Gyerekről való lemondás


monalisa1 # 2010.02.10. 15:47

Valamint ezt a topicot visszaolvasni hátha egy régebbi beírásban konkrétum található.

monalisa1 # 2010.02.10. 15:46

Tudomásom szerint van néhány alapítvány ahol közreműködnek örökbeadásnál, de azt hogy hol és miként arról már nincs információm. (Talán a gyámhatóságon kellene érdeklődni.)

"Mona"
laikus hozzászóló

Juditt # 2010.02.10. 15:00

Sziasztok,
Én egy olyan anyát keresek, aki mindenképpen lemondana a születendő gyermekéről, mert anyagilag nem tudná felnevelni és egy jobb életet szeretne biztosítani gyermekének azáltal, hogy örökbe adná.
Ha valaki örökbeadásra szánná magát, írjon az e.juditt@gmail.com címre.

monalisa1 # 2010.01.08. 20:17

Melani27

A másik topic(ok)ba is leírt történetet csak most olvastam utólag, és mivel az egyik-másik történet tartalmilag nem mindenben egyező, így előfordulhat, hogy amit az ember "ide" válaszol az nem lenne passzentos amoda.

Csak ennek előrevetítésével olvasd az alábbiakat.

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.01.08. 20:09

Az én olvasatom szerint téged kellemetlenül érint, hogy a lakóhelyed tudomást szerzett arról, hogy bár szültél egy gyermeket, de őt felnevelni már nem akarod ill. nem tudod - és ezért inkább az örökbeadás.
Vélhetően a máshol szülés is emiatt történhetett...

Ami a lakhely szerinti gyámügy bekapcsolódását jelenti az ügybe, vélhetően az örökbeadás előtt környezettanulmánnyal vizsgálni fogják a jelen életmódodat, életkörülményeidet.

Mert előfordulhat, hogy nincs különösebb oka hogy ne te neveld fel a gyermeket - csak...

"Mona"
laikus hozzászóló

Melani27 # 2010.01.08. 18:14

Tisztelt Illetékes !
Kaptam egy végzést a gyámügytől, családi jogállás rendezés miatt kell megjelennem a örökbeadás miatt, kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mit kérdeznek a gyámügyön, és mire vagyok köteles válaszolni és mire nem. A pici nem a lakóhelyemen született, és a születési helyen, már voltam bennt a gyámügyön, az örökbefogadó szülőkkel, mégis a levélben az szerepel, hogy az Illetékes gyámügy, ahol el lett intézve, miért írt a lakóhelyem szerinti gyámügynek, hogy indítson eljárást családi jogállás rendezése ügyben. Miért van szükség eljárásra? Származhat ebből nekem valami problémám? Az indoklásban szerepel továbbá hogy belföldi jogsegély iránti kérelem. Ez mit jelent pontosan? Miért ezzel a szöveggel kereste meg az ügyintéző gyámivatal, a lakóhelyem szerinti gyámhivatalt? Előre is köszönöm a segítséget és a hozzáértő illetékes válaszát,tanácsát.
Tisztelettel : Melania

Melani27 # 2010.01.08. 17:22

Tisztelt Illetékes !
Kaptam egy végzést a gyámügytől, családi jogállás rendezés miatt kell megjelennem a örökbeadás miatt, kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mit kérdeznek a gyámügyön, és mire vagyok köteles válaszolni és mire nem. A pici nem a lakóhelyemen született, és a születési helyen, már voltam bennt a gyámügyön, az örökbefogadó szülőkkel, mégis a levélben az szerepel, hogy az Illetékes gyámügy, ahol el lett intézve, miért írt a lakóhelyem szerinti gyámügynek, hogy indítson eljárást családi jogállás rendezése ügyben. Miért van szükség eljárásra? Származhat ebből nekem valami problémám? Az indoklásban szerepel továbbá hogy belföldi jogsegély iránti kérelem. Ez mit jelent pontosan? Miért ezzel a szöveggel kereste meg az ügyintéző gyámivatal, a lakóhelyem szerinti gyámhivatalt? Előre is köszönöm a segítséget és a hozzáértő illetékes válaszát,tanácsát.
Tisztelettel : Melania

