Apaság vélelmének megdöntése


ObudaFan # 2011.11.30. 17:32

A DNS-teszt mellőzhetetlen lesz, bár talán jogsegély útján meg lehet oldani.

Jégtánc # 2011.11.30. 15:49

Az ok hogy perre lesz szükség,

mint írtam ,lehetetlen lesz elválni és újra férjhez menni szülés előtt.A kérdés az hogy a ide kell e jönnie Magyarországra,vagy távollétében írásban is el lehet e intézni.

Előre is köszönöm válaszokat

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.30. 15:45

Elfogadni elfogadják - de ahhoz ez kevés, hogy ne ő legyen az apa. Vagy elválsz még addig és férjhez mész a valódi apához; vagy perre lesz szükség.

Jégtánc # 2011.11.30. 15:34

Jó estét,

újra azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz hogy Németországban élő német még férjem (első tárgyalás Február 3-án lesz válás miatt)ha nyilatkozatot tesz hogy nem ő az apja a szintén februárban születendő gyermekemnek (tényleg nem ő az apja,már lassan 7 éve élek másik kapcsolatban)és azt hiteles fordítóirodában lefordítják elfogadjak itthon ? Meg kell neki személyesen is jelennie? Nem elég ha ő lemond ,a gyermek apja meg elismeri?

Előre is köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2011.11.30. 10:10

Minimális összeget szinte mindig megállapít a bíróság. Ha csak 5e Ft-ot, akkor annyit.

budain # 2011.11.29. 22:05

Vagy a bíróság megállapít 1 min.összeget ami szerintük szükséges a gyermeknek?
Mennyi lehet ez a kötelező min.gyerektartás(A szoc.helyzetét az előbbiekben vázoltam)
Kicsit több lett a kérdés sorry!
Köszönöm

budain # 2011.11.29. 21:56

Köszönöm így érthető!
Még 1 kérdésem lenne:Ha jelenleg munkanélküli de van 1 kevés bevétele alkalmi munkából(10-12E-Ft/hó)ez lehet alap a havidíj megállapításához?
Köszönöm

ObudaFan # 2011.11.29. 18:41

Ha önhibájából nem fizeti a megállapított tartásdíjat, az bűncselekmény. Aki minden erőfeszítése ellenére nem talál állást, így nincs miből, az nem önhibájából nem fizeti. Aki dolgozhatna, de nem teszi, az önhibájából.

budain # 2011.11.29. 17:07

Üdv!

"De pl. a tartás elmulasztása miatti büntetőeljárásban azt kell vizsgálni, hogy önhibáján kívül nincs-e jövedelme, amiből fizethetné."

Ezt sajnos nem értem kifejtené bővebben?

ObudaFan # 2011.11.29. 15:31

baba24

Ebben a perben nincs lehetőség az apaság vizsgálatára. A gyámhatóságot kérheted, hogy rendeljen ki eseti gondnokot a gyermek részére az apasági vélelem megdöntése iránti per megindítására.

ObudaFan # 2011.11.29. 15:30

A testvéreitől biztosan nem. De pl. a tartás elmulasztása miatti büntetőeljárásban azt kell vizsgálni, hogy önhibáján kívül nincs-e jövedelme, amiből fizethetné.

budain # 2011.11.29. 15:24

Tiszteletem!
Érdeklődnék hogy ha a DNS vizsgálat esetleg azt bizonyítja hogy fiamé a gyermek akkor a vele 1 háztartásban élő testvéreitől(5 testvére van 3-an dolgoznak 2 iskolába jár még) vonhatnak-e gyermektartást ha nincs jövedelme, nekem pedig csak a családi és a szociális járadék a jövedelmem(nekem sincs munkám egyedülálló anyuka vagyok!)?

Ha nem akkor hogy tudják kötelezni a gyermektartási járulék fizetésére?

Válaszukat előre is köszönöm!

baba24 # 2011.11.24. 20:14

Üdvözlet!

