Időszakos Kapcsolattartás


sió # 2011.08.20. 04:26

MrTP

A kérésed: saját gyerekedet látni, nevelni, vele lenni, látni felnőni,,, ennek megértése nem kíván nagyobb beleérzést, mint megenni egy ebédet.
Mindkettő teljesen természetes folyamat, a felnőtti, és az alapvető emberi lét alapja.
Szomorú hogy van olyan ember, akár bíró, akár itt jelenlévő hüllő, akinek ez nem jön át.
Nyilvánvaló dolog hogy mit szeretnél, azonban ezért tenned kell, nem is keveset.
Bizonyítsd be, hogy alkalmas vagy a szülői szerepre. Nem térek ki epilepsziára, ez nyilvánvaló tévút volna. Ma ezrek nevelik alkoholistaként, vagy epilepsziásként a gyereküket, mégse kérdőjelezi meg senki sem a jogosultságukat, ilyen alapvetően alkotmányellenes, diszkriminatív, és valljuk be mondvacsinált okkal.
A gyámügyi kibukott tanárok gyülekezete, azonban többnyire nőivarú, és a gyerek érdekére hivatkozva, megfosztják a valódi érdekétől, ami a másik szülője, és attól hogy két szülő nevelje, még ha külön is.
Vallom, hogy igazad van, és kérdés hogy mikor látja ezt meg valaki.
Ne add fel, a gyerek érdeke az hogy te is neveld.

Babi01 # 2011.08.20. 05:42

Kedves ügyvédúr!
Gyermekemmel nemtartom a kapcsolatot kb. 3,éve, vagyis ő elfordult tőlem. Igy aztán nemtudok róla semmit. A gyermektartást fizetem, de hogy most tanul.e, vagy dolgozik, nemtudatja velem. Ilyen esetben mit tehetek? Annyit tudok róla hogy B.pesten van, de hogy ott mit csinál? 23,éves
Igy is jár a tartásdíj?

MrTP # 2011.08.22. 07:58

Nagyon Köszönöm a szíves támogatást és a szurkolást.
@ Kaméleon, nem szakavatott létedre, nagyon jól látod a dolgokat, köszönöm a tippeket. Egyébként a gyermekem imád engem és egyáltalán nem fél tőlem, nagyon apás és hihetetlenül szomorú, hogy az anyja miatt nem láthat engem, de nem adom fel a harcot és 31-én remélem sikerrel járunk a gyámügyön, bár tudom és átlátom, hogy Mo-on nincs családjog, csak szingli munkanélüli anyukavédelem, mert itt soha senki nem az alapvető emberi jogát nézi a gyermeknek, v. az apának, kizárólagosan a nők érdekeit nézik, hogy nekik legyen pénzük és a gyereket úgy nevelhessék ahogy kényük kedvük van, ezt a gyámügyön a szemembe is mondta a gyámügyes kiscsaj (mert az volt, egy szakavatatlan csitri) "hát igen az anyukák szoktak ilyet tenni, hogy nem engedik a gyerek láthatását és az apa ellen nevelik a gyereket" . Egy dolog foglalkoztat igazán, hogy miert csak a férfinak kell az alkalmasságát bizonygatni egy nőnek sosem, Ők talán genetikailag úgy születnek, hogy tökéletes szülők?. érdekesek ezek a dolgok nem? - pl. az én ex csajom főzni sem tud, a gyereket a számítogép elé ülteti, mert játszótér, focizás, strand, biciklizés az túl megerőltető, 8 éve munkanélüli tehát SZUPER-Szülő. Természetesen a gyermek sem szerelemből jött létre, hanem egy 1 éjszakás légyottból, soha nem akartam gyereket ettől a nőtől mellesleg, persze ahhoz sem kell az apa hozzájárulésa, mert elég ha a nő hazudik, hogy szedi a gyógyszert és slussz passz, még csak kötelezni sem lehet egy férjezetlen nőt az abortuszra, ha a férfi nem akarja a terhességet. Szerintem minden férjezetlen anyukának mikor gyerektartásért folyamodnak kellene a férfi által aláírt nyilatkozatot felmutatnia, amiben a férfinak alá kellene írni közjegyző előtt, hogy igen is vállalja, hogy akarja a gyereket és hozzá járul a gyerektartási kötelezet esetben. Tuti nem lógna ennyi szingli terhes anyuka a társadalom nyakán.! Majd tudósítom a fórumot a 31-i tárgyalás kimeneteléről.