nicsakkibeszél # 2010.01.06. 19:54

Mona!
Köszi a hozzászólást. Sajons 2008 nyarán fordultunk először gyámügyhöz, akkor volt 9 éves a kislány. Akkor fél évig húzódott a dolog, mire végre találkozhattunk vele, úgy, hogy felpakoltam a 2 gyerekünket+férjem, és beállítottunk hozzájuk....menekülési útvonalat nem adva. Akkor 1 órát játszott a kislány a féltestvéreivel. Majd rá 3 hónapra utcán ugyanez. Ott még megkérdeztem tőle, h haragszik e vmiért...és h lenne e kedve nálunk nyaralni majd. Nem haragudott, és bajsza alatt mosojogva mondta h igen. Utána megint állt a bál...
Most kari előtt jött a szöveg, h apja monnnyonle.....wáááá.
Most írt férjem gyámügynek, h kéri h a kislány lelki fejlődésének nézzenek utána.
Hát nemtom lesz e vmi eredmény.....
(a tartásdíjat fizetjük. Nem az a 30ezer vág minket földhöz, hanem a kislány idegállapota.)

monalisa1 # 2010.01.06. 15:40

nicsakkibeszél

Vélem a kislány anyukája rászorulna pszichiáter kezelésére...

Ezzel együtt vizsgálni kellene, hogy az ő jelenlegi párkapcsolatában nincs-e valami gubanc?!

Egy ideig hagyni kellene a dolgokat, hátha idővel rendeződnek. (Sajna a t.díjat ettől függetlenül fizetni kell.)

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.01.06. 15:34

vivieen

Nem vagy te "vagyontárgy" hogy átírjanak...

Azonban ha a mamád és a gyámhatóság hozzájárul lakhatsz a féltestvéred mamájánál. (Persze ez őneki bizonyára költséggel jár, vagyis a mamádtól joggal elvárhat némi anyagi hozzájárulást a szállás/étkezés ellátásodhoz.)

"Mona"
laikus hozzászóló

vivieen # 2010.01.06. 15:18

Lenne még egy kérdésem,tehát ugye mivel anyám elküldött találtam magamnak gyámot. Féltestvérem édesanyja elvállal. Dönthetek már arról hogy ki legyen a gyámom? hiszem fél év múlva úgyis betöltöm a 18-at. Szóval lehetséges hogy gyámot válasszak és minél hamarabb elköltözzek? és ha választhatok mennyi a leforgási ideje az egésznek? Vagy lehetséges ideiglenes elhelyezés stb amíg folyik az átíratás?

nicsakkibeszél # 2010.01.06. 14:37

Olvastam az előbbi hsz-eket, és tán a sors fintora, hogy a férjemet meg "zaklatjákk" azért, hogy lemondjon a lányáról. Persze nem akar. Ugyan háttérbe vonult, mert a kislány a legutóbb már nem beszélt, ha találkozni kellett...de a véréről nem mond le!
Már 2 éve nincs köztük kapcsolattartás(előtte 9 évig nem volt gond) mert a gyerek kikészült, és egyik napról a másikra nem akart jönni. Már gyámügyhöz is fordultunk, hogy segítsenek. Kedvesek, megértőek voltak, magánemberként elismerték, h a kislány tele van beszélve....de nem jutottunk előrébb...."a gyerek nem akarja", jogilag anya ugye "engedi"...javasolták hívjunk rendőrt...Wáááá, az aztán tényleg betenne a kislánynak.
Jelenleg kértük , hogy vizsgálják meg, hogy a kislány lelki fejlődése vajon nem sérül e, mert néha hisztérikus állapotban hívja az apját, h nem vagy az apám, haggyál, ne ír, ne keress....stb.

Hát nem tom mi lesz, de sztem megint zsákutca :(

monalisa1 # 2010.01.06. 14:11

kezil

A Sors kiszámíthatatlan, vagyis a későbbiekben adódhat még úgy, hogy csak ezen gyermekedre támaszkodhatnál, de pofa kell ahhoz hogy x évekig levegőnek nézted őt...

