Gyerekláthatás


Avarka # 2021.02.16. 21:23

Köszönöm!

alfateam # 2021.02.16. 19:05

A kapcsolattartásra jogosult pedig kénye-kedve szerint tarthatja vagy sem a határozatban foglaltakat, bizonytalanságban tartva ezzel a gyermeket és a nevelő szülőt?!
Erre ott a válasz az 5. oldalon!

alfateam # 2021.02.16. 18:55

Dehogy büntetik, bírságolják, ha bizonyítottan akadályozza a kapcsolattartást!

Avarka # 2021.02.16. 18:11

Köszönöm a pdf-et. Miért van az hogy csak a gyermeket nevelő szülőt "büntetik"? A kapcsolattartásra jogosult pedig kénye-kedve szerint tarthatja vagy sem a határozatban foglaltakat, bizonytalanságban tartva ezzel a gyermeket és a nevelő szülőt?!

alfateam # 2021.02.16. 17:34

Ne-komolytalankodj és ne akard nevelni a gyermeked anyját!

https://www.tamogatoweb.hu/…attartas.pdf

Avarka # 2021.02.16. 17:04

Szeretnék segítséget kérni abban, hogy milyen módja van a kapcsolattartás végrehajtásának visszamenőlegesen, több mint 30 napon túlra? Hazugsággal maradt távol a kapcsolattartástól és ez most jutott tudomásomra. Nem szeretném pótlásra kötelezni, csak elmarasztalni és bebizonyságot kapni, hogy hobortból mulasztott. Köszönöm.

wers # 2021.02.12. 11:36

Annyit hozzátennék, hogy a gyermeknek joga van mindkét szülőjéhez. Nem csak a szülőnek a gyerekhez.

wers # 2021.02.12. 11:33

Nem tudtok megállapodni?

Majd a bíróság megteszi és szabályozni fogja (nem engedélyezi, hanem eldönti). Utána majd azt kell betartanotok.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.02.11. 16:27

Milyen kérdés ez? Honnan tudnánk mi, hogy mi van a kapcsolattartást szabályozó megállapodásban vagy döntésben? Azt kell betartani.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.13. 07:40

Ezek nem jogi kérdések.

Anyikoka # 2020.05.13. 06:33

Üdv!
Szeretnék itt segítséget vagy tanácsot kérni mert már tényleg az őrületbe kerget az a helyzet amiben a párom van jelenleg.
A páromnak van egy 10 éves kislánya,bírósági határozat van arról hogy minden második hétvégén nála van a láthatás.Két éve sőt lassan három hofy nem látta a kislányát,mivel az utolsó láthatás után 2 évig nem tartotta vele a kaocsolatit mert a kislány elkenségesen vuseljedetg vele ami azt jelenti mindig az anyja aktuális barátjáról beszélt higy pl.hol voltak mit csináltak stb....mi bárhivá vittük sehol nem érezte jól magát...páromnak ezek a dolgok risszul estek,volt hify elhiztuk a kuslényt minden jó volt játszottunk főztünk,sütöttünj stb...egyszer gindolt egyet és nem szólt az apjához...nem tudta mure vélni,szóval kucsit furcsán kezdetg viseljedni a kislány egyre kevésbé érezte jól magát a jelek arra mutattak hogy az anyuka elkenink neveli amit a párom meg us említett az anyukának.A párom úfy döntött nem vuszi el a lányt efy ideig abban reménykedve hogy a gyerek hátha hiányolni fogja és az anyuka is befejezi az ellenségeskedést,de sajnis nem ez történt.Eltelt 2 év a párom úhra fel szerette volna venni a kaocsolatot a gyermekkel de azóta csak falakba ütközik már megjárta a gyámigyet,rendőrséget,semmi nem történik,ez lassan egy éve így megy.Anyuka nyilatkozata szerint a gyermek nem akarja látni a páromat és az új oárját tekinti apának stb....és elköltöztek 200 km-el messzebbre ,férjhez ment az anya és azt nyilatkozta a gyerek fél a páromtól.Miért is?Mert két éve nem látta és telebeszélték a fejét hogy az apha rossz?A kérdésem az lenne hogy lehet egy tíz éves gyereket ígx befolyásolni?Valóban igaz lehet higy nem akar a oárommal találkizni?Sisem volt olyan higy ne akart volna hozzánk jönni,jól érezte magát amív az anyja nem kezdte el oltogatni.Mit tegyünk?A oárom már kivan telhesen és én sem tudok neki segíteni...

