Apaság vélelmének megdöntése


guba # 2011.11.22. 09:38

Ez egy bűncselekmény, amit elkövettetek, a családi állás megváltoztatása, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

sió # 2011.11.22. 09:35

huh...
én egy ügyvédet javaslok. ez túl bonyolult ide.
ebből még rosszul is kijöhetsz!

estifény # 2011.11.22. 09:17

jajj 25.én tárgyalás.kezdek izgulni.mennyi mindent kell elmondjak,hogy a bírónő belássa nem kell dns,mert igazat mondunk mindketten?

Emlékeztetőül:

Az apa támadott,mert nem tudta hogy terhes vagyok és született gyereke.fenyegetett veréssel és hogy elveszi.Nem mondtam meg neki az igaz,mert már lehetett volna gyerekünk,de addig zaklatott,idegesített,és fenyegetett,lelkileg kikészített hogy rávett arra hogy elvetessem.amit én nagyon megbántam és lelkileg teljes mértékben belerokkantam.utána egy év után ismét terhes lettem,ekkor megszakítottam vele a kapcsolatot,csak miután megszültem találkoztam vele.ő keresett meg nem én,és akkor tudta meg a gyereket is.és kezdődött a cirkusz,aminek az lett a következménye ami miatt most megyünk a bíróságra a sógorommal.Azért,hogy megszabaduljak tőle a gyereket a sógorom-nővérem barátja,nem házasok- szívességből a nevére vette.Gondoltuk majd később visszavonjuk az aláírást,persze már nem lehetett.
Aztán rájöttünk igazából ez hosszútávon semelyik félnek nem jó,se neki,se a gyereknek,se nekem,se a családnak.Elég nagy harag alakult ki ez miatt az ügy miatt,mindenki hibáztat mindenkit,és rossz lett a viszony.Próbáltam gyámhatóság segítségével,nem engedték-nem érdeke a gyereknek.Aztán így kerültünk a bíróságra-sógor beadta a kérelmet,nagy könyörgésem után.Persze a pénzt ha fizetni kell,nekem kell,nem neki.Kértünk költség mentességet,megadták.az van a levélen,hogy teljes személyes költség mentességet engedélyez.Akkor lehet ha kirendelik a dns vizsgálatot,arra is kiterjed?
Mert hát azért nekem sincs erre valóm,de tisztába szeretném tenni ezt az ügyet.

Mennyit mondjak el ebből a bíróságon?
Mérlegelik mi miért volt,és lehet nem kell nekik dns?

i.am.s. # 2011.11.12. 11:33

Köszönöm a gyors választ.
A gyámhivatalhoz már beadtam a kérelmet,most várok.De feljelentéssel fenyegetőznek,hogy zaklatom őket.Igaz többször felkerestem őket,próbáltam beszélni velük ez ügyben,de részemről nem zaklatásnak szántam,csak próbáltam dűlőre jutni.
Kicsit kutakodtam,még egy kérdésem lenne:
Ez a törvény akadály lehet?
"15. §(1) Az apaság vélelmének megdöntése iránti pert a kiskorú gyermek három éves koráig kezdeményezheti. Ugyanezen időn belül jogosult az anya is – a gyámhatóság jóváhagyásával – a perindításra. A többi jogosult a gyermek születéséről szerzett értesülése időpontjától számított egy év alatt támadhatja meg az apaság vélelmét."
Mármint ha a gyermek már 5 éves is elmúlt,születéséről tudomásom volt rá pár hétre,akkor totál nincs esélyem vagy érdemes még próbálkozni?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.12. 09:27

Olyan de ja vue érzésem van... :)

ObudaFan # 2011.11.11. 12:14

A gyámhatóságot kell meggyőzni, hogy rendeljen ki eseti gondnokot, hogy az indítson pert a gyermek nevében az apaság megdöntése iránt. Hát, ez nem lesz egyszerű, ha a gyerek jól működő házasságban élő szülők gyereke. Ha ez nem megy, akkor csak várhatsz, hátha egyszer az apa rájön, hogy mégsem jó ez így neki.

i.am.s. # 2011.11.11. 11:33

Tisztelt Fórumozók!
Kérdésem a következő:
Adott szituációban szülők nem egyeznek bele apasági/dns vizsgálatba,ez esetben a gyámhatóság bevonásával kérhet e a gyámhivatal dns vizsgálatot?
Mert a "papír szerinti" apa nem is akar tudomást venni róla,hogy esetlegesen nem ő a vér szerinti apja a gyereknek,vele együtt az édesanyja sem,azt mondták semmilyen vizsgálatba nem egyeznek bele.
A másik hátráltató tényező,hogy a fogantatás és a születés előtt,alatt és után is házasságban voltak/vannak és nem éltek külön.
Mik az esélyek ebben a helyzetben?Lehetséges e az apaság vélelmének megdöntése?Válaszukat előre is köszönöm! I.a.S.

