Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

Válás és vagyon megosztás

drbjozsef # e-mail 2018.04.22. 19:08

A gyerekek önmagukban nem, de az, hogy a lakott, vagy a beköltözhető értéket kell megváltanod, valszeg nem ugyanaz.

Fecó1974 # e-mail 2018.04.22. 17:48

Köszönöm a választ Nonolet!Valami olyasmit is hallottam,hogy a tulajdon rész megváltásnál a lakásban maradó gyerekek csökkentik a tulajdoni rész értékét?Vagy ezt keverem valamivel?

nonolet # e-mail 2018.04.21. 18:45

Vagyonjogi szerződés hiányában...

Alapban minden közös, mégpedig felesben.
Amit a 2+8 év együttélés alatt szereztetek.

Mégpedig FÜGGTLENÜL attól,
hogy az együttélés ideje alatt
ki mennyit rakott be a közösbe.

Kivéve a különvagyoni részeket.

Különvagyonnak minősül:

• ami valakinek MÁR ez együttélés ELŐTT is megvolt
  • amit valaki örökölt
  • amit valaki nem közösen kapott ajándékba,

hanem kifejezetten csak ő egyedül kapta

• a saját "személyes tárgyak"

Külön vagyon a külön vagyon értékén szerzett mássá átalakult vagyon is.

- -

Tehát

1.
Teljes vagyoni leltár.
A MÉG futó hitelek is!

2.
A külön vagyonok kivonása belőle.
(azaz mindkét félé listázandó)

3.
Ami marad az lesz felesben közös.
Annak ki-ki viheti a felét.
Akár közös vagyon akár közös hitel/tartozás.

Plusz ki-ki viszi mellé a saját külön vagyonát is.

Ezzel kialakul a 2 egyenleg, a férjé és a feleségé is.

- -

Ennek tudatában lehet tovább tűnődni...

Fecó1974 # e-mail 2018.04.21. 17:34

Kedves Fórumozók!

Szeretnék tanácsot kérni,10éve élünk együtt feleségemmel ebből házasként 8 éve,neki volt egy felújítandó ingatlana még összeköltözésünk előttről,amit közösen újítottunk fel,majd ezt a házat 2 éve eladtuk vettünk fel 8 millió hitelt,3 gyerekre CSok-ot és egy nagyobb értékű ingatlant vettünk.50-50%-os tulajdoni hányaddal.Most váláson gondolkodok.Szeretném tudni ebből az ingatlanból mennyi jár nekem?Hogyan kéne osztoznunk?Házasságkötés után közösen fizettük az én kocsi hitelemet,és az életbiztosításomat.Ezen befizetések fele váláskor megilleti a feleségemet?Köszönöm előre is a választ.

drbjozsef # e-mail 2018.04.20. 07:25

frescohu,

nem számít. A szerződéseket tartalmuk alapján ítéli meg a bíróság, ha az együttélés, az érzelmi-gazdasági közösség bizonyítható, akkor az élettársi közösség. Fontos, hogy minden körülményt együtt értékel a bíróság, az egyik feltétel hiányában is lehet élettársi kapcsolat, és minden feltétel fennállás esetén is előfordulhat, hogy nem élettársi kapcsolat.

A lakcímkártya nem bizonyít semmit, ha amúgy egy helyen laktatok.

frescohu # e-mail 2018.04.19. 17:05

Azt, hogy nem volt hivatalos élettársi kapcsolat, úgy értettem, hogy lakcímkártya szerinti együttélés sem volt.

drbjozsef # e-mail 2018.04.19. 16:13

Ezt már megrágtuk, jó legyen igazad, nincs vagyonközösség, akkor közös vagyonszaporulat van, amit meg kell osztani, zizeghetünk a terminológián, a lényegen nem változtat.

Szerintem - ha jogileg nem is 1000%-osan pontos - akkor is lehet használni a közös vagyon kifejezést, hiszen ha nem lenne, akkor mit akarnál megosztani? Ha önálló vagyonszerzők, akkor miért kellene az egyiknek kifizetni a másikat, ha az a kapcsolat megszűnésekor elviszi a hűtőt?

A lényeg, hogy regisztrált élettársaknál és anélkül is ugyanúgy meg kell osztani a vagyonszaporulatot, csak az önálló szerzés aránya alapján.

nonolet # e-mail 2018.04.19. 16:03

ÉLETTÁRSI vagyonközösség?! létezne?
Regisztrálás nélkül...

Valahogy kétlem.

Szerintem önálló szerzők voltak, a regisztráció nélkül.

drbjozsef # e-mail 2018.04.19. 15:22

Persze. Miért ne lenne, ha tényleg adott?
Ha nem ismeri el, akkor persze a bizonyíthatóság egy más kérdés.

Az élettársi vagyonközösség akkor is az, ha nem volt regisztrálva.

frescohu # e-mail 2018.04.19. 14:44

Tisztelt Fórumozók, házasság vagy hivatalos élettársi kapcsolat nélkül a kapcsolat megszűnésekor van-e jelentősége annak, hogy az egyik személy nevén szereplő autó vásárlásakor adott-e pénzt a másik személy ? Erre vonatkozó megállapodás a vásárláskor nem történt.

