Válás - Vagyonmegosztás - per


apuka73 # 2011.06.15. 20:04

Újból:
Az én gondom:

Két éve jogerősen elváltam a feleségemtől, csak a gyermekek elhelyezéséről és válás kimondásáról van ítélet, a vagyonmegosztásról semmi. Hogyan kell és milyen keresetlevél (formája)beadásával érvényesíthetem a vagyonmegosztást? Meddig adhatom be és meddig kérhetem az igényem kitolását, mivel a volt feleségemnek nincs semmije, nem dolgozik, stb.
Főleg a hitelek teljesítése miatt nem tudtam érvényesíteni kettő évvel ezelőtt a vagyonmegosztást.
Választ előre is köszönöm!

Tovább: http://www.jogiforum.hu/…35/16469.0.0#…

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.15. 06:52

nekiajándékozná egyik rokonának, aki vállalná az ellátását.

Az úgy nem ajándékozás. De a lényeg: nem is kellene a vagyonmegosztásban megtámadnia a férjnek, anélkül is be kell vonni az elszámolásba a feleség terhére.

52mama (törölt felhasználó) # 2011.06.15. 04:42

Tisztelt Ügyvédek!

Egyik ismerősöm nevében kérek tanácsot.

20 évi házasságban közösen szerzett lakásban élnek gyermek nélkül.A feleség beteg, most esett át egy műtéten.A férj a válást fontolgatja, bár még konkrét lépést nem tett az érdekében. A vagyonmegosztással kapcsolatban a következő a kérdés.
A feleség nevén az egyik pénzintézeti bankszámlán 2 millió betét van elhelyezve, melyen a férjnek nincs rendelkezési joga. A feleség, éppen betegsége miatt arra gondolt, hogy öregségében, mivel a férjére nem számíthat,nekiajándékozná egyik rokonának, aki vállalná az ellátását.
A kérdés, hogy az ajándékozási szerződés bírtokában, ha mégis válásra kerülne a sor, a férj megtámadhatja-e az ajándékozási szerződést?
Milyen megoldás lehetséges, hogy a feleség ne maradjon támasz nélkül,hiszen már ma is önellátásra képtelen, segítségre szorul.

Várom válaszukat.
52mama

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.14. 17:20

Herzsi, kérj bírósági döntést a lakáshasználatról. Egyébként az ingatlan valóban a férjed különvagyona.

Apuka, perlés előtt talán meg kéne próbálni megegyezni...

apuka73 # 2011.06.14. 15:50

Az én gondom:

Két éve jogerősen elváltam a feleségemtől, csak a gyermekek elhelyezéséről és válás kimondásáról van ítélet, a vagyonmegosztásról semmi. Hogyan kell és milyen keresetlevél (formája)beadásával érvényesíthetem a vagyonmegosztást? Meddig adhatom be és meddig kérhetem az igényem kitolását, mivel a volt feleségemnek nincs semmije, nem dolgozik, stb.
Főleg a hitelek teljesítése miatt nem tudtam érvényesíteni kettő évvel ezelőtt a vagyonmegosztást.
Választ előre is köszönöm!

herzsi58 # 2011.06.14. 12:53

34 év házasság után úgy néz ki, hogy elkerülhetetlen a válás/nem én szeretném/. AZ a kérdésem, hogy mire számíthatok a ház amiben 34 év óta élünk az anyósomé volt. 32 évig éltünk együtt anyósommal, 15 évig ápoltam, gondoztam őt, 1995-ben a férjem nevére iratta a házat. Anyósom a családi költségvetésbe nem szált be, nyugdíját félrerakta, téli tüzelőt vett belőle, illetve a ház felujítási munkálatokat fizette, de minden mást mi fizettünk: rezsi, megélhetés,orvos stb. Most, hogy a férjem válni akar az utcára akar tenni engem, és kiskorú fiamat, és csak a megszerzett ingóságokon akar osztozni. Kérdésem az lenne, hogy ki tehet e minket 34 év után minden ellenszolgáltatás nélkül a házból. Válaszát előre is köszönöm. üdvözlettel.

ObudaFan # 2011.06.14. 09:56

Megveheted a részét. A tartozása átvállalásával, illetve annak beszámításával viszont csak akkor, ha a bank kiengedi a kötelemből őt.

valoapa # 2011.06.13. 21:03

Mármint értem én, hogy meg lesz osztva, de hogyan?

Elárverezik a házat, a maradék tartozást meg felezzük?

Vagy élhetek valami elővásárlási joggal, megvásárolva az ingatlanban a nej tulajdonrészét (ha igen, milyen áron? piaci? lakott? csak én lakom benne, ő önként kiköltözött), átvállalva a tartozását, ő meg kifizeti a különbözetet?


  • laikus fórumlátogató
ObudaFan # 2011.06.13. 20:56

Akkor az viszont meg is lesz osztva, ha másként nem sikerül megállapodni.

valoapa # 2011.06.13. 20:42

Gyakorlatilag minden közös. A házasságkötés előtti élettársi közösség idejéből származik minden.


