Lakcím fiktiválás


Majordomus # 2022.06.23. 20:38

Szerintem válts ügyvédet,aki agresszivabb stilust képvisel.
Inditsatok lakáskiüritési pert a fiu ellen.
Semmi joga ott tartózkodni.

Kato # 2022.06.23. 10:15
Sziasztok! Többször adtatok már tanácsot, hátha. A helyzet a következő. A párom válása már tankönyvi eset lesz. Tényfeltáró válóper. Asszony is és a párom is egyöntetűen elmondja 15 éve megromlott a kapcsolatuk, 7 éve nincs szex, 14 hónapja a párom a visszaköltözés jogának fenntartásával eljött az ő kizárólagos jogán lakott szolgálati lakásából. Azóta kéthetente jár vissza ellenőrizni, mivel a honvédségi lakás, előírták neki. Első tárgyalás "anya az alperes" 45 percig szídja az kurvázó, alkoholista mocsok embert aztán 1 percben közli DE Ő MEG TUDJA MENTENI A HÁZASSÁGOT ez január 21. Felperes a párom közli válni akar . Bíró kiír egy következő tárgyalást május 17-re. Alperes újra előadja szar senki az ember de megbocsájt neki! A nőnek kizárólagos 1/1 tulajdonhányadú, lakható ingatlana van, berendezve stb. Távmunkában dolgozik. Egy velük élő nagykorú gyerek van, aki a napokban kapott diplomát, zenetanár. Bíró újabb tárgyalást ír ki szeptember 13-ra. Vigyen tanút a párom, hogy nem lehet megmenteni a házasságukat. Az alperes pedig arra, hogy meg tudja menteni!! Elmebaj!!! Párom felszólítja a nagykorú gyermeket a lakás elhagyására, mivel további tartásra már nem jogosult. Egyébként a gyermek legkedvesebb megszólítása apa felé sms-ben, email-ban "csicska g---
  • i" , "nyomorult f......" senki JÁnos" és ez kb 5-7 éve megy ebben a formában, tehát nem a válás miatt. A gyerek saját bevallása szerint, tanúk és hangfelvételekkel is bizonyíthatóan ahol elmondja "g.....i alkoholista vagyok b...g 16 éves korom óta" alkoholista és egyéb szer használó is.
Ügyvédünk soron kívüli tárgyalást kér, mert utolsó két lakásban tartózkodása alkalmával a gyerek neki ment. A lakás komolyabb felújításra szorulna stb Közben alperes ideiglenes lakásmegosztást kér, amit 2 (!!!!!!) nap alatt meg is ítél a bíró anélkül, hogy megvárta volna a választ az ügyvédünktől és azt írja, " a határozat a jogerőre emelkedés előtt végrehajtható" Közben a lakást a párom megvette. Na ilyenkor mi van? Az, hogy asszony maradhat amíg nincs szeptemberben ítélet, ha lesz egyáltalán ok. De a gyereke meddig csinálhatja ezt?
Majordomus # 2022.06.01. 18:10

Ebben az esetben csak a Honvédség indithatja meg a lakáskiüritési pert mint tulajdonos.
Igaz a bérlőnek van kizárólagos lakáshasználati joga.

Van megállapodás a lakásról a párod és az exe között?

drbjozsef # 2022.06.01. 16:14

Kato,

Nem, nincsen.
Egyrészt a lakcím nem keletkeztet semmiféle jogot az ingatlanra. Semmilyet.
Másrészt ha nem oda szól a lakcíme, attól még ugyanúgy nem könnyű kirakni, pont annyira, mintha odaszólna a címe.
Harmadrészt, ha a gyerek a valóságban ott lakik, akkor nem is fiktiváltathatja a lakcímét, nem is fogja a hivatal fiktiválni.

Ez nem jó út.

Minden bizonnyal a lakáskiűrítési per lesz a kilakoltatás menete. Már feltéve, ha nincs valami joga az exnek és a gyereknek hogy ott lakjon, mondjuk egy váláskori lakáshasználati jog például. De előbb írásban, tértis levélben, határidővel, szólítsa fel őket az ingatlan elhagyására, illetve időpont egyeztetésre, hogy mint hivatalos bérlő bejuthasson ő és a szükséges szakember a javításokhoz is a lakásba.

Szomorú örökös # 2022.06.01. 15:52

Kata

Van egy honvédségi lakása a páromnak, ahol kizárólagos bérlő.....visszajár ellnőrizni......de az ott maradt neje és a nagykorú, főiskolát végzett fia nem akarta beengedni.