ObudaFan # 2011.08.22. 08:18

Babi01

Ez nagyrészt attól függ, hogy mi vezetett ehhez a helyzethez.

Pepal # 2011.11.23. 18:31

Tisztelt Hozzáértők!

Közeleg a téli szünet, benne a Karácsony, talán másnak is érdekesek lehetnek a kérdéseim.
Túrtam jópár fórumot, voltam a gyámhatóságnál is, de pár kérdésem mégis van.
Nem sikerült megegyeznünk a gyermekek (7 és 10 évesek) anyukájával a téli szünetre vonatkozóan (ami ebben az iskolában dec19-től jan. 2-ig), így kérdéses, mi fog történni.
Abban van csak megegyezés, hogy idén apával töltik a Szentestét.

A tények.
A bíróság előtt 2010. március 31. napján megkötött egyezségben a következők szerepelnek (a felperes én vagyok):
"A felperes jogosult gyermekeit minden páratlan hétvégén péntek 16 órától vasárnap 19 óráig, páros ünnepek másnapján 9-18 óráig, és a tanintézeti szünetekben, azok fele részében a kezdő nap 9 órától a záró nap 18 óráig kapcsolattartásra magával vinni.
A folyamatos kapcsolattartás pótlása a fel nem róható okból történő elmaradás esetén a következő hétvégén azonos időtartamban történik az esetleges akadályról pedig a kezdőidőpontot megelőző 48 órán belül kötelesek a felek egymást értesíteni.
A tanintézeti szünetekre eső kapcsolattartás, amennyiben akadályba ütközik a megkezdése, az akadály elhárulását követően kezdődik, és az elmaradt napokkal meghosszabbodik. Az akadályközlés szintén 48 órával a kezdőidőpontot megelőzően terheli a feleket.
A páros ünnepekre eső elmaradt kapcsolattartás nem pótolható."

Azaz nincs szabályozva pl., hogy ha nincs megegyezés, akkor mi is van.
Újraszabályozzuk majd, de az sajnos holnapra, vagy holnaputánra sem lesz meg, de addig is, mit tehetek, hogy a téli szünetben ne legyen fennakadás?

Kérdéseim:

  1. általánosan elmondható, hogy az évközi (nem a nyári) szünetekben a hétvégék nem számítanak időszakosnak, hanem akkor, adott esetben, mehet a folyamatos?
  2. ha igen, mi történik az idei Karácsony, vagy majd adott esetben a Húsvét, azaz páros ünnepek esetén, amikor is velem lennének a gyerkőcök, azaz folyamatos és ünnep, adott esetben időszakos egybeesik?
  3. de, hogy ne csak általános kérdés legyen, itt van három javaslat:

3.a.
dec 19 reggel 9-től - dec 24 reggel 9-ig apa
dec 24-én 9-16 között anya
dec 24 délután 16-tól dec 26 reggel 9-ig apa
a többi időszakban anya
3.b.
dec 24 délután 16-tól dec 30 este 19-ig apa
a többi időszakban anya
3.c.
december 19 reggel 9-től december 21 este 19-ig apa
december 24 reggel 9-től december 25 reggel 9-ig apa
december 26 reggel 9-től december 28 este 19-ig apa
a többi időszakban anya
Melyik elfogadható, melyik törvényes, ilyesmi.

4. mit tehetek, hogy legyen valami, mindenkire kötelezően vonatkozó "időrend"? Bíróság, ideiglenes határozat? Vagy akkor lehetnek velem a gyerkőcök, amikor az anyukájuk akarja?

Bocsánat, hogy hosszú lett.
Várom a válaszokat, köszönettel:
Pepal

amazon2011 # 2012.06.21. 11:23

Következő a kérdésem:

2x2 hét az apának a láthatása. Az első 2 hét: 2012.06.16-07.01-ig tart (ami nem 14 nap hanem 16), benn az én hétvégém. Ezután nekem jár a 2 hét. Majd csak 07.28-án viheti el megint.
A második 2 hét 2012.08.20-09.02-ig tart, benne az én hétvégémmel. Itt csak 12 nap jár. Tehát 08.31-én kell visszahoznia. Itt is jár a két hét, tehát 08.16-19-ig van nálam, ha jól számolom (16+12) kijön a 2x2 hét, tehát 28 nap.
Így van??

ObudaFan # 2012.06.21. 11:43

Tudni kellene, hogy pontosan hogyan van szabályozva a kapcsolattartás a határozatban.

amazon2011 # 2012.06.21. 11:53

...rosszul írtam, nem 08.16-19-ig van nálam,hanem 08.06-19-ig.