  • laikus fórumlátogató
ObudaFan # 2011.06.13. 20:38

Attól függ, honnan származik a megtakarítás és az ingatlanra a hitelen kívül mi minden lett ráfordítva.

valoapa # 2011.06.13. 20:31

Na akkor harmadjára is a matekpélda

Feleségemmel házasságunk alatt közösen vettünk egy ingatlant, aminek forgalmi értéke jelenleg kb. X Ft, a rajta lévő jelzálog-hitel tartozás Y Ft, és van Z Ft megtakarításunk. A svájcifrank-helyzetnek köszönhetően X+Z kisebb, mint Y, azaz csak tartozásunk van.

Feleségem a közös vagyon megosztását akarja kérni, én viszont ragaszkodnék a saját tulajdonom megtartásához. Milyen lehetséges forgatókönyvek közül választ ilyenkor a bíróság?


  • laikus fórumlátogató
Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.10. 17:13

Köszönjük a vagyonbevallást. De attól tartok mellément, ez itt nem a NAV.

valoapa # 2011.06.10. 17:00

Hoppá, a kacsacsőrt nem szereti a fórum. Megpróbálom újra:

Feleségemmel házasságunk alatt közösen vettünk egy ingatlant, aminek forgalmi értéke jelenleg kb. X Ft, a rajta lévő jelzálog-hitel tartozás Y Ft, és van Z Ft megtakarításunk. A svájcifrank-helyzetnek köszönhetően X+Z


  • laikus fórumlátogató
valoapa # 2011.06.10. 15:40

Sziasztok!

Feleségemmel házasságunk alatt közösen vettünk egy ingatlant, aminek forgalmi értéke jelenleg kb. X Ft, a rajta lévő jelzálog-hitel tartozás Y Ft, és van Z Ft megtakarításunk. A svájcifrank-helyzetnek köszönhetően X+Z


  • laikus fórumlátogató
ObudaFan # 2011.06.08. 12:11

Ha vita van, az értékét majd igazságügyi szakértő határozza meg, nem kevés költséggel. Hogy közös vagyon, vagy különvagyon, az nem derül ki a kérdésből.

isai # 2011.06.08. 12:06

Tisztelt Fórumozók!
Abban kérek segítséget, hogy ingóságok megosztása esetén,a tulajdonomban álló(ez esetben bútorok)ingóság, melyek a saját szellemi és készítésű tárgyaim, jogosan tulajdonítja a felperes közös tulajdonnak.Meghatározhatom-e én az értékét?

KoJu # 2011.06.05. 18:24

A perújítási kérelmet megküldték, de tőlem nem kérdeztek semmit.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.05. 18:14

Az illetékfeljegyzésről szólóval nincs. De ha megküldték a perújítási kérelmet is, akkor azzal együtt nem hívtak fel, hogy nyilatkozz? Mondjuk, lehet felhívás nélkül is.

KoJu # 2011.06.05. 18:07

Köszönöm a gyors választ, ez azt jelenti, hogy a mostani bírósági határozattal nincs semmi teendő?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.05. 18:04

Nem lesz ebből perújítás.

KoJu # 2011.06.05. 18:00

Szép jó estét!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi esetben:

2009.03.03 napján mondta ki a bíróság a válást. Közös megegyezés alapján, melyben mindkét fél kijelentette, hogy a másikkal szemben semmiféle követelése nincsen. Továbbá megállapította a bíróság, hogy az addigi közös lakás az alperes külön vagyonát képezi, melyet a felperes a visszatérés szándéka nélkül már korábban elhagyott.
Idén január 17.-én felperes perújítási kérelmet mondott jegyzőkönyvbe, nyilvános panasznapon. Melyben azt állítja, hogy a válóper során alperes arra kérte, hogy annak mielőbbi befejezése érdekében a bíróság előtt nyilatkozzon úgy, hogy mindent megosztottak és nincs semmilyen követelése, és majd utólag alperes önként kifizeti a felperest megillető tulajdoni hányad értéké, mely a mai napig nem történt meg. A perújítást most mégis az ingatlan megosztása miatt kéri, mégpedig olyan indokkal, hogy az ingatlanban örökségből 4,5 millió forint a külön vagyon, az ingatlan jelen értéke viszont 16 millió forint (állítása szerint). A fennmaradó 11,5 millió forint házastársi közös vagyon, melynek felére most tart igényt. A perújítási kérelmet egy állítólagos, 2010. decemberben küldött levélre hivatkozva nyújtotta be, mely levelet alperes nem kapott meg, e levélre hivatkozva alapozza a 6 hónapos tv-i határidő betartását.

Minderről most a napokban értesült az alperes, mert érkezett egy határozat a bíróságtól, mely a felperes illetékmentességi kérelmének az elutasítását tartalmazta, és részére illetékfeljegyzési jogot engedélyezett.

Mi a teendő a bírósági határozattal, kell e rá reagálni, vagy alperes várja meg a bíróság következő határozatát?

Üdvözlettel
KoJu

ObudaFan # 2011.06.02. 11:08

Nem kötelező.
Akkor folytatódik, ha valamelyik fél kéri.

Zamio # 2011.06.02. 10:08

Obudafan, kbs,

Tudtok ilyenről hogy válás esetén amennyiben a gyerek kiskorú kötelező a családterapeuta?

Vagy csak egy újabb kitaláció?

Első tárgyalás után 3 hónap türelmi szünet és aztán folytatódik minden, nem igaz?

Köszönöm,
Zamio

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.02. 09:05

Lehet.