Amúgy egy gyereknek az apjára is szüksége van, és ez független az anyával való jó-rossz kapcsolatra.

A "kiabálás" alatt azt kell értened, hogy NE nagybetűkkel írj.

"Mona"
laikus hozzászóló

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.06. 09:09

Nem mondhatsz le - akárhogy kiabálsz.

kezil # 2010.01.05. 19:47

ÜDVÖZLETEM.
KÉRDÉSSEL SZERETNÉK FORDULNI ÖNÖKHÖZ.
A VOLT BARÁTNŐMMEL EGYÜTT ÉLTEM EGY ÉVIG. MAJD TEHERBE ESETT ÉS KIDERÜLT HOGY INKÁBB A GYEREK KELL NEKI MINT ÉN. A GYEREK SZÜLETÉSE ELŐTT ELKÖLTÖZTEM TŐLE. A GYEREKET A NEVEMRE VETTEM ELISMERTEM HOGY ÉN VAGYOK AZ APA. GYEREKTARTÁSRA FIZETEK A FIZETÉSEM 20%-ÁT. A MÉRGES HANGULAT MIATT A GYEREKET NEM LÁTOGATOM A GYEREK MOST MÚLT 2 ÉVES. HÁZASSÁG ELŐTT ÁLLOK ÉS SZERETNÉK A GYEREKRŐL LEMONDANI. A KÉRDÉS AZ LENNE, HOGY EZ UTÁN MILYEN KÖTELEZETTSÉGEK MARADNAK AZ ANYA ILL. A GYEREK FELÉ: ÖRÖKLÉS, GYEREKTARTÁS, LÁTHATÁS
ILLETVE MI ENNEK A PROCEDURÁJA ÉS AZ HOGY VAN E VÉTÓZÁSI JOGA AZ ANYÁNAK.

ObudaFan # 2010.01.05. 19:19

Az eltartásodról és a lakhatásodról a szüleid kötelesek gondoskodni. Szerintem nem ártana elindítanod mindkettejük ellen a pert a tartásdíj iránt, és ideiglenes intézkedést is kérni. És ezzel egy időben az önkormányzatnál érdeklődni, hogy ők milyen formában tudnak neked segíteni.

vivieen # 2010.01.05. 18:57

Segítséget szeretnék kérni!Tehát a szüleim elváltak már régen.Apám Finnországba él és ott dolgozik aki igazából nem foglalkozik velem. Gyerektartást se küld meg semmi hasonló. Az anyámmal élek együtt de közölte velem hogy elege van belőlem és nem azért mert épp olyan rossz vagyok vagy hogy nem tanulok jól tehát semmi ilyenről nincs szó. Jó iskolába járok időbe hazajövök.Nem ez a gond. hosszú lenne elmondani mi a probléma számára ami igazából nem is probléma. na ez lényegtelen. közölte velem hogy ő nem akar többet velem élni és ezáltal el kell költöznöm.Nos, június 29.dikén betöltöm a 18-at tehát az lenne a kérdésem hogy ilyenkor mit tehetek? mert nem szeretnék félévre is de gyermekvárosba kerülni. Szóval kérem segítsenek hogy mit tehetek. Előre is köszönöm. Egy kétségbe esett lány

_Wasp_ # 2010.01.04. 11:01

Mival nekem született egy másik gyermekem a mostani élettársamtól, ezért szeretném megkérdezni, hogy ilyenkor ( ha bele megyek az apánál való elhelyezésbe) akkor nekme írnom kellene egy lemondó nyilatkozatot, amiben lemondok a további gyámságról, a családi pótlékról és a gyerektartásról az apa javára? Ezzel el szeretném kerülni, hogy ha mégis beadna egy gyermek elhelyezési pert, akkor ne kelljen fozetnem, mint pervesztesnek perköltséget és ügyvédi munka díj költséget.
igen, ez feltétlenül jó ötlet lenne, hiszen a gyermek elhelyezésével kapcsolatos perben a másik félnek nagyon nagy előnye lenne, valószínűtlen, hogy a gyermeket a bíróság máshogyan helyezné el, mint ahogy ő akarja, de 18 éves kora után már végképp nem dönthetnének akarata ellen.

