdv! 5.után indul az ügy, kezdődik a apaság vélelmének megdöntése. Mennyi Idő alatt zárul ez? És egy pontos összeget lehet tudni amit a bíróság bevasal a vizsgálatért?

ObudaFan # 2011.09.01. 20:09

Végrehajtást ebben az esetben is csak 6 hónapra vissza lehet kérni főszabály szerint.
Előbb kellett volna megindítani az apaság vélelme megdöntése iránti pert. Most már csak az ügyészségtől lehet kérni, hogy indítsák meg. Aztán vagy megteszik, vagy nem.

Réka Antal # 2011.09.01. 20:03

Úgy tudom csak akkor,ha bíróság előtt nincs megítélve semmi,de itt sajnos megvan ítélve min.10.000 forint!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.01. 12:32

Tartásdíjat félévre visszamenőleg lehet követelni.

Réka Antal # 2011.09.01. 12:30

Tisztelt Fórumozók!

Elég faramuci helyzet áll fenn nálunk és a segítségeteket kérném!
A párom 10 évvel ezelőtt tett egy apasági nyilatkozatot bíróságon, hogy az előző kapcsolatából született kislányt(aki akkor már 4 éves volt)a nevére veszi!Szóban megállapodtak,hogy semmiféle kötelezettséggel nem fog járni(mondta a volt nője).Erre fel gyerektartást fizetett 2006-ig,mikor is megtudta,hogy az igazi apukája meghalt(ezt az anyuka mondta).Azóta nem fizetett gyerektartást(mondván halott embertől ne várjon semmit), most pedig követeli tőle 2006-ig visszamenőleg a tartásdíjat,sőt még végrehajtást is kért a házunkra és az autónkra!
Hogyan tudnánk belőle DNS tesztet kicsikarni,hogy bizonyítsuk igazunkat illetve hogyan tudnánk elindíttatni az apaság vélelmének megdöntését?

Tisztelettel kérem segítségüket!Előre is köszönöm