A gyermekemet akarja elperelni a volt párom, pedig csak a nevére vette, de nem ő a genetika édesapja. Kaptam a bíróságtól idézést, leírással, amiben azt állítja csak úgy ok nélkül vettem el tőle a gyermeket. Kérhetek a tárgyaláson genetikai vizsgálatot, illetve kell attól tartanom hogy elveheti tőlem a gyermwekemet? Mindezt úgy hogy ő ráadásul életellenes cselekedet miatt tölti börtönbüntetését!
Köszönöm a választ, előre is!

ObudaFan # 2011.11.23. 13:16

Nem tartom nagyon valószínűnek, hogy ezért bárki feljelentést tesz.

estifény # 2011.11.22. 20:21

És a gyámügy? Mert ott meg azt mondtam annak idején nem tudom mi az apa neve címe. És ha elmondom a bíróságon hogy az veszekedett meg terrorizált, akkor nyilván tudom hogy hívják.
szóval hazugságon fognak

ObudaFan # 2011.11.22. 20:03

Nagyon valószínútlennek tartom, hogy az apasági per bírája feljelentést tegyen.

estifény # 2011.11.22. 18:29

Na most komolyan!Légyszi!!!!!

3év felfüggesztett?
vagy a kutya se fog ezzel foglalkozni?

Én esküszöm bírónő hogy az igazat,és csak is az igazat, de most emiatt is aggódnom kell? mintha nem lenne elég bajom

estifény # 2011.11.22. 11:51

ok köszönöm!

Ügyvéd Úr!
Számíthatunk valamire hogy ilyen bűncselekményt követtünk el?bár nem tudtuk hogy ez az.
Mivel sújthatnak maximum minimum ha igen?

ObudaFan # 2011.11.22. 11:15

A teljes személyes költségmentesség az kiterjed arra is.

estifény # 2011.11.22. 10:54

Bár az elején mikor még nem volt beadva kérdeztük tőlük,és azt mondták arra nem szokták meg adni csak a perre.akkor a dns.-nél újra kérvényezni kell arra?mert én ezt nem értem.
Ha egyszer költség mentességet állapítottak meg akkor utána hogy akarhatnak ránk terhelni bármit is?
Hogy van ez most?

estifény # 2011.11.22. 10:24

Ha meg van mind kettőnknek az engedély,akkor dns vizsgálatra is kiterjed a költség mentesség?

estifény # 2011.11.22. 10:15

,,Szigorú értelmezés szerint valóban a szívességi elismerő nyilatkozat is ez alá lehetne vonható, bár a példálózó felsorolásban foglalt okok azért súlyosabb magatartásra utalnak,,

ez mit jelent?

És mind ketten kaptunk költségmentességet

ObudaFan # 2011.11.22. 10:05

Btk. 193. § (1) Aki más családi állását megváltoztatja, így különösen gyermeket kicserél, vagy más családba csempész, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Szigorú értelmezés szerint valóban a szívességi elismerő nyilatkozat is ez alá lehetne vonható, bár a példálózó felsorolásban foglalt okok azért súlyosabb magatartásra utalnak. Mindenesetre én a magam részéről még nem hallottam olyanról, hogy ezért bárki ellen eljárás indult volna, de kizártnak nem tartom.

ObudaFan # 2011.11.22. 10:02

Kértünk költség mentességet,megadták.az van a levélen,hogy teljes személyes költség mentességet engedélyez.Akkor lehet ha kirendelik a dns vizsgálatot,arra is kiterjed?

Az a kérdés, hogy mindketten megkaptátok-e. Ha csak te kaptad meg, az nem elég, mert előlegezni neked kell, és ebben az esetben mint a másik fél költségét, neked kell viselni. Ha csak ő kapta meg, akkor az állam által előlegezett költséget neked meg kell téríteni.

estifény # 2011.11.22. 09:51

Mi az hogy családi állás megváltoztatása?
Mindenki azt vesz a nevére akit akar,nem?