Elmaradt tartásdíj behajtása?


zita74 # 2013.07.18. 20:58

Kedves Szakértő!
Volt férjem munkanélküli lett,s mivel levonás útján kapom a gyerektartást, így a munkaügyi a készfizető kezes-gondolom.Az első,darab hónapra nem kaptam tartásdíjat,de a továbbiakra már igen.A tartásdíj %-osan illetve minimum összegre is meg van határozva. A munkaügyit perelhetem?
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.19. 07:53

Nem vonhatott neked a hivatal abban a hónapban, amikor nem fizetett.

zita74 # 2013.07.19. 14:43

Kedves Kovács Úr!
Köszönöm!
Volt férjem azt mondta, hogy ő másfél hónapnyi késéssel kapta meg a munkanélkülit.Gondolom, ön erre érti. De utólag csak meg kellett kapnia. Mint ahogy az új munkahelye is egyszerre küldte meg a májusi darab és a júniusi teljes hónapra...Nem kizárt, hogy nem jelentkezett be, csak a hónap végén. akkor viszont neki kellett volna küldenie a minimum összeg időarányos részét.
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.19. 15:33

akkor viszont neki kellett volna küldenie a minimum összeg időarányos részét.
Mert az utolsó munkabérből vont összeg nem érte el a minimumot?

zita74 # 2013.07.20. 18:59

Köszönöm!
Valóban,nem érte el!Most azt nem tudom, hogy ha pl. 15.000 Ft a minimum összeg,s a munkáltató utalt 9.000-et,akkor ő mennyit kell küldjön? 6000-et, vagy az időarányos részt, ami viszont több,mint 6000. Már nem munkanélküli-de a 6 hónap sem telt még le-, így nem hinném, hogy gondot kellene jelentenie a hónapokkal ezelőtti elmaradás rendezése.
Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.20. 19:24

A különbözetet.

zita74 # 2013.07.21. 04:22

Nagyon szépen köszönöm!Nagyon sokat segített!!
Ez esetben, amikor nem küldött "zsebből semmit", akkor megrövidítette a gyermekét?
A különbözet megfizetése ,-amit Ön most írt-arra esetre igaz,ha semmi jövedelmet nem kap, tehát ő maga küldi? (Tehát munkaügyi, munkáltató már időarányosan számol?)
Válaszát előre is köszönöm, tényleg nagyon sokat segített!

ObudaFan # 2013.07.22. 11:15

A különbözetre minél hamarabb kérj végrehajtást, mert 6 hónapnál régebbi részletek nem hajthatóak végre főszabály szerint.

Anygma # 2013.07.25. 05:47

Tisztelt fórumozók, amennyiben már rendőrségen feljelentés és bírósági végrehajtás van folyamatban gyermektartásdíj nem fizetése miatt, és a fél egyszercsak postai úton küld egy kis összeget, úgy ha azt én felveszem akkor is ha nem egyezik a megállapított összeggel, az lehet negatív hatású a végrehajtás folyamatára?

gerbera317 # 2013.07.25. 07:34

Ha az adós a végrehajtási kényszer alatt teljesít, nincs mérlegelési jogod, azt köteles vagy elfogadni és elismerni. Ha a teljesítés közvetlenül hozzád történik, azt köteles vagy a végrehajtónak bejelenteni. A végrehajtás ilyenkor a fennmaradó összegre és járulékaira folyik tovább.

Az egyidejűleg folyamatban lévő büntetőeljárásnak vajmi kevés köze van a végrehajtáshoz, de a teljesítést itt is be kell jelentened.

panda26 # 2013.11.07. 10:16

Oktober 18an volt a birosagi targyalas ahol a ket gyerek utan 30000 ft tartasdijat ajanlott fel az apa.En elfogadtam,de kertem visszamenoleg is ugyanis marciusban szo nelkul otthagyott minket tobb szaz ezer forint kozuzemi szamlatartozassal es tobb mint 30 millo hitellel a nyakunkban (ami edesanyam neven van mert az o nevere tudtuk felvenni) .
En kerestem tobbszor rendorsegen is bejelentettem eltuneset mert azt mondta ugyebar 3 nap mulva jon.Mivel kijott a hazra a vegrehajtas es hogy el kell hagynunk a hazat amit lehetett ertekesitettem.Hogy tudjunk mibol elni es valahol uj eletet kezdeni.Raadasul az ugyvedno is ezt javasolta hogy adjak el mindent amit lehet.
A birono amikor kerdezte hogy mire forditottam ezt a penzt ,mondtam hogy a gyerekek eltartasara.Igy mivel en bevetelre tettem szert amibol allitolag jart volna neki;ezzel letudta a visszamenoleg kert tartasdijat.Es most lenne esedekes az elso tartasdij fizetes amire mar azt mondja majd ha lesz penze.Kozben pedig kocsival jar Szlovakiaban vidamparkozik,mozizik egyszoval tokeletesen jol erzi magat es minderre azt mondja a b.noje fizeti.
Ja es a birosagot nem erdekelte hogy tobb milliot rankhagyott mert sehol nem szerepel a neve de o se tudna papirokkal bizonyitani hogy mindazt amit eladtam o vette!!!!
Akkor ez most hogy van?apak erdeket vedjuk???es hol vannak a gyerek jogai???
Kerdesem meg hogy egy honap nem fizetese utan is feljelenthetem?
Kerhetek perujrafelvetelt?
Koszonom

ObudaFan # 2013.11.08. 10:55

Hát a meg nem fizetett részleteket nyilván beszámíthatod.
Egy hónap után is feljelentést lehet tenni.

