gyermektartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetése


Kovács_Béla_Sándor # 2019.04.18. 06:08

Gyerektartás miatt a bér felét lehet levonni. Csak nem 30 ezer nettót keres az a kötelezett.

mesike32 # 2019.04.18. 06:01

Jó reggelt kívánok!
Szeretném megkérdezni ,hogy ebben a hónapban kell-e már kapnom gyermektartásdíjat?
A bírósági levélben az állt:A folyamatos gyermektartásdíj számításának napja:2019.04.01.
De van kb.15000Ft amit először le kell vonni a végrehajtó részére.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.04.10. 15:15

Te elég körülményesen tudod megszüntetni a kötelezettséget, ha egyáltalán. Annak kellene bejelentenie, akinek a kezéhez a bírósági határozat szerint fizetned kell.

Mickey1971 # 2019.04.10. 14:42

Üdvözlök mindenkit!
Szeretnék tanácsot kérni abban, hogy mikor szüntethetem meg a gyerektartást.Lányom 23 éves lesz idén, felsőfokú szakképzést végez/végzett.Az utolsó vizsgája nem sikerült,júniusban pótolja ,de a tanulói viszonya megszűnt március 31.-el.Tovább szeretne majd tanulni szeptembertől -amennyiben sikerül majd a nyelvvizsgája- ,alapképzésre menne LEVELEZŐN.Az én olvasatomban mivel március 31-től megszűnt a hallgatói jogviszonya,már nem kell gyerektartást fizetnem utána.A hangsúly a KELL szón van,ezután is támogatnám ahogyan tudom, ugyanis 18 éve tiltják a fizetésem 20%-át.Ezt a kötelező tiltást szeretném végre megszüntetni ami, ha el is indítom a folyamatot nem 1-2 hónap alatt fog lezajlani.Ex feleségem azt mondja szerinte amíg a gyerek(gyerek??) nem dolgozik addig jár neki a gyerektartás.Ez szerintem nem így van.
Kérdéseim: Mikor szüntethetem meg a gyerektartást? Kinek kell ezt kezdeményeznie? Mennyi ideig tart míg a bíróság erről végzést hoz?A fentiek alapján reális esélyem van arra, hogy megszüntesse a Bíróság a gyerektartást?Amennyiben a gyermekem elköltözik az exfeleségemtől a barátjához,az változtat-e valamit a feltételeken?
Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.04.09. 04:58

Úgy érted, ok lehet-e a megszüntetésre a házasságkötés. Igen, lehet.

Zsu9020 # 2019.04.08. 19:39

Tisztelt Jogiforum!

Az lenne a kérdésem amennyiben a 20 éves gyermekem idén megkezdi felsőfokú tanulmányait és szintén ebben az évben (augusztus)házasságot köt kell-e továbbra is gyerektartást fizetnem?

Üdvözlettel és köszönettel
Zsuzsa

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.30. 13:58

Igen.

Ákos 676 # 2019.03.30. 12:11

Azt szeretném kérdezni,köteles vagyok-e fizetni gyerektartást akkor ha a volt feleség illetve a 15 éves gyermek azt mondja ne keressem!!Ez már lassan két éve így van,azóta is fizetem minden hónapban (25 000 ft/hó).Köszönöm

ObudaFan # 2019.02.25. 09:14

Semmi nem automatikus. A jogosult bejelentheti, hogy az anyagi helyzete miatt már nem jogosult tartásra. Ennek hianyaban pert kell indítania a kotelezettnek. Amíg az anya a saját háztartásaban tartja el a gyermeket, ő jogosult a tartásra.

