Jogi segítség kérés


zizupeet # 2015.09.18. 21:26

Kedves Fórumozok-Tanácsadók!

Szertnék érdeklődni hogy állapotos munkavállaló (határozatlan idejű munkaszerződéssel 2,5 éves alkalmazotti jogviszonnyal) után milyen költségei merülnek fel a munkaadónak.Értem ez alatt a három év alatt felmerülő tgyás-csed(gyed)-gyes összegét , ki fizeti ezeket , és ezek járadékait , míg az alkalmazott otthon van a gyermekkel?

Jól gondolom/tudom-e , hogy ezeket a költségeket az államkincstár viseli , a munkaadó mint tb-kifizetőhely ezeket csupán kifizeti , majd visszaigényli a kincstártól?

Illetve csak az évenkénti 15 nap betegszabadság a
munkáltató által viselt valódi teher pl. veszélyeztetett terhesség?

Ha mégsem jól gondolom , akkor megoszlik-e munkáltató és államkincstár közt a teher , és nagyjából milyen arányban?

Segítségeteket előre is hálásan köszönöm:Peet

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.18. 20:13

Nincs megfelelő okod az azonnali hatályú felmondásra, a munkáltatótól meg végképp nem követelheted, hogy ő mondjon fel neked azonnali hatállyal. Megegyezhettek, de akkor nem nagyon van oka, hogy végkielégítést adjon.

siraly63 # 2015.09.18. 20:10

Tisztelt Ügyvéd úr!
Az lenne a kérdésem ,hogy 5 éve dolgozok a munkahelyemen és azonnali hatállyal kérem a munkaviszonyom megszüntetését egészségügyi okokra hivatkozva amit orvosi igazolással alátudok támasztani. Ebben az esetben kérheteke és jár e 2 havi végkielégítés a mostani törvények szerint.Köszönöm válaszát .

ObudaFan # 2015.09.18. 17:12

Ebből nem. Amit örökölt, és amit az örökségéből vett, az az ő különvagyona.

rozred # 2015.09.18. 09:57

Tisztelt Tagok!
Válás előtt állok, együttélésünk alatt a férjem örökölt .Az örökségből 3 éve vásároltunk egy ingatlant,az ingatlan a férjem nevén van. Kaphatok-e bármit a 8 év együttélés és 5 év házasság után?
Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2015.09.17. 15:31

Ha nem jár be előadásra, de sikeresen levizsgázik, attól még nem fogják megszüntetni a tartásdíjat.

Rexor # 2015.09.16. 10:40

Attila: így lett a diplomájuk minősítése unicum laude? :) A Véndiákban én is vizsgáztam egyszer, de akkor bombariadó volt.

Dr.Attika # 2015.09.16. 09:41

Rexorom! Igazolhatja azt nem csak tanársegéd, hanem adjunktus is vagy egyetemi tanár. Egyik barátom 1979-84 között járt az ELTE jogi karára. És mondta, hogy nem egyszer vizsgáztak az Egyetem téren a jogi karral szemben elhelyezkedő Véndiák nevezetű intézményben. A vizsgára belépő az volt, hogy a pultnál kérték ki a tanár úr részére a nedüt.

Rexor # 2015.09.16. 07:02

Attila: próbálom elképzelni a helyzetet, egy felsőoktatási intézmény mit tud erre nyilatkozni: Nem jár előadásokra, helyette a kocsmatanszéket látogatja borbíró szakon, melyett beépített tanársegédünk megerősített? :)

Dr.Attika # 2015.09.16. 06:08

Az új Ptk. szerint a nagykorú gyermek tartásra való rászorultságát nem kell vélelmezni. Lehet bizonyítani, hogy nem szorul rá a tartásra. A tanintézmény is köteles tájékoztatni a tartásra kötelezett szülőt, hogy tanul-e a gyerek rendesen vagy csak az egyetem melletti kocsmahivatalt látogatja a tartásdíjból.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.15. 19:55

Példaként mondtam, hogy mi minden jöhet szóba. Mellesleg ha fogadni kellene, azt is erre tenném. Tudniillik 21 évesen nem nagyon fejezhet be felsőfokú tanulmányokat az őszi szemeszterben; viszont az új tanulmányok a négy éves időtartam miatt felső fokúnak tűnnek.

ObudaFan # 2015.09.15. 19:52

Ezt miből gondolod?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.15. 16:42

Mondjuk, amit eddig tanult, az valami középfokú szakképzés volt, és most felső fokú tanulmányokat kezdett.

