Időszakos Kapcsolattartás


atya.gatya # 2012.10.27. 20:03

ObudaFan!

Elnézést a késedelemért, de csak most tudom megköszönni a válaszod!

ObudaFan # 2012.10.25. 16:55

Szerintem a plusz fél nap is jár.

atya.gatya # 2012.10.25. 15:10

ObudaFan!
Köszönöm a válaszod, de egy kérdés még nyitva maradt. :)
Ha jól értelmezem, akkor a most következő iskolai, őszi szünet 7 napos lesz (nincs ünnep, mert egynapos, nincs hétvége, mert az időszakos szerint járunk el), akkor a felét, tehát a 3,5 napot miként kell értelmezni a gyakorlatban? A kapcsolattartásra jogosultak 3 nap vagy 4 napra vihetik el a Gyerekeket? Erre van valamilyen kialakult gyakorlat, vagy iránymutatás? (Életszerűvé téve a helyzetet, az anya "természetesen" lefelé kerekítene.)

sió
Igen, én is így gondolkodtam az elején, alkalmazkodjunk a Gyerek életrendjéhez. Érdeklődtem az oviban, mikor lesz szünet, szabadságot vettem ki, mosolyogva mentem 9-re a Gyerekemért, de vicsorogva jöttem el, mert az oviban ügyeletet tartanak... Gyerekem bent játszik én elkullogtam haza, az anya örömmámorban úszik.
Az óvoda nem iskola, így ott az iskolai szünetek nem mérvadóak (bár kétségtelen, igyekeznek igazodni az iskolaihoz). Az OM rendelet pedig az iskolákra vonatkozik. Esetleges végrehajthatóság szempontjából is az iskolai szünet a mérvadó, de csak az iskolába járó Gyerekeknél. Végigjártam ezt is, ahol lakom, így értelmezik. Ha esetleg mégsem jól értelmezték és én ez miatt nem tudtam a Gyerekemmel lenni (mert nem tudtam), akkor már mindegy. Az a nap már elmúlt, amikor együtt lehettem volna...

Ezért próbálok előre gondolkodni most.

GNapocska # 2012.10.25. 15:04

Éppen ezért az ítéletekben nem az szokott lenni, hogy a gyerek szünetének ez meg az a része az egyik szülőé, hanem az, hogy a miniszteri rendelet szerinti szünet ez meg az a része az adott szülőé. Az extra szünetek közönséges tanítási napnak számítanak, annak a szülőnek jutnak, akinél egyébként aznap lenne a gyerek.

sió # 2012.10.25. 07:35

Csak megemlítem hogy a hivatalos szünet egész mást jelent szinte minden oktatási intézményben.
A dátumok betartása nem kötelező, sőt nem is szentírás.
pl. a gyerekem óvodájában 29-2 ig van szünet.
A két utcával arrébb lévőben, /pedig egy igazgatási terület/ 29-4 ig van.

ObudaFan # 2012.10.25. 05:53

Ha nincs rá külön szabályozás, akkor a szünethez tartozik.

atya.gatya # 2012.10.24. 20:24

Nem. Az egynapos természetesen nincs benne, hiszen az az anyáé.
Igazából azt nem tudom eldönteni, hogy a nov. 1. az a szünethez tartozik, ezáltal 7 napos a szünet (és ebben az esetben továbbra is él a kérdés, hogy a 3,5=4?), vagy 6 nap szünet + egy (anyának járó) ünnepnap?
(Ez utóbbi esetben már egyszerű, mert akkor csak a H-K-Sze marad.)

ObudaFan # 2012.10.24. 19:54

atya.gatya

A te ítéletedben/egyezségedben a nov. 1., illetve az egynapos ünnepek külön említve vannak? Mert a gyakorlat az, hogy csak a kétnapos ünnepekre van külön rend.

