apaság megállapítása és gyermektartásdíj.


szörmoki # 2015.01.26. 18:40

Köszönöm a hozzászólásokat.

Annyit még azért hozzáfüznék,hogy amint már irtam az anya vércsoportját csak a napokban tudtam meg,és a gyanut hogy nem tölem lehet a gyermek is csak nem rég tudatta velem egy ugymond jószándéku ismerös.Ezzel talán annak a kedves hozzászólalónak válaszólnék aki az inteligenciájával dicsekszik amihez csak gratulálni tudok,nyilván az enyém kevesebb amiért elnézését is kérem.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.26. 11:17

Ha a vércsoportok alapján ki lehet zárni az apaságot, akkor nincs szükség DNS-vizsgálatra. (Már csak azért se, mert a DNS-vizsgálat eredménye, bár nagy pontosságú, de soha nem 100%; a vércsoport alapján kizárás pedig az.)

Scales # 2015.01.26. 08:35

Azért, mert a buta fejemmel azt gondoltam, hogy jelenleg az egyetlen biztos módja az apaság megállapítására. Lehet vitatkozni, hogy a gyermek kire hasonlít, kinek a haját, szemét, kisujját örökölte, de minek...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.26. 08:15

A kék szem is recesszíven öröklődik.
Akkor meg mit beszélsz drága DNS-vizsgálatról?

Scales # 2015.01.26. 08:12

Az előbb lemaradt még, hogy két 0-ás vércsoportú szülőnek csak 0-as vércsoportú gyermeke lehet. Mivel a 0 csoporthoz való tartozá recesszív jelleg, így meg lehet mondani az anya és a gyermek vércsoportjának ismeretében, hogy az apa milyen vércsportú lehet, illetve milyen nem.
(Nem google barátomtól származik az információ, csak nem vagyok azért annyira alulisolázott.) :-)

Scales # 2015.01.26. 07:22

Kovács_Béla_Sándor!

A kérdezőben nyilván okkal merült fel a kétség, ami nem azt jelenti, hogy igaza van. Ennek ellenére bizonyosságot keres, amihez joga van. A dolog morális és érzelmi oldala már más kérdés, de szerintem igenis engedtessék már meg neki, hogy amennyiben átverték legalább tudjon róla.
A szeme színét mellesleg örökölhette valamelyik nagyszülőtől is... ;-)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.26. 06:54

Scales, hülyeségeket beszélsz. Nem csak a jogban vagy laikus, hanem a genetikában is.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.26. 06:53

Van egy gyerek. Megszületik, örülsz neki, szereted, ő is szeret. Évekig. Ha esetleg kiderül, hogy nem te nemzetted, rögtön elmúlik a szereteted? Az övé is?
Megérett ez a világ a pusztulásra...

Igen, ez nem jogi álláspont.

Scales # 2015.01.26. 06:26

A gyermekkel az lesz, hogy amennyiben beigazolódik szmörki gyanúja az anya megnevezi a biológiai apát és a továbbiakban ő gondoskodik a tartásról. Ha nem,minden marad a régiben.

szmörki

Én laikusként keresnék egy jó ügyvédet, aki elmondja mit lehet tenni és a továbbiakban akadályoztatásod esetén eljár a nevedben. Az egész eljárás meglehetősen drága lesz, főleg ha mégsem neked lesz igazad. A legegyszerűbb az lenne, ha sikerülne egy dns vizsgálatot végezni természetesen az anya engedélyével peren kívül.

groszfater@gmail.com # 2015.01.25. 23:39

szörmoki !
A gyerek felnő akkor is ha kiderül ki a biológiai apa.

http://www.complex.hu/…00005_42.htm

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.25. 23:22

A gyerekkel mi lesz? Arra gondoltál?

szörmoki # 2015.01.25. 21:21

Üdvözlöm!