A II. fok szerint csak annyi, hogy a 2x2 hét megegyezés tárgyát képezi. Megegyezés hiányában június utolsó 2 hete, és augusztus utolsó 2 hete.

amazon2011 # 2012.06.21. 12:08

Nem jól számoltam az utolsó 2 hetet. A második 2 hét 2012.08.20-09.02-ig tart, benne az én hétvégémmel. Tehát 08.31-én kell visszahoznia. Így nekem nem jár a 08.16-19-ig tartó időszak, amiatt hogy 31-én visszahozza, tehát a 08.01-02., ami amúgy is az én hétvégém lenne az megmarad.

Kaldyr # 2012.08.10. 13:27

Kedves Hölgyek és Urak!

Szeretném megkérdezni a szakavatottaktól, hogy az időszakos kapcsolattartásom ideje alatt kötelességem-e nekem, mint nem gondviselő szülőnek, beszámolnom arról a volt feleségem részére, hogy pontosan mikor hol fogok tartózkodni a gyermekeimmel,(nem külföld) és biztosítanom kell-e az állandó telefonos kapcsolatot a gyerekek és őközte.
Az ok, amiért ezt kérdezem, a volt feleségem állandó beavatkozási kényszere az életembe, túlzott és alaptalan aggodalma a gyermekek iránt.(ez lehet, hogy csak álca)
A lényeg, hogy nyugalmat szeretnék, amennyire lehet, és ezt régóta nem tudom elérni normális párbeszéddel sajnos.

A válaszokat előre is köszönöm,
üdv:

Zotyika # 2012.08.16. 08:03

Nem kötelességed. Természetesen ha érdeklődik, nem zaklat, illik válaszolni. Én hetente egyszer szoktam engedni hogy felhívja a gyereket. Persze ha kórházba kerül vagy olyan döntéseket kell hozni ami a szülői felügyeleti jogokat érinti az ő döntését ki kell kérni.

Goodwitch # 2012.08.16. 09:34

Kaldyr!

Nem értek egyet Zotyikával.

A feleséged gyakorolja a szülői felügyeleti jogokat, a kapcsolattartás ideje alatt is joga van tudni, hogy a gyermekek hol tartózkodnak (nyilván nem percre lebontva, de elég ezt vele egyszer az elején közölni), azt nem akadályozhatod meg, hogy felhívja a gyerekeket (ha van telefonjuk), de biztosítanod a telefonos kapcsolattartást nem kell. Sőt te magad sem vagy köteles vele telefonon kapcsolatot tartani ezidő alatt.

Azt mondjuk gondolom, hogy ha a gyermekek kérik, hogy hadd hívják föl anyát, nem fogod megakadályozni.

A nyugalmat egyszerűen meg lehet oldani, nem veszed fel a nyaralás alatt a telefont, ha baj van, küldjön sms-t.


Goodwitch

Dr.Attika # 2012.08.16. 10:15

Mindaddig mindegyik szülő gyakorolja a felügyeleti jogot, amíg valamelyik hatóság ettől jogerősen el nem tiltja.

Goodwitch # 2012.08.16. 10:23

???? Nem írtam, hogy kizárólagosan...

tképpen mi a baj azzal, amit írtam?


Goodwitch

valoapa # 2012.08.16. 12:41

"Mindaddig mindegyik szülő gyakorolja a felügyeleti jogot, amíg valamelyik hatóság ettől jogerősen el nem tiltja."

Ha jól gondolom, nem kell ide jogerő, csak egy (előzetesen végrehajtható) ideiglenes intézkedés.


  • laikus fórumlátogató
valoapa # 2012.08.16. 12:42

Helyesen: az is elég. Vagy egy jogerős ítélet.


  • laikus fórumlátogató
amazon2011 # 2012.10.17. 06:26

Sziasztok!

A következő kérdés merült fel bennem: most hétvégén (10.20-21.) lenne láthatás. Mivel 4 napos ünnep lesz, és a II.fokú Gyámhivatal azt mondta ki, hogy ilyen esetekben nincs helye folyamatos kapcs.tartásnak. Akkor úgy gondolom hogy az ünnep 2 felétől az apukáé a gyermek. Szerintetek ez így van?

