Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás - Vagyonmegosztás - per

alim # e-mail 2018.04.16. 15:33

Kedves ObudaFan!
Köszönöm szépen a gyors segítséget!
Üdv.: alim

ObudaFan # e-mail 2018.04.16. 15:24

alim

Az ingatlan értékét a bíróság ítéletének időpontjára kell megállapítani.
Megszűnhet az életközösség az elköltözés előtt is.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://biroigyakorlat.blog.hu/

alim # e-mail 2018.04.16. 14:45

Üdvözletem!
Vagyonmegosztási perem húzódik évek óta. A volt feleségem a lakást akarta csak "elosztani" én ragaszkodtam a teljes vagyonmegosztáshoz. A bíró -most mondta-, hogy emiatt a volt feleségem addig srófolhat a lakás áron, ameddig csak akar.
Ez tényleg így van (milyen jogszabályban tudnék erről olvasni?), akkor ennek sohasem lesz vége? (Nincs jogi képviseletem.). Az ügyre még a régi PTK -és gondolom ezáltal- a régi CSJT vonatkozik. Tényleg nem lehet egy időpontot kijelölni, hogy az ekkori meg ekkori ingatlanárakat tekinti a bíróság az ítélete alapjául? (Volt már igazságügyi ingatlan szakértői szemle is).
Másik kérdésem: "a házassági életközösség a házastársak között október hó 15. napján megszakadt, és Feleség november 30. napján a házastársak közös otthonából véglegesen, a visszatérés szándéka nélkül elköltözött".
E kijelentés alapján mikorra datálható a vagyonközösség megszűnésének az időpontja?
A segítséget előre is köszönöm! alim

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.03.24. 18:02

A házassági életközösség időtartama alatt bármelyik házastárs által vállalt kötelezettség a másikat is terheli. (Ahogyan az ezen idő alatt szerzett vagyon is közös.)

A házassági életközösség tartama nem ugyanaz, mint a házasság jogi fennállásának ideje. (Az előbbi magánjogi, utóbbi inkább közjogi fogalom, utóbbi megállapítása általában egyszerű, az utóbbié vita esetén problémás lehet.)

www.kbs-ugyved.hu

Osi23 # e-mail 2018.03.24. 17:09

Jó napot!

10 évvel ezelött vettünk fel lakáshitelt (2 gyerekre szocpolt, aminek most márciusba járt le a 10 éve), most viszont szeretnék elvállni tőle. A hitelt fizetem én, mivel szeretnék a gyerekekkel továbbra is itt lakni. Viszont most azt mondja a férjem, hogy az ő személyi kölcsönét is felesbe kell fizetnünk ha vállni akarok. Ez tényleg így van? Abból egy forintott sem kaptam (a számláján van az összeg hónapok óta), ha mégis kapok akkor fizetnem kell azt is? Válaszokat előre is köszönöm.

Immaculata # e-mail 2018.03.21. 18:35

A lány tehet feljelentést.

frescohu # e-mail 2018.03.21. 17:18

Tisztelt szakértők, az alábbi kérdést szeretném feltenni:
A lányom elköltözött az élettársától, akivel 10 évig élt együtt. A lakás 50 %-a az ő nevén van, és a lakásban egyedül ő élt bejelentkezve. Elköltözése után az élettársa figyelmeztetés nélkül összeszedte a lányom tulajdonát képező tárgyakat (ruha, ékszer, laptop, stb.) és kidobta a kukába. Érdemes-e ilyenkor rendőrségi feljelentést tenni, és ha igen, csak a lányom teheti meg, vagy én is ?

ObudaFan # e-mail 2018.03.12. 14:53

Most azzal támadnak, hogy van egy szabály, ami kimondja, hogy házasságban megszűnik a haszonélvezeti jog.

Az özvegyi jog szűnt meg a régi Ptk. hatálya alatt. De ha a feleséged még él, akkor ez a haszonélvezet nem lehet özvegyi jog.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://biroigyakorlat.blog.hu/

ptersinger # e-mail 2018.03.12. 14:46

Kedves www.kbs-ugyved.hu, itt nem az érdemes, vagy nem érdemes a kérdés, hanem, hogy van-e rá pénze, vagy nincs. Sajnos a válási káosszal olyan a pénzügyi helyzetem, hogy bizony nemigen tudok megfizetni egy ügyvédet egy esetleges vesztes perben. Ha lenne rá, nem itt kérdezősködnék.

nonolet # e-mail 2018.03.10. 14:01

facsiga77

A megosztás MÁR megtörtént!
Az már pénzre lefordítható követelés...