beva1984 # 2019.02.22. 12:23

Jó napot kívánok,
a férjem kiskorú gyermek részére tartást fizet bírósági végzésnek megfelelően. Amikor a gyermek nagykorú lesz és továbbtanul, akkor automatikusan ugyanazt az összeget kell továbbra is fizetni tartásdíjként, mint a kiskorúnak? Mivel a gyermeknek van annyi saját vagyona ami 72 hó (6 év) gyerektartást jelent és ez a férjem lakásrészének eladásából származik, amikor a gyermek egyetemi tanulmányait végzi akkor már a férjem nem akar gyerektartást fizetni a gyermek édesanyjának. Keresetet kell indítani ahhoz, hogy csökkentesse vagy megszűntesse a kiskorúnak megítélt kötelezettség fizetését? Ha a bíróság nem fogadja el sem a megszűntetési kérelmet, sem a csökkentést akkor lehetséges, hogy a tartásra jogosult a gyermek legyen és ne az anya?
Köszönöm a választ.
Eni

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.05. 21:08

+1

ObudaFan # 2019.01.05. 20:08

Szerintem egy fél év csúszásnál még nem érdemes a megszüntetéssel próbálkozni, hacsak nem helyezkedik addig el.

gjózsef68 # 2019.01.05. 14:05

T. Fórumozók!
22 éves fiam tartására vagyok kötelezett, aki felsőfokú tan. intézményben a Bsc képzéshez szükséges 7 félévet sikeres tantárgyvizsgákkal elvégezte. Önhibájából határidőre azonban a szakdolgozatát nem adta le, így záróvizsgát-államvizsgát sem tehet. Elmondása szerint azt a következő lehetséges időpontra pótolja /2019. május-junius/.
Szerintem azzal, hogy határidőre nem adta le a szakdolgozatot és nem államvizsgázhat a számára kijelölt 2019.01.02.-01.24. közötti időszakban a hallgatói jogviszonya megszűnt.
Köteles vagyok-e továbbra is fizetni a tartásdíjat a diploma megszerzéséig, aminek az időpontja előre nem is látható?

ObudaFan # 2018.10.23. 17:07

Havi 50e Ft plusz a teljes lakhatás az akár elegendő is lehet a teljes életvitel finanszírozásához, de ha nem elegendő, akkor is jelentős mérséklésre ad alapot.

drbjozsef # 2018.10.23. 16:47

Vicamama,

az remélem nem is kérdés, hogy ha "segít" a vállalkozásban, és ezért "zsebpénzt" kap, akkor az bizony jövedelemnek számít.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.23. 13:10

A nagykorú gyermek tartásának a szabályai eltérnek a kiskorúétól. Például figyelembe kell venni a saját jövedelmét.

Vicamama172 # 2018.10.23. 12:51

Sziasztok!

20 éves nagylányom otthon van, szakmát tanul, közben besegít a családi vállalkozásba. Havonta 50.000 forint zsebpénzt kap. Édesapja gyerektartásdíjat fizetett eddig utána, de azt mondja, ha a gyereket a vállalkozásban foglalkoztatjuk, akkor a zsebpénz az tulajdonképpen jövedelem és akkor már nem jár utána a gyerektartásdíj és kéri a megszüntetését. Lehetséges ez? Vagy amíg tanúl a gyerek addig mindenféleképpen fizetnie kell utána a tartásdíjat?
Köszönöm!

ObudaFan # 2018.10.08. 11:26

Amíg kiskorú, addig mindenképpen.

Zsanett770131 # 2018.10.08. 11:25

Tisztelt Fórum!
Kérdésem az lenne hogy a férjemnek fizetni e kell a gyerektartást a volt feleségének ha a gyereknek megszűnt a tanulói jogviszonya kvázi kicsapták az iskolából. 17 éves és nem jár iskolába , otthon van . Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2018.10.08. 08:09

Ha magasabb a jövedelme a külön élő szülőnek, az általában az életvitele alapján igazolható. Ha tudsz tanúkat megnevezni arra, hogy olyan életvitelt folytat, ami a bevallott jövedelméből nem finanszírozható, azzal előrébb lehetsz.

