Bonyolult behajtás - tartásdíj elmaradás


elfmage999 # 2017.04.18. 17:57

Aztán meg jöhet a tartás elmulasztás vétségre büntetőeljárás alá vonni az apát.

Ezek alapján lehet köpködni rá a teljes rokonság előtt is.

Általában ez a cél, onnantól nem áll meg az apa a gyerekei előtt sem.

Burn Out # 2017.04.18. 12:33

persze, indítsd meg a végrehajtást is ellene, aztán egy idő után ne csodálkozz, ha feketén fog dolgozni és egy fityinget se fogsz majd kapni...

gerbera317 # 2017.04.18. 12:11

Megelőztek, de én is ezt kérdezem:
Ha hozza a postás a pénzt, 10 munkanapod áll rendelkezésre, hogy azt átvedd. Mi akadályoz abban, hogy ezt megtedd? Illetve, hogy-hogy nem érzed erkölcsileg aggályosnak azt, hogy a te saját, rosszhiszemű magatartásod jogkövetkezményét a másikra akarod hárítani?

Vadsuhanc # 2017.04.18. 11:32

goombooc

Mi ment vissza és hová és miért ? Te nem veszed fel akkor miért hibáztatod ?

Mi a problémád lényege ? Azt akarod elérni, hogy átutalással fizessen ? Nem értelek.

goombooc # 2017.04.18. 10:26

Tisztelt Hozzáértők!
Bírósági végzés szerint apuka havonta gyermek-tartásdíjra kötelezett, melyet általa ragaszkodva postán juttat el.
2017. januári visszament, így februárban duplán küldött. Márciusi is szintén visszament, áprilisi határidőre nem érkezett meg.
A Bírónő külön felhívta rá a figyelmem, hogy 2 havi elmaradás esetén azonnal forduljak hozzájuk,mert akkor az eredeti tartózást is behajtathattom ( talán az ottani szereplése miatt is).
Tisztában vagyok vele, hogy nem az ő hibája, hogy még értesítő cédulát sem kaptam. A márciusi feladásról láttam szelvényt.
Kérdésem: érdemes-e valóban jelezni a bíróságon e két hónap "elmaradását", még ha az áprilisival együtt meg is kapom, bár az előírt időn túl. Arra gondoltam a 3. havit, tudta hogy nem kaptam meg, a 4. pedig határidőn túl jönne-ha jön.
Banki utalásra nem tudtam rávenni....
Köszönettel a válaszért
goombooc

atrask # 2016.03.13. 14:33

Pudley40!

Egyébként meg egyszerű. Postán adod fel a pénzt, így nyoma van, azt meg beviszed a NAV-hoz.

Pudley40 # 2016.03.11. 16:22

Köszönöm kedves bermuda hàromszög! A többieknek pedig:nem adótartozásom van, hanem az éves adóbevallàsomat most csinàlom és ott szerepel mint tartàsdíj elmaradàs. Amikor kézbe kapta nem volt ilyen gond mert ezt tudtam is bizonyítani az àtutalàssal, de miutàn letiltást kért,ìgy nem mindig kapta meg a jogosan jàró pénzt. Így alakult ki több hónap alatt ez a tartozàs. Nem hiszem h ez ilyan bonyolult. Ja és nem a kocsmàban iszom el bàr nem tartozik ide de a feleségem lépett le a szomszéddal. Innen lætszik b még mindig nennyi előítélet van az apàkkal és férfiakkal szemben.
Köszönöm mégegyszer bermudànak!

gerbera317 # 2016.03.11. 12:20

A letiltás a nettó (vagyis adózott) jövedelemből kerül levonásra. Az adóhatóságnak semmi köze hozzá, hogy azt a kocsmában tapsoltad el, vagy a gyermekeidre költötted tartásdíj formájában. Úgyhogy nem értem a problémát.

Egyébként az adóbevallást arra találták ki, hogy minden, az adózást érintő tényt vagy állítást ott közölj. A legrosszabb, ami megtörténhez, hogy ellenőrzik az állításaid igazát. De hát akkor előveszed a megfizetést igazoló okiratokat, oszt' jónapot. Vagy nem?

limma # 2016.03.11. 12:09

Azt nem értem, hogy mi köze az adótartozásnak a gyerektartáshoz?

Pudley40 # 2016.03.11. 07:44

Kedves gerbera317!

Köszönöm a választ és az enyhe gúnyt, de úgy látszik rosszul fogalmaztam, vagy félreértetően, de jól láthatóan leírtam, hogy mindig fizettem becsülettel és nem az én hibámból maradt 45.000 ft hátralékom,hanem egyszerűen nem kerestem annyit, hogy vonni tudjanak.Ez ne kifogás, hanem tény. A segítséget pont ez miatt kértem, mert attól, hogy neki odaadom a KEZÉBE a pénzt, attól még az éves ADÓPAPÍRON a tartozást felviszik, és ez itt a probléma! Nem az, hogy nem akarnék fizetni. Arra szeretnék választ kapni, amennyiben valaki tud segíteni, hogy ahhoz, hogy ezt töröljék, hova kell mennem (természetesen befizetném a pénzt),mert erre nem tud nekem senki konkrétat mondani.
Köszönöm!

gerbera317 # 2016.03.10. 11:09

nem tettem meg,mert annak a munkáltatónál nem lenne nyoma és a tartozás ugyanúgy fennmaradt volna papíron."

És amíg önként fizettél, annak sem volt nyoma a munkáltatónál, mégsem marad kifizetetlen a dolog. Jó kifogás sose rossz.

”Ilyenkor mi a teendő?„

Fizesd meg neki a hátralékot. Valahogy így ”Ez működött is rendesen minden hónapban átutaltam a volt feleségemnek. Te magad állítod, hogy működik a dolog. Ne itt ködösíts, lécci lécci lécci.