ObudaFan # 2012.10.17. 07:30

Hát hogyan van szabályozva az ítéletben/egyezségben a kapcsolattartás? Mert őszi szünet az még nincs, majd csak okt. 29-nov.4.

amazon2011 # 2012.10.17. 07:40

Folyamatos kapcsolattartás 2 hetente 2 nap 9 órától másnap 17 óráig. Az időszakos kapcsolattartás (ünnep, Karácsony, Húsvét stb.) az ünnep második felétől. Egyébként sem csorbulna a láthatási joga, mivel úgyanúgy 2 nap, csak nem szo-v.
Vagy akkor máshogy teszem fel a kérdést: lehet-e a "rendes" láthatást 2 nappal eltolni?

Ha már az őszi szünetnél tartunk azt hogy osztaná meg?

ObudaFan # 2012.10.17. 07:45

A hosszú hétvége kétnapos ünnepnek sem tekinthető. Kétnapos ünnep a karácsony, húsvét, pünkösd. A kapcsolattartás időpontján közös megegyezéssel lehet változtatni.
Az őszi szünetben elvileg szünetelhet a folyamatos kapcsolattartás, de konkrét választ adni ezekben a kérdésekben csak az ítélet/egyezség igen pontos, szövegszerű ismerete mellett lehet, és még akkor sem garantálható, hogy vita esetén a gyámhatóság álláspontja is ugyanaz lesz, mert nagy a káosz.

atya.gatya # 2012.10.24. 18:55

Valóban nagy a káosz... :) Lenne egy kérdésem a most következő iskolai, őszi szünetre vonatkozóan és pusztán csak iránymutató válaszra lenne szükségem. Az iskolai szünet az időszakos kapcsolattartáshoz tartozik. Az időszakos kapcsolattartás a folyamatos kapcsolattartást szünetelteti, de egyben szünetelteti-e az ünnepre vonatkozó (november 1.) kapcsolattartást? Amennyiben igen, akkor az OM. által kihirdetett okt. 29-től nov.4-ig tartó iskolai szünetet egységes időtartamnak kell-e kezelni és nem kell megbontani azt okt. 29-30-31-re (ami szünet), nov. 1-re (1 napos ünnep), nov. 2-3-4 (szintén szünet és nem "hétvége")?
Tehát a kapcsolattartás szempontjából a jelenlegi őszi szünet 7 egybefüggő nap-e?
Amennyiben igen és feltéve, hogy az alap kapcsolattartási egyezségek az iskolai szünet valamely felére vonatkoznak, akkor a külön élő szülő miként értelmezze és kerekítse a 7 nap/2=3,5 nap eredményt? Ebben az esetben (is) a matematika szabályai az irányadóak, tehát felfelé kerekíthet a kapcsolattartásra jogosult? Vagyis (jellemzően) az apák a mostani őszi szünetben - ez alapján - hétfőtől csütörtökig (vagy csütörtöktől vasárnapig) lehetnek együtt a Gyermekeikkel?
Köszönöm, ha megértették a kérdésem és előre is köszönöm a választ! :)

GNapocska # 2012.10.24. 19:34

A szünet akkor van, amikor az oktatási miniszter azt mondja, hogy szünet van. Idén az őszi szünet 7 napos (egyébként saját, nem túl hosszú, de már néhány éves tapasztalatom szerint nem jellemző, hogy páratlan számú napból álljon egy szünet), hétfőtől vasárnapig tart, az egynapos ünnepnap nem számít semmit, és az én fejem is fő éppen, hogy mikor is kellene a gyerekeknek váltaniuk. Biztos, hogy nem a matematikai kerekítés a megoldás :-) de nagyon örülnék egy nálam jobban hozzáértő véleményének (akkor is, ha csak vélemény, de nagyon kérem, ne az legyen, hogy "egyezzetek meg", mert nyilvánvalóan nem lenne kérdés a dologból, ha meg tudnánk egyezni).

ObudaFan # 2012.10.24. 19:54

atya.gatya

A te ítéletedben/egyezségedben a nov. 1., illetve az egynapos ünnepek külön említve vannak? Mert a gyakorlat az, hogy csak a kétnapos ünnepekre van külön rend.

atya.gatya # 2012.10.24. 20:24

Nem. Az egynapos természetesen nincs benne, hiszen az az anyáé.
Igazából azt nem tudom eldönteni, hogy a nov. 1. az a szünethez tartozik, ezáltal 7 napos a szünet (és ebben az esetben továbbra is él a kérdés, hogy a 3,5=4?), vagy 6 nap szünet + egy (anyának járó) ünnepnap?
(Ez utóbbi esetben már egyszerű, mert akkor csak a H-K-Sze marad.)

ObudaFan # 2012.10.25. 05:53

Ha nincs rá külön szabályozás, akkor a szünethez tartozik.