Ez most akkor hogy? Mit keres a volt párja és a fia a párod kizárólagos bérleti joggal rendelkező lakásában? :-O

Kato # 2022.06.01. 11:17

Sziasztok!
Van egy honvédségi lakása a páromnak, ahol kizárólagos bérlő. A visszaköltözés jogának fenntartásával eljött, de visszajár ellnőrizni. Most felszólították, hogy a lakásban keletkezett hibákat javítsa ki de az ott maradt neje és a nagykorú, főiskolát végzett fia nem akarta beengedni. Eddig is cirkuszoltak, de tegnap már a fia neki is ment.
Mivel a gyerek nagykorú, végzett a suliban, diploma osztó két hét múlva, felszólította, hogy menjen ki a lakásból. Kiröhögte. Ma elment a hivatalba birtokvédelmet kérni, ráadásul mivel honvédségi lakás,kvázi állami tulajdon az ismételt felszólításban már az áll, hogy az állami tulajdon állagának megóvására azonnal tegyen lépéseket.
A hivatalban el is indult az eljárás és azt javasolták fiktiválja a gyerek lakcímét, mert így konnyen ki tudja rakni.
Van ennek a kijelentésnek alapja?

winner # 2018.08.06. 19:56

Kedves Nonolet
Köszönöm a válaszodat. Valóban hosszú lesz és bízom benne, hogy nem veszíthetünk. A "technikai" ok valóban hülyeség és felelőtlenség volt. De 25 évvel ezelőtt és azóta sem gondolom, hogy egy anya képes ilyet tenni a saját gyermekével és családjával. Főleg annak tudatában, hogy ez az ingatlan egy házasságon belül szerzett vagyonnak minősíthető.Ezért gondolom, hogy mindenkinek hosszú és fájdalmas ügymenet lesz. Köszönöm

nonolet # 2018.08.06. 19:40

Óhhh ettől vadabb dolgok is megesnek, sűrűn :-)

Semmi gond... most lehet, hogy vissza kerül a lakcím.
Ha kifogásoljátok a fiktiválást.

DE!!! attól még a mama majd ki is perli onnan az ellenséget.

Szépen sorban, tulajdonosként!!! fellépve.

  • felmondja a SZÍVESSÉGI használatot >> költözzenek ki AZONNAL (megteheti a törvény szerint)
  • és közli, hogy: mostantól lakáshasználati díjat szed

    (kezdésnek a piaci bérleti díjat) amíg mégis ott laknak

  • 2 hónap után ezt is megemelheti, majd

A díjakat be is tudja majd hajtani az állam erejével.
Ha kell végrehajtás útján!

Közben persze, pert is indít a lakás kiürítése iránt.
Azt úgy 1 év alatt meg is nyeri...
Aztán ha kell kirakatja a bentlakót a végrehajtóval.

- -

Szóval: nem kéne a mamával harcolni, mert sokba lesz és nem nyerhettek.

Így jár aki "technikai" okból olyasmit ír alá, ami nem fedi a valóságot!!!

Mindig rossz döntés az ilyesmi...
Előbb-utóbb baj lesz belőle.

winner # 2018.08.06. 19:08

Kedves Fórumozók!
Ilyen esettel biztos nem találkoztatok. Testvérem 25 éve megszakítás nélkül lakik az anyám nevén lévő ingatlanban. A család minden tagja tudja, hogy anno csak "technikai"okból került az anyám nevére. Az évek alatt megromlott a kapcsolatuk. A mai nappal kaptak egy önkormányzati határozatot, melyben anyám nyilatkozata alapján fiktiválták az egész családja lakcím kártyáját. Kérdezem én! Az önkormányzat hogyan vizsgálta ki az ügyet mielőtt határozatot hozott? Az anyám egyértelműen okiratot hamisított, mikor aláírta, hogy testvérem és családja nem lakik az ingatlanban. Ki az a két tanú, aki azt aláírásával hitelesítette? Egy hamisan nyilatkozó, okiratot hamisított rosszindulatú ember áll szemben egy békés dolgozó családdal. Bizonyíthatja az igazát és futkoshat az önkormányzathoz.Milyen világban élünk?
köszönöm

Szomorú örökös # 2018.06.29. 04:41

Ágnes67

Szeretném kijelenteni mivel nagyon rossza viszonyunk már 2011 óta

Ahogy wers is írta, nem lesz egyszerű! Ingyenes tulajdonosok számára a fiktiválás, két tanúval aláírt nyilatkozattal kell beadni, hogy a fiad már nem él ott életvitelszerűen. Azonban a gond nem az, hogy lenyilatkozod azt, ami gyakorlatilag igaz, hanem inkább ezzel van probléma:

Van egy bejelentett cime állitolag egy lánnyal él

Erre a bejelentett címére fog érkezni a hivataltól levél, amelyben őt is nyilatkozattételre fogják felszólítani. Ha azt nyilatkozza, hogy ő még ott tartózkodik, csak néha-néha van a barátnőjénél, akkor nem fogják fiktiválni a címét.

