hagyatéki tárgyalás


Bubó # 2004.04.27. 23:03

Az ingatlan pontos helyrajzi száma alapján bárkinek kiadják a tulajdonos nevét, lakcímét a Földhivatalban.
Halotti anyakönyvi kivonatot az önkormányzat anyakönyvi hivatalában kaphatsz.
A bankokkal már nem lesz ilyen szerencséd, hiszen banktitok is van a világon!
Szerintem, a feltételezhető bank nevét meg kell adnod majd a közjegyzőnek, és majd ő megkéri a banktól, volt-e az elhunyt nevén folyószámla, vagy értékpapír.
Üdv.

barna timea # 2004.04.27. 22:06

Csak még egy kérdés:Az ingattlanrol hogyan győződhetek meg hogy kinek a nevén van?

barna timea # 2004.04.27. 20:06

Sziasztok

Ma felvettem az önkormányzattal a kapcsolatot.
Ott kézségesen adtak felvilágositást.
Hagyatéki tárgyalás nem volt,mivel a nagymama fia azt mondta hogy nem volt semmije.Közben kderült hogy igenis volt/van/ auto a nevén,sőt 3M Ft-is van a bankban.
Az
önkormányzattnál azt mondták,hogy a halotti anyakönyvi kivonattal az okmányirodában megmondják,hogy az illetönek a nevén van-e gépjármű,illetve a bankban hogy van-e bankszámlája.
A kérdésem a következő.Unoka lévén hol és milyen modon tudok a halotti anyakönyvből
másolatot szerezni.
Ha nem bankszámlán,hanem mondjuk értékpapirban van a pénz,akkor arrol is tudnak infot adni?
Az utolso kérdésem,hogy a 10. kerület összes pénzintézetét járjam végig?/Valoszinü,hogy a lakhely szerinti valamelyik bankban lehet a pénz/

Üdvözlettel:Timea

barna timea # 2004.04.27. 19:49

Sziasztok.

Csak emlékeztetöül bemásolom a topik nyito kéKedves Timea,

Természetesen Ön örökös. Kivéve, ha volt végrendelet, de köteles rész akkor is jár...

Szóval furcsának tartom, hogy ha volt egy autó, akkor hogyan tudta az egyetlen fiú megúszni a hagyatéki tárgyalást.

Azt tanácsolom, hogy az önkormányzatnál érdeklődjön, hgoy vajon milyen hagyatéki leltárat vettek fel, és hogy melyik közjegyzőnek adták át (ha átadták) az ügyet.

üdv.
_________________
Ügyvéd - Társasági szakjogász

barna timea 2004.02.03. 22:58:21 e-mail
Tisztelt mindenki
A hagyatéki tárgyalással kapcsolatban lenne pár kérdésem.A nagymamámnak 2 fia volt.Az én édesapám volt az egyik fia aki 1998-ban meghalt.A másik fia még él. A nagymama tavaly halt meg.Én ugy tudom hogy én is örökös vagyok,az édesapám után./vagy rosszul tudom?/A halála ota már több mint egy év eltelt és semmiféle papirt nem kaptam hagyatéki tárgyalás ügyben.Kérdésem az lenne hogy örökös vagyok-e?,ha esetleg semmi vagyona nem volt,akkor is tartanak-e hagyatéki tárgyalást?Hol tudok reklamálni?A nagymama tulajdonába,és a nevén volt egy auto,és kb 1millio forint.Ha a másik fia a halála elött ezt elsumákolta volna/auto átiratás,készpénz felvétel/tudok-e ellene valamit tenni?Vagy nyugodjak bele a sorsomba.Köszönöm a válaszukat előre is.

rdésemet,hogy a válaszado képbe legyen.

igen? # 2004.02.26. 07:52

A feltűnő aránytalanság megtámadhatósági ok(általában 30%-nál nagyobb eltérés esetén állapítható meg). Megtámadásra az is jogosult, akinek a megtámadáshoz törvényes érdeke fűződik.

Zoltán György # 2004.02.25. 23:25

Kérdésem: Ha esetlegesen adásvételi szerződést kötöttek, de feltűnően alacsony áron, akkor megtámadhatom a szerződést, mint az örökség várományosa? Én nem fogok örökölni senkitől, csak érdekel.

igen? # 2004.02.24. 08:43

Amennyiben ajándékozási szerződést kötöttek, és nem visszterhes vagyonátruházási (adásvétel) szerződést.
Ebben az esetben komplikáltabb...

the big cat # 2004.02.23. 11:22

Azokból így köteles rész jár. Az ajándékok kötelesrészalapot képeznek.

