Életjáradéki szerződés


nagyimi000 # 2015.07.15. 14:56

Köszönöm szépen.

Alapvetően én is így gondoltam, ahogy a válaszokban olvastam.

nagyimi000

ObudaFan # 2015.07.15. 10:41

nagyimi000

Amennyiben az életjáradéki szerződést az együttélés alatt kötötte az eltartottal a feleséged, akkor az így szerzett ingatlan közös vagyon.
Amennyiben az együttélés előtt, akkor különvagyon, de akkor meg az együttélés alatt megfizetett életjáradéki összegek felével tartozik neked a feleséged.

nagyimi000 # 2015.07.14. 14:09

Kedves Fórumozók!

Köszönöm szépen a válaszokat, sajnos nem volt lehetőségem hamarabb megnézni a válaszokat.

Valóban, talán fontos momentumokat hagytam ki: az életjáradéki szerződés egy vidéki házra szólt.

A feleségem és a nővére rákerültek a tulajdoni lapra, Sőt időközben el is adták a házat. Mi nem válunk; :) és a vagyonmegosztás kérdése sem merült fel... a kérdés "csupán" azért merült fel, mert a rá eső résszel kizárólagosan, egyedül akar rendelkezni. Mondhatni azt is, hogy a kérdés elvi (persze egy kicsit több). Elnézést kérek azért, ha valamit nem szakszerűen írtam le, de az eddigi segítséget is köszönöm!

Dr.Attika # 2015.07.07. 15:47

Béla! Értsd már úgy ahogy a kérdező gondolja.

Nagy Imi! A felesége fele tulajdonosa az ingatlannak, melynek fele részében ön ingatlan-nyilvántartáson kívüli tulajdonos. Kérje minél hamarabb a tulajdonjogának bejegyzését az ingatlan-nyilvántartásba.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.07. 15:47

a házasság alatt szerzett vagyon feléhez.
Főszabályként. De azért vannak kivételek.

Bea1 # 2015.07.07. 15:40

életjáradék kötésekor a megkötés után rá kell kerülnie az ingatlannak az életjáradékot fizető (k) nevére. nállunk legalábbis így történt, ergo, nincs örökség, mert az ingatlan, és annak berendezései MÁR RÉGen az életjáradékot fizető nevén vannak a nagyszülök pedig haszonélvezők voltak. nállatok nem így volt? neked, mint házastársnak nyílván jogod van a házasság alatt szerzett vagyon feléhez.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.07. 15:05

Milyen örökség? Mit osztottak el?

nagyimi000 # 2015.07.07. 08:50

Tisztelt Szakértők!

A feleségem és a nővére a szüleikkel kötöttek életjáradéki szerződést. A feleségemre eső részt kb. 4 éven keresztül közösen fizettük, ekkor a szülők sajnos elhunytak.

Az örökséget (amit az életjáradéki szerződés alapján lett az övék), a feleségem a nővérével elosztotta. Ezután anyagi nézeteltérésünk támadt a feleségemmel - ő azt mondja, hogy "az az ő öröksége, annak még egy részére sem tarthatok igényt". Én viszont úgy látom, hogy mivel az életjáradék rá eső részét közösen fizettük, valami mégis járna nekem is.

Előre is köszönöm a véleményüket!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.09. 21:43

Ki beszélt a teljesítés megtagadásáról? Szimpla mulasztásról, késedelemről volt szó.

ObudaFan # 2013.11.09. 21:35

Nem értek egyet, szerintem a Ptk. 313. § szerinti választás lehetőségét semmi nem zárja ki.

sissy074 # 2013.11.09. 20:34

Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.09. 08:52

A nem teljesítésre hivatkozással nem lehet megszüntetést kérni. Teljesítést lehet követelni, azt is csak hat hónapra visszamenőleg.

ObudaFan # 2013.11.09. 08:48

Ha a nagymama még él, ő kérheti ezen az alapon a szerződés megszüntetését. HA nem él, az örököse ezen az alapon nem támadhatja a szerződést.

sissy074 # 2013.11.08. 20:41

Tisztelt szakértők!
Nagymamám egy fél ház tulajdonosa volt,de 2008-ban életjáradéki szerződést kötött a lánya,két gyermekével.Mivel azt szerette volna,ha fia nem örökli az ő részét is a házból.A szerződöttnek kell tudnia bizonyítani,hogy fizetett járadékot a valóságban?Vagy elég ha azt mondja fizetett?Esetleg ezen indokkal,hogy a valóságban nem történt fizetés megtámadható lenne a szerződés?Köszönöm a válaszokat előre is.