Adósság öröklése


luck-666 # 2011.08.25. 20:31

Irj új kérvényt,részletezz benne mindent,a hugod szintén,,vagy ha nem csúsztatok ki az időből fellebbezd meg az elutasító határozatot és ha tudod az adatokat,utalj valamennyit minden hónapban

sunca # 2011.08.25. 20:19

Kedves ObudaFan köszönöm a választ, talán még annyi, hogy ezt akkor a fizetésemből sem tudják levonni, mert én nem vállaltam az apeh felé kezességet. Tehát az igatlan árverezés fog jönni. Igaz nem értem meg miért nem kapunk részletfizetést, amikor ki szeretnénk fizetni, hanem inkább árverez.

ObudaFan # 2011.08.25. 13:17

Az örökös legfeljebb a hagyaték erejéig felel a hagyatéki tartozásért, emellett az öröklést vissza is utasíthatja. Más a helyzet azzal a tartozással, amiért kezességet vállaltál, ott teljes vagyonoddal felelsz, ha a kötelezett nem teljesít.

sunca # 2011.08.25. 13:12

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. 2008-ban hugommal örököltünk egy ingatlant édesanyánk után, valamint az ő apeh tartozását (áfa, járulék), most kaptuk meg az apehtól a papírt, mi kértünk részltet vagy könnyítést, de nem kaptunk. Ezért érdekelne, hogy mit vihat az apeh? Csak az ingatlant, amit örököltem? Cagy a sáját vagyonommal is felelek, amit én szereztem meg (pl.: autó, ház, fizetés)? Mert egy összegben nem tudjuk kifizetni, a házat anno 13 mft-re értékelték, az apeh össz. 1,4 mft. Fontos lenne tudnom mi vár ránk. Próbáljuk mi eladni jóval áron alul, de eddig senki nem vette meg, sajnos. Valamint, attól, hogy az egyik kérelmet elutasították írhatok e másikat? Köszi

A Király # 2011.08.25. 08:31

Köszönöm.

Gabicsek # 2011.08.24. 13:00

Valóban.

A Király # 2011.08.24. 09:14

Kedves Szakértők és Fórumozók!

Átolvasva a fórum bejegyzéseit felmerült bennem egy kérdés, ami már régebben foglalkoztatott. Erre szeretnék most választ kapni.
A történet:
Szüleim a 80-as években éltek a felkínált lehetőséggel és (részletfizetéssel) megvásárolták a lakást, melyben laktak. Egyetlen probléma merült csak fel, kinek a nevére történjen a vásárlás? A végén közösen úgy döntöttünk, hogy az akkor még kiskorú gyermekem legyen a tulajdonos.
Időközben édesapám elhunyt, édesanyám a lakás részletfizetésével gondba került, így azt ezután már én fizettem.
2005-ben teljesen kifizetésre került a lakás.
Édesanyám 2009-ben elhunyt. Én természetesen a lakást nem örököltem meg, gyermekem pedig egyértelműen kijelentette, hogy a lakással ő rendelkezik.
Valóban "semmi közöm nincs" a lakáshoz?

Üdvözlettel.

ObudaFan # 2011.08.22. 20:43

Az örökös legfeljebb az örökrésze erejéig felel a hagyatéki tartozásért, emellett az öröklést vissza is utasíthatja.

luck-666 # 2011.08.22. 19:28

előtted pontosan leírták

Piglet81 # 2011.08.22. 18:14

Kedves Fórumozók!

Szeretnék érdeklődni az alábbiakról:

A családban 3-an vagyunk. Édesapám,és édesanyám nevén van a házunk,autónk,stb. Édesapám sajnos rengeteg adósságot halmozott-halmoz fel. Tegyük fel,hogy meghal,de édesanyám és én élünk? Ha nekem nincs a nevemen semmi,akkor felelős vagyok én az ő adósságaiért,fizetnem kell,vagy csak édesanyám?

Vagy esetleg,ha mind a két szülőm meghal,de az anyagiakkal ugyan az a helyzet. Nincs semmi a nevemen. Ebben az esetben mi történik?Öröklöm az adósságokat?
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
Üdv

Lhotse # 2011.04.28. 20:41

Az örökös csak a hagyaték értékéig felel a hagyatéki tartozásokért, tehát "-"-t nem tudsz örökölni, csak "0"-át.