GNapocska # 2012.10.24. 19:34

A szünet akkor van, amikor az oktatási miniszter azt mondja, hogy szünet van. Idén az őszi szünet 7 napos (egyébként saját, nem túl hosszú, de már néhány éves tapasztalatom szerint nem jellemző, hogy páratlan számú napból álljon egy szünet), hétfőtől vasárnapig tart, az egynapos ünnepnap nem számít semmit, és az én fejem is fő éppen, hogy mikor is kellene a gyerekeknek váltaniuk. Biztos, hogy nem a matematikai kerekítés a megoldás :-) de nagyon örülnék egy nálam jobban hozzáértő véleményének (akkor is, ha csak vélemény, de nagyon kérem, ne az legyen, hogy "egyezzetek meg", mert nyilvánvalóan nem lenne kérdés a dologból, ha meg tudnánk egyezni).

atya.gatya # 2012.10.24. 18:55

Valóban nagy a káosz... :) Lenne egy kérdésem a most következő iskolai, őszi szünetre vonatkozóan és pusztán csak iránymutató válaszra lenne szükségem. Az iskolai szünet az időszakos kapcsolattartáshoz tartozik. Az időszakos kapcsolattartás a folyamatos kapcsolattartást szünetelteti, de egyben szünetelteti-e az ünnepre vonatkozó (november 1.) kapcsolattartást? Amennyiben igen, akkor az OM. által kihirdetett okt. 29-től nov.4-ig tartó iskolai szünetet egységes időtartamnak kell-e kezelni és nem kell megbontani azt okt. 29-30-31-re (ami szünet), nov. 1-re (1 napos ünnep), nov. 2-3-4 (szintén szünet és nem "hétvége")?
Tehát a kapcsolattartás szempontjából a jelenlegi őszi szünet 7 egybefüggő nap-e?
Amennyiben igen és feltéve, hogy az alap kapcsolattartási egyezségek az iskolai szünet valamely felére vonatkoznak, akkor a külön élő szülő miként értelmezze és kerekítse a 7 nap/2=3,5 nap eredményt? Ebben az esetben (is) a matematika szabályai az irányadóak, tehát felfelé kerekíthet a kapcsolattartásra jogosult? Vagyis (jellemzően) az apák a mostani őszi szünetben - ez alapján - hétfőtől csütörtökig (vagy csütörtöktől vasárnapig) lehetnek együtt a Gyermekeikkel?
Köszönöm, ha megértették a kérdésem és előre is köszönöm a választ! :)

ObudaFan # 2012.10.17. 07:45

A hosszú hétvége kétnapos ünnepnek sem tekinthető. Kétnapos ünnep a karácsony, húsvét, pünkösd. A kapcsolattartás időpontján közös megegyezéssel lehet változtatni.
Az őszi szünetben elvileg szünetelhet a folyamatos kapcsolattartás, de konkrét választ adni ezekben a kérdésekben csak az ítélet/egyezség igen pontos, szövegszerű ismerete mellett lehet, és még akkor sem garantálható, hogy vita esetén a gyámhatóság álláspontja is ugyanaz lesz, mert nagy a káosz.

amazon2011 # 2012.10.17. 07:40

Folyamatos kapcsolattartás 2 hetente 2 nap 9 órától másnap 17 óráig. Az időszakos kapcsolattartás (ünnep, Karácsony, Húsvét stb.) az ünnep második felétől. Egyébként sem csorbulna a láthatási joga, mivel úgyanúgy 2 nap, csak nem szo-v.
Vagy akkor máshogy teszem fel a kérdést: lehet-e a "rendes" láthatást 2 nappal eltolni?

Ha már az őszi szünetnél tartunk azt hogy osztaná meg?

ObudaFan # 2012.10.17. 07:30

Hát hogyan van szabályozva az ítéletben/egyezségben a kapcsolattartás? Mert őszi szünet az még nincs, majd csak okt. 29-nov.4.

amazon2011 # 2012.10.17. 06:26

Sziasztok!

A következő kérdés merült fel bennem: most hétvégén (10.20-21.) lenne láthatás. Mivel 4 napos ünnep lesz, és a II.fokú Gyámhivatal azt mondta ki, hogy ilyen esetekben nincs helye folyamatos kapcs.tartásnak. Akkor úgy gondolom hogy az ünnep 2 felétől az apukáé a gyermek. Szerintetek ez így van?

valoapa # 2012.08.16. 12:42

Helyesen: az is elég. Vagy egy jogerős ítélet.


  • laikus fórumlátogató
valoapa # 2012.08.16. 12:41

"Mindaddig mindegyik szülő gyakorolja a felügyeleti jogot, amíg valamelyik hatóság ettől jogerősen el nem tiltja."

