gyermektartásdij 18 év felett


ObudaFan # 2014.10.02. 21:24

Hát mennyi a nettója?

Az illeték az igényelt emelés egyévi mértékének a 6%-a, de minimum 15.000 Ft.

andrea13 # 2014.10.02. 13:53

Köszönöm szépen a választ.
A letiltás végrehajtói letiltás valószínűleg nem fizette a hitelét és ez az oka a letiltásnak.
Mit jelent a saját szükséglet? Elképzelhető, hogy havonta csak 37665 ft-ot kap kézhez?
Milyen mértékű költsége lehet egy pervesztés során a felperesnek?
Nyilván azért szeretnék emelést, mert a megemelkedett kiadásaink miatt nincs felesleges pénzünk.
Bocsánat a sok kérdésért, de tisztán szeretnék látni mielőtt eldöntöm, hogy mi legyen a következő lépés.

ObudaFan # 2014.10.02. 13:21

Az attól függ, miért van az a letiltás. Összességében nagykorú gyereknél már figyelembe veszi a bíróság azt is, hogy az eltartásra kötelezett saját szükségleteit ne veszélyeztesse a tartás, de nem mindegy, hogy miért alakult ki ez a helyzet.

andrea13 # 2014.10.02. 11:07

Tisztelt Cím!
Lányom 19 éves, idén szeptemberben kezdte egyetemi tanulmányait, ami önköltséges, 185000ft/félév. Apja eddig 15000 ft-ot fizet tartásdíjként. Az egyetem kezdetével megemelkedtek a kiadásaink, ezért keresetet nyújtottam be tartásdíj emelés céljából (30000 ft-ot szeretnék kapni havonta). Mai napon érkezett a bíróságtól egy levél, hogy volt férjem ellenkeresetet nyújtott be, mivel a gyermek szükségletei szerinte nem indokolják a 30000 ft fizetését, valamint a 15000 ft-tal is erőn felül teljesít. Hozzá kell tennem, hogy a tartásdíjon kívül a 18 év alatt soha semmivel sem járult hozzá közös gyermekünk neveléséhez( gondolok itt beiskolázásra, gyógyszerekre, ruhára, osztáy kirándulásra, valamint soha sehová nem vitte el, sem egy állatkertbe, sem egy nyaralásra.) Neki több gyermeke nincs, én a jelenlegi férjemmel még 2 kiskorú gyermeket nevelek. Volt férjem bejelentett bére br 120000 ft, amit havi 22600 ft végrehajtói díj terhel. Kérdésem annyi lenne, hogy visszavonjam-e a beadványom mert úgysem ítél meg a bíróság több tartásdíjat, és a perköltséget nem tudom miből kifizetni, vagy továbbra is tartsak ki, mert esetleg kaphatok némi emelést? Valamint számít-e a döntésnél, hogy van-e végrehajtói letiltás vagy sem? köszönöm
Üdvözlettel G. Andrea

magdaszabo # 2014.07.12. 16:39

ObudaFan, köszönöm szépen a választ! A fenntartó nem jutott volna eszembe. Mivel úgy gondolom, már befejezte az iskolát, így mindenképpen megszüntetés lesz a vége, csak jó volna biztosat tudni, meg papírt látni róla. Még egyszer köszönöm.

ObudaFan # 2014.07.12. 14:42

magdaszabo

Hát fordulj a fenntartóhoz.
Egyébként ha nem az eltartónak felróható a kapcsolattartás hiánya, akkor pedig érdemtelenségre hivatkozva jó eséllyel lehet a tartásdíj megszüntetését kérni a bíróságtól.

magdaszabo # 2014.07.12. 10:23

Tisztelt Szakértők!
Mit lehet tenni, ha egy iskola nem ad információt a rokontartást fizető szülőnek arról, hogy tanul-e még a gyereke? Az új Ptk. szerint ez kötelező lenne, nem? Arra hivatkoznak, hogy nem ő a gondozó szülő. Ilyen felnőtt embernél már nincs is, a "gyerek" már nagykorú. Azt mondták, hogy kérdezze meg a gyerekét, de vele sajnos már nincs kapcsolata. Köszönöm a választ előre is.

Manota # 2013.11.07. 16:58

Szia pappleany!

Önszántából fizethet tartásdíjat, elvégre is az Ő gyereke.
Ha nem forszírozza a már levont pénzeket, akkor nincs min aggódnod.
Magam részéről, ha én lennék a helyébe, akkor az első tárgyaláson kérnék részítéletet (felfüggesztést).

pappleany # 2013.11.07. 15:38

Kedves ObudaFan! Ha a keresetlevélben csak annyit kért, h szeptember 1-vel nem szeretne fizetni és én november 27-ig /ekkor lesz a tárgyalás/ felveszem a gytd-t, tőlem nem követelhet vissza semmit. Jól értem?
Kedves Monalisa1! Ne sértődjön meg, de az Ön igazságérzete nem érdekel :(

monalisa1 # 2013.11.07. 15:23

Kedves pappleany!

Én egy laikus vagyok..., igazságérzetem az, h a diploma kézhezvételével "konec filma".

