Házastársi közös vagyont megszüntető szerződés


ObudaFan # 2009.05.06. 18:51

Lehet, pert indíthatsz.

Mari1234 # 2009.05.06. 18:39

Na igen, de ő most már nem akar megállapodni! :(

Azaz a kérdésem, hogy azzal az ellenjegyzés nélküli papírral lehet-e valamit kezdeni?

ObudaFan # 2009.05.06. 18:24

Mit tudok csinálni, ha van egy ügyvéd nélkül készült ht.-i közös vagyot megszüntető szerződésem, melyben rögzítve van, hogy az ingatlan tulajdonjogát én kapom, de nincs rajta ügyvédi ellenjegyzés?
Hogy tudom én ezt érvényesíteni, illetve bejegyeztetni a tulajdonjogomat?

Úgy, hogy ügyvéd, közjegyző, vagy a bíróság előtt állapodtok meg.

Mari1234 # 2009.05.06. 17:57

Köszi a hozzászólást, Lisa!

monalisa1 # 2009.05.06. 14:54

A feltűnő értékaránytalanság általában 25% köröl áll be, illetve azon túl.

Ettől függetlenül, mielőtt aláírod "a" házilagos szerkesztésű megállapodást, azt előbb mutasd meg egy jogásznak., inkább ma pár tízezer forint mint utóbb az esetleges perköltség és az akkori jogi képviső munkadíja.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Mari1234 # 2009.05.06. 14:43

Köszi a segítséget, Sziszi!

sziszi77 # 2009.05.06. 14:40

szia.Nekem is ugy ajándékozta oda a volt férjem a részét ,de van rajta hitel (elég sok)csak nem tudom átválalni mivel gyesen vagyok.A szocpol felét meg vissza kell fizetnem.De mi a válás elött megiratuk ügyvéddel a papirt ,a biró nem szólt bele.Ha megegyeztek közösen nem fog bele szólni!Csakis az ügyvéd álltal irt házassági közös vagyon megszüntető szerzödésröl szólo papirt fogadja el a föld hivatal!Ez sajnos nem kis összeg egy igyen szerzödést iratni ügyvéddel,de kikell fizetni.

Mari1234 # 2009.05.06. 13:28

Köszönöm a választ!

A peren már túl vagyunk, abban nem állapodtunk meg az ingatlanvagyon megosztásáról.

A "bírói korrigálás" veszélye nem zárható ki sehogy?

Megköszönném, ha a másik kérdésemre is válaszolnátok!

Üdv: M.

Dr.Attika # 2009.05.06. 12:58

A házassági vagyonközösség megszünte utáni szerződés kapcsán a Ptk. utaló szabálya kapcsán helye lehet megtámadásnak a feltűnő értékaránytalanság kapcsán. Ebben a helyzetben bíróság közbenjötte nélkül kötnek a felek szerződést, így nilván nyitva áll a bírói út a "korrigálásra".

Ha ez a "veszély" fenn áll, akkor eleve célszerű a perbeli egyeszség szerinti vagyon megosztást kezdeményezni.

Mari1234 # 2009.05.06. 12:24

Sziasztok!

A kérdésem a következő:
Válás megtörténte után kötött házastársi közös vagyont megszüntető szerződésben lehet-e úgy rendelkezni, hogy valamelyik fél a neki járó résznél lényegesen többet kapjon mindenféle ellentételezés nélkül? Magyarán, ha a férj azt mondja, lemond erről, meg erről, legyen a tiéd.
Ilyen esetben nem áll-e fent annak a veszélye, hogy a jólelkű fél a későbbiekben feltűnő értékaránytalanság címén megtámadja a szerződést? Illetve ez hogy védhető ki? (Esetleg megoldás az, hogy belekerül a szerződésbe, hogy a férjet ajándékozási szándék vezette?)

Más:
Ha jól tudom a válás után a házastársi közös vagyont megszüntető szerződéshez nem kell ügyvédi ellenjegyzés. Viszont az ingatlan bejegyzéséhez igen.
Mit tudok csinálni, ha van egy ügyvéd nélkül készült ht.-i közös vagyot megszüntető szerződésem, melyben rögzítve van, hogy az ingatlan tulajdonjogát én kapom, de nincs rajta ügyvédi ellenjegyzés?
Hogy tudom én ezt érvényesíteni, illetve bejegyeztetni a tulajdonjogomat?

Legyetek szívesek, segítsetek tanácsotokkal!

Üdv: M.