Apasági per


wers # 2016.11.04. 12:41

Az sem teljesen igaz, hogy az osztrák biróság csak akkor bontja fel a házasságot, ha fél éve külön élnek. Ez a közös megegyezése, egyszerüsitett válásra vonatkozik.
(einvernehmliche Scheidung)

Burn Out # 2016.11.04. 12:40

ez egy nagyon nehéz ügy.... és nem az eljárás miatt :D

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.04. 12:14

Voltam a helyi anyakönyvvezetésen.
Nem a helyei anyakönyvvezető intézi a hazai anyakönyvezését a külföldi születésnek. Amelyik hivatal pedig intézi, az nem fog semmiféle nyomozást folytatni, hanem azt jegyzi be apának, aki a külföldi anyakönyvi kivonatban van. De ezt már mondtam.

Valcsi55 # 2016.11.04. 11:09

Mielőtt hülyének néznének a kedves urak, elolvastam a lenti linken levő információkat. Voltam a helyi anyakönyvvezetésen. Itt azt mondták sosem fogják M.o-n anyakönyvezni bírósági peren eldöntött apaság nélkül. És akkor kezdődik minden elölről. Mindenesetre köszönöm az eddigi hozzászólásokat, és hogy próbáltak segíteni. Üdvözlettel

Burn Out # 2016.10.17. 09:37

miért akarsz mindenképpen bírósági eljárást indítani, ahelyett, hogy megkeresnéd az anyakönyvezést végző hatóságot?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.17. 09:23

Látom, nem értesz egy szót se abból, amit írtam. Tartok tőle, hogy a linket se nézted meg.

Valcsi55 # 2016.10.17. 09:19

Ausztriában igen anyakönyvezték, de mivel magyar állampolgár, így nálunk is végig kell csinálni ezt a ceremóniát. Itt kezdődik előlről az egész ügy, mivel nem fogadja el a magyar törvény a fiamat apának, ugyanis amikor fogant a baba a menyem még házas volt. Itt toporgunk egy helyben, mert Magyarországon nem lehet lefolytatni az apaság vélelmének megdöntését, mert a volt férj osztrák, az unokám Ausztriában született, a menyem pedig kubai állampolgár. Ausztriában nincs ilyen per, ott elfogadják az apai elismerő nyilatkozatot.... Hát ennyi, hontalan az unokám nincs állampolgársága, nincs nálunk sehol sem jegyezve...... A magyar törvény szerint az apaság vélelmének megdöntését a gyermek 3 éves koráig lehet kérni, és az unokám decemberben betölti a 3 évet.......

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.12. 15:53

Ausztriában ez nem jelent problémát ki az apa. Azért is van ott anyakönyvezve.
Akkor most anyakönyvezték vagy nem?

Valcsi55 # 2016.10.12. 14:51

Nah igen, csak nem jegyzik sehol, mintha meg sem született volna.....

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.08. 08:32

Bocsánat, az, hogy hogyan lesz magyar állampolgár, nem kérdés. Mert már az.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.08. 08:32
Valcsi55 # 2016.10.08. 08:04

A kérdés, hogyan lesz az unokám magyar állampolgár, hogyan lesz anyakönyvezve stb... Mi lesz ha betölti a 3 évet....

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.05. 15:08

Ez nem kerek. Ha külföldön anyakönyvezték már azt a gyereket, akkor a hazai anyakönyvezést ugyanazokkal az adatokkal elvégzik.
(Azt sem nagyon hiszem, hogy az osztrák jog ne állítaná fel a férj apaságának a vélelmét.)ű

Tulajdonképpen mi a kérdésed?

Valcsi55 # 2016.10.05. 14:44

Mint azt írtam Ausztriában nincs ilyen per. Egyébként a válási törvény /osztrák/ szerint csak akkor választják szét a párokat ha minimum 6 hónapja külön élnek, a menyem már évek óta külön élt a volt férjtől. Ebbe az időszakba esik az unokám fogantatása, tehát Ausztriában ez nem jelent problémát ki az apa. Azért is van ott anyakönyvezve.A volt férj nyilatkozott hogy nem övé a gyermek, a fiam pedig hogy övé. Csak nálunk M.o. probléma ez, és így csak megy a dolog körbe körbe, és vele együtt az idő is....