villingen # 2018.10.07. 03:39

Üdvözlöm.
A tény amit nem írtam le.Kilenc pert indított ellenem a volt férjem,amit bírói segédlettel meg is nyert.A saját gyermekeiről már az első tárgyaláson lemondott.A gyermektartást eddíg sem fizetett,és most sem akar. Több hónapra visszamenőleg akarja a felhalmozott tartozásának kifizetését,megúszni. Egyszer már sikerült neki.Nem létező céget adott meg valaki a bíróságon letiltásra,persze nem vezetett eredményre Közös tulajdonunk megosztásánál kizárt az ingatlanból-zárat cserélt-így a két gyerekkel lakás nélkül maradtam.A kislányomat és a fiamat is így tartottam el.És én akarom kizsigerelni?Szánalmas.Az is szánalmas,hogy a tetves bírók ebben segítenek.Mikor házas voltam,akkor is csk az én jövedelmemből éltünk,mert már akkor hazudozott,és másik "családjára" költötte összes pénzét,ami utólag kiderült.Amúgy a gyermekek gyűlölik,ahogy én is.
Attól még tény, a hamis igazolással,próbálja ezt a pert is megnyerni.

Szomorú örökös # 2018.10.06. 04:27

villingen

Ha az én privát véleményem érdekel, akkor nem értek veled egyet, mert a kérdésed alapján - „(külföldön dolgozik, nem ennyi a valós jövedelme stb)” - gyakorlatilag ki akarod zsigerelni a gyereked apját. Másrészről a gyerek apjával sem tudok azonosulni, hiszen jól láthatóan ki akar bújni a fizetés alól. Bár lehet már ismer téged és tudja, hogy neked semmi sem elég. Szerintem ha ő "leigazolja" a jövedelmét, a bíróság meg ezt elfogadja, akkor szerintem nem sokat tudsz tenni, mert a bíróság úgyis a rendelkezésre álló adatok alapján fog dönteni. De ebben én viszont már nem akarok nyilatkozni. Majd lehet jogi választ is kapsz rá.

Egy biztos, ebben a történetben a legnagyobb vesztes maga a gyerek, de ez a része már nem jogi, hanem morális kérdés. Ha a legjobbat akarnád neki, akkor nem a pénz után kajtatnál, hanem arra törekednél, hogy a gyerek nyugalomban cseperedjen, annak pedig nem a pénz az alapja, amit most jelen esetben éppen bírósági úton akarsz kicsikarni.

villingen # 2018.10.06. 03:48

Tisztelt Fórum!
Gyermektartás megszüntetése perében,az apa egy hamisított munkáltatói igazolással kívánja "igazolni"jövedelmi viszonyát,(megakarja szüntetni )viszont a bíró nem akarja ezt vizsgálni."Mivel a bíróság nem nyomozóhatóság alapon".Mit lehet tenni.Ha egyértelmű hogy az igazolás,hogy nem valódi,viszont a bíró nem akar tényleges vizsgálatot lefolytatni,arra vonatkozóan,hogy mennyi az apa keresete.(külföldön dolgozik, nem ennyi a valós jövedelme stb).Válaszukat köszönöm

ObudaFan # 2018.09.09. 16:04

A kiskorúra kellene, hogy fizessen. A nagykorúra meg hogy ő kérhet-e tőled hozzájárulást, az kétséges, ha a nagykorú dolgozik az iskola mellett. Ez attól függ, hogy milyen jövedelme van és milyen szükségletei.

Vivi81 # 2018.09.08. 06:49

Még annyit a hozzászólásomhoz,hogy úgy akarja a megszüntetését megoldani,hogy rávette a nagylányt ,hogy állandó lakcímét változtassa meg,jelentkezzen be hozzá,hogy azt tudják mondani,hogy apa tartja el, miközben a barátjával él ,aki igaz szintén tanul, második szakmán nappalin,középsuliban, már 21éves. De a tartózkodási címe a tényleges lakhelye marad. Nagy lányom technikum mellett a gyakorlaton kívül is dolgozik már. Elfogadják ezt a bíróságon?