Anyikoka # 2020.05.13. 06:33

Üdv!
Szeretnék itt segítséget vagy tanácsot kérni mert már tényleg az őrületbe kerget az a helyzet amiben a párom van jelenleg.
A páromnak van egy 10 éves kislánya,bírósági határozat van arról hogy minden második hétvégén nála van a láthatás.Két éve sőt lassan három hofy nem látta a kislányát,mivel az utolsó láthatás után 2 évig nem tartotta vele a kaocsolatit mert a kislány elkenségesen vuseljedetg vele ami azt jelenti mindig az anyja aktuális barátjáról beszélt higy pl.hol voltak mit csináltak stb....mi bárhivá vittük sehol nem érezte jól magát...páromnak ezek a dolgok risszul estek,volt hify elhiztuk a kuslényt minden jó volt játszottunk főztünk,sütöttünj stb...egyszer gindolt egyet és nem szólt az apjához...nem tudta mure vélni,szóval kucsit furcsán kezdetg viseljedni a kislány egyre kevésbé érezte jól magát a jelek arra mutattak hogy az anyuka elkenink neveli amit a párom meg us említett az anyukának.A párom úfy döntött nem vuszi el a lányt efy ideig abban reménykedve hogy a gyerek hátha hiányolni fogja és az anyuka is befejezi az ellenségeskedést,de sajnis nem ez történt.Eltelt 2 év a párom úhra fel szerette volna venni a kaocsolatot a gyermekkel de azóta csak falakba ütközik már megjárta a gyámigyet,rendőrséget,semmi nem történik,ez lassan egy éve így megy.Anyuka nyilatkozata szerint a gyermek nem akarja látni a páromat és az új oárját tekinti apának stb....és elköltöztek 200 km-el messzebbre ,férjhez ment az anya és azt nyilatkozta a gyerek fél a páromtól.Miért is?Mert két éve nem látta és telebeszélték a fejét hogy az apha rossz?A kérdésem az lenne hogy lehet egy tíz éves gyereket ígx befolyásolni?Valóban igaz lehet higy nem akar a oárommal találkizni?Sisem volt olyan higy ne akart volna hozzánk jönni,jól érezte magát amív az anyja nem kezdte el oltogatni.Mit tegyünk?A oárom már kivan telhesen és én sem tudok neki segíteni...

Hamannche (törölt felhasználó) # 2020.05.05. 17:08

Volt olyan érzése, hogy nem az időjáráshoz volt öltözve, mert a szolgáltatása, amit használ, rossz időjárást mutat? Azt tanácsolom, hogy próbálja meg figyelni, hogy ez a szolgáltatás https://meteoprog.hu/, mivel ez a legpontosabb és ellenőrzött számomra

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.16. 17:15

Valóban úgy van,
Nem úgy van.

alfateam # 2019.11.16. 04:31

Ezt ugyan, már vagy 10 éve írta a Kardos Feri de azóta sem sokat változott a helyzet.
http://www.apaklub.hu/apaklub/node/52

vivien63 # 2019.11.15. 21:02

T. Fórum.
Valóban úgy van, hogy amíg nincs bírói határozat a láthatásról, addig a nevelő szülő, nálunk az anya, megteheti, hogy nem adja oda láthatásra az apának a gyerekét? 4 éves lesz a kislány. Mert nálunk ez a rémálom megy :(
A kislány rajong az apjáért és viszont. Sosem fogom megérteni, hogy miért egy gyereket használ az anya egy bosszúra :(

alfateam # 2019.10.04. 20:53

Itt van balra, SZOLGÁLTATÁSOK alatta ügyvédi szaknévsor.

rainbov # 2019.10.04. 19:45

Üdvözletem Mindenkinek!

