Elmaradt tartásdíj behajtása?


drbjozsef # 2018.01.06. 18:50

Mondjuk ha a megállapodásnál nem volt lényegesen magasabb a HIVATALOS jövedelme mint most, akkor jelentősebb csökkentésnek inkább kevésbé van esélye. Mert az, hogy ő anno a kézbe kapott pénze miatt vállalt önként többet, az most nem sok mindenkit fog érdekelni...

gerbera317 # 2018.01.06. 17:11

Ne gondold, hogy a bíróság a te meghallgatásod nélkül akar majd dönteni! Úgyhogy szépen előadod, amiket itt is, és kéred, hogy ne szállítsák le. Egyébként a 70e túlzó mértékűnek tűnik, a 15e pedig pofátlanul alacsony.

hortobagy # 2018.01.06. 15:45

Köszönöm!Az első írásomban még nem kezdeményezett pert. Másnap pedig levél jött a bíróságtól, amiben megtudtam, hogy csökkenést kér.Bocsánat ezért nem írtam az első hozzászólásomban Grave7#
A jelenlegi gyt.összege fix 70eFt. Azt anno két éve az apuka vállalta (fekete jövedelemből).Jelenleg a jövedelme kimutatható kb.160eFt és azt kéri a bíróságtól hogy csökkentsék le neki 15 e Ft-ra a gyt. összegét.(két gyermek) Nincs saját ingatlana, nekem van, enyém volt a lakás, övé a készpénz. Megegyeztünk anno!Persze most elkezd sírni hogy nincs saját lakása, nekünk van. Hát neki direkt nincs. Remélem ez már nem hozható fel. Na mindegy mit tehetnek a gyt.csökkentésével. Nem kell nekem jóslat, de mi a tapasztalat???Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.06. 14:22

Konkrétumok ismeretében sem nagyon bátorságos jósolni ilyen ügyekben, ahol a bíróság méltánylási joga eléggé széles körű, az ítéletet megalapozó feltételek értékelése eléggé szubjektív. (V.ö.: a gyermek szükségletei)

Grave7 # 2018.01.06. 12:20

@hortobagy: Mondjuk már az első hozzászólásodban írhattad volna, hogy pert kezdeményezett és akkor nem kéne felesleges köröket futni.
Ennek alapján azt is írd meg, hogy a jelenlegi gyermektartásdíj összege mennyi és arról mekkora jövedelem alapján kötöttetek egyezséget, valamint közöld, hogy a keresetlevélben mit kér az apa (milyen összegre csökkentse a bíróság és miért [mi a mostani jövedelme, egyéb körülmények]).
Konkrétumok nélkül nem fogsz konkrét választ kapni. És ne kisregény írj, elég tőmondatokban.

hortobagy # 2018.01.06. 11:59

Igen ezzel ezt én is így gondolom, hogy vagy megítéli a csökkentést, vagy elutasítja. De nektek erre van biztosan valami gyakorlat és tapasztalat, hogy ezt mi alapján dönti el a tisztelt bíró? Az apuka a jövedelem visszaesésre hivatkozik, ami nagyon elenyésző. Tényleg van, de nem tízezres nagyságrendben. Szóval? Van valami nyugtató vagy nem nyugtató válaszotok, amit köszönök.

nonolet # 2018.01.05. 20:28

Szerinted?!!!

Azért ilyen szintű ostobaságért már 2. osztályban is egyes jár...

- -

De segítek :-)

megítéli a csökkentést
vagy
elutasítja a csökkentést

drbjozsef # 2018.01.05. 20:27

Egy szinte biztos : emelni nem fogja.

hortobagy # 2018.01.05. 19:41

Na, áruld el légy kedves. Mit tehet a bíróság a csökkentés kérésére?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.05. 19:31

Szerinted?

hortobagy # 2018.01.05. 18:37

Kezdeményezett is pert az édesapa a gyermektartási díj csökkentésére. A bíróság ilyen esetben mit tesz vagy mit tehet? Köszönöm

Grave7 # 2018.01.04. 19:03

@hortobagy: Pert kezdeményezhet a gyermektartásdíj csökkentése iránt (ha csökkent a jövedelme).

hortobagy # 2018.01.04. 18:38

Szeretnék segítséget kérni: gyermektartás díj bírósági letiltás alapján megkapom. Az apuka nehezményezi, hogy a jövedelme nem annyi, mint abban az időben, amikor az egyezség megtörtént. Mit csinálhat ilyen esetben?

Grave7 # 2017.12.18. 17:56

@Gaunt: Olvasd el újra az első hozzászólásodat és nézd meg, hogy Te mióta nem csináltál semmit az ügy megoldása érdekében. Aztán 2017. márciusa óta is csak most kezd el izgatni, hogy "vakaróznak". Alapból hiba volt, hogy nem fogadtál ügyvédet (vagy nem kérted a járási hivatal jogi segítségnyújtó szolgálatának segítségét), mert rossz helyre adtad be a keresetlevelet. Utána kéne járnod, hogy azóta mi történt, iratokat kérned a bíróságoktól és azokkal együtt ügyvédet felkeresni.
Esetleg a korábbi munkáltatóddal kapcsolatban is érdemes lehet ügyvéd tanácsát kérned.

Gaunt # 2017.12.18. 14:26

Kedves gerbera317!

Mint írtam, megtettem! Még márciusban beadtam a keresetet. Azóta vakaróznak, csak közben a jóasszony meg elindította a végrehajtást...

gerbera317 # 2017.12.18. 14:23

Hát akkor hajrá! Kérni kell a gyermektartás leszállítását a bíróságtól. Kérelem nélkül nem fog menni.

Gaunt # 2017.12.18. 14:16

Értem, de hiába állapodtak meg, ha változik a helyzet. Ha pedig a megváltozott helyzetet nem sikerült egymás között lekezelni, akkor a jog erejével kellene közbeavatkozni. Szerintem...

gerbera317 # 2017.12.18. 14:11

szép ez a magyar jog
Bocs, hogy beleszólok, de ez pont az a része a kérdésnek, amit nem a jog szabályoz, hanem a felek így állapodtak meg.

Gaunt # 2017.12.18. 14:05

"Pont az senkit nem érdekel."
Senkit nem érdekel, hogy egy 130 ezres fizetésből kellene kifizetni 120 ezret? ... szép ez a magyar jog!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.18. 13:59

Pont az senkit nem érdekel.

Gaunt # 2017.12.18. 13:39

Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm a választ! Akkor sem tudok mit kezdeni a dologgal, ha bizonyítani tudom, hogy a kérdéses hónapokban erősen redukált volt fizetésem?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.18. 13:05

Talán az új Ptk. szerinti hároméves objektív határidőre lehetne hivatkozni.

ObudaFan # 2017.12.18. 13:03

Ha nem indított volna végrehajtást, akkor elévült volna a hátralék, de a letiltás is végrehajtás és ott minden hónapban vontak tőled, ami végrehajtási cselekmény. Szerintem ebben az esetben nem tudsz mit tenni.

Gaunt # 2017.12.18. 12:40

gerbera317!
Köszönöm a választ! Ezek szerint nem jól tettem fel a kérdést. Nem az érdekelt, hogy a végrehajtó előírás szerint cselekedett-e, hanem hogy én tudok-e valamit tenni. Az elévülésre vonatkozó kérdésem továbbra is fennáll...

gerbera317 # 2017.12.18. 12:32

A kérdésed behajtásra vonatkozó részére megkaptad a választ. A többi a ti kis privát belső ügyetek, oldjátok meg perrel vagy anélkül, ti dolgototk.