DNHT # 2011.04.28. 18:07

Ezt a behajtó cég mondta, megfenyegettek minket, hogy ha anyám nem fizet, akkor mi jövünk..

DNHT # 2011.04.28. 18:06

Bocsi túlpörögtem...
Örökölni nem is szeretnék, sem + -t, de főleg nem - -t...
Akkor nem kell nekünk felelnünk az ő hanyagsága miatt?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.28. 18:06

Tényleg nem értem, miről beszélsz, de úgy tűnik, valamit alaposan félreértesz. Miért hajtanának be rajtad bármit is? Miért kellene neked helyre hoznod valamit? Miért lakoltatnának ki téged?

DNHT # 2011.04.28. 18:02

Akkor az igaz, hogy nekünk kell helyrehozni azt amit Ő elrontott? Mire kell számítanunk, hogyan fogják ezt rajtunk behajtani?
Lefoglalás, fizetés terhelése vagy minket is kilakoltatnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.28. 17:58

Nem értem, miért vezekelnél, miért mennél tönkre? Nem lesz mit örökölnöd. Azért ezt már sokan túlélték.

DNHT # 2011.04.28. 17:48

Hűű, tényleg gyorsan reagáltok...

Rendben, de szerintem az sem normális, hogy mások "bűnei" miatt én vezekeljek!
Csak van valami lehetőség arra, hogy ne tudja a családom és az én életemet is tönkre tenni?!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.28. 17:45

Ez mind vakvágány. Ilyen módszerekkel nem lehet szabadulni a tartozástól, és ez jól is van így. Vagy te örülnél, ha valakinek kölcsönt adnál, ő pedig egy lemondással, kitagadással vagy ajándékozással megoldaná, hogy soha ne kapd vissza a pénzed?

DNHT # 2011.04.28. 17:45

Elnézést, a sziasztok és a köszönöm lemaradt... Még új vagyok itt :)

DNHT # 2011.04.28. 17:42

Szülőanyám a sok év alatt felhalmozott, be nem fizetett közüzemi számlái miatt mára a kilakoltatás szélére került. Testvéremmel a nagyszüleimnél nevelkedtünk, de sajnos már csak a Nagymamám él a szülői házban, egyedül. Nagypapám halála után, Szülőanyám az apai rész 50%-át örökölte meg (van egy testvére, így az apai részben 50-50%-ban osztoznak). Értesüléseim szerint a felhalmozott közel 3 MFt-os tartozását a szolgáltató cég díjhátralék kezelője a magyar jogszabályokra hivatkozva, a gyerekre illetve az örökölt rész miatt, a szőlői házra terhelheti.
Milyen törvényes és végleges megoldások vannak arra, hogy mások trehánysága és gondatlansága miatt ne a mi életünk lehetetlenedjen el. Nagymamám kitagadhatja és anyánk lemondhat a rólunk? Anyánk visszaajándékozhatja Nagymamánknak az örökölt részét?

ObudaFan # 2011.03.17. 15:26

Nem kell beszerezni semmit. Írni kell egyet, vagy a hagyatéki tárgyaláson szóban nyilatkozni.

suzann. # 2011.03.17. 15:24

Köszönöm a gyors választ!
Még valamit nem értek. A lemondó nyilatkozatot a hagyatéki tárgyaláson kapom vagy nekem kell beszerezni és elküldeni a közjegyzőnek?

ObudaFan # 2011.03.17. 15:04

Akkor nem követelik. Elég írásban lemondani.

suzann. # 2011.03.17. 14:49

Kedves Fórumozók!
Édesapám hatalmas adósságot hagyott rám, amit én szeretnék visszautasítani. A hagyatéki tárgyalás 150.000 Ft amit nem tudok kifizetni. A kérdésem az lenne, hogy ha visszautasítom a tárgyaláson az örökségem akkor is követelhetik rajtam ezt a közjegyzői díjat? Elegendő ilyen esetben egy lemondó nyilatkozat vagy kötelező részt vennem a tárgyaláson?
Előre is köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2011.03.16. 20:44

Az örökös legfeljebb az örökrészével, vagy annak értékével felel a hagyatéki tartozásokért, és az öröklést egyébként is vissza lehet utasítani.