Gyermek láthatással kapcsolatos problémáim vannak,ennek rendezéséhez keresnék valóban hatékony,megbízható ügyvédet Miskolcon. A probléma elég szerteágazó,nehéz lenne leírni itt pár sorban. A dolgok lényege hogy mivel a gyámhatóság nem tudja hatékonyan kezelni a köztünk és a volt párom közötti ellentéteket,ezért bíróságon akarok pontot tenni ennek a rémálomnak a végére. Viszont mivel még nem volt ezelőtt kapcsolatom egy ügyvéddel sem,illetve nem ismerek egyet sem,nehéz bármire is hagyatkoznom. Ezért ha valaki tud ebben a kérdésben tanácsot adni,azért igazán hálás lennék!

Köszönöm előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.14. 18:54

De igen, kötelezve van.

gyongyi0313 # 2019.09.14. 14:17

Kedves drbjozsef!

Köszönöm a válaszát!
Az okiratunkban ez szerepel: Szerződő felek a folyamatos kapcsolattartást a bírói gyakorlat szerint szabályozzák,azaz minden páratlan hét péntek 17órától jogosult az édesapa a kapcsolattartást az elvitel jogával gyakorolni vasárnap 17óráig.
Ha jól értelmezem, akkor ezzel még nincs kötelezve.
Jelenleg még várjuk, hogy kitűzzék a tárgyalás időpontját.

drbjozsef # 2019.09.14. 04:57

gyongyi0313,

Ha bíróság dönt a láthatásról, akkor az kötelező érvényűnek szokott számítani, persze váratlan helyzetek lehetnek, a feleknek együtt kell működniük ilyen esetben életszerűen, de igen, ha többször mulasztja a láthatást a jogosult, akkor joggal lehet kérni a láthatás újraszabályozását, és elveszíthet egy csomó időt. Harcoló exek egyik kedvenc fegyvere...

Esetetekben ilyen végzés nincs ha jól értelek, a közös megegyezéseteket pedig úgy kell betartani, ahogy az az egyezségben szerepel. Ha abban nincs benne, hogy el kell vinnie, csak az hogy elviheti, akkor az úgy nem kötelező számonkérhetően szerintem. Nézd meg az egyezségeteket.

gyongyi0313 # 2019.09.13. 19:15

Üdvözlök Mindenkit!

Nekem a férjemmel ügyvédi megállapodásunk van a válásunkhoz. Kérdésem a láthatáshoz tartozik, ami benne is van a megállapodásban. A férjem a 2közös gyermekünket láthatásra minden páratlan hét péntek 17h-tól vasárnap 17h-ig viheti el. Ezt kötelessége lenne betartani, vagy csak élhet az elvitel jogával a pénteki naptól? Mert nem első alkalom, hogy munkára hivatkozva szombat délelőtt vitte el őket. Én pedig a megállapodásban megírt időponttől pl programot szerveztem magamnak, de meghiúsult, mert szólt, hogy nem tudja elvinni a kicsiket.
Ilyenkor mi a teendő? Köteles elvinni a megbeszélt időpontban őket, vagy csak élhet az elvitel jogával?
Olyan nincs, hogy én tiltanám a láthatást.
Segítségüket köszönöm!

worldorder # 2018.07.19. 22:51

ez nem a pézröl szol számomra.hiszen a gyerekeim.mindenem odaadnám érte ha minden nap láthatnám öket..de nem ugy hogy az anyuka ott fülel..vagy sokalja azt a 10 percet.

nem voltam itthon ..tudta üres lesz a ház.bemászott az ablakon elvitt ezt azt..nem zavar..a gyerek gépe.xbox stb..

csak elvitte az összes pénzem is.és az autot amiböl élek.

mit is tegyek.jelentsem fel?nem teszem..
nem tudom hogyan állok talpra...
ott van több ezer cserepes virág öszre..busszal vigyem eladni?

csak nyelek nyelek.
mi az oka?
a gyerekek igy is sinylik a dolgot.