A mási kérdés az lenne, hogy mivel itt van a másik gyermekem is, akkor ilyen esetben a jövedelmem fele összegéből kell kiindulni a gyerektartási díj összegének megállapításánál?
nem. Várhatóan a teljes fizetésből fognak kiindulni, egy gyermekre 15-25% tartásdíj jár szokásosan, a fizetés legfeljebb 50%-ig terhelhető, tehát az a valószínű, hogy a gyermekre teljes tartásdíj fog járni.

Figyelembe vehető-e továbbá még, hogy nekem van egy hitelkötelezet tségem is, mivel közösen építettünk egy családi házat és hitelt vettünk fel 20 évre?
Elvileg igen, gyakorlatilag viszont egyáltalán nem szokták figyelembe venni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

baccardi22 # 2010.01.04. 10:50

Üdv.

Egy olyan kérdést szeretnék feltenni gyermek elhelyezés kapcsán, hogy a fiam aki 16 lesz áprilisban el akakr menni az apjához, mert ott jobban érzi magát. A gond ott van hogy itt nálam egy 16 éves fiú gyereknek megfelelő ( maga utáni rend fentartása, a szobálya tisztán tartása, segítség itthon ha kell stb ) követelmények és elvárások vannak támasztva a gyerekemmel szemben, amíg az apjánál semmilyen követelmény nincsen vele szemben.

Ha itthon van alig jön ki a szobályából, nem lehet belőle egy normális szót kihúzni sem és nem is akar beszélgetni sem. Ha az iskoláról kérdezem hogy történt-e valami, vagy kapott-e jegyet az a válasz hogy semmi és nem.

Mival nekem született egy másik gyermekem a mostani élettársamtól, ezért szeretném megkérdezni, hogy ilyenkor ( ha bele megyek az apánál való elhelyezésbe) akkor nekme írnom kellene egy lemondó nyilatkozatot, amiben lemondok a további gyámságról, a családi pótlékról és a gyerektartásról az apa javára? Ezzel el szeretném kerülni, hogy ha mégis beadna egy gyermek elhelyezési pert, akkor ne kelljen fozetnem, mint pervesztesnek perköltséget és ügyvédi munka díj költséget.

A mási kérdés az lenne, hogy mivel itt van a másik gyermekem is, akkor ilyen esetben a jövedelmem fele összegéből kell kiindulni a gyerektartási díj összegének megállapításánál?
Figyelembe vehető-e továbbá még, hogy nekem van egy hitelkötelezettségem is, mivel közösen építettünk egy családi házat és hitelt vettünk fel 20 évre?

várom válaszukat, előre is köszönöm


baccardi22

_Wasp_ # 2010.01.04. 10:22

illett volna megkérdezni, hogy nem tudja/akarja-e az apa felnevelni.

amíg az apaság nem lesz megállapítva, semmitől nem kell tartanod.

már ha ez megnyugtat...

nemilletékes


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Melani27 # 2010.01.04. 09:50

Tisztelt Illetékes!

Örökbeadtam a babámat, alapítvány segítségével, az apa tudta nélkül, sajnos én nem tudtam volna felnevelni, nagyon nehéz döntés volt s nagyon fáj, de neki ebben a helyzetben ez volt a legjobb döntés. Segítséget szeretnék kérni abban, hogy ebből származhat-e valami hátrányom, családjogi ügyvédet is megkérdeztem, egyáltalán semmi hátrányom nem származhat belőle, apasági nyilatkozat sem volt, az apa nem volt megnevezve sehol sem. Másik kérdésem az lenne, ha az apa bemegy a gyámügyre utánam és a baba után érdeklődni, adnak neki bármilyen felvilágosítást? A baba nem ott született ahol a lakhelyem van, így nem is a lakóhely szerinti gyámügyün voltam bennt. Ha bírósághoz fordulna tud ellenem pert indítani? Előre is nagyon köszönöm segítségüket !

Melani27 # 2010.01.04. 09:49

Tisztelt Illetékes!