Violetta # 2004.02.23. 11:08

Tisztelt mindenki!
Még egy kérdésem lenne a kötelesrészröl.Hogy alakul a helyzet, ha apám élete utolsó éveiben a javait a második hátasságból származo fiaira iratta? A második feleség ezt szorgalmazta, mivel a közeli halállal apám megbetegedése alapján már lehetett számolni.

the big cat # 2004.02.23. 10:48

Amennyiben nem volt végrendelet, úgy nem csak a köteles rész jár, hanem a teljes örökrész. Tulajdonjogi igény nem évül el. Az özvegy nemigen örökölt, ha vannak leszármazók, csak özvegyi haszonélvezetet kaphatott a leszármazók örökrészére haláláig.

tehát a másik két testvérrel együtt a teljes örökség 1/3-ra vagy jogosult.

the big cat # 2004.02.23. 10:45

Anika, a lakást ő is osztatalan közös tulajdonként örökölte, és nem pénzösszeget örökölt. A beleegyezése nélkül el sem adhatjátok a lakást, ő pont olyan tulajdonos mint ti, és a vételárból egyéb megállapodás hiányában a tulajdonrésze arányában részesül.

Violetta # 2004.02.23. 10:39

Tisztelt mindenki!
A kötelesrészröl lenne egy kérdésem. 2002 novemberében apám elhunyt, amiröl nem kaptam étesitést. Csak most jutott tudomásomra. Èn az elsö hásságából származom. Apám ujra nösült é az új házasságból még két fia született, akik nyilvánvalóan az özveggyel együtt örököltek.Èn 1982 óta Bècsben èlek, és osztrák àllampolgár vaygok. A kérdésem lenne, hogy ebben az esetben jár nekem a köteles rész?

anika # 2004.02.23. 08:31

Sziasztok!

Èdesapám meghalt. Most volt a hagyatéki tárgyalás. 4-en vagyunk testvérek+ van egy féltestvérünk apu 1. házasságából.A lány igényt tart az apai részre, anyukám a haszonélvezö. A kérdésem: Ha mondjuk kb. 5 év múlva adjuk el a lakást a lány annyit örököl, amit most megítéltek, vagy az akkori eladási ár alapján. Köszönöm a segítséget!!!

Két Lotti # 2004.02.13. 15:10

A köteles rész annak a fele, amit egyébként az örökös örökölne. Végintézkedés esetében mindig tartanak hagyatéki tárgyalást.

Önkormányzatnak tudnia kell, hgoy mi történt.

Igen, adhat neki meghatalmazást, csak legyen rajta két tanú aláírása.

üdv.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

barna timea # 2004.02.10. 21:45

Üdvözlet

Köszönöm a választ.Arra lennék még kiváncsi hogy a köteles részt ,hogyan és mi alapján állapitják meg?Ha volt végrendelet akkor nem is kötelező a hagyatéki tárgyalás?Vagy azt minden esetben tartanak?Májusban lessz egy éve hogy meghalt a mama.Elvileg elhuzodhat ilyen sokáig a tárgyalás kiirása?Lehet erre valami panasszal élni az önkormányzatnál?Utolso kérdésem ,hogyha a páromnak adok egy meghatalmazást akkor őt is informálják az önkormányzatnál?Õ mobilabb mint én,a munkája miatt.Köszönöm előre a válaszukat.

Timea

Két Lotti # 2004.02.04. 17:04

Kedves Timea,

Természetesen Ön örökös. Kivéve, ha volt végrendelet, de köteles rész akkor is jár...

Szóval furcsának tartom, hogy ha volt egy autó, akkor hogyan tudta az egyetlen fiú megúszni a hagyatéki tárgyalást.

Azt tanácsolom, hogy az önkormányzatnál érdeklődjön, hgoy vajon milyen hagyatéki leltárat vettek fel, és hogy melyik közjegyzőnek adták át (ha átadták) az ügyet.

üdv.


Ügyvéd - Társasági szakjogász

barna timea # 2004.02.03. 21:58

Tisztelt mindenki
A hagyatéki tárgyalással kapcsolatban lenne pár kérdésem.A nagymamámnak 2 fia volt.Az én édesapám volt az egyik fia aki 1998-ban meghalt.A másik fia még él. A nagymama tavaly halt meg.Én ugy tudom hogy én is örökös vagyok,az édesapám után./vagy rosszul tudom?/A halála ota már több mint egy év eltelt és semmiféle papirt nem kaptam hagyatéki tárgyalás ügyben.Kérdésem az lenne hogy örökös vagyok-e?,ha esetleg semmi vagyona nem volt,akkor is tartanak-e hagyatéki tárgyalást?Hol tudok reklamálni?A nagymama tulajdonába,és a nevén volt egy auto,és kb 1millio forint.Ha a másik fia a halála elött ezt elsumákolta volna/auto átiratás,készpénz felvétel/tudok-e ellene valamit tenni?Vagy nyugodjak bele a sorsomba.Köszönöm a válaszukat előre is.