Sólet # 2013.11.13. 11:18

FHT -m van ami havi 22 800 es ebből fizettem 5-5 ezreket. Most 189ezer inkasszó került a bankszámlámra ami minusz négyezerbe volt. Nemsokára kinyírja a bank. Az FHT-t eleve postás hozza. Lenyúlhatja-e a postástól a pénzem a végrehajtó?
Ha az ötöt sem tudom fizetni akkor azt mire véljem? Talán burkolt társadalmi harakiri? Pénz nélkül jogos a lopás rablás fosztogatás?

K3DV3S3M # 2013.11.13. 12:37

Sziasztok,
kérem segítsetek.
Nekem már egy éve nem fizet.
A végrehajtó se. Az állam se előlegez semmit.
Kinél kell kérni?

Sólet # 2013.11.13. 12:58

Zsozso kérdése. Ha anyuci meg apuci nem tudnak anyagilag egyről kettőre jutni, akkor közös megegyezéssel jó nagy gyerektartásban állapodjonak meg amit bíróság jóváhagy. Apuci persze nem fizet, tehát az állam megelőlegezi anyucinak a sok lét???

voriszmore # 2013.11.13. 14:00

Üdvözletem mindenkinek!
A bíróságon megítélte még májusban a bíró a 10.000 Ft gyerektartást nekünk havonta. Az elmaradás 6 hónap volt így 60.000 Ft. Az apa talán 2 szer küldött 20.000 Ft-ot , szóval a rendes gyerektartással is elvan maradva, és a tartozással is. Lehet feljelentést tenni a rendőrségen az elmaradásért? Vagy előbb mindenképp nekem kell a bíróságon végrehajtást kérnem? Illetve az apának van munkahelye, akkor is volt amikor megítélték a gyerektartást, csak én utána értesültem róla. Mit tudok tenni ez ügyben? Mert szeretnék valamennyivel több gyerektartást kérni, mivel egyedül nevelem a gyermekemet. A választ előre is köszönöm.

DeliDéli # 2013.11.13. 14:33

Nekem nincs munkám. Havi 15 amit fizetnem kell. Van kb 90 elmaradásom. Ha az elmaradást fizetem akkor nincs pénz a tartásra. Ha mindkettőből,valamennyit fizetgetek mondjuk 7-8at akkor indulhat-e rendőrségi eljárás?
A végrehajtó elfogadja-e torlesztesnek a 15-8=7-et? Foglalni foglalhat-e ha kis reszletekben törlesztek? A hiányzó 15-7=8-ra indíthat-e gondozó szülő újabb végrehajtáson túl végrehajtást. Az állam előlegezhet-e ? Apró részletekben de teljesítek. Mivel nincs állandó jövedelmem, ezért többre nem futja.

ObudaFan # 2013.11.13. 14:43

voriszmore

Tehetsz feljelentést a rendőrségen ezzel egyidejűleg, de ha a pénzednél leszel, mire az elsőfokú ítélet megszületne, akkor nem büntetik meg.
A munkahelyet te hiába értesíted, a bíróságtól kérheted, hogy letiltó végzést hozzon.

ObudaFan # 2013.11.13. 14:44

DeliDéli

Büntetőeljárás akkor indul, ha önhibádból nem teljesítesz.

DeliDéli # 2013.11.13. 15:00

A kis reszletek törlesztese miatt fogalhat-e a végrehajtó?
Hógolyóból lavinává fog növekedni a tartozás. Vagy egyik vagy másik vagy mindkettő számlán egyre több lesz a hiány. Félévente persze hozzácsapódik az újabb tartozás a régihez plusz a végrehajtó pénze.

ObudaFan # 2013.11.13. 15:22

Foglalhat.

DeliDéli # 2013.11.13. 16:15

Mit foglal ha nincs nagy értékű dolog, autó, lakás a nevemen?

DeliDéli # 2013.11.13. 16:16

Mit foglal ha nincs nagy értékű dolog, autó, lakás a nevemen?

pazs # 2013.11.13. 16:27

Bankszámlaegyenleget vagy letiltat a fizetésedből.

macika34 # 2013.11.13. 20:00

szép estét.Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy 6 éve húzódik a gyermektartásdíj elmaradásáról az ügyem.Most október 11-én volt egy bírósági tárgyalás ami kimondja,hogy igen is tartozása van felém 280000ft.Kapott ezért most 188 óra közmunkát.Sajnos a tartozásról nem mondtak semmit,hogy meg kell-e fizetnie nekem a tartozást vagy nem.A mostani évben is már 95000ft tar6zása van,vagyonnal nem rendelkezik nincs mit lefoglalni.Sajnos a 6 éves várakozás,hogy talán megfizeti az romokban.Ehhez kérnék tanácsot,hogy most mit tudok lépni.Előre is köszönöm.