Szülőtartás


Burn Out # 2016.12.18. 10:51

googleba beírod, hogy "belső elválasztású mirigyek érzékszervek" és nagyjából 44 200 találatot hoz fel 0,61 másodperc alatt. biztos megtalálod a választ a kérdésedre.

alfateam # 2016.12.18. 10:46

igen, van még egy és ez már az utolsó.
hogyan hat a belső-elválasztású mirigyek működése az érzékszervekre ?

Burn Out # 2016.12.18. 10:41

a héten már kétszer vizsgáztam, inkább bökd ki, hogy mit akarsz. gondolom nem tetszett a válasz :) egyéb?

alfateam # 2016.12.18. 10:38

ha vágsz mindent az oké.

biztosan azt is tudod, egy rendkívüli halálest hatósági vizsgálata hogyan zajlik le ?

Burn Out # 2016.12.18. 10:30

vágok mindent, kérdezz nyugodtan :) ha valamit nem tudsz, akkor meg írd be googleba :)

alfateam # 2016.12.18. 10:18

Van egy másik kérdésem .

Mit tudsz a belső-elválasztású mirigyekről ?

Burn Out # 2016.12.18. 10:06

van, és nem parázok tőle, hogy tartásdíjat fog kérni... kap napi kétszer ételt és mivel hideg van, bent van a lakásban. viszont tápot nem adok neki, mert attól büdöseket durrogtat. nem pofázik vissza és nem üldöz el senkit se maga mellől.

ha az öreggel nem lehet együttműködni, és elüldöz maga mellől mindenkit, aki ápolná, akkor van nyugdíja és megoldhatja abból a saját ápolását.

alfateam # 2016.12.18. 09:58

Burn Out!

Neked van kutyád ?

Burn Out # 2016.12.18. 09:31

ja most nézem, 24 órás ellátásra szorul. amíg rokontartást nem kér, addig ezzel a részével nem érdemes foglalkozni.

Burn Out # 2016.12.18. 09:30

kért egyáltalán az apósod rokontartást tőletek? ha nem, akkor meg ott kell hagyni egyedül, aztán kész. ennyi.

Zsolt07 # 2016.12.18. 08:49

Tiszteletem!
Az apósom cukorbeteg (és még több más), elvileg nem tudja beadni magának az inzulint naponta 4-szer (lehet, hogy csak szimulál), a házi orvos szerint 24 órás gondozásra szorul.

Ő vidéken él, mi meg Budapesten. Másfél hete jött ki a kórházból, ahonnan a viselkedése miatt dobták ki, azóta a feleségem vele van, én a 16 éves fiammal Pesten.

Többször is kérdeztük, hogy mit akar, de a válasz csak annyi volt, "Majd lesz valahogy".

Nagyon agresszív ember, rendszeresen üvöltözik a feleségemmel (lányával), qrva anyázik, Nem engedi bekacsolni a fűtést csak ott amelyik szobában ő van, nem akarta engedni, hogy megfürödjön a feleségem, azt mondta, hogy fürödjön az udvaron, vagy a szomszédban. Sőt már a botját is felemelte, hogy a feleségemhez vágja, pedig mindent megteszünk. Megkapja a gyógyszereit, ételt, mosdatás, borotválás, takarítás, bevásárlás, stb.

Kihívtuk a családsegítőt is, hogy kérjünk kijáró ápolót. Előtte is minősíthetetlen hangon kiabált.
A családsegítő megmondta, 90% hogy nem tudják vállalni a gondozását, de januárban lesz döntés.

Tegnap nagy nehezen kiszedtem belőle, hogy mit gondol.
Mondtam neki az idősek otthonát, de ő a házából nem megy sehova. Ezután mondtam, hogy két lehetősége maradt, vagy hozzánk költözik, vagy mi költözünk le, mivel ez nem állapot, hogy a feleségem külön él a gyerekétől, illetve két háztartást nem tudunk fenntartani. Azt válaszolta, hogy ő nem megy sehova és mi sem költözhetünk le.

Ekkor döntöttem el, hogy akkor oldja meg ő gondját, hétfőn szólunk a családsegítőnek és a körzeti orvosnak és otthagyjuk.

Kérdésem az lenne, hogy ezek után is kötelezhetnek-e eltartásra, Illetve a szülőtartás, vagy a gyerekvédelmi törvény az erősebb?
Mehet-e a szülőtartás a gyerekem rovására?
Így is ha lemegyünk, a gyerekem elbújik a nagyapja elől, mert fél tőle.

A válaszokat előre is köszönöm.

drbjozsef # 2016.12.08. 09:19

Na jó, csak a kedvedért :

Nem lehet a világon semmi konkrétabbat mondani annál, amit ObudaFan leírt egyetlen mondatban. Minden benne van, amit a körülmények ismerete nélkül mondani lehet.

"A bíróság a tartás mértékét a jogosult indokolt szükségletei és a kötelezett teljesítőképessége alapján határozza meg."