ObudaFan # 2011.11.11. 10:54

Ha a jelenlegi férje elindítja az apasági vélelem megdöntése iránti pert, és a vélelem megdől, akkor te már indíthatod is a pert az apaság megállapítása iránt. Ha egyáltalán szükség lesz rá.

Bengalo mursh # 2011.11.11. 08:22

Tisztelt Obudafan!

Köszönöm válaszod! Hát...akkor bemegyek a gyámhatóságra és megpróbálom meggyőzni őket, hogy rendeljenek ki eseti gondnokot és ő indítson pert a gyermek nevében az apaság megdöntésére. Illetőleg a baba megszületése napján, a férjhez elmegyek és elmondom neki, hogy mi a szituáció....Ez esetben bízom benne, hogy ő elkezdi a folyamatot a feleségével szemben (válás, apaság vélelmének megdöntése stb.)Ha esetleg megtudnád mondani, hogy ez esetben, hogy és mi történhet....Igazából engem az érdekelne, ha a jelenlegi férj akarja megtudni, hogy övé e gyermek, akkor mit tehet és nekem mi lesz a "szerepem" a különféle hatóságok előtt!(Véleményem ha kiderül, hogy a baba tőlem van a férje két lábbal rúgja ki....de ez az én véleményem)
Köszönöm válaszodat! B. M.

lajcsó # 2011.11.10. 20:21

Lényegét tekinteve ez volt az indokolás. De nem én voltam a ügyvéd. Én rendeltem ki az ügyvédet (anno) eseti gondnoknak az ügy vitelére.

ObudaFan # 2011.11.10. 17:49

És ez volt az indokolás? Az szerintem nagy tévedés.

lajcsó # 2011.11.10. 15:58

Tisztelt ObudaFan !

Akkor meg kell próbálni a pert. Nekem már - ugyanilyen tényállás mellett - egyszer már "beletört a bicskám".

ObudaFan # 2011.11.10. 13:49

Nem valószínű.

zsida # 2011.11.10. 13:43

haat koszonom a segitseget!
Nem valami biztato:-(o biztos vegig megy ezen a lepcson.Viszont a volt ferjemmel nagyon jo a viszonyom,biztos hogy alairja a pappirt.Ha ez meg van,akkor nem kovetek el olyat amiert kesobb bajom lehet ugye?

ObudaFan # 2011.11.10. 13:09

Ö nem indíthatja, de kérheti a gyámhatóságot, hogy a volt férjed apaságának megdöntése iránti perre rendeljen ki eseti gondnokot. Mivel a volt férjed nem él veled, ez nem kivitelezhetetlen. Utána pedig kérheti az apasága megállapítását. Ha ez így sikerül neki, utána következhet a döntés arról, hogy melyikőtöknél kell elhelyezni a gyereket, és csak ez után esetleg az, hogy kiviheted-e külföldre. Amíg nem az ő apa, addig viszont a volt férjed hozzájárulása, vagy ennek hiányában bírói döntés kell a külföldre költözéshez.

zsida # 2011.11.10. 12:51

koszonom a gyors valaszat!
Ez akkor azt jelenti,hogy o indithatja az apasgi vizsgalatot?...es ez ram nezve mit jelent?Azt tulzasnak tartom hogy elvegyek tolem a gyermeket,mivel normalis korulmenyek kozott elunk,de mi van ha en kulfoldre szeretnek menni es ott elni,dolgozni?Igazabol en azt szeretnem ha o beken hagyna minket ,es mindenki elne az eletet...kivitelezheto?

ObudaFan # 2011.11.10. 12:05

zsida

Hát, egyelőre nem is ő az apa jog szerint. Amíg ez rendezve nincs, addig sokat nem tehet. Persze, ő is kezdeményezheti ennek a rendezését.

ObudaFan # 2011.11.10. 12:02

Tehát, apaság megállapítása iránti per csak a házasság megszűnését követően indítható.

Ez viszont tévedés, indítható. Csak éppen erre nem jogosult a kérdező, csak arra, hogy kérje, hogy a gyámhatóság rendeljen ki erre a gyereknek eseti gondnokot.

zsida # 2011.11.10. 11:48

Udvozlom!
Meg probalom roviden leiirni a problemamat..Tehat hazassagban eltem,pappiron meg mindig,viszont a jelenlegi paromtol akivel 3 eve eltem egyutt, most szuletett meg a kisfiam aki automatikusan a volt ferjem nevere kerult.Sajnos ezt a gyermeket a jelenlegi parom egyaltalan nem akarta,es eleg csunya dolgokat is tett azert hogy a terhessegemet teljesen egyedul, es rosszul eljem meg...hala ez nem igy tortent!Megjegyzem hogy 12 evet vartam erre,es nem is volt ketseg hogy megtartsam e?szoval teltek multak a honapok majd a szules elott meg keresett az apuka,es kibekultunk.azota nagyon megromlott a kapcsolat es mindig is nyilatkozza hogy o csak a gyerek miatt van egyutt velem.En sajnos teljesen egyedul vagyok senkire nem szamithatok,se nagyszulo,se testver stb...mar lepni szeretnek de megfenyegetett hogy elveszi tolam a gyereket(akit ugye nem is akart...es irasos bizonyitekom is van ra)es azzal ervel hogy ezt o konnyen kivitelezheti mivel nekem se lakasom se semmim,mivel gyermekotthonban nottem fel!A gyermekem az eletem ertelme,es ha elveszitenem abba beleroppannek!Milyen ut van hogy ez ne tortenhessen meg?mielobbi valaszat varva.koszonettel!