ÉS
... pénzt követelni lehet és behajtani is, így.

SaireyVMK # e-mail 2018.03.10. 13:20

Lajcsó idézete a Ptk-ból a mérvadó. Mivel a feleség nevén van a tulajdonjog így a haszonélvezeti jog fennmarad. Felteszem az ingatlan közös szerzés, így a vagyonmegosztás után 50-50% tulajdonjog képződik. Ami annyit tesz,hogy a feleség 50% tulajdonjogában továbbra is be lesz jegyezve a férj haszonélvezet(abban az 50%-ban,ahol tulajdonos lesz,ott viszont nem lesz ilyen)
Viszont igény szerint kérhető az osztatlan közös tulajdonból a tulajdoni rész kivásárlása.(jelen esetben leginkább a feleség tulajdonának kivásárlásának van értelme) Ha pedig így a férj 100%-ban tulajdonos lesz, akkor szűnik meg végleg a haszonélvezeti jog.

Szerintem elképzelhető,hogy azzal keverik,hogy régebben volt egy olyan törvény(hallomásból tudom csak én is),amely kimondta,hogy az özvegyi jog megszűnik,ha az özvegy újra házasodik.De az özvegyi jog nem keverendő a haszonélvezettel. Vagyis már de,mert ha minden igaz ,akkor az előbbit már eltörölték(?). Mindenesetre a kérdező szempontjából lényegtelen.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.03.10. 12:34

Az utolsó fordulatba akár bele is férhet.

(Mindig meglep, amikor tízmilliós jogi kérdésekkel kapcsolatban egyáltalán felmerül, hogy érdemes-e ügyvédhez fordulni.)

www.kbs-ugyved.hu

lajcsó # e-mail 2018.03.10. 11:20

"A haszonélvezet megszűnik a határozott időtartam lejártával, a jogosult halálával vagy jogutód nélküli megszűnésével, továbbá ha a haszonélvező szerzi meg a dolog tulajdonjogát." (Ptk.)

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

ptersinger # e-mail 2018.03.10. 10:29

Kérdés: van-e a haszonélvezeti joghoz tartozó különleges, vagy speciális szabályok között olyan, ami házastársak között megszünteti, felülírja a haszonélvezeti jogot?
A konkrét eset: válunk a feleségemtől, aki elköltözött a házból, ami az Ő nevén van és nekem holtig tartó haszonélvezeti jogom van rá. Most azzal támadnak, hogy van egy szabály, ami kimondja, hogy házasságban megszűnik a haszonélvezeti jog. Tud-e valaki ilyenről, vagy jobb ha ügyvédhez fordulok?

drbjozsef # e-mail 2018.03.07. 14:00

Erika,

teljesítse a vagyonmegosztásról szóló határozatot

Miféle határozat ez?

facsiga77 # e-mail 2018.03.07. 13:33

Házassági vagyonmegosztást nem lehet részletekben lebonyolítani.

Az fmh-s rész innentől jó nagy baromság!!!

nonolet # e-mail 2018.03.07. 13:06

"Nem tudom hová fordulhatok, hogy igenis teljesítse a vagyonmegosztásról szóló határozatot."

Ez egy ítélet (gondolom)... ami végrehajtható.
Vagy ha nem ítélet, akkor is egyezség, ami behajtható.

Mindkét eset nyilván pénzre is lefordítható.

-

Ezért INDÍTSD meg a végrehajtást vagy a behajtást!

Amihez sajnos előlegezni kell a díjakat

HA CSAK KEVÉS pénz van díjak előlegezésére akkor több lépésben...

Első körben csak annyit, amennyinek a díjaival elbírsz.
DE!! a befolyt pénz már elég lesz a második nagyobb összegű körhöz.

Döntsd el, hogy: VÉGREHAJTHATÓ-e a határozat ?.
Ha IGEN >> (részleges)végrehajtás megindítása.

Ha NEM, akkor első kör....

1. lépés
Küldje neki egy "Fizetési felszólítás"-t a JÓ MAGÁN címére.
Mondjuk 1-2 millióról (ennyi gondolom biztosan jogos).
Határidővel (mondjuk 15 nap) és a figyelmeztetéssel,
hogy a jogi út jön utána, ha nem fizet időre.

JELEZD: hogy EZ CSAK egy rész összege a követelésednek!!!!!

2. lépés
Kivárod a határidőt (tértivevényen a kézbesítés napja+15 nap)

HA netán fizet >> OKÉ!
Van pénzed a továbbikra, ha kellene...