Burn Out # 2016.10.05. 03:29

egy esetből nem célszerű levonni általános megállapítást, illetve nem biztos, hogy jó, ha laikus állapítja meg egy eljárásról, hogy az "sima egyszerű" :)

lehet, hogy van olyan ügyvéd, aki ért az osztrák joghoz (nyilván nem Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében kellene keresni). Ausztriában is biztos van jogsegélyszolgálat vagy bírósági panasznap, azokat lenne érdemes megkeresni. ha erre 3 év kevés volt, akkor szerintem más probléma is lehet az ügyben.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.10.04. 20:18

Osztrák ügyvéd díjazása elenyésző az itthoni tarifákhoz képest. Sima egyszerű örökösödési per képviseletére, lebonyolítására kértek 25.000. eurót. Nem tudom, hogy milyen órabéren vannak, de forintosítva több milliót kérnek. Azért csak van itthon magyar ügyvéd aki ért az osztrák joghoz. Nemzetközi jogászok nem ilyenek, ők nem értenek hozzá???

Burn Out # 2016.10.04. 19:37

akkor talán Ausztriában kellene osztrák ügyvédet keresni, aki ismeri az ottani családjogi törvényt

Valcsi55 # 2016.10.04. 19:18

Hát igen, csak ő visszaadta az ügyet, mert ő nem tud ilyen pert indítani Ausztriában.

ObudaFan # 2016.10.03. 15:58

Ha már egyszer ügyvéddel jártok el, ra kellene hallgatni, mert ő ismeri az ügy reszleteit.

Valcsi55 # 2016.10.03. 02:32

Tisztelt Jogi Szakértők.
Azóta eltelt időben a fiam itt Magyarországon ügyvédet fogadott, aki elvállalta az ügyet. Majd 1 hónap múlva közölte hogy Ausztriában kell ezt az eljárást lefolytatni, de nagyon kell sietni mert ezt a pert az unokám 3 éves koráig le kell folytatni. Az anyuka kubai, a volt férj osztrák állampolgár az unokám is Ausztriában született. Ausztriában azt mondták ez ott nem jelent problémát, náluk nincs ilyen per, ez csak itt nálunk törvény.December4-én betölti az unokám a 3 évet, és nincs állampolgársága, nincs anyakönyvezve, mert küldözgetik ide oda a fiamat, és már nem tudják hova forduljanak. A tehetetlenség teljesen kikészíti a családot.A fiam nyilatkozott hogy övé a gyermek, a volt férj nyilatkozott hogy nem az övé a gyermek, miért nem elég ez?
Tisztelettel köszönök minden észrevételt, hozzászólást, tanácsot.

ObudaFan # 2016.04.27. 10:50

Könnyen lehet, hogy alkalmazható, de akkor mindhárom félnek meg kell jelennie a magyar bíróság előtt.

Valcsi55 # 2016.04.27. 10:22

Tisztelt Jogi Szakértők!

Fiam ügyében van szükségünk segítségre. Fiam magyar állampolgár, az unokám édesanyja kubai állampolgár. Ausztriában élnek, és ott született közös gyermekük. Az édesanya a gyermek fogamzásakor még házas volt, már útban volt a baba amikor kimondták a válást. Az unokám a fiam nevét viseli, de még nincs meg az állampolgársága, nincs anyakönyvezve, mert a konzulátuson elutasították, hogy hivatalosan nem ő az apa. A volt férj nyilatkozott, hogy nem ő az apa, és a fiam is hogy övé a gyermek, de nem fogadták el. Az unokám lassan 3 éves és most nem tudjuk mit is tegyünk. Kérdésem: Az apaság vélelmének megdöntése nem peres eljárásban alkalmazható nem magyar állampolgáresetében is /anya/? Mit csináljunk, hova forduljunk, milyen okiratok szükségesek? A fiam és a gyermek anyja együtt élnek, és a fiam elismeri hogy övé a gyermek.
Tisztelettel köszönök minden észrevételt, hozzászólást, tanácsot.

Gergely1970 # 2016.02.16. 17:55

Nagyon köszönöm a válaszokat ! Mindenképpen hozzálátok. A válaszok tükrében mindenképpen ügyvédi segédlettel fogok hozzá. Köszönöm még egyszer !

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.16. 09:21

Ami nem terjed ki a genetikai szakértői vizsgálat díjára.
Egyébként is akadémikus társalgás ez, nem fog az ügyész pert indítani az érdekében.

lajcsó # 2016.02.16. 08:05

A per során kérhetsz költségmentességet is!