Gyermekelhelyezés - 1 hét itt, 1 hét ott


ObudaFan # 2017.06.25. 15:09

ranger123

Ha nem tudtok ebben megegyezni, akkor változni fog.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.24. 07:34

Igen? És mi köze ennek a kérdéshez? Vagy mi a kérdésed?

ranger123 # 2017.06.23. 21:01

Sikerülhet az "1 hét itt, 1 hét ott" ?
Kis fiam 2 éves ,és a bírósági végzésig megegyeztünk papír formájában(gyámhatóságon),hogy "1 hét itt, 1 hét ott",ami nagyon jól működik,mivel a fiunk egyformán ragaszkodik mind kettőnkhöz. Én ezt szeretném,továbbra is,de a feleségem nem.
Biróssági végzésig csak azért egyezett meg velem mert,mikor elhagyott,nem engedtem meg neki,hogy elvigye a fiamat.

mamamacoka # 2016.05.13. 17:01

bodnarpetra, - legyen saját ügyvéded, - nem jól kezdődik, közös lónak túrós a háta, ez közös ügyvéd esetében is igaz ! válás esetében mindenképp!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.13. 14:32

Mert ha lenne, akkor felvilágosított volna már, hogy nem úgy mennek a dolgok, ahogyan azt a férjed (volt férjed) elképzeli és veled elhiteti.

bodnarpetra # 2016.05.13. 14:21

Még nincs, mert közösen akarunk elmenni egyhez. Miért?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.13. 14:07

Ugye, nincs ügyvéded?

bodnarpetra # 2016.05.13. 13:08

Ha nem megyek bele a váltottba, hogy felvehesse a 10 milliós csokot, akkor én sem maradhatok a pár éve épült házunkba. És akkor még a gyerekeket is teljes egészében magának akarja. Vagyis 3-ból 2-t.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.13. 11:20

?????????

bodnarpetra # 2016.05.13. 10:39

Köszönöm két oldalról is a megerősítést. Férje állítólag beszélt egy helyi ügyvéddel, aki azt mondta, csak fele-fele lehet, mert csak az a váltott. Ez azért lenne fontos, hogy felvehesse a 3 gyerek után a csokot a férjem, én mostani közös házunk meg teljes egészében az enyém maradhatna.

ObudaFan # 2016.05.13. 10:37

De a válasz ugyanaz.

bodnarpetra # 2016.05.13. 10:31

Bocsánat, az előző kérdésemnél rosszul fogalmaztam. Nem váltott felügyeletről lenne szó, hanem váltott elhelyezésről.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.12. 12:31

Egyezséggel bármit lehet.

bodnarpetra # 2016.05.12. 10:38

Osztott/váltott felügyeletnél csak a fele-fele működik? Olyat nem lehet hogy anyánál 2/3, apánál 1/3, de osztott felügyelet lesz a neve?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.04. 12:50

Kötelező, ráadásul ilyen perekben a bíróság hivatalból vezet bizonyítást.

lajcsó # 2016.05.04. 07:52

Indítványozd a pszichológiai szakértői vizsgálatot.

ObudaFan # 2016.05.03. 20:56

Ha nála marad a gyerek a per alatt, akkor a per végére meg végképp nem sok esélyed marad.

elzé # 2016.05.03. 14:36

Üdv mindenkinek! Egy röpke történettel kapcsolatban várom a reakciókat tanácsot,segítséget.Volt párommal, aki igencsak hirtelen természetű, három évig voltunk együtt.Van már egy tizennyolc hónapos fiunk, és júniusban jön a következő gyermmek.Tavaly decemberben kirúgtak minket az albérletünkből, engem a munkahelyemről és az ő húgánál kötöttünk ki vidéken egy teljesen lelakot, komfort nélküli házban, ahol ugyan albérletet nem kellett fizetni, viszont amit el kellett viselni, az elmondhatatlan. Hozzá tartozik az egészhez, hogy volt párom volt házasságából van két fiú, akik közül a kisebbik kétszer is nálunk volt elhelyezve, gyakorlatilag akaratom ellenére, mivel komoly indulatkezelési problémái vannak, nem egyszer nekitámadt az anyjának.Családi vonás ez náluk, nagyon durva történeteket tudtam meg három év alatt, és volt párom sem sokkal különb.A húga szintén.Három gyereket már elvettek tőlük, mert az anya zártosztályon is volt és nem törődött velük.Van ugyan egy negyedik az élettársával, aki szintén agresszív természetű, felfüggesztetje is van.Ő az,aki engem idén pont Valentin napon elkergetett családom mellől, az asszony nevelőapjával közösen,csak mert még nem találtam munkát.Hozzáteszem, a sógor se dolgozik, otthagyta az építőipari munkáját, mert napi ötezerért ő nem dolgozik.Mégis az asszony húga és annak élettársa a sztár, bár egy nyugdíjas tartja el őket. Gyakorlatilag elmenekültem, mert fenyegetve éreztem a testi épségem.Eljöttem, ahogy számtalanszor, gyalog a megyeszékhelyre barátokhoz lakni, munkát keresni, hogy ha minden jól megy, akkor el tudjam hozni onnan a családom.
Viszont volt párom szépen beperelt gyermekelhelyezéssel, havi húszezer forint tartásdíjat követelve.Júniusban kell mennem a bíróságra, nem tudom, mire számíthatok, de főleg ha ezek ketten, a hugi meg a sógor is ott lesznek, akkor biztos buli lesz.Legszívesebben én vetetném el tőle a fiamat, mert bár gondoskodik róla, de tudom, hogy ugyanolyan agresszív gyereket nevelne belőle, mint a fentebb említett, és én ezt nem akarom.Viszont szerintem,amíg nem stabil az anyagi helyzetem, erre esélyem sincs.
Mire számítsak ill. mit tegyek?