Pudley40 # 2016.03.10. 10:29

Tisztelt Fórum!

Szeretnék szakmai tanácsot kérni, mert nem igazán tudom mi a teendő ilyen esetben. Röviden:

Több mint három éve elváltam. Akkor a netto fizetésem 110-130 ezer forint. A három gyermeke után a bíróságon vállaltam a 20-20-20 ezer forint tartásdíj fizetést. Ez működött is rendesen minden hónapban átutaltam a volt feleségemnek. De neki ez nem volt jó és hogy megalázzon a munkahelyemen, kérte a fizetés letiltást kérelmezte. (mert úgy állított be , mint aki még ezt sem teszi meg)Na innentől fogva viszont nem minden esetben kapta meg a 60.000 mert ugye a fizum nem mindig érte el a kért összeg felét, mert 50%-nál többet ugye nem vonhatnak. Ő követelte ezt a részt a kezébe,de ugye ezt én nem tettem meg,mert annak a munkáltatónál nem lenne nyoma és a tartozás ugyanúgy fennmaradt volna papíron. Most az adó papíron van 45.000 tartozás. Ilyenkor mi a teendő? Mert ugye hiába fizetem ki neki attól még így marad? Hova kell menni ilyenkor? Nav? MÁK? Feljelenteni ugye nem tud, mert levonás alapján kapta, tehát én nem követtem el bűncselekményt. Most új munkahelyem van, ahol már letudják vonni a kért összeget, de a most kapott papíron is ott van a 45.000 tartozás.
Mit tegyek?
Köszönöm a segítségüket!

ObudaFan # 2015.08.26. 15:06

Pert kell indítanod a magyar bíróságon a gyermekek elhelyezése és a tartásdíj iránt. A jogerős ítélet birtokában majd az IM segítségével kérhetsz külföldi végrehajtást.

szzatb65 # 2015.08.25. 17:17

Tisztelt Fórum!

Kérem véleményüket!
3 éve váltunk el, a feleségem egy éven keresztül kapott a két gyermekem után havi 100 000 Ft-ot gyermekenként.Két éve kiköltözött Kanadába rokonaihoz, mert szegény ugy érezte uj életet akar kezdeni, amit meg is értek, a gyermekeket rám hagyta. Azóta Kanadában él, jól keres, tartásdíjról eddig szó sem volt, vagyis ilyen címen egy forintot sem fizetett.Hivatalosan nem tudom mennyit keres, de kb.400 000 Ft-nak megfelelő bére lehet,persze igazolni nem tudom.Most kapta meg a letelepedési engedélyét. Írtam neki,hogy igényt tartok tartásdíjra, ha nem hajlandó rá, mit javasolnak?

Dr.Attika # 2015.06.20. 20:12

Jézusmária!
Tőlem idéznek. Remélem a klasszikusok közé sorolnak. Mi is volt az pontosan, hogy magam is tudjam magamat idézni.

groszfater@gmail.com # 2015.06.20. 19:34

Jé, groszfater; honnan van az idézet?

Az első Dr Attikától.
A második dr. Hodosy Annamáriától, 2011-ben itt olvashattad a jogi fórumon

Immaculata # 2015.06.20. 19:28

:) A különböző juttatásokért sok erőfeszítést kell tenni.

Dr.Attika # 2015.06.20. 19:26

Múltkorában mesélte egy kolléga, hogy ilyen gyermektartási perben a volt feleség elsírta a bíróság előtt, hogy nincs semmi jövedelme csak a tartásdíj, családi pótlék és a különböző juttatások. Ebből nem lehet kijönni. A volt férj kifakadt, hogy: "Akkor a pina, hónalj és láb szőrtelenítő szerek beszerzését csökkenthetnéd. Bementem a legutóbbi láthatáson a fürdőszobába és 24 féle szőrtelenítőt számoltam össze. Én férfi létemre hármat használok: borotva, borotvahab és olcsó arcszesz."

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.20. 19:12

Jé, groszfater; honnan van az idézet?

Immaculata # 2015.06.20. 19:10

Két malomban őröltök.

Ha a 97 eFt-ra már kértek végrehajtást, akkor az folyamatban van, függetlenül attól, hogy 3 éve sikertelen.

A további követelésekre, annak felmerülésekor, de legalább 5 havonta kell kérni a végrehajtást.

Dr.Attika # 2015.06.20. 19:04

Nem kell elmagyarázni egyiket sem. A pl lengyel felségjel, az analógia pedig egy a Balkánon elhelyezkedő állam. Értem én.

groszfater@gmail.com # 2015.06.20. 18:37

Dr. Attika !
Az ilyen mondataidért vagy olyan szerethető :-)))

Azért van 6 hónap megállapítva, mert ha azon túl a tartásra kötelezett a tartásdíj nélkül is létezik, akkor a jogalkotó szerint arra már szüksége sem volt.

Azonban, amennyiben a végrehajtást kérő kérte a követelése végrehajtását, onnantól kezdve a gyermektartásdíj iránti követelésekre is az általános elévülési szabályok az irányadók a Ptk. 324. § alapján, ezért a végrehajtás megindítása megszakítja az általános öt éves elévülési időt.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.20. 18:18

El kell magyarázzam, mit jelent a "pl."? És azt is, hogy mi az az analógia?

Dr.Attika # 2015.06.20. 17:30

Hol van itt per? Korábban megítélt gyermektartás 6 hónapon túli érvényesítéséről van szó.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.20. 15:14

Csakhogy ez pl. a per folyamatban léte alatt nyilvánvalóan nem igaz. Akkor végrehajtás alatt miért lenne az?