Hagyatéki kérdés


alfateam # 2018.06.16. 14:51

hogy kettős állampolgárság esetén mit tesz a behajtó cég?
Miféle behajtó cég?
tesz a behajtó cég?
mert a nő, mint német állampolgár IS tulajdonos
"IS" és még ki tulajdonos?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.16. 14:00

Medveanyám...

alfateam # 2018.06.16. 13:51

A kérdés amin a vita felmerült, hogy mi van akkor, ha a szülők végrendeletet készítenek, és a házukat a külföldi állampolgárságú gyerekükre hagyják?
És mi van akkor ha nem készül végrendelet, akkor nem az egyetlen gyermek örököl?

nonolet # 2018.06.16. 11:39

"még a betegsége alatt keletkeztek ezek a számlák és kifizetve"

Mármint ...

Az örökhagyó pénzéből lettek kifizetve, még életében?

vagy

Valaki más fizette ki helyette, aki most szeretné behajtani a pénzét az örökösöktől?

Nem mindegy!

- -

Olyan jó volna ám
nem összevissza beszélni,
hanem
pontosan előadni a tényeket.

fuji3 # 2018.06.16. 11:29

Örülök neki h ez butaság, de higyje el ezt nem én találtam ki. Hanem aki póthagyatékot akar állítólag indítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.16. 11:02

Ez ugyanolyan butaság, mint amit a haszonélvezetről kérdezel.

Miért nem bízol meg egy ügyvédet, ha már ennyire meleg az ügy, és ennyire nem értesz hozzá?

fuji3 # 2018.06.16. 10:57

Nem az örökhagyó tartozása volt, még a betegsége alatt keletkeztek ezek a számlák és kifizetve. A tisztánlátás végett: Az örökhagyó szülei ezeket be akarják nyújtani és ezáltal a kiskorú unokáktól elvenni a hagyatékot, mert a hagyaték felett a gyerekek gyámja rendelkezik, és nem ők.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.16. 07:42

De az is kérdés, hogy ez az örökhagyó tartozása volt-e?

nonolet # 2018.06.15. 21:04

fuji3

Ez inkább hagyatéki hitelezői eset, mint póthagyatékira okot adó.

  • a hagyatéki hitelezővel szemben
  • az örökösök felelnek
  • az örökhagyó tartozásaiért
  • a hagyaték erejéig
drbjozsef # 2018.06.15. 18:46

Elfen,

Egyenes ági rokonok közötti öröklés esetén nincs illetékfizetési kötelezettség.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.15. 14:45

Ilyen indokkal le se fogják folytatni a póthagyatéki eljárást.
De lehet, hogy igazából nem is ezt akartad kérdezni.

fuji3 # 2018.06.15. 13:27

Tisztelt fórumozók! Kérdésem az lenne, hogy ha az elhunyt szülei póthagyatékot kérnek és benyújtanak külföldi kórházi számlákat, utazási számlákat, gyógyszerek számláit, azzal csökkenthetik az örökösök hagyatékát? A számlák természetesen az elhunyt gyógyításakor keletkeztek.

Sherlock # 2018.06.15. 12:02

Igen.

fe.do # 2018.06.13. 19:52

Tisztelt Sherlock és nonolet tudatlanságomból mindkettőjüknek az e mail címére küldtem a válaszomat és intéztem újabb kérdést.Még egyszer elnézést, látszik nem vagyok egy fórumozó tipus.

Sherlock # 2018.06.13. 09:02

Ha jövő héten lesz a tárgyalás, akkor még pont tudnál keresni egy ügyvédet... ...persze csak ha ér az a pár millió annyit, hogy ne valami hülyeségen csússzon el az egész vagy járj 2 évvel többet bíróságra, mint szeretnél.

nonolet # 2018.06.13. 08:53

Megtámadhatod a végrendeletet!
Akkor addig nem adható ki.
Tedd meg... mire vársz?

-

Az átadás után...

Ismeretlen tettes ellen feljelentést tehetsz a hamisítás miatt.
Aztán, a meglesz akkor kérheted tőle a kártérítést.