kicsiszilvi # 2008.04.01. 11:02

www.hoxa.hu
naplók között megtalálod a válás után-harc a gyermekeimért, kicsiszilvi naplója

kicsiszilvi # 2008.04.01. 11:01

Kedves derill!
Tudom, hogy sajnos nagyon sok anya él vissza a helyzetével egy válás után, eszközként használva volt férje ellen a gyermeket.
De hidd el, hogy vannak ilyen apák is. Pl nálunk.
Ha van időd és kedved, kérlek, olvasd el a naplómat, és segíts nekem.
http://www.hoxa.hu/?…
Kiváncsian várom a véleményedet, azt, hogy volt-e hasonló ügyed?!
Túl hosszú lenne még összegezni is az elmúlt 2 évet, ezért kérlek a naplóm elolvasására.
Köszönöm: Szilvi

kicsiszilvi # 2008.04.01. 10:39

????

derill # 2005.03.24. 10:42

Gratulálok:)) Ezt hivják intelligens válásnak. De ehhez tényleg az kell, hogy mindkét fél intelligens, kulturált legyen, mert csak igy képesek belátni, hogy nem a gyerektől válnak, csak egymástól, és egymás utálatával csak a gyereknek ártanak. Attól, hogy nem tudtok együtt élni, még nem kell, hogy utáljátok egymást, barátok is lehettek.

És mennyivel nyugodtabb a Ti életetek is!

Még egyszer gratulálok!


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Papp Zsolt # 2005.03.24. 10:38

Szia Derill!

1 hete volt a bírósági meghallgatásunk a gyermekelhelyezési ügyben. A bírónő ráütötte a nagypecsétet az exemmel kötött egyezségünkre. ( Vagyis a közös szülői felügyelet - 1 hét itt, 1 hét ott-ra. ) Ami amúgy, már több mint negyed éve, mióta elköltözött az exem, gyönyörűen működik is.
A kapcsolatunk az exemmel jó, és talán ennek köszönhetően is,a kisfiunkon ( 5 és fél éves) abszolút nem látszik semmi. Kiegyensúlyozott és boldog, mindkét otthonában nagyon jól érzi magát és elfogadta a helyzetet.
És persze ismételten köszönöm a tanácsaidat! :-)

Gy

derill # 2004.11.20. 13:12

Lehetnek, de nem kötelesek tanuskodni. Ha viszont vállalják, kötelesek igazat mondani. Ettől függetlenül, ha elfogultság gyanuja merül fel, a biró nem köteles figyelembe venni a tanuvallomást.

Elrabolja? Mire gondolsz? Azt irtad, hogy most folyik a gyermekelhelyezési per, tehát még nem helyezték el a gyermeket sem nálad, sem az apánál. Ez esetben pedig nem elrablásról szól a történet, hanem arról, hogy ugyanolyan joga van a gyerekhez, mint neked.

Õ csak azt tenné, amit Te tettél (a gyermeket önhatalmulag kisajátitottad magadnak), csak azt jogszerünek tartottad, mig ha az apa teszi ugyanezt, az szerinted elrablás. A 17 hónapos szopós gyermekhez is legalább olyan joga van az apának, mint neked. Nyilvánvalóan ő is pontosan tudja, hogy csak akkor van esélye a gyermekelhelyezési per megnyerésére, ha magához veszi a gyermeket. Szoptatni pedig oda is járhatsz.

Tehát ő egyáltalán nem fenyegetőzött, egyszerüen nincs más lehetősége, ha a gyermekkel kapcsolatot akar tartani (mert Te önhatalmulag kivontad a gyermeket a közös szülői felügyelet alól, ami jogellenes, és én a biróság helyében negativan értékelném veled szemben. Ez azt jelenti, hogy amennyiben mindketten egyformán alkalmasok vagytok a gyerek nevelésére, emiatt a jogellenes lépésed miatt az apánál helyezném el a gyermeket), mert amit irtál, abból az derül ki számomra, hogy nem adod oda neki elvitelre. Az megint más kérdés, hogy amennyiben odaadod, és nem hozná vissza, akkor Te kerülsz hátrányos helyzetbe vele szemben.

Nyilvánvaló az is, hogy egy jó ügyvéd pontosan tudja, hogy mit kell csinálni, és természetesen a saját ügyfele érdekeit fogja képviselni.

A MEP nem, de a biróság bekérheti, és nyilvánvalóan be is fogja.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Anya # 2004.11.20. 12:59

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem, mert gyermekelhelyezési per van folyamatban, szeretnék tájékozottabb lenni.
Családtagok lehetnek-e tanúk? ill. az elfogultság fennáll-e? Mármint a nagyapa számtalanszor hallott fenyegetéseket.
Kérhetjük-e az igazságügyi orvosszakértőt? (Elmeorvos) Az apa többször beígérte, hogy elrabolja a gyereket. Hangposta felhasználható-e bizonyítékként? Hogyan lehet bizonyítani az agresszivítást?A gyerek most 17 hónapos, szopik, egyedül akarja elvinni az apa, és nem érti, hogy miért nem engedjük. A MEP kiadhatja-e, hogy mennyi gyedet kapok?