HA NEM FIZET
Akkor elmész a közjegyzőhöz és kibocsátasz
egy "Fizetési meghagyás-"t a fenti összegről.

Ennek lesz díja, azt előlegezned kell.
Mégpedig 3% azaz 1 millió esetén 30 eFt.

(egyébként a díj minimum 5 eFt, maximum 300 eFt)
Azaz, ha nagyon szűk a kassza, akkor ne milliókat kérj elsőre.
Hanem csak 500 eFt-t pl. aminek a díja 15 eFt lesz csak.

A "Fizetési meghagyás" egy elég kemény dolog.

Mivel aki kapja, annak 15 napja lesz a döntésre, hogy

1.
Fizet-e?
Ha fizet OKÉ! lett pénzed.

2.
Nem fizet, csak lapít, tojik rá.
Ekkor ráküldheted a végrehajtót.
(persze azt is előlegezned kell majd)

3.
Nem fizet és ELLENTMOND a meghagyásnak.
Ekkor TE eldöntöd, hogy perré alakuljon-e az ügy?
(ekkor a per illetékét előlegezned kell +3%)
Vagy hagyod veszni a pénzed...

HA perré alakítod, akkor
majd lesz róla ítélet, hogy kell-e fizetnie.
Ha kell, akkor az végrehajtható lesz.

- -

Ha így sikeresen pénzmaghoz jutottál,

• akár a (részleges)végrehajtás elindítással
  • akár a Fizetési meghagyásos úton

Akkor hasonló módon jöhet a következő már MÉRETES (de még jogos összeg) behajtása.

- -

Szóval: van megoldás, de némi pénzmag kell már a kezdéshez is... és nem árt érteni, hogy mit-mikor-miért lépsz!

facsiga77 # e-mail 2018.03.07. 12:12

Van, csak fizetni kell.

Vegyél föl egy kölcsönt.

Erika1955 #   2018.03.07. 12:03

Szomorú, hogy nincs segítség.

facsiga77 # e-mail 2018.03.07. 11:57

Pénz nélkül? :)

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.03.07. 11:53

Nem tudom hová fordulhatok

Mondjuk, egy ügyvédhez?

www.kbs-ugyved.hu

Erika1955 #   2018.03.07. 11:29

Tisztelt Ügyvéd úr,

Az lenne a kérdésem , hogy válás után a volt férjem bosszúból nem akar kifizetni. Mindent magának szeretne , én meg menjek ahová akarok a három kiskorú közös gyermekkel.Az exem vállalkozó , jól menő cégei vannak, tudom hogy vannak bankszámlái amit titkolt előlem.Nem kevés pénzről lenne szó,amit ki kéne nekem fizetnie. Nagyértékű lekás, Balatoni nyaraló autó.Minden 50-50%-ban van a nevünkön.Teljesen ellehetettleniti igy az életemet. Nem tudom hová fordulhatok, hogy igenis teljesítse a vagyonmegosztásról szóló határozatot.Bírósághoz nem tudok foedulni mert a 3 gyerek mellet mincs annyi plusz pénzem hogy évekig pereskedjek. MIT TUDOK TENNI ?? Küldjem rá a NAV-t?? de attól még nem vagyok beljebb . Gyámhatóság tán ?? Rendőrég ?? Kérem a segítségét. Előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.03.06. 07:41

Az egész "vagyonmegosztás tárgyát képezi". Az arányok a vitásak.

az elvégzett munkát el lehet e számolni
El, de nem biztos, hogy csak az egyik fél oldalán; és az értéke szakkérdés.

Meg kellene egyezni.

www.kbs-ugyved.hu

kisfefe # e-mail 2018.03.05. 22:32

Tisztelt válaszadó! Lányom házassága előtt vásárolt egy ingatlant, mely a nagyszülői ház volt. Férjemnek mai napig haszonélvezeti jog van rajt.Pár év mulva férjhez ment, és a házhoz már közösen építettek hozzá. Mivel a férjem kőműves, az összes szakmunkát ő és barátai ingyen végezték el. Most válás előtt állnak, azt szeretném tudni, hogy vagyonmegosztásnál az elvégzett munkát el lehet e számolni a lányom javára ? Jól gondolom, hogy végül is a hozzáépített rész az ami a vagyonmegosztás tárgyát képezi? Válaszát köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.01.17. 10:00

Oldalanként 100 forintért kapsz másolatot.
De mi olyan sürgős?

www.kbs-ugyved.hu