ObudaFan # 2015.09.15. 15:10

Hacsak nem volt erre jó oka, akkor érdemes lenne elindítani a pert a tartásdíj megszüntetése iránt.

apa64 # 2015.09.14. 16:50

Tanácsot szeretnék kérni, elváltam és házasságomból született két nagykorú gyermekem után fizetek gyerektartást. A fiam 1994ben született és ebben a félévben fejezte volna be a tanulmányait, de fogta és átjelentkezett egy másik iskolába ahol várhatóan csak 2019ben fog végezni. Megteheti ezt, köteles vagyok továbbra is fizetni?
A válaszokat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2015.09.14. 11:46

Ha fél éve dolgozik, akkor azért eleve ennek a felében semmilyen joga nem volt ahhoz, hogy maga válassza meg, mikor menjen szabadságra, az utóbbi három hónapban pedig azért a munkáltató nyilván talál indokot arra, hogy az esetleges kérésre miért nem adta ki a szabadságot. Nyilván nem mehet ez így hosszabb távon, de szerintem kellene még várni egy kicsit, mielőtt valamilyen komolyabb lépést tesz.

Ervinke10 # 2015.09.14. 09:23

Jó napot Kívánok!

Érdeklődni szeretnék hogy a barátnőm fél éve kézbesítőként dolgozik a településünkön és nem akarják elengedni szabadságra,mondván hogy nincs helyettesítője.Nem a posta dolga helyettest keresni? Mit tehetnénk ez ügyben? Válaszát előre is köszönöm.

ObudaFan # 2015.09.01. 11:10

A bérbeadó a kiürítés iránt fog pert indítani, ha fog. Addig meg teljesen felesleges a bérlőnek bármit tennie.
Már csak azért sem, mert egyébként nincs érvényes bérleti szerződés, hiszen lakásra írásban lehet érvényesen bérleti szerződést kötni. Posszesszórius birtokvédelmet viszont a bérlő így is kap és ez az, ami elérhető. Azért is, mert ha lenne is érvényes bérleti szerződés, az is felmondható lenne, márpedig a lakás kiürítési per úgysem fejeződik be annyi idő alatt, mint ami a felmondási idő lenne.

Dr.Attika # 2015.08.31. 14:24

Pont a bérbeadónak nem fűződik jogi érdeke ahhoz, hogy a bérleti szerződés fennállását megállapítsa ítéletileg a bíróság. Lépje azt uram amit én javasoltam.

ObudaFan # 2015.08.31. 14:19

Szerintem a bérlőnek felesleges megállapítási pert indítania ebben a helyzetben. Meg kell várni, hogy a bérbeadó lépjen.

Dr.Attika # 2015.08.31. 11:43

Van bérleti szerződés, csak nem írásba foglalt. ragaszkodni kell hozzá, hogy az új tulajdonos mondjon fel.A régi tulajnak már nincs köze a dologhoz. A tulajdonos változás önmagában nem szünteti meg a bérleti szerződést. Egy megállapítási perrel cca. fél-egy évig elhúzható a kiköltözés.

ObudaFan # 2015.08.31. 11:05

Egyrészt azonnal kezdj új lehetőséget keresni, másrészt amíg meg nem találtad, ne költözz ki és amennyiben nem jogi úton próbálnak kitenni, a jegyzőhöz fordulj birtokvédelemért.

brutus001 # 2015.08.30. 13:51

Albérlő vagyok,2 gyerekes családapa,de nincs bérleti szerződésem és a tulajdonos eladta a házat amiben lakunk és most ragaszkodik az azonnali költözéshez 09.01-el.Minden hónap előre van fizetve és közüzemben sincs tartozásom,de ő és az új tulajdonos türelmetlenek és máris mennünk kellene,pedig tudják,hogy nincs hová.Mit tehetek?

ObudaFan # 2015.08.30. 11:56

Vagy megegyeztek, vagy pert indíthatsz a közös tulajdon megszüntetése iránt. Ebben az esetben a bíróság vagy feljogosít arra, hogy őt kifizesd, vagy elrendeli az árverési értékesítést és a befolyt vételárat megoszthatjátok.

ainex # 2015.08.29. 21:21

Tisztelt!

Olyan kérdésem lenne hogy édesanyám elhunyta után a hagyatéki tárgyaláson úgy döntöttünk hogy a házat húgom és köztem megosztjuk,de édesapám marad a haszonélvező.
Húgom már ekkor is amerikai állampolgár(1989 disszidált) volt és természetesen nem volt jelen a tárgyaláson az örökösödési adót sem fizette ki.
Most 15 évvel később édesapám is elhunyt,és én el szeretném adni a házat.Van bármiféle jogszabály arra hogy megszüntessem vagy kizárjam a jogok alól a húgomat,mivel az elmúlt 15 évben semmiféle hozzájárulása nem volt a ház állapot megőrzésére.
A jelen címe is ismeretlen.
Köszönöm előre is a válaszokat