nem értem mi az oka a páromnak hogy ilyen lett.
nem érzem magam szar embernek.sosem ittam.sosem mentem félre.a gyerekeim a mindenem..ha nem is vagyok egy ölelgetös tipus
kértem honapokig ne kiabáljon.
ha nem kap az ember csak rossz szot milyen az már?
mondtam neki gondolkodjon el..változnia kell vagy mennie kell.elment

ObudaFan # 2018.07.18. 13:09

A 18 évessel sokat már nem tudsz tenni, ha nem akar jönni. Legfeljebb ha továbbtanul és tartásdíjat kér, érdemtelenség miatt kéred ennek az elutasítását. A 13 éves vonatkozásában ha a szülői felügyeletet nem is célzod meg, akkor is jogod van a kapcsolattartásra, amit a bíróság szabályoz szükség esetén és a gyámhatóságon az végrehajtható.

worldorder # 2018.07.18. 09:33

kiegészités mai eset..a párom tegnap elkérte az autot.este irtam neki ma nagyon kellene.olvasta is.nekem az a kenyerem termelö vagyok piacozok.elmentem ma a benzinkutra ahol dolgozik a kocsiért.mondta ujra kell este neki.mondtam neki a kulcs ott lesz benne de visszahozni nem tudom.nem lesz rá idöm pesten leszek.de holnap délelött ujra kellene nekem.szo szot követett már a végén kiabált.mondtam neki én nyitottam mindenben butorokat vihet amit akar.csak a gyerekeket lássam rendesen,de te nem nyitsz ?csak én adok...akkor nem viszed a kocsit mondja de már benne ültem ..odaugrott és ököllel elkezdett ütni..nem ütöttem vissza ,nem is védekeztem.

nem az ütései fájtak..tartottam az arcom neki..a szivem ami fájt vagy fáj
gondolkodtam szoljak e a rendöröknek mi történt..de az nem én vagyok .nem szoltam

a kislányomnak irtam egy levelet messengeren.csak neki tudok mindenkinél tiltva a beszélgetés

a levél: Szia Kicsim. nagyon sajnálom ami édesanyád és köztem történt vagy történik.a legjobban az bánt hogy ezeket a dolgokat nektek is át kell élnetek éreznetek.nincs szándékomban benneteket lelkileg bántani .ma történt egy dolog aminek nem szabad lett volna soha megtörténni..,igy apa arra a döntésre jutott,ha nagyon fáj is.nem eröszakolom magam rátok,csak akkor megyek ha ti is ugy gondoljátok,hogy szeretnétek látni.Szivem szerint ez napi szinten menne,.Majd ha ugy érzitek,hogy hiányzik apu...akkor irsz.és találkozunk itt alszatok ..kikapcsolodunk elmegyünk ide oda..vagy csak ha kedved van akár csak egy fagyi mikloson.szeretlek benneteket teljes szivemmel.Hiányoztok nagyon.Csak teneked tudok irni,mindenkinél tiltva van a beszélgetés.Pedig ezt nem neked kellene.Szeretlek benneteket.Ha szolsz itt Vagy felhivsz,,megyek értetek,vagy érted remélem nem honapok évek telnek el addig:( puszilom patiká
  • és neked mennek a szokásos napi szmájlik...persze ha nem baj
sziasztok

e a legjobb döntés amit hozhatok,fáj ami a gyerekekkel történik

szivem szerint adnám a páromnak amit akar vinni.de ezek után gondolkodoban vagyok.gondolkodom azon majd ha papirt hoz. semmivel nem támogatom . az eszem mondja.de a szivem a gyerekeim nézi..ugy adnák mindent 20 év.......nem kevés voltak viták volt hogy nekemesett a 20 év alat
  • 1-2-3 eset lehetett ,akkor lefogtam a kezét.vagy távoltartottam magamtol.
viták voltak lesznek minednütt..nállunk is voltak de nagyon nagyon ritkán..ez az állepot 1-1.5 honapja van itt..de ez már helyrehozhatattlan.nem probálkozom.pedig eddig azt tettem volna.csak mindig kiabált velem akár mit hoztam fel a napokban.