Örökbeadtam a babámat, alapítvány segítségével, az apa tudta nélkül, sajnos én nem tudtam volna felnevelni, nagyon nehéz döntés volt s nagyon fáj, de neki ebben a helyzetben ez volt a legjobb döntés. Segítséget szeretnék kérni abban, hogy ebből származhat-e valami hátrányom, családjogi ügyvédet is megkérdeztem, egyáltalán semmi hátrányom nem származhat belőle, apasági nyilatkozat sem volt, az apa nem volt megnevezve sehol sem. Másik kérdésem az lenne, ha az apa bemegy a gyámügyre utánam és a baba után érdeklődni, adnak neki bármilyen felvilágosítást? A baba nem ott született ahol a lakhelyem van, így nem is a lakóhely szerinti gyámügyün voltam bennt. Ha bírósághoz fordulna tud ellenem pert indítani? Előre is nagyon köszönöm segítségüket !

Melani27 # 2010.01.04. 09:49

Tisztelt Illetékes!

Örökbeadtam a babámat, alapítvány segítségével, az apa tudta nélkül, sajnos én nem tudtam volna felnevelni, nagyon nehéz döntés volt s nagyon fáj, de neki ebben a helyzetben ez volt a legjobb döntés. Segítséget szeretnék kérni abban, hogy ebből származhat-e valami hátrányom, családjogi ügyvédet is megkérdeztem, egyáltalán semmi hátrányom nem származhat belőle, apasági nyilatkozat sem volt, az apa nem volt megnevezve sehol sem. Másik kérdésem az lenne, ha az apa bemegy a gyámügyre utánam és a baba után érdeklődni, adnak neki bármilyen felvilágosítást? A baba nem ott született ahol a lakhelyem van, így nem is a lakóhely szerinti gyámügyün voltam bennt. Ha bírósághoz fordulna tud ellenem pert indítani? Előre is nagyon köszönöm segítségüket !

Melani27 # 2010.01.04. 09:49

Tisztelt Illetékes!

Örökbeadtam a babámat, alapítvány segítségével, az apa tudta nélkül, sajnos én nem tudtam volna felnevelni, nagyon nehéz döntés volt s nagyon fáj, de neki ebben a helyzetben ez volt a legjobb döntés. Segítséget szeretnék kérni abban, hogy ebből származhat-e valami hátrányom, családjogi ügyvédet is megkérdeztem, egyáltalán semmi hátrányom nem származhat belőle, apasági nyilatkozat sem volt, az apa nem volt megnevezve sehol sem. Másik kérdésem az lenne, ha az apa bemegy a gyámügyre utánam és a baba után érdeklődni, adnak neki bármilyen felvilágosítást? A baba nem ott született ahol a lakhelyem van, így nem is a lakóhely szerinti gyámügyün voltam bennt. Ha bírósághoz fordulna tud ellenem pert indítani? Előre is nagyon köszönöm segítségüket !

kutyaugatas # 2009.11.03. 20:04

Kedves Mindenki, kacifantos kerdeseim lennenek:

Lehetseges-e nyilt orokbefogadas kereten belul szuleteskor lemondani a szuletendo gyerekrol a nagyszulok javara?

Ha igen, akkor az orokbefogadok kozul az egyik szemely (jelen esetben az anyai nagymama) jogosult-e TGYAS-ra vagy GYED-re? Gyanitom, hogy a TGYAS-ra nem.

Ez befolyasolja-e az anyai nagymama nyugdijkorhatarat (kitolja-e)?

Lehet-e a kesobbiekben, par ev mulva (a nyugdijkorhatar eleresekor) a nagyszuloknek lemondania a gyerekrol, es azt a ver szerinti szulok orokbefogadhatjak-e?

Ha mindez jogilag lehetseges, akkor lehetseges-e, hogy az elso orokbefogadasi idoszak alatt a gyerek ne a nagyszulokkel (hivatalos neveloszuleivel), hanem a ver szerinti szulokkel eljen (esetleg kulfoldon is)?

Kivancsi lennek a velemenyekre. Koszonom.