Gyermekelhelyezés


rigoz # 2019.01.22. 11:54

Tisztelt adri850915!

Kedves apuka ne is álmodjon róla.

Az alkoholproblémáknál bukta a dolgot...

A vagyoni helyzet sokadlagos szempont amögött, hogy a gyermeknek elsődlegesen a szociális biztonságot kell egyebekben biztosítani.

Ráadásul azért is mérhetetlenül Ön javára billen a mérleg, mert ott vannak Ön mögött a szülei is.

Akkor se vehetnék el amúgy a kicsit - bár van rá sajnos példa -, ha ez utóbbi nem így lenne.

adri850915 # 2019.01.22. 11:39

Kedves fórumozók!
A mi esetünkben megkaphatja az apa a gyereket bírósági úton?
Kisfiam 2,5 éves.Az apával együtt nevelem,de nagyon megromlott a kapcsolatunk a gyerek apjával.Sajnos alkohol problémái vannak.A kisfiúval jól bánik,a gyerek is szereti az apját.Viszont nem tudja megállni hogy ne igyon minden nap-és nem csak egy sörről van szó.Ha nincs meg a napi adag akkor kibírhatatlan,kötekszik,stb.Én soha nem iszok alkoholt.

Érzelmileg és szexuálisan is elhidegültünk.Tudom hogy a kisfiam szereti az apját de azzal is tisztában vagyok,hogy nem tesz jót egy gyereknek,ha iszik a szülője.Én ebben nőttem fel,tudom.

Szóval szeretnék különköltözni a kisfiammal.Próbáltam helyrehozni a kapcsolatot az apával,de nem akar/nem tud leállni az itallal.

Az a probléma nehezíti a helyzetet,hogy a páromnak van tehermentes saját lakása,milliója a számlán,van munkája (három műszak).

Többet vagyok a gyerekkel,mint ő,kizárólag én etetek,fürdetek,gondozok,stb

Ő csak játszik vele.

Nekem viszont nincs házam,jelenleg munkám sem,mert gyesen vagyok.Csak albérletbe tudnák menni-miután találok munkát.Szüleimre nem számíthatok.Csupán 300 ezer Ft megtakarított pénzem van.

Párom azzal fenyeget,hogy elveszi tőlem a kisfiunkat,mert neki rendes körülményei vannak.

Nem szeretnék kényszerből vele élni,csak azért mert fenyeget.Belehalnák,ha elvenné tőlem a fiamat.

Sajnos anyósom is biztos minden követ megmozgatna,hogy a fia mellé álljon.

Tudom,hogy ma már a bíróság sem automatikusan az anyának ítél,mint harminc éve.

Egyetlen reményem,hogy mivel iszik,a jobb körülményei ellenére nagyobb az esélyem.

Ki mit tanácsol,mond erre?

ObudaFan # 2019.01.15. 14:21

Ennyi adat alapján lehetetlen esélyeket latolgatni.

Apuka78 # 2019.01.15. 07:08

Üdv, Mindenkinek. segítséget szeretnék kérni!
2016 ban gyermekem anyjával gyermek elhelyezésben bírósághoz fordultunk. Született egy ítélet a láthatásról.3 éve korától 2 hetente hétvégén hozhatom el a kislányomat. A gyakorlatban teljesen rendszertelenül,volt velem kb fél hónapot mindig. Próbáltam megbeszélni vele adjuk be a bíróságra a láthatás megváltoztatását. a tegnapi napig hajlandó volt rá. tegnap közölte ahogy le van írva úgy lesz. kérdésem az lenne a szülői felügyelet megváltoztatására mekkora esély van( tudom hülye kérdés) ha bizonyítékom van rá,hogy gyermekemet többször egy 11-12 éves gyerek vigyázott rá, illetve kórházba vittem a lányom 40 fokos lázzal,ő ragaszkodott hozzá ő maradjon ott(két szülő nem maradhatott) az első éjszaka után írásba közölte ezt nem csinálja menjek mert ő eljön. még 2 napot voltam kislányommal bent. továbbá másod éves bölcsődés és állandó panaszokat hallgatom a bölcsőde dolgozóktól a nevelésével kapcsoltban. Jelenleg új párja van( aminek örülök, mert nem engem bas....t) viszont kislányomba táplálja, hogy apukának hívja az ismeretlent, illetve gyermekét testvérének. sajnos már észre vettem a kislányomon, hogy lelkileg kavarodás van, éjszakánként sír és néha zavart.többször említette telefonon, hogy lemond a gyerekről, sajnos erre bizonyítékom nincsen.

ObudaFan # 2018.11.17. 11:31

Hacsak nem veszélyezteted a gyereket, akkor jogod van elhozni.

alfateam # 2018.11.17. 10:19
roverzoli # 2018.11.17. 10:02

Segitseget szeretnék kérni gyermeklathatással kapcsolatban.A birosag elött megeggyeztunk a láthatasban ami nem müködött zökkenömentesen egyeltaln.A lányom betöltötte a 3 eves kort es szeretném szülöi felügyelet nélkül elhozni mert az ex. megmergezi a kapcsolatunkat.A birosagi beadvanyhoz kérnék esetleg valami formanyomtatvanyt vagy csak a menetet.2 even belüli a döntes.Milyen eselyeim vannak mert a volt felesegem minden eszközzel megprobalja ezt megakadályozni

ObudaFan # 2018.11.11. 09:12

Azért ennyi adat alapján nehéz megítélni, hogy kinek fogják a gyerekeket ítélni, és hogyan is lesz a kapcsolattartás. Mindenesetre az, hogy apuka kiskorú ellen követett korábban bűncselekményt, nyilván nem szól mellette, persze itt is ismerni kellene pontosabban a körülményeket.