ObudaFan # 2013.11.07. 15:12

Augusztus végéig egyébként is járt volna a tartásdíj, visszakövetelni meg egyébként nem lehet. Apuka egyébként akkor járna el saját érdekeinek megfelelően, ha kérné a végrehajtás felfüggesztését, mert akkor nem kellene fizetnie a per végéig, de úgy tűnik, nem sikerült olyasvalakit megkérdeznie, aki látott is már ilyet.

pappleany # 2013.11.07. 15:07

Most akkor mi is a helyzet? Monalisa1 Ön ügyvéd? A feltett kérdéseimre, ha vki jogban járatos válaszolna megköszönném:)

monalisa1 # 2013.11.07. 15:02

A tanulmányait júliusban befejezte, onnantól nem volt jogosult rá.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.07. 14:45

Ja. Csak ez nem jogosulatlan.

monalisa1 # 2013.11.07. 14:31

A jogosulatlanul felvett pénzt vissza kell fizetni, ha másképp nem részleteiben.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.07. 14:03

Tartásdíjat nem lehet visszakövetelni.

pappleany # 2013.11.07. 13:19

Gyermekem 24 éves, tavaly júliusban végzett az iskolával. Édesapjával semmi kapcsolatunk nincsen, a gytd-t azóta is fizeti. Idén augusztusban bírósághoz fordult, hogy 2013. szeptembertől nem kíván gytd-t fizetni, mert nincs tanulói jogviszonya a gyereknek. A tárgyalást novemberre tűzte ki a bíróság, gyd-t jelenleg is vonják.
Kérdésem a következő: Mennyi időre visszamenőleg kérheti a gytd-t? Az iskola elvégzéséig vagy a keresetlevélben leírt dátumig, vagy a tárgyalásig fizet?
Jelenleg munkanélküli vagyok, nem tudom visszafizetni sajnos.
A válaszokat előre is köszönöm!

danyiandras # 2013.08.03. 13:35

Köszönöm a válaszát.

Még annyi lenne a kérdésem, hogy a fiamnak kötelező-e részemre az iskolalátogatási igazolást megmutatni, vagy ha nem is beszél velem azt részemre megküldenie? Mert idáig nem adott nékem semmi ilyesmit, feltételezhetően azért, hogy ne tudjam nyomon követni a tanulmányait. A másik kérdésem az, hogyha elvégezte a következő tanévet, de ugyan azt az iskolát mint az azelőttit, akkor is érdemes elindítani a megszüntető pert? Már elnézést az akadékoskodásomért, de nem akarom megint megégetni a számat mint ez előtt. Hozzáteszem az első évet azért nem tudta elvégezni mert az érdemtelenségi bírósági peren a tárgyaláson jkv-ön beismerte, hogy azért nem fejezte be a tanulmányait mert nem tanult eléggé. Tehát saját hibájából. Ezt a jkv-et felhasználhatom-e bizonyítéknak?

Válaszát előre is köszönöm.

ObudaFan # 2013.08.01. 12:02

danyiandras

Igen.

ObudaFan # 2013.08.01. 12:01

homok

Érdemes lenne megpróbálni egy megszüntetési pert. Ha a pótérettségi nem sikerül, akkor mindenképpen.

danyiandras # 2013.07.31. 19:50

Tisztelt ügyvéd úr.

Van egy 22 éves fiam, aki az éretségit letéve 2011 évben elkezdett egy 2 éves szakközép iskolát. Azt a tanévet nem tudta befejezni, mivel két tantárgyból is megbukott. Majd 2012 évben évet ismételve újra elkezdte ugyan azt az iskolát. Most a 2012/2013 tanévet nem tudom, hogy hogyan fejezte be mert 5 éve nem tudok vele érdemben beszélni, mert nem ál velem szóba. Ez miatt el is indítottam az érdemtelenségi pert, amit elbuktam. Nekem nem adott semmiféle iskola látogatási igazolást, hogy tényleg iskolába jár-e vagy nem. Érdeklődeni nem tudok az iskola felé, mert felnőtképzős. Ezen tényállás alpján érdeklődöm, hogy elindíthatom-e újból a gyermektartás megszüntető pert.

Válaszát előre is köszönöm.

homok # 2013.07.09. 16:31

Érdeklődni szeretnék meddig jár a gyerektartás . A lányom márciusba volt 22 éves , most érettségizett sajnos megbukott majd októberbe megy pótérettségizni . A bíróság havi 14000 Ft-ot ítélt meg vagy a fizetésének a 20 % át . Az a kérdésem a következő :jár e még októberig a gyerektartás ? Köszönöm a válaszát .

ObudaFan # 2013.02.13. 17:14

Amíg szükséges tanulmányaikat folytatják, addig jár. Szükséges az a tanulmány, ami a meglévőnél magasabb végzettséget ad, feltéve, hogy a tanulmányok végzése folyamatosnak tekinthető.
Aki dolgozik, annak az esetében azért legalább mérséklést jó eséllyel lehet kérni.
A megszüntetés iránt a bíróságon lehet pert indítani.

jahanna # 2013.02.12. 19:17

Érdeklődnék, hogy nagykorú esetén meddig jár a tartásdíj, a következő esetben: 3 nagykorú gyermek, mindhárom nappali tagozatos egyetemi hallgató, az egyiknek már munkaviszonya is van. (20,23,26 évesek)
Valamint, hogy a gyermektartásdíj megszüntetését hol és milyen formában kell igényelni?

ObudaFan # 2012.08.01. 07:45

riro

Kérhető-e a gyerektartásdíj csökkentése arra hívatkozva, hogy kiskorú gyerekünk van,

Ha a jogerős ítélet után született, igen.

illetve a fiú édesanyja külföldön dolgozik.

Csak ha jelentősen nőtt a jövedelme az ítélet óta.