lajcsó # 2011.11.09. 22:01

A házasság fennállása alatt semmit nem tehetsz. "A gyermek apjának azt kell tekinteni, akivel az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak egy része alatt házassági kötelékben állott" (Csjt. 35. § (1) bek.) Tehát, apaság megállapítása iránti per csak a házasság megszűnését követően indítható.

ObudaFan # 2011.11.09. 21:20

A gyámhatóságot kell meggyőzni, hogy rendeljen ki eseti gondnokot, hogy az indítson pert a gyermek nevében az apaság megdöntése iránt. Hát, ez nem lesz egyszerű, ha a gyerek jól működő házasságban élő szülők gyereke. Ha ez nem megy, akkor csak várhatsz, hátha egyszer az apa rájön, hogy mégsem jó ez így neki.

Bengalo mursh # 2011.11.09. 21:11

Tisztelt Illetékesek!

Sajnos életem egy tipikus Mónika Show-s történetté alakult....Előzmények: 3 éve megismertem egy nőt akivel szerelem szövődött közöttünk! Egy probléma volt, hogy férjjel is rendelkezett(rendelkezik). Évekig ígérgette, hogy ekkor válik el és ekkor stb. Én tavaly az év második felében külföldre mentem dolgozni(kb.1 évre), majd márciusban hazajöttem, amikor is végképp megígérte, hogy elválik,majd beadta a keresetet....Ám ekkor úgy döntöttünk, hogy babát szeretnénk, amit sikerrel....(Szóval babát vár, sőt 1 hónap múlva születik a kisfiúnk) Visszatérve a március utáni időszakra....Én külföldön, ő itthon...és teljesen megváltozott! A bírósági tárgyaláson azt mondta, hogy nem akar elválni a férjétől.....!!(Itt jelezném a kétkedőknek, hogy a baba az enyém, így állok hozzá)Majd össze-vissza hazudozott nekem, majd nem vette fel a telefont, majd alig értem el, a férjével ment nyaralni...stb.Nyár végén végleg hazajöttem, amikor is a kisfiúnkra tekintettel megbeszéltük, hogy összeköltözünk szeptemberben és elválik, természetesen ezt közli a férjével......Szeptemberben mondta, hogy mivel rettentő csúnyán beszéltem vele (ez így volt.....mivel egy szinten említettem az utcasarkon álló hölgyekkel), ezért nem akar velem élni és közölte, hogy a férjének elmondta, hogy babát vár...Igen a férj most úgy tudja, hogy tőle.....Most azt kérdezik, hogy miért nem álltam oda a férj elé? Egyszerű ám rettentő nehéz a válaszom!(Saját számomra)Ő 1-es típusú cukor beteg.....és ezzel megzsarolt, hogyha elmondom férjének az ő vércukrai teljesen összedőlnek és ezzel a baba károsodik.......Ami így is van! Nem tudtam semmit tenni, hisz nekem a baba a legfontosabb, mégha ezzel a döntésemmel arcul köptem magam.....Lehet, hogy ezt nem mindenki érti meg, de a lellkem tönkre ment... Azért írtam le ezeket, hogy érthető legyen az előzmény! Engem nem érdekel semmi, csak a fiam, tehát a kérdésem az, hogy-hogy tudom magam apának tudni hivatalosan? Milyen jogaim vannak? Milyen hatósághoz forduljak? Milyen pert tudok indítani? (Apaság vélelmének megdöntése....apasági per stb.)A fórumot olvasva, ha jól értelmeztem nem egyszerű, ezért kérem lássanak el olyan jogi tanáccsal, mellyel elindulhatok a kisfiamért "vívott harcban" Köszönettel: B M

Bengalo mursh # 2011.11.09. 21:11

Próba

estifény # 2011.11.04. 17:10

ok köszönöm.
Akkor ezt fogjuk írni.

Tisztelt Bíróság!

Alulírott xy kérvényezem, hogy az alább felsorolt tanukat, a tisztelt bíróság hallgassa meg, mert ők az üggyel kapcsolatos minden részletnek tanujai voltak.
Állításainkat alá is támasztják. (ez mit jelent?

És Őket a kitűzött nov.25.-ei tárgyalásra elő is állítom.

tanuk: név-cím

Tisztelettel Xy

ObudaFan # 2011.11.04. 16:06

Célszerű írásban előadni, hogy a tanúk kik, és mit tudnak, ami az üggyel összefüggésben van.