Elmaradt tartásdíj behajtása?


hortobagy # 2018.01.29. 16:48

Köszönöm a választ!Rendesek vagytok!Témámat lezárom! Tényleg jó volt néha-néha kiírni magamból ezt a sok marhaságot! A bíró nagyon gyermekpárti volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.29. 15:09

A keresetlevél benyújtásának dátumára visszamenőleg szólhat az ítélet.

gerbera317 # 2018.01.29. 14:32

Július nem kb. 6 hónapja volt?

hortobagy # 2018.01.29. 14:26

A tárgyaláson a bíró a gyermektartás díját leszállította az eredeti 70000-ről 60000-re. MOndjuk az apuka jövedelme kevesebb lett– mint ahogy azt az írásaimból is kiderült. Végülis ennek így kellett lenni. Kérdésem az lenne, hogy az úgy törvényileg jó, hogy 2017. júliusig leszállították? Itt nincs hat hónap?

drbjozsef # 2018.01.23. 06:26

Ha hivatkozol rá, esetleg tudnak, lásd ObudaFan válaszát :

Ha pedig az apa jövedelme lényegesen nagyobb a bevallottnal, akkor ezt bizonyítsd, pl. az életszínvonala alapján.

(vagy bármi mással is bizonyíthatsz, amivel tudsz, elvileg tanúkkal is akár, papírokkal, bankszámla kivonattal, de bizonyítanod neked kell)

zita74 # 2018.01.22. 20:07

Köszönöm! Legalább a második aggodalmát leteheti. De jól sejtem, hogy azzal az adókedvezményes dologgal meg a fekete fizetéses szépítéssel nem tudnak mit kezdeni a bíróságon?

drbjozsef # 2018.01.22. 10:37

zita,

nem lesz vesztes. Ha 30-at kéró, és 29-et ítélnek meg, akkor is a pernyertesség arányában kell fizetni perköltséget, megosztja a bíró. Ha majdnem annyit kap, mint amit kért, akkor csak egy egész kis részét kell fizetni. Ráadásul egy gyerektartásdíj pernek nincs nagy költsége.

zita74 # 2018.01.22. 05:06

Hortobágy gondja hasonló,pontosabban a háttere,mint amitől anyum tart. Szerintem. Egyrészt az apuka hoz valami papírt, hogy szegény milyen rosszul keres,(közben feketén a többszörösét viszi haza,meg az adóból amit visszakap abból ugye nem vonnak tartásdíjat, pedig ha havonta kapná akkor igen, de ilyenekkel nem szöszmög egy bíró sem, pedig 3 gyerek esetén az már jó kis pénz) Szóval egy ilyen papírral úgy vágja át a bíróságot ahogy akarja,meg arra úgyse fogja kötelezni a bíró hogy a többmilliós kocsit meg hàzat cserélje le olcsóbbra és máris tud normálisan fizetni. Másrészt anyum azért sem mer emelést kérni,mert a mostani 14.000 piszok kevés, de ha ő nem százalék szerint kéri a megállapítást,hanem fix összegben pl.30.000-et, s végül megítélnek 29.000-et, akkor még ő lesz a vesztes.

nonolet # 2018.01.18. 09:01

hortobagy

Nos, ha apuka MÁR valóban nem keres olyan jól.
Akkor azt nyilvánvalóan a gyermeknek+anyukának is éreznie kell.

Hisz ugyanez lenne az együttélés esetén is...
Akkor is kevesebből kéne gazdálkodni.

hortobagy # 2018.01.17. 18:08

Elnézést,a megfogalmazásban volt hiba.Igen mindenhol odaírtam, hogy Ft/gyermek,csak oda nem,amit észrevettél.Köszönöm a kijavítást,remélem ez nem a kedvtelésről szól. Ja és ne sajnáljon senki, nem félrevezetés, hanem egy egyszerű elírás.
Figyelek máskor erre is!

Grave7 # 2018.01.17. 17:39

@hortobagy: Írod:
Nem 70 e Ft/gyermek, a két lányom összesen ennyit kap. Apuka kéri hogy csökkentsük le 15 e Ft/fő összegre.
Tehát jelenleg 35eFt/gyermek, amit 15eFt/gyermek összegre kér csökkenteni az apa.

Ezután meg megint azt írod, hogy „Tényleg az lesz a vége, hogy a 70 ezres gyt. leviszik neki 15 ezerre.” - ami a fentiek szerint nem igaz, hiszen a 70ezret 30ezerre (2*15e) kéri csökkenti.
Nem tudom, hogy tudatos-e ez a félrebeszélés, hogy megsajnáljanak téged, de szokj le róla, ugyanis a bíróságon nem fognak kedvelni ezért.

ObudaFan # 2018.01.17. 15:38

A magánórák, táncórák, stb. a gyermek indokolt szükségletei körébe tartoznak, hiszen azok az épülésére szolgálnak, és egyébként is, eddig is biztosítottad nekik. Ami itt kérdés, az az, hogy ezek finanszírozásához az apa a jövedelméhez, vagyoni viszonyaihoz mérten hozzá tud-e járulni ilyen mértékben.
A természetbeni tartást pedig figyelembe kell venni, ha úgy tetszik, forintosítani kell.

hortobagy # 2018.01.16. 16:41

Köszönöm a választ.Ergo: pl. a két gyermek alap/indokolt szükségletei kb. 50 e Ft/fő. Össze kéne már számolnom,de hogy ez mekkora baromság. A csp.27400 Ft összesen. Ezt levonják,és tovább?
A természetbeni tartásnak nincs anyagi értéke.
Apuka mennyit fog fizetni, éljen! Tényleg az lesz a vége, hogy a 70 ezres gyt. leviszik neki 15 ezerre. Egy baj van, hogy én annyi mindent bevállaltam a lányokkal, magánórák, táncóra, zeneiskola. Mind fizetős. Jól megtréfálnak engem.