A közjegyző ellen is kártérítést indíthatsz.
Ha kiderül, hogy vétkesen nem vette észre az eltérő aláírást.

fe.do # 2018.06.13. 08:43

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Közjegyző elött tett végrendeletben unokatestvérem mindent kizárólagosan rám hagyott.Halála után a hagyatéki tárgyalásról szóló levélben még egy magánvégrendelet volt, mely a szomszéd nevére szólt akivel bizonyíthatóan perben haragban állt és az aláírás hamis.Rendőrségi feljelentést tettem.A közjegyző leírta hogy a két aláírás szerinte is eltér, de kiakarta adni a hamis aláírásra,mert az a halála elött másfél hónappal datálódott.Felfüggesztette az eljárást az általam tett feljelentés miatt.Rendőrség engem meghallgatott,majd az ügyészségre átette az ügyet.Itt feljelentés hiányában megszüntették az eljárást, mondván ebben a szakaszban csak a közjegyző tehet feljelentést.Ekkor igazságügyi írásszakértő véleményét kértem aki leírta hamis az áláirás. Ezeket beadtuk a közjegyzőnek, hogy tegye meg a feljelentést vagy adja ki nekem a hagyatékot.Jövő héten lesz a tárgyalás. Attól tartok a hamis végrendeletre ki fogja adni a hagyatékot.Akkor mit tehetek?

nonolet # 2018.06.12. 18:25

1.
A jelenlegi és ÉLŐ!!! tulajdonost/tulajdonosokat megkeresni.

2.
Aztán tenni nekik egy vételi ajánlatot.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.12. 17:26

Megveszi - ha a tulajdonos eladja.

Sly9119 # 2018.06.12. 16:57

Remélem itt kapok egy kis útbaigazítást.

A helyzet a következő:
Van egy ház/nyaraló, aminek a tulajdonosa kb. 8 éve elhunyt Belga állampolgár, édesanyám pedig csak haszonélvező.

Mi lenne annak a menete, hogy édesanyám tulajdonjogot szerezzen az ingatlanban?

Az egykori élettárs gyermekei nem jelentkeztek, nem is érdekli őket valószínűleg, ők német állampolgárok. Hozzájuk előrhetőséget nem tudunk.

Esetleg egy ügyvédet ajánlani, aki végig tudná vinni az ügyet.

Üdvözlettel: Sly

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.12. 10:29

(Úgy van. Feltételeztem, hogy ezen már túl van.)

nonolet # 2018.06.12. 07:27

A per előtt azért írhatsz egy tértivevényes levelet,
hogy
hajlandó vagy békésen KÖZÖS megegyezéssel lezárni az ügyet.

Amiben közlöd azt is, hogy:
DE, ha nem jön össze az alku, akkor per lesz... természetesen, ami drágítja nekik az ügyet.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.12. 05:21

Nem. A póthagyatéki eljárásnak akkor van helye, ha hagyatéki vagyontárgy kerül elő, és nem örökös.

Pereld be őket! Nem lesz egy bonyolult ügy.

babikaa # 2018.06.12. 05:09

Szép napot kívánok!
Előző kérdésemhez kapcsolódóan sikerült választ kapnom a közjegyzőtől,
és kiderült hogy a hagyatéki tárgyaláson Édesanyám testvérei azt nyilatkozták,hogy hárman vannak testvérek (ergo nem szóltak arról hogy van egy már elhunyt testvérük is, akinek gyerekei is vannak).
A közjegyző nagyon rendes volt,elmondta hogy valóban nem évül el a tulajdonhoz való jogunk,de azt tanácsolta próbáljunk meg megállapodást kötni.
Kérdésem az lenne hogy nem lehetne pót hagyatéki eljárást kérvényezni? (Ezt a lehetőséget nem ajánlotta ugyanis fel). Félek hogy hiába is keresnénk fel ezzel az üggyel kapcsolatban a testvéreket, normális keretek között ezt rendezni nem tudnánk.
Köszönöm szépen!

nonolet # 2018.05.20. 22:59

"Évek elteltével lehet ez ügyben bármit is tenni?"

Igen, ideje felszedni az elmaradt alapvető
jogi ismereteket és akkor nem kell tovább
ilyen naivan-bután élned.

Azt azért pl. minden 5 évesnél idősebb tudja már, hogy:
A tulajdonhoz való jog nem évül el.
Mitöbb sokan már 3 évesen is tudják ezt ...

Épp ezért HA JOGSZERŰTLENÜL kimaradtál az örökségből,
akkor van jogi út a fellépésre.