Ha jól gondolom, nem kell ide jogerő, csak egy (előzetesen végrehajtható) ideiglenes intézkedés.


  • laikus fórumlátogató
Goodwitch # 2012.08.16. 10:23

???? Nem írtam, hogy kizárólagosan...

tképpen mi a baj azzal, amit írtam?


Goodwitch

Dr.Attika # 2012.08.16. 10:15

Mindaddig mindegyik szülő gyakorolja a felügyeleti jogot, amíg valamelyik hatóság ettől jogerősen el nem tiltja.

Goodwitch # 2012.08.16. 09:34

Kaldyr!

Nem értek egyet Zotyikával.

A feleséged gyakorolja a szülői felügyeleti jogokat, a kapcsolattartás ideje alatt is joga van tudni, hogy a gyermekek hol tartózkodnak (nyilván nem percre lebontva, de elég ezt vele egyszer az elején közölni), azt nem akadályozhatod meg, hogy felhívja a gyerekeket (ha van telefonjuk), de biztosítanod a telefonos kapcsolattartást nem kell. Sőt te magad sem vagy köteles vele telefonon kapcsolatot tartani ezidő alatt.

Azt mondjuk gondolom, hogy ha a gyermekek kérik, hogy hadd hívják föl anyát, nem fogod megakadályozni.

A nyugalmat egyszerűen meg lehet oldani, nem veszed fel a nyaralás alatt a telefont, ha baj van, küldjön sms-t.


Goodwitch

Zotyika # 2012.08.16. 08:03

Nem kötelességed. Természetesen ha érdeklődik, nem zaklat, illik válaszolni. Én hetente egyszer szoktam engedni hogy felhívja a gyereket. Persze ha kórházba kerül vagy olyan döntéseket kell hozni ami a szülői felügyeleti jogokat érinti az ő döntését ki kell kérni.

Kaldyr # 2012.08.10. 13:27

Kedves Hölgyek és Urak!

Szeretném megkérdezni a szakavatottaktól, hogy az időszakos kapcsolattartásom ideje alatt kötelességem-e nekem, mint nem gondviselő szülőnek, beszámolnom arról a volt feleségem részére, hogy pontosan mikor hol fogok tartózkodni a gyermekeimmel,(nem külföld) és biztosítanom kell-e az állandó telefonos kapcsolatot a gyerekek és őközte.
Az ok, amiért ezt kérdezem, a volt feleségem állandó beavatkozási kényszere az életembe, túlzott és alaptalan aggodalma a gyermekek iránt.(ez lehet, hogy csak álca)
A lényeg, hogy nyugalmat szeretnék, amennyire lehet, és ezt régóta nem tudom elérni normális párbeszéddel sajnos.

A válaszokat előre is köszönöm,
üdv:

amazon2011 # 2012.06.21. 12:08

Nem jól számoltam az utolsó 2 hetet. A második 2 hét 2012.08.20-09.02-ig tart, benne az én hétvégémmel. Tehát 08.31-én kell visszahoznia. Így nekem nem jár a 08.16-19-ig tartó időszak, amiatt hogy 31-én visszahozza, tehát a 08.01-02., ami amúgy is az én hétvégém lenne az megmarad.

amazon2011 # 2012.06.21. 11:53

...rosszul írtam, nem 08.16-19-ig van nálam,hanem 08.06-19-ig.

A II. fok szerint csak annyi, hogy a 2x2 hét megegyezés tárgyát képezi. Megegyezés hiányában június utolsó 2 hete, és augusztus utolsó 2 hete.

ObudaFan # 2012.06.21. 11:43

Tudni kellene, hogy pontosan hogyan van szabályozva a kapcsolattartás a határozatban.

amazon2011 # 2012.06.21. 11:23

Következő a kérdésem:

2x2 hét az apának a láthatása. Az első 2 hét: 2012.06.16-07.01-ig tart (ami nem 14 nap hanem 16), benn az én hétvégém. Ezután nekem jár a 2 hét. Majd csak 07.28-án viheti el megint.
A második 2 hét 2012.08.20-09.02-ig tart, benne az én hétvégémmel. Itt csak 12 nap jár. Tehát 08.31-én kell visszahoznia. Itt is jár a két hét, tehát 08.16-19-ig van nálam, ha jól számolom (16+12) kijön a 2x2 hét, tehát 28 nap.
Így van??