ObudaFan # 2018.01.16. 12:30

Kiszámoljak a gyerekek indokolt szuksegleteit, levonják a családi pótlékbol fedezett részt, a maradék felosztasanal meg figyelembe veszik, hogy te tartod őket el természetben.

hortobagy # 2018.01.15. 17:38

Nem 70 e Ft/gyermek, a két lányom összesen ennyit kap.Apuka kéri hogy csökkentsük le 15 e Ft/fő összegre. Egyik lányom 20 éves most fog továbbtanulni. A másik kicsi.Anno a 70 e Ft egyezségen történt, nem volt nagy a bejelentett jövedelem természetesen. Fekete kereset volt sajnos a háttérben. Most rendesen bejelentett bére van, kéri a csökkentést, mert felidegesítettem, hogy bírósági végrehajtást kezdeményeztem, mert sok volt a tartozás. És pro/kontra válaszul beadta a gyerm.tartás díjának csökkenését. Ezért írtam, hogy most kérik az én jövedelmemet is. Kiszámolják az egy főre eső jövedelmet, vagy ilyenkor mi van?

ObudaFan # 2018.01.15. 09:00

Számít. Gyermekenkent 70000 Ft eléggé az átlag feletti tartasdij, annak azért indokoltnak is kell lennie. Mondjuk 15000 az meg nagyjából a minimum, tehát azt is indokolni kell. Főleg, ha 70e-rol történik egy ekkora csökkentés. Ha pedig az apa jövedelme lényegesen nagyobb a bevallottnal, akkor ezt bizonyítsd, pl. az életszínvonala alapján.

hortobagy # 2018.01.15. 07:41

Két leánygyermekről van szó, 70 e Ft-ról 15 e Ft-ra kéri a csökkentést az apuka. A bíróság most az én jövedelmemet vizsgálja, ami persze több is mint az apukáé.Hát sajnálom 24 éves koromig tanultam érte.Bár ez senkit nem érdekel. Mit kezdenek az én jövedelmemmel. Most ezt kezdjük feszegetni, hogy hát anyuka jobban keres, a családi pótlékot is ő kapja, a gyermektartás összegét is. De jó, jó magas az összeg összeadva. Tényleg ez most szerepet játszik? Akkor apukának mégiscsak kevesebb a kimutatott(!!!) tényleg szegénykének vigyük lejjebb a tartásdíj összegét. Komolyan ez lesz?

drbjozsef # 2018.01.14. 00:23

Őszintén remélem, hogy nem ez az általános gyakorlat

Mégis minek kellene lennie? Kér valaki 5 milliót, de csak 3-at ítélnek meg neki. Evidens, hogy a másik fél fizeti a 3/5-ét a perköltségnek, de a "nyertes" fizeti a 2/5-ét, amit az ítélet alapján "jogtalanult" kért.

Szerinted az lenne a menete, hogy mindenki kérjen százmilliót, és ha csak kettőt ítélnek meg, akkor simán elsétál egy köszivel?

Timot # 2018.01.13. 21:07

Hortobagy: Nem annyira egyszerű, hogy ki a pervesztes. Engem anno a válásnál egyszál nyári ruhában rakott ki az ex a közös lakásunkból, a közös bankszámlánkról pedig leemelte az összes (célra spórolt) pénzt. Ezek alapján én a vagyonmegosztás keretében kértem x millió forintot, amelynek végül kb. a kétharmadát meg is ítélték nekem (az is megér egy misét, hogy miért csak ennyit, de mindegy már). A per végén a bírónő közölte, hogy én vagyok a pervesztes, mivel nem kaptam annyit, amennyit kértem, ergo én fizetem a teljes perköltséget. Arról kedvesen elfeledkezett, hogy a semmihez képest, amivel kitették a szűröm, milyen sokat megnyertem. Őszintén remélem, hogy nem ez az általános gyakorlat, és csak én fogtam ki egy nem-tudom-milyen-jelzőt-mondjak bírót, de te kérdeztél tapasztalatot, hát ez is az.
(A 70 ezer és a 15 ezer a két gyerekre összesen vagy gyerekenként?)

hortobagy # 2018.01.07. 15:40

Naivan azt gondolom hogy a gyermekek védelme miatt kis hazánkban a bíróság nem dönt a fizetni nem kedvelő édesapáknak.

hortobagy # 2018.01.07. 15:26

Köszönöm KBS. Azt a mindenit, már nem is merek tovább kérdezni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.07. 15:18

Megint csak azt kell kérdezzem: szerinted?

(A perköltség 12 havi tartásdíj 6%-ának megfelelő illeték plusz az esetleges ügyvédi munkadíj, ami szabad megállapodás tárgya.)

hortobagy # 2018.01.07. 13:39

Te jó Ég! Akkor ha, a bíróság lecsökkenti a gyt.összegét az eddigi 70 e ft-ról valamennyire, akkor ki a vesztes.
És mennyi a perköltség?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.07. 11:50

A vesztes.

hortobagy # 2018.01.07. 08:53

Köszönöm a válaszokat! Egyébként a gyt.pernek van költsége/illetéke és azt ki fogja fizetni?