ObudaFan # e-mail 2018.04.16. 15:22

fuji3

A te ügyedben attól, hogy mikor szakadt meg az életközösség, függ az, hogy mit lehet követelni, hiszen az életközösség megszakadásakori állapot szerint kell elszámolni.

Ügyvéd / Lawyer / Abogado - Budapest

tarczayaron@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://biroigyakorlat.blog.hu/

fuji3 # e-mail 2018.04.16. 13:31

És a feleség h bizonyítja, h még előtte megszakadt a házassági életközösség? Tanúkkal, hogy rosszul éltünk már akkor is, csak a feleség még nem akart elválni?
Ügyvéd már van mindkét félnek, de nem nagyon foglalkozik ezzel az olcsó eladással.

ObudaFan # e-mail 2018.04.16. 13:31

Esetleges többlethasználti díj igény szempontjából lehet problémás.

tarczayaron@freemail.hu

drbjozsef # e-mail 2018.04.16. 13:20

Saját tulajdonú lakásomon, amiből évek óta elköltözött (a visszatérés szándéka nélkül, önként, blablabla satöbbi), én megtenném. Lehet, nem teljesen korrekt jogilag, de nekem ne túrkáljon a tudomásom nélkül a holmimban. Majd akkor ágáljon, ha előre egyeztetett időpontban se leszek hajlandó beengedni.

ObudaFan # e-mail 2018.04.16. 12:55

Ha külön éltek, és nem csak tulajdonosa, de birtokosa is vagy az ingatlannak, akkor lecserélheted a zárakat. Az agresszión mondjuk ez nem fog segíteni, sőt.

Ezt csak akkor tenném, ha majd lesz bírói döntés legalább a lakáshasználatról.

tarczayaron@freemail.hu

lajcsó # e-mail 2018.04.16. 12:05

A földekre lehet kérni perfeljegyzést.
Meg nem ártana ügyvéd után nézned!

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

lajcsó # e-mail 2018.04.16. 12:01

"Meg lehet ezt így csinálni? Akár a földekkel is?"
Meg lehet. Te meg az teheted meg, hogy a per során bizonyítod azt, hogy a házassági életközösségetek az eladás előtt szakadt meg!

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

drbjozsef # e-mail 2018.04.16. 09:29

fuji3,

ha válás lesz, lesz bíróság is. Ott előadhat bármit a feleség, csak kellene tudni bizonyítani is. De perelhet mint cégtulaj a válástól függetlenül is.

Nem, nem szabad ilyet csinálni - de hát látod, mégis megtette. Tudod, gyilkolni sem szabad, aztán mégis előfordul. Aztán vagy a bíróság szolgáltat iga... izé, jogot, vagy a vendetta. Te is ebből választhatsz...

fuji3 # e-mail 2018.04.16. 09:24

De a férj kitervelte előre, ő akar válni. Nincs visszaút. De ezek szerint akkor bárkit ki lehet így semmizni? Akár hány együtt töltött év után? Akkor mindenki ezt csinálná, nem?

nonolet # e-mail 2018.04.16. 09:09

fuji3

Meg... köss bele, aztán vagy pert nyersz vagy nem.

- -

Ismerek nőszemélyt, aki inkább kibékült a válás helyett, mikor rájött, hogy a válásból nem visz majd milliókat,
hanem tartozni fog ő is, mert a férj cége mínuszos...

Lett papíron!, pár visszadátumozott szerződéssel.

fuji3 # e-mail 2018.04.16. 08:51

Ja és hibára hivatkozva adja el áron alul, amit már azóta ugyanúgy használ.

fuji3 # e-mail 2018.04.16. 08:49

Tisztelt fórumozók!
Kérdésem az lenne, h van egy családi vállalkozás, benne férj, feleség. Férj a vállalkozásban lévő összes nagy értékű gépet /össz érték kb. 30 M/ áron alul eladja egy haverjának kb.6 M-ért. Majd egy hónap múlva beadja a válást. Meg lehet ezt így csinálni? Akár a földekkel is?

drbjozsef # e-mail 2018.04.11. 11:42

Ha külön éltek, és nem csak tulajdonosa, de birtokosa is vagy az ingatlannak, akkor lecserélheted a zárakat. Az agresszión mondjuk ez nem fog segíteni, sőt.

pannika64 # e-mail 2018.04.11. 11:10

Még nem váltunk el , de évek óta külön élünk, én a tulajdonomban lévő ingatlanba.Lakáskulcsa még mindig van a férjemnek, mert többször próbáltunk békülni, de nem jött össze.Egyik nap arra jöttem haza, hogy kutatott a személyes holmijaim között.Lecseréltethetem a zárat?Félek , mert durva is tud lenni.Eddig csak úgy jött, hogy én engedtem be!Köszi

ObudaFan # e-mail 2018.04.10. 06:37

Nem feltétlenül számlákkal kell igazolni, tanúkkal is lehet.

tarczayaron@freemail.hu