termőföld eladása / elajándékozása családtagnak


végrehajtó1 # 2011.04.29. 14:49

A haszonélvezet pedig semmis ebből a szempontból vagy rosszul tudom?

Nem semmis .Rajta marad.

Adásvételivel megbízható barátnak?

igen

Lhotse # 2011.04.29. 14:26

Családtagok esetén vélelem az ingyenesség. Barát esetében nem.

chocob # 2011.04.29. 14:18

Köszönöm a választ!
A haszonélvezet kb 12 éve került rá egyidőben mikor a szüleink ránk, három gyerekükre írták a termőföldet.

Az ajándékozást az adómentesség miatt gondoltam csak, bár már belátom hogy hitel bedőlés előtt hitelmentes családtagnak ajándékozni tulajdont a fedezetelvonás klasszikus iskolapéldája.

Adásvételivel megbízható barátnak? Bank szempontból ez nem ugyan az a kategória? Vagy nehezebben bizonyítható a fedezetelvonás?

végrehajtó1 # 2011.04.29. 13:53

A haszonélvezet pedig semmis ebből a szempontból vagy rosszul tudom?

Mikor alapították a haszonélvezetet?

Egyébként ha mégis meglépnénk a bank szempontjából semmis ajándékozást akkor hogy szerezne erről tudomást?

a főldhivatalban .

Azt is meg lehet nézni hogy mi volt a nevén?

meg lehet.

De jobb lenne adásvételivel eladni.Ha lehet megbízható barátnak.

chocob # 2011.04.29. 13:10

De a bank attól még elveszi, nem?
A haszonélvezet pedig semmis ebből a szempontból vagy rosszul tudom?
Kérlek mondd el hogy érted ezt végrehajtó1.

Egyébként ha mégis meglépnénk a bank szempontjából semmis ajándékozást akkor hogy szerezne erről tudomást?
Úgy tudom valamennyi illetékért a Földhivatalban bárkinek be lehet tekinteni a dokumentumaiba hogy mi van a nevén. Azt is meg lehet nézni hogy mi volt a nevén?

végrehajtó1 # 2011.04.29. 12:09

chocob

Szinte biztos hogy amíg a haszonélvezők élnek nem fogja megvenni senki sem.

Nyugodtan lehet veteményezni..:)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.29. 10:48

Nem érvénytelen, csak adott esetben a hitelezővel szemben hatálytalan. És szó sincs terhelési és elidegenítési tilalomról, pláne visszamenőlegesen.

Nem baj, ha nem érted, én sem értem a plazmatévé működését.

chocob # 2011.04.29. 10:44

Köszönöm újabb válaszát.
Ebben az esetben viszont nem értem hogy banki kölcsönnél mi célt szolgál a fedezet intézménye. Hiszen ha jól értem a szavait közvetve ugyan de minden tulajdonom fedezetként szolgál.
Ezek szerint a kölcsön érvénybe lépésének napjától minden nevemen lévő (fedezetbe be nem vont) tulajdon eladása/elajándékozása érvénytelen és gyakorlatilag visszamenőleg érvényesítik az elidegenítési és terhelési tilalmat amennyiben bedől a hitel?

ObudaFan # 2011.04.29. 09:24

Abban az esetben is így van.

chocob # 2011.04.29. 08:32

Köszönöm válaszát!
Ez abban az esetben is így van ha a termőföldek nem képezték/képezik a hitelek fedezetét?
Azért is szeretnék még időben lépni amennyiben lehetséges mert a hitelek fedezetei egyedül a gépjárművek és ha jól gondolom ezek után jönnek az egyéb fedezetként be nem vont tulajdonok a fennmaradó tartozás kiegyenlítésére.

ObudaFan # 2011.04.28. 20:35

Az az ajándékozás fedezetelvonó ügylet lesz, így a végrehajtást nem fogja gátolni, csak egy csomó plusz költséget fog generálni.

chocob # 2011.04.28. 18:51

Üdvözlök mindenkit.

A következőkben szeretnék segítséget kérni.
Két testvérem és én közösen birtoklunk kettő darab egymás mellett fekvő külterületen lévő termőföldet.
Ezen földek haszonélvezeti joga elvált szüleink nevén van. Sajnos egyik húgom és én is rosszkor kezdtünk bele svájci frank alapú gépjármű hitel felvételébe ami mára mindkettőnk hitelének bedőlésével végződött. A végrehajtás egyelőre még kezdeti stádiumban van. A húgom és saját célom lett volna a következő években a hitelt rendezni, abban a tudatban, hogy a haszonélvezeti jog a hitel törlesztésének végéig védi a telkeket. Azonban nemrég jutott tudomásomra hogy a haszonélvezeti jog ebben az esetben nem gátolja a bankot a termőföldek tartozás fejében történő értékesítésében.
Mint jogban nem járatos ember szeretnék szeretnék segítséget kérni hogy hogyan tudná a húgom és én a hitellel nem terhelt testvérünknek elajándékozni vagy eladni a részünket a termőföldekből a lehető legkisebb költséggel.

Előre is köszönöm a segítséget.