Erzsi002 # 2018.11.10. 17:57

Tisztelt fórumozok!
18 éve vagyok házasságban .Született 2fiú.
Kb 10 vagyok kényszer házasságban a gyerekeim miatt,
Apuka kiskorú megrontásával másfél év felfügesztett börtön büntetést kapott.Amikor az esett történt akkor elment a vagyis elzavarták a szomszédok .Mivel gyesen voltam otthon és 3hónapos terhesen sajnos tartanom kellet magam .Sajnos akkor nem tudtam eladni a házat még 10 évig mert abban az évben vettük segítséget sehol nem kaptam pad helyzet sajnos külön emeleten továbbra is együtt kelett élnem.Mível lejárt a tíz évem ezért eladtam a házat hogy végre el tudjak vállni. .Bejelentette hogy elviszi a fiaimat megteheti mert nem lehet egyezkedni bele megyünk úhatalmas perbe az meg gyerkeknek sem jó .Ilyen multú ember elviheti mert ő is ügyvédet fogadott.Távol szertnék élni tőle mert nekem ez elég hosszú volt.

ObudaFan # 2018.11.10. 09:06

Az óvodában ez nagyjából az óvodai házirend és az intézményvezető belátásának a függvénye.

Misi0023 # 2018.11.10. 07:15

valami konkrét válasz a kérdésemre?

ObudaFan # 2018.11.08. 15:20

Ha nem tudod a gyermekkel a kapcsolatot tartani, akkor kérj a bíróságtól ideiglenes intézkedést.

Misi0023 # 2018.11.07. 15:35

Jo napot.
Érdwklődni szeretnék hogy a kisfiam elhelyzésénél az édesanya huzza az időt nem szeretne megállapodni sem és birosági uton sem szeretni rendezni a gyermekünk láthatását.
Azt szeretném kérdezni hogy amíg nincs döntéshozatal az ügyünkben elmehetek e a kisfiamért ovodába.Az édesanya valami levélre hivatkozik hogy aláiratta az ovónökkel mivel nála él életvitl szerüen és ezt megtehete.
A fiam nagyon hiányzik két hetente láthatom miközben amikor elváltak utjaink közösen leültünk ketten minden külső segitség nélkül és megbeszéltük hogy hogyan lesz a gyermek láthatása ő ezt önkényesen felrúgta miután msfél honapra rá hogy elköotöztem bemuttta az 5 éves kisfiamnak az uj párját és welness hétvégére vitték ami a füamat lelkileg megviselte.A kérdésem az ovodai elhozatalra vonatkzik.Előre isnköszönöm a választ

segítség 11 # 2018.10.29. 07:19

Köszönöm Tisztelt drmosza

segítség 11 # 2018.10.29. 03:18

Tisztelt fórumozók, kérlek segítsetek! Sürgősen ügyvédi segítségre lenne szűkségem gyermekfelügyeleti perben mint alperes. Somogy megyében ill vonzás körzetében. Köszönettel

ObudaFan # 2018.10.28. 00:22

Így csak egyezségkötés esetén.

Csipkebokor # 2018.10.27. 22:18

Új kérdés!!!
Váláskor a gyermekelhelyezésnél dönthet úgy a bíróság(Bp-en), hogy a két kisiskolás gyerek 2 hétig az apjánál, 2 hétig az anyjánál van?

weekii # 2018.10.23. 17:45

Van látleletem van távolságtartási papirom és minden bántalmazást végignéztek a gyerekek sajnos,volt mikor a gyerekeket is megütötte de az nem sokszor
Viszont az ovonö is látta h féltek a gyerekek most legutobb pl mikor bementem az oviba a fiamhoz.

ObudaFan # 2018.10.23. 17:08

A gyerek ellened nevelése lehet olyan magatartás, ami a gyereket veszélyezteti. Ha a gyereket is bántalmazza, az különösen. Ha a gyerek előtt bántalmazott téged, az is nyilván olyan magatartás, ami a gyereket veszélyezteti. De mindezt bizonyítani is kell tudni.

weekii # 2018.10.23. 16:19

Ráadásul most mikor kidobott megint megvert ls késöbb kiderült h terhes vagyok

weekii # 2018.10.23. 15:50

Többször bántalmazott már,de általában megbocsátottam
Aztán egy éve el tudtam helyezkedni egy munkahelyen,ahol elég sokat kellett maradnom(12-19ig+1óhazaut) Ez az idő alatt ök elkezdték ellenem nevelni a gyerekeket,kisebb nagyobb sikerrel
Végül annyira ellaposodott a kapcsolatunk h elkezdtem levelrzni egy fiúval,de még mielött megcsalás történt volna abbamaraft minden,viszont megtudta a pérom és ezért zavart el,probáltam vissza szerezni de nem adott nekem esélyt és a gyerekeket is elvette tőlem,6hét alatt kb 3szor ha látram öket kb fél ora 20percre,telefonon sem érem el öket

ObudaFan # 2018.10.23. 07:42

Lényegesen kevesebb, de azért ismerni kellene a pontos körülményeket.

weekii # 2018.10.23. 06:57

És ha nem találok olyan okot,ami veszélyeztetné a gyerekeket,mekkora az esélyem,h pert nyerjek,úgy h ott vannak a per alatt a gyerekek??

ObudaFan # 2018.10.22. 13:31

A gyermekek veszélyeztetése.

weekii # 2018.10.22. 13:29

Mi lehet az az ok h én megkapjam az ideiglenes felmgyeletet,mert azt irta h nehéz olyan okot találni