Szülői felügyelet megszüntetése


bennet # 2008.12.03. 22:19

Kell-e tartásdíjat fizetni annak, akinek egyezség útján megszűnt a szülői felügyeleti joga?
Megilleti-e a láthatás?
Mi a módja a szülői felügyelet visszaállításának?

ObudaFan # 2008.12.04. 12:21

Egyezség útján nem szűnik meg a szülői felügyeleti jog, azt csak bíróság szüntetheti meg.

bennet # 2008.12.04. 14:54

A Bíróságon, egyezség útján szűnt meg, bár az egyezségben az szerepel, hogy ő neveli, de a per tárgya szülői felügyelet megszüntetése volt.
Az Okmányirodában azt mondták, mikor intézni akartam a gyereknek valamit, hogy ez a határozat azt jelenti, megszűnt a szülői felügyelet.
De tartásdíjat fizetek. Kérhet így tartásdíjat?
Láthatásra van jogom?
Hogyan állíthatom vissza a szülői felügyeletet?

ObudaFan # 2008.12.05. 19:51

Kellene látni azt az egyezséget. Szerintem itt csak a gyermek elhelyezéséről volt szó, amivel szünetel a te szülői felügyeleti jogod.

bennet # 2008.12.07. 05:32

A per tárgya szülői felügyelet megszüntetése volt, mely során az anya kérte, hogy állapítsa meg a Bíróság azt, hogy a szülői felügyeletet kizárólagosan ő jogosult gyakorolni és hogy a gyermek az ő nevelésében, gondozásában maradjon továbbra is.
Én beleegyeztem abba, hogy őnála legyen továbbra a gyermek. Az egyezségben a következő áll:
megállapodunk abban, hogy a gyermek (adatok) a jelen helyzetnek megfelelően az anya nevelésébe, gondozásába kerül.
A végzés részben pedig az áll, hogy a Bíróság ezt az egyezséget a Pp 148. § /2/ bekezdése alapján jóváhagyja.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.12.07. 05:49

Ez gyerekelhelyezés. Nem szűnt meg a felügyeleti jogod, és gyermektartást kell fizetned.

bennet # 2008.12.07. 21:24

Ha nem szűnt meg a szülői felügyeleti jogom, miért állították azt, hogy megszűnt az Okmányirodában?
Útlevelet is kapott a gyermekem a beleegyező nyilatkozatom nélkül és semmibe sincs beleszólásom, semmilyen hivatalos ügyet nem intézhetek.
Én ezt nem értem.

ObudaFan # 2008.12.08. 15:22

Lássuk azt az egyezséget.

varnyú # 2018.06.14. 12:54

Tisztelt Fórumozók!

Abban kérném a segítségeteket, hogy párom gyermekei nálunk kerültek elhelyezésre veszélyeztetés miatt, ezzel egy időben az édesanya gondviselési és nevelési jogai szüneteltetésre kerültek. Írásban nincs meghatározva kapcsolattartás csak szóban állapodtak meg a gyámhivatal munkatársai előtt.
Az lenne a kérdésem, hogy egyéb problémás körülmények miatt mi lehet ránk nézve a következménye ha a gyerekek nem mennek a szóban megállapodott láthatásra?
Illetve az édesanyának milyen jogai vannak a gyerekekre nézve jelen helyzetben és nekünk milyen kötelezettségeink vannak az ő irányába?
Csak mert folyton azzal dobálózik, hogy nekünk ezt mag azt kéne csinálnunk stb. mert ez így nem szabályos.

Köszönöm a segítséget!

alfateam # 2018.06.14. 16:58

Az lenne a kérdésem, hogy egyéb problémás körülmények miatt mi lehet ránk nézve a következménye ha a gyerekek nem mennek a szóban megállapodott láthatásra?"
Semmi.
Forduljon bírósághoz ha látni akarja a gyerekeket Mivel veszélyeztetés miatt vették el tőle a gyerekeket valószinű csak korlátozottan kap láthatást.