Egyezség,perköltség,illeték....


Marco64 # 2018.02.16. 17:14

Köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.15. 19:20

180K. Nemigen. Esetleg illetékfeljegyzést.

Marco64 # 2018.02.15. 19:18

Tisztelt Ügyvéd úr!
Két kérdésem lenne polgári perben.1.Mekkora illetéket kell fizetni .ha van egy 3.millió forintos követelésem a bíróságon?2.Ha van 100.000 Ft-os jövedelmem,amiből egyedül élek és tartom fenn a lakásomat,kaphatom-e illetékmentességet?Választ köszönöm..

ObudaFan # 2017.06.27. 15:56

Szerintem hagyd.

Vadsuhanc # 2017.06.26. 16:05

Tisztelt ObudaFan!

Semmilyen más költség nem merült fel a fellebbezés illetékén kívül részemről. ( tanú, szakértő stb nem volt )

A bíró engem kérdezett ugyanezt tudtam mondani, Ő meg megítélte mivel a törvényszék ezt állapította meg ( nem megítélte )

Van valami tennivalóm vagy hagyjam a francba az egészet? A felperes tenni akar ellene úgy is megteszi?

ObudaFan # 2017.06.26. 15:51

Valamelyik tanú útiköltséget nem kért?

Vadsuhanc # 2017.06.25. 15:22

Tisztelt ObudaFan!

Nem volt jogi képviselőm.

ObudaFan # 2017.06.25. 15:08

Vadsuhanc

Jogi képviselőd soha nem volt a perben?

ObudaFan # 2017.06.25. 15:07

Kovács_Béla_Sándor

Pedig lehet ennek gyakorlati jelentősége, még ha csak extrém esetben is. Ha valamilyen perköltségről nem rendelkeznek a felek, a bíróság is elfelejti, és mondjuk egy kiegészítési kérelem alapján kell eldönteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.22. 16:53

Az egyezség alapján is lehet arányt felállítani a pernyertessegre.
És egy ilyen kereset illetve egyezség mellett azt szerinted mennyi lesz?
(Egyébként legfeljebb az alperes, aki nem akar fizetni, azt mondja, hogy "jó, akkor nincs egyezség, nincs közös szülői felügyelet".)

Vadsuhanc # 2017.06.22. 15:48

Tisztelt Fórumozók!

Kis értékű perben első fokon pervesztes lettem. Az ítélet ellen fellebbeztem. A Törvényszék az ítéletet hatályon kívül helyezte és új tárgyalásra illetve új ítélet hozatalára utasította a járás bíróságot. A Törvényszék által hozott végzésben megállapította, hogy 25.000. forint perköltségem van.
A pert megnyertem és a bíróság meg is ítélte a perköltség felperes által irányomban történő megfizetését - a törvényszék perköltség összegére vonatkozó megállapítására tekintettel.

Viszont nekem összesen 15.000. forint volt a perköltségem. ( fellebbezés illetéke más igényt nem terjesztettem elő )

Mi alapozhatja meg a 25.000. forint perköltség megállapítását ? ( bíró tőlem kérdezte.. )

ObudaFan # 2017.06.22. 15:32

Az egyezség alapján is lehet arányt felállítani a pernyertessegre.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.22. 09:22

Ha ebben nem tudtok megegyezni, akkor a közös szülői felügyeletben is felesleges. Nem fog működni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.22. 06:44

Részletfizetés? 21 ezer forintra?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.22. 06:05
  1. Igen.
  2. Ahogy megegyeztek.
  3. Igen; nem; Igen-nem. (Egyébként sem kell "két évet várni"; nincs ilyen szabály.)
Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.21. 09:50

Felesleges lenne elmenni.

zsu8 # 2012.06.20. 11:55

Na!
Fellebbeztem.Megérte.
1500ft illetéket kell csak fizetnem.
A bíróság elismerte hogy számítási hibát vétett.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.31. 16:31

Ezt a nyavalygást meg felejtesd el sürgősen! A felperes jóhiszeműen tette, amit tehetett annak érdekében, hogy az egyezség - még ha ítélet formájában is - érvényesüljön. Ha nem módosítja a keresetét - amit egyébként egész biztosan a bíróság javasolt neki -, akkor nincs döntés, vagy még az is lehet, hogy számodra hátrányosabb ítélet születik. A bíró sem tett mást, mint kereste a lehetőségét, hogy az egyezségeteknek érvényt szerezzen - ha már nem mentél el, és nem is küldtél senkit magad helyett.
Megjegyzem a 15 000 - 15 000,- Ft nekem már felezett perköltségnek tűnik.

Nézd, ha számodra az ügyvéd megbízása nem opció, akkor tényleg jobb, ha belenyugszol. Ilyen tisztán jogi kérdésben hatásos jogi érvelés nélkül fellebbezni reménytelen.

Aki vagyoni, jövedelmi helyzete miatt nem képes ügyvédet megbízni, az a kormányhivatal igazságügyi szolgálatától kérhet támogatás, amellyel jogi segítőt vehet igénybe.

zsu8 # 2012.05.31. 16:20

Akkor törődjek bele hogy felperes rosszhiszeműen módosított a keresetet,hogy kibújjon a fizetés alól??
Én fizessek minden illetéket,perköltséget,miközben megegyeztünk valamiben.
A kedves bírónő nyilván elfogult,mert szegény anyuka egyedül van ,apuka meg mert új életet kezdeni.
A törvények csak anyukának kedveznek,apukáról még az utolsó bőrt is le kell nyúzni.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.31. 16:06

Zsu: nem tudod ügyvéd nélkül megcsinálni. Még egy ügyvédnek is kisebbfajta csoda lenne a siker. Mint mondtam, ez egy megcsontosodott - bár szerintem téves - gyakorlat.

(Nem kell újra és újra elmondanod, mi történt. Értjük. Talán - meg ne sértődj - jobban is, mint te magad.)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.31. 16:04

A gyakorlatról mi a véleményed? Levezethető ez a törvény szövegéből bármiféle módszerével az értelmezésnek?

zsu8 # 2012.05.31. 16:03

Már tárgyalás előtt megszületett az egyesség,én írásos beadványban nyilatkoztam hogy egyezséget kötöttünk felperessel.
Az egyezséget nem akarom hatályon kívül helyeztetni,csak az illeték és a perköltséget akarom csökkentetni.
Milyen jogszabályokra hivatkozzak a fellebbezésben?Vagy jobban járok ha ügyvédi segítséget kérek?Bár az az igaz hogy anyagi lehetőségeim igen végesek:(

ObudaFan # 2012.05.31. 14:24

Jogorvoslat ebben az esetben a fellebbezés lehet, ahol esetlegesen erre alapozva hatályon kívül helyezést lehet kérni, bár azért szerintem nem olyan egyértelmű esélyekkel.
Az illeték akkor 10%-a a teljes illetéknek, ha első tárgyaláson születik egyezség. Későbbi egyezség esetén 50%-a.

zsu8 # 2012.05.31. 12:42

Arról informálódtam hogy ha egyezség jön létre a felek között akkor a perköltség feleződik,mivel nincsen pernyertes-pervesztes fél,és az illeték 10%.
Ezért nem kértem külön a mentességet.Én hü..e!:(
Ilyen jövedelmi viszonyok mellett van esélyem hogy minimális fizetési teher háruljon rám?
Illetve a rosszhiszemű kereset módosítás miatt lehet-e valami jogorvoslatot indítani?

ObudaFan # 2012.05.31. 12:34

Így van esély a költségmentességre. Megjegyzem, érdemes lett volna korábban kérni.