Apaság vélelmének megdöntése


Inka001 # 2008.04.30. 12:49

Köszönöm a választ, de sajnos nem értem.
Ha én aláírtam egy ilyen elismerő papírt és én 2 év múlva nem vagyok biztos az apaságomban(mert pl a kislány nem hasonlít rám eléggé), akkor nem indíthatok apasági pert?

Esetleg dns vizsgálatot csináltatok 2 év múlva és az kimutatja, akkor se tehetek már semmit?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.30. 12:34

Akkor nem. Csakhogy ezt kizárólag a bíróságnak van joga "kideríteni".

A bíróság pedig érdemi vizsgálat nélkül elutasítja a vélelmezett apát, ha elmulasztja az egyéves anyagi jogi határidőt.

Inka001 # 2008.04.30. 10:19

Mi van?
Ha kiderül, h nem az apa az apa,akkor is fizetnie kell 18 évig a gyerektartást,mert jóhiszeműen aláírt egy apasági elismerőt? Ugye csak tévedek!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.25. 22:06

Szerintem meg az apát terheli annak bizonyítása, hogy egy évnél nem régebben szerzett tudomást a vélelem megtámadására okot adó körülményről.

ObudaFan # 2008.04.25. 13:16

A másik felet terheli a bizonyítás ezzel kapcsolatban.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.24. 19:30

Hát igen. Olyan ügyben, amely alapvetően intim jellegű - gyereket csinálni eléggé az -, szóval egy intim tárgyú ügyben elkerülhetetlen az intim kérdések feltevése. Ha arról kérdezgetnék a feleket, ki a kedvenc zeneszerzőjük, nem sokra menne a bíróság.

petera # 2008.04.24. 15:02

Mindenkinek szép napot!

Ezen a nicken a párom már kért itt segítséget, és sokan segítettek.
A helyzet az, hogy ma volt a párom tárgyalása az apaságának vélelmének megdöntésében. Az alperes az egy éven belüli időre hivatkozik, mondván, hogy én tudtam (hallottam), hogy nem a páromé a gyerek, ezért kifutottunk az időből. Ez nem igaz, nem mondtam el neki, csak amikor ő neki gyanússá vált, és ezt elmesélte, akkor mondtam, hogy én hallottam erre vonatkozó pletykákat.
A mai tárgyláson párom szerint olyan részletességgel kérdezgetett mindenki, mindenki, hogy gyomorforgató volt az egész. (Ez amúgy normálsi egy ilyen tárgyaláson, mindig elfajulnak a dolgok?
A "jogi" kérdésem az lenne, hogy azon kívül, hogy én elmegyek tanúskodni, hogy nem mondtam el, mit tehetünk még? Illetve, az alperes hogyan tudja azt bizonyítani, hogy én elmondtam?? Vagy ilyenkor meghallgatnak mindenkit, aztán majd a bíró eldönti, ki volt hitelesebb??

Előre is köszönöm a segítséget!