Egy kérdéssel szeretnék fordulni önhöz,de előtte nagyjából vázolnám a helyzetemet.A feleségemtől már lassan 2 éve elváltam,a házasságunk alatt egy gyermek született.A gyerektartási összeget én ajánlottam fel ami havi 50 ezer forint.tudni kell hogy én már a házasságunk alatt is külföldön dolgoztam és már több mint másfél éve kint is élek.a gyerektartást rendszeresen fizettem.Azonban pár hónapja tudomást szereztem róla hogy a gyermek lehet,hogy nem is az enyém.Utána nézegettem az interneten,és olyan dolgokra derült fény ami ezt meg is erősíti.Például időközben megtudtam a volt feleségem vércsoportját ami 0-ás,és az enyém is 0-ás az állítólagos fiunké pedig B-s.Ami a szakirodalmak szerint lehetetlen,ezen kívül mind a ketten kék szeműek vagyunk a fiúnak meg barna a szemszíne ami ugyan csak kizárt(a szakirodalmak szerint).Ezt megemlítettem a volt feleségemnek,mire ő engem elhordott mindenféle szemétnek a vádaskodásom miatt,holott szerintem nekem van igazam,és azt mondta,hogy innentől kezdve nem kell tőlem egy fillér sem,de tudom,hogy ez nem ilyen egyszerű.Szeretném tudni mit tehetnék ebben a helyzetben jogilag,és milyen költségekkel kell számolnom,és az is fontos lenne,hogy mivel nem tudok csak ritkán Magyarországra menni,hogyan tudnám ezt a legkevesebb hazautazással elintézni.Mivel a túl sűrűn kivett szabadság az állásomba is kerülhet.
Segítségét előlre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.14. 17:19

Nem mondtam, hogy nem lehet. Épp ellenkezőleg.

ObudaFan # 2015.01.14. 15:27

Aki magát apának állítja, az is indíthat pert az apasága megállapítása iránt, ő meg miért ne kérné?

Az anya pedig kérhet gyermekartást, annak viszont előfeltétele a szülői felügyeleti jog rendezése, és miért ne kérhetné az anya, hogy a kapcsolattartást is az ő indítványa szerint rendezze a bíróság?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.14. 10:43

Lehet egy perben rendelkezni minderről. (De azért nem gyakori. A felperesnek nem fontos, hogy a szülői felügyelet rendezését kérje, az alperes meg hogyan kérné, hogy ő gyakorolhassa a szülői felügyeleti jogot, amikor a szülői jogállását is vitatja? Másodlagosan pedig komolytalan lenne.)

dropi # 2015.01.14. 10:00

Igen, - az összekapcsolható jelentése világos - de mivel a Pp. egyedül a gyermektartással írja összekapcsolhatónak az apaság megállapítását, a Ptk. külön a kapcsolattartást és a felügyeletet egymással. Arra vonatkozóan viszont, hogy mind, tehát az apaság megáll., felügyelet, kapcsolattartás, gyermektartás összekapcsolható-e egymással, nem találtam rendelkezést. A kérdés erre irányult volna.
Tisztelettel!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.14. 09:49

De hát az "összekapcsolható" pont azt jelenti.

dropi # 2015.01.14. 08:10

Üdvözlöm!

Az lenne a kérdésem, hogy apaság megállapítása iránti keresetben egyidejűleg lehet-e szülői felügyelet megállapítására, kapcsolattartásra, illetve gyermektartásra is igényt előterjeszteni. A Pp. szerint az apaság megállapítása iránti kereset a gyermek tartására irányuló keresettel összekapcsolható (illetve a Ptk. alapján a felügyelet és a kapcsolattartás is), azonban arra vonatkozó rendelkezést, hogy mind egy keresetben előterjeszthető-e, illetve egy perben tárgyalható-e nem találtam.
A segítséget előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.19. 22:04

Elég furcsa lenne, ha elutasítanák. A gyermeknek érdeke, hogy az apai státusz megnyugtatóan be legyen töltve.

ObudaFan # 2013.03.19. 20:28

Sok minden lehetséges, de azért csak adjátok be , ha pedig elutasítják, csak forduljatok a Kormányhivatalhoz.

Kiszke # 2013.03.19. 16:50

Igen, 100 %

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.19. 16:49

Biztos, hogy "képzelt" apát jegyeztek be?

Kiszke # 2013.03.19. 16:40

És még végszónak azt is megkaptuk, hogy "még az is lehetséges, hogy elutasítjuk" a beadványt....

Kiszke # 2013.03.19. 16:35

Ismét akadályba ütköztünk, a nagymamát a gyámhivatal lerázta azzal a szöveggel, hogy túl sok idő, akár 5 évig is elhúzódhat, nagyon költséges lesz, és különben is miért kellett ennyit várni, a gyereknek már nem érdeke az apa "megállapítása"....bár azt mondták, hogy beadványt lehet benyújtani, amiben pontosan meg kell fogalmazni, hogy a gyermek fogantatásakor kivel volt az anyának szexuális kapcsolata, illetve miért nem indították eddig az apasági pert...és azt mondták az anyának kell indítani az egészet....:S

ObudaFan # 2013.03.18. 15:34

A kapcsolattartás hiánya kiskorú gyermek esetén a gyermektartás vonatkozásában lényegtelen. A kapcsolattartás végrehajtását a gyámhatóságtól lehet kérni.
Fellebbezni lehet a bíróság ítélete ellen.