A bíróság mindent mérlegelni fog, amit elétárnak. Hogy ebből mi jönne ki, azt senki nem tudhatja előre, még Te se, aki több körülményt ismer, mint bárki innen.

drbjozsef # 2016.12.08. 09:16

De igen.

zs1234 # 2016.12.08. 03:37

A bíróság nem fogja figyelembe venni az összeg megállapításánál az otthon lakó, munkaképes - de az indokolt összeg megállapításánál éppen munkanélküli nagykorú gyereket aki végül is abból a pénzből élne amit megítélnek a jogosultnak?

drbjozsef # 2016.12.07. 11:29

Igen.

zs1234 # 2016.12.07. 06:38

Ha valóban a fizetésem feléig terjedhet a tartás összege és ezt meg is ítélik, akkor a maradék fizetésem nem lesz elég az itteni lakbér kifizetésére. Ez valamit fog változtatni az fizetendő összegen? (Ugyan feleségem is dolgozik, de lényegében az ő fizetését próbáljuk félretenni a saját jövőnkre, míg az enyémből fizetem mindkettőnk kiadását (lakbér, kaja, ruha stb))

ObudaFan # 2016.12.07. 05:50

A bíróság a tartás mértékét a jogosult indokolt szükségletei és a kötelezett teljesítőképessége alapján határozza meg.

A jogosult indokolt szükségletei körében megélhetésének indokolt költségeit kell figyelembe venni.
Az idős kora, betegsége, fogyatékossága vagy más ok miatt gondozásra szoruló rokon tartásának kötelezettsége a gondozásának és ápolásának költségeire, továbbá az azokkal kapcsolatos más szükséges szolgáltatásokra is kiterjed.

Ha a jogosult a tartásra részben szorul rá, tartáskiegészítés illeti meg. Ha a jogosult rászorultsága teljes, de a tartására elsősorban köteles rokonai nem képesek az indokolt szükségleteinek megfelelő tartást nyújtani, a sorban következő kötelezettektől kérhet tartáskiegészítést.

A kötelezettel szemben érvényesíthető összes tartási igény a jövedelme felét nem haladhatja meg.

zs1234 # 2016.12.06. 21:27

Amennyiben a másik gyerek nem képes szülőtartást fizetni, de otthon lakik akkor végső soron abból a pénzből fog élni aminek fizetésére kötelezni fog engem a bíróság? Milyen szempontokat fognak figyelembe venni a fizetendő összeg megállapításánál? Milyen életszívonalon kell majd a továbbiakban élnie annak aki jogosult lesz majd az összegre?

ObudaFan # 2016.12.06. 16:57

De, a külföldi jovedelmet is figyelembe kell venni.
Ha a testvered tartásra nem képes, nyilván nagyobb teher hárul rád.

zs1234 # 2016.12.06. 14:31

"büfés": Eddig ezt sehol nem olvastam. Ilyen létezik?
Mi lesz abban az esetben ha anyám magára marad? Mivel házartásbeli így nem fog kapni elegendő összeget a havi megélhetésre. Gondolom így már jogosult lesz majd a szülőtartásra. Másik kérdés pedig ha a másik gyerek időközben elvesztette az állását, de még mindig szülőkkel,- ebben az esetben már csak anyámmal él ez miben változtatja a várható fizetendő összeget?

groszfater@gmail.com # 2016.12.06. 11:46

külföldön szerzett jövedelemre nem lehet terhelni szülőtartást!

Mit-nem mondasz !

ObudaFan # 2016.12.06. 10:55

Az első kérdés, hogy jár-e egyáltalán rokontartás. Ha nem is szorulnak rá a szüleid, akkor természetesen nem jár.

zs1234 # 2016.12.06. 06:43

Pontos anyagi helyzetét semelyik félnek nem tudom, bár legutóbbi tudomásom szerint csak apám rendelkezi normális állással, anyám háztartasbeli. Anyagi helyzetük alsó-középosztálybeli. Amikor megszakadt a kapcsolat akkor még a másik fia is rendelkezett állással, viszont még nem tudná önállóan élni az életét. Nem tudom ez még megvan-e neki az az állása. Jobban keresek mint Magyarországon de itt a lakhatást tudnám mérvadó példának hozni az anyagi helyzetemet illetően, heti lakbér egy szobára közel annyi, mint Magyarországon egy másfélszobás panellakás havi bérleti díja. Tudok félretenni de azt lakásvásárlásra és családalapítasra akarom fordítani. Nézeteltérés támadt szüleim másik fiával azért szakadt meg a kapcsolat.

ObudaFan # 2016.12.06. 05:47

Szüleid milyen anyagi helyzetben vannak? Van-e testvéred, ha van, milyen anyagi helyzetben? Neked milyen jövedelmed van? Miért nem tartjátok a kapcsolatot?

zs1234 # 2016.12.06. 03:03

Tisztelt Jogi Forum.
Külföldön dolgozom és 5 szobás házban berlünk egy szobat. Feleségemmel házra és csaladalapitasra gyűjtjük a pénzt amiből Magyarországon akarunk majd házat venni. Ebben az esetben mekkora összeget kell majd fizetnem? Kapcsolatot nem tartom a szülőkkel, van testverem, de nemtudom hogy ö dolgozik-e.