Tartásdíj


Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.10. 10:09

De per nem kell, sőt nem lehetséges.

MajorDomus # 2012.06.10. 09:59

Esetleg verölegények.
A bírósági utat javallanám. A letilto végzés érvényesíthető Németországban is.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.09. 22:11

Azt talán mégse...

MajorDomus # 2012.06.09. 21:38

Indíts pert/ügyvéd mielőbb.

ObudaFan # 2012.06.09. 10:44

Nem nagyon szokták ezt így beleírni, hogy belföldi jövedelem. Onnantól meg a tartásdíjról szóló EU rendelet szerint szerintem köteles a német állam végrehajtani.

MajorDomus # 2012.06.09. 10:34

Az is pénz,nem is kevés,legfeljebb évente pert indit.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.09. 10:26

A magyar bíróság gyerektartásra vonatkozó ítélete valószínűleg a belföldi jövedelem x százalékáról rendelkezik. Ezért az alapján külföldi bérből a soros díjakat letiltani nem fogják. A hátralékot esetleg.

MajorDomus # 2012.06.09. 10:24

Külön

Németország is Eu tag,van jogsegélyszolgálat. A magyar bíróság ítéletét szerintem érvényesítik ott.

Suszter maradjon a kaptafánál, szerintem Kbs meg Obudafan mond majd okosabbat is, hallgass rájuk

MajorDomus # 2012.06.09. 10:20

Neked nincsenek,de a gyermekeknek vannak,akik nevében te jársz el.
Ha tudod a munkáltató nevét címét az sokat segít,mindenképpen bírósági ügy tehát fordulj ügyvédhez.

gyerita # 2012.06.08. 14:09

Tisztelt Válaszadó!
Kérdéssel fordulnék Önhöz.A volt férjem 10 éve Németországban él, 2 gyermekünket itthon én nevelem. A volt férj hol fizeti a gyermektartási díjat, hol nem, és szeretném a fizetéséből rendszeresen levonatni a Bíróság által ítélt díjat. Hogyan tudnám érvényesíteni a jogaimat?? Vannak egyáltalán erre vonatkozóan jogaim?
Előre is köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.23. 17:09

Ha ezt is szeretnék végzéssel jóváhagyatni, akkor az egyezségi kísérletre idézés kérése az adekvát eszköz. (Lehet perelni is, de az drágább és időigényesebb.)

bronco # 2012.04.23. 17:02

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy elvált apuka és anyuka sok évvel a válás után megegyezik egy magasabb összegű gyerektartás fizetéséről, akkor csak be kell adni a Bíróságra kérvényt aláírva, hogy x. naptól kezdődően ennyi és ennyi a gyerektartás?

Valamint még kérdezném hogy gyerektartás fizetését lehet-e szüneteltetni, ha az is papíron le van írva pl. ügyvéd előtt. Vagyis jelenleg jár, meg lenne szakítva pl. egy évre, majd újra járna?

ObudaFan # 2012.04.21. 06:39

Amíg időben végzi a nappali tagozatos tanulmányait, addig kell fizetni.

Citrina10 # 2012.04.20. 16:34

Tisztelt Válaszadó!

Azt szeretném megkérdezni, hogy nagykorú gyermek esetében hány éves korig kell fizetni a tartásdíjat. Egyes kollegáim szerint 21 éves korig, mások szerint 23 éves korig. Azt kell elmondani, hogy a gyermek jelenleg nappali tagozatos egyetemi hallgató, aki ösztöndíjat nem kap, állami finanszírozású hallgató az egyetemen.
Fontos lenne tudni, mert hamarosan betölti a 21 évet, és ha ezt követően már nem kellene fizetni az nagy könnyebbség lenne.

Köszönöm a választ.

Tajbor # 2012.04.20. 15:14

köszönöm: kbs


A F?városi Bíróság megszüntette a számláim zárolását, mert a magánfél a munkaügyi bíróság ítéletének joger?re emelkedése után több mint

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.20. 15:04

Nincs nyomtatvány. Leírod, aláírod, odaadod.

Tajbor # 2012.04.20. 14:37

Üdv.

Nyilatkozatot kell tennem a munkáltatóm felé, hogy tartásdíjat utaljanak a különélő nejem számlájára.
Milyen formában tudom ezt megtenni?
Van e letölthető formanyomtatvány erre?

Megjegyzés:
Megállapodás született kettőnk között a nejemmel, csak hivatalosan szeretném lepapírozni a munkáltatóm felé.

Várom S.o.S válaszotokat

Tajbor


A F?városi Bíróság megszüntette a számláim zárolását, mert a magánfél a munkaügyi bíróság ítéletének joger?re emelkedése után több mint