öröklés hogy??


ObudaFan # 2015.11.27. 15:03

Mona002

Örökölni öröklöd, de csak az örökrészeddel, vagy annak értékével felelsz érte.

Mona002 # 2015.11.26. 17:22

Jó Napot.!

Szeretnék választ kapni egy igen fontos kérdésemre. Édesanyám és Édesapám kezességet vállalt Édesanyám testvérének még 2007-ben. Édesapám 2009-ben meghalt. Én ekkor mér kiskorú voltam, a hagyatéki tárgyaláson örökölt dolgokat Édesanyám elfogadta helyettem is. (a papíron nincsen rajt a banki tartozás összege, sem hogy ez örökölve lenne) 18. életévemet betöltve én nem szeretném örökölni, sem kifizetni (ha ki kell) a tartozást.
Mivel Édesanyám is kezes, ezzel én öröklöm Édesapám kezességét? Vagy azt a házastárs örökli?? Lemondhatok addig erről amíg Édesanyám él vagy mindenképp öröklöm azt a bizonyos összeget??

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.24. 14:34

örülök :)

kriszti32 # 2015.11.24. 13:56

Köszönöm válaszát sokat segített!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.24. 12:16

A bíróság a holtnak nyilvánító, vagy a halál tényét megállapító végzését jogerőre emelkedése után megküldi
- a hagyatéki eljárásra illetékes közjegyzőnek,
- a haláleset anyakönyvezése végett a haláleset helye, ha pedig ez nem állapítható meg, vagy külföldön van, a születési hely anyakönyvvezetőjének; ha a születési hely külföldön van vagy ismeretlen, a hazai anyakönyvezést végző anyakönyvvezetőnek,
- a hagyaték leltározása végett a meghalt személy utolsó belföldi lakóhelye szerint illetékes helyi önkormányzat jegyzőjének, ha pedig ez ismeretlen, a hagyatéki vagyon fekvésének helye szerint illetékes helyi önkormányzat jegyzőjének.

kriszti32 # 2015.11.24. 11:53

Segítségüket szeretném kérni,hogy a holttá nyilvánítás után mi a teendő,mert nem tudom,hova fordulhatok hiszen csak egy végzésem van róla semmi több!

ObudaFan # 2011.09.06. 14:31

Azért holttá nyilvánítás előtt ennél egy kicsit többet érdemes kutakodni, mert attól, hogy ti nem tudjátok, hova költözött, még lehet, hogy nem tűnt el. Pl. a Vöröskereszt szívesen válaszol ilyen irányú kérdésekre, akár külföldön tartózkodó személyekkel kapcsolatban is.

kriszti32 # 2011.09.06. 12:33

nem volt csak hagyatéki tárgyalás ahol nem jelent meg 2.alkalommal és ezek után kaptam a hagyatéki végzést,hogy ismeretlen helyen tartózkodó anyósomnak ügygondnoka lett és ő a törvényes örökös.Már jogerős és mit kell ezután csinálni ezt nem tudjuk!Ebben szeretnék segítséget kérni!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.06. 10:53

Az eltűntté nyilvánítás már megvolt?

kriszti32 # 2011.09.06. 10:50

Kérdésem:meddig kell várni ahhoz mivel eltünt személyről van szó hogy halottá nyílvánítsuk.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.06. 10:40

Ha előbb kérdezel, megmondhattuk volna, hogy ezt nem tudod a hagyatéki eljárásban érvényesíteni. Pert indíthatsz, de az esélyeid szerintem ott se jók. Bár, ha az alperes ismeretlen helyen tartózkodik, akkor megint ügygondnok fogja képviselni. Az azért valószínűleg nem szakítja meg magát.

(Ha jól értem, az örökség tárgya egy ingatlan, amelynek a tulajdonosa nincs sehol. Hát akkor használjátok egészséggel.)

kriszti32 # 2011.09.06. 10:23

Így mindenkinek érthetőbb a történet.

kriszti32 # 2011.09.06. 10:21

A gondozás alatt tartósan ágyhoz kötött beteget értem(pelenkázás,felfekvés kezelés és kötözés.stb)ami ehhez kapcsolódik és nem kaptam rá még ápolási segélyt sem mert nem vérszerinti rokon vagyok.Csak úgy csináltam a lánya helyett mert az isten tudja hol van!

kriszti32 # 2011.09.06. 10:07

A férjem nagymamájával laktunk közel 10 évet és idő közben combnyaktörést szenvedett aztán én gondoztam 2,5 évig .Terhes lettem 2.kisfiammal nem bírtam tovább ápolni otthonban helyeztük el a férjemmel,de a lánya elhagyott minden rokonságot és azóta senki nem tud róla semmit közel 9éve,de ő az örököse.Én vagyok a hagyatéki hitelezője,neki ügygondnokot helyeztek ki , mert egy tárgyaláson sem jelent meg.Nincs sehol.Bejelentett lakcíme van ,de ott nem tartózkodik 5 éve nem tudjuk mi lesz így belőle.Hogyan tovább?Kaptam hagyatéki végzés ővé minden én csak követelhetem a temetési költséget,hiába igényt tartottam mindenre.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.06. 09:51

Próbáld meg egy kicsit összeszedettebben ismertetni a tényállást.

kriszti32 # 2011.09.06. 09:45

Az anyósom örököl de meg se jelent a tárgyalásokon gondnokot kapott, mi lesz ezután mert én vagyok a hagyatéki hitelezője az anyukájának ő kapott mindent de meg sincs eltünt .mi lesz?segítsetek hogyan folytatódik az egész mert fontos lenne!