Ha kapsz is az elhunyt férjed részére haszonélvezetet, az nem fogja megoldani a problémát, hiába szerzel teljes használati jogot a másik házrészen, mert fiktiválni akkor sem lesz könnyebb a fiad címét. Legjobb megoldás lenne normalizálni a kapcsolatotokat és békében leülve megbeszélni ezt egymással tisztességes ember módjára.

Szomorú örökös # 2018.06.29. 04:04

F.Laca

Quod erat demonstrandum! Már a másik topikban mindent leírtam! :-D

wers # 2018.06.28. 15:25

Szerintem még nem volt hagytéki, az özvegy kérher haszonélvezetet. Akkor onnantól a tulajdonost is kitilthatja.

Ágnes67, a fiktiválás alap kérdése, hogy ott lakik, vagy nem. Ha fiktiválják is az nem vonje el azt jogát, hogy ott lakhat.

nonolet # 2018.06.28. 15:14

HA tulajdonos is...

Akkor meg joga van ott lakni.
Ennyi.

A rezsi egy részét persze követelheted ekkor is.

nonolet # 2018.06.28. 15:13

Már

  • nagykorú
  • nem eltartott (gondolom) azaz nem tanul már pl.

ÉS

A lakásban nem tulajdonos!!! (nem az ugye?)
Lakásbérleti szerződéses sincs!!!

Tehát csak szívességből lakik otthon nálad...
Mert engeded neki.

A szívességi használat viszont felmondható.
Akár azonnalra is! de ésszerűbb pl. 15 napra felmondani.

1. lépés

Írásban mondd fel a lakáshasználatot neki pl. 15 napos határidővel.
Azt IS!!!! írd bele, hogy: ha tovább marad a határidő után is.
Akkor onnantól

  • lakáshasználat díjat szedsz havi x Ft/hó mértékben

(ez x legyen a reálian elkérhető bérleti díj)

  • rezsi térítésre tartasz igényt (arányosan! pl. 30%)
  • pert fogsz ellene indítani, ami neki végül pénzbe kerül

(mert pervesztes lesz idővel)

Az írást két tanú előtt vetesd át vele.
"Ávettem:" aláírása és dátum

HA NEM veszi át, akkor záradékold.
"Az átvételt megtagadta" aláírásod és dátum.

A két tanú pedig aláírja a papírt.

INNENTŐL két eset van.

VAGY kiköltözik önként, határidőre.
Akkor az ügy megoldva, lezárult.

VAGY nem költözik ki határidőre.
EKKOR viszont a határidő után már "jogcím nélküli lakáshasználó" lesz belőle.

Aki a jog útján már kirakható a lakásból!

Az eljárás neve: lakáskiürítési per.
Amit a felmondás alapján idővel megnyersz.
(cirka 6-12 hónap és persze perköltség amit előlegezned kell)

A papír alapján a "pénzed" is behajthatod tőle.
Már menet közben is

  • a kiszabott lakáshasználati díjat
  • a rezsi egy részét

A per végén

  • a per költséget

Az esetleges egyéb károdat-költségedet is, amikor az felmerül.

A pénz behajtás módja: "Fizetési meghagyás" közjegyző által.
Aminek a díját (3% de minimum 5000 ft) előlegezned kell.
Ezért fizetés meghagyást úgy 160 ezer Ft fölötti tartozás összegekről ésszerű kibocsáttatni.

Nos ez a módja, menete a jogszerű "kirakásnak".

- -

Szokás még "lelépési pénzt" fizetni a gyors költözésért és címről kijelentkezésért!
Amit akkor kap meg ha eltűnt és cserélt lakcím kártyát.
(ügyvédi letétbe rakható e célra a lelépési pénz)

Előfordul még az "illegális út " is.
Kizárod egy zárcserével és "erős emberek" közlik , hogy "Mostantól kuss van öcsi!"

Ez azonban okozhat gondokat is, mert illegális és "háborús" út.

A jog pedig azt védi (jogosan) akivel szemben így lépnek fel.

wers # 2018.06.28. 15:11

Nem lesz egyszerű. Gyanítom -nem írtad - de a férjed után a fiatok örökölt a lakásból, ha közös tulajdon volt. De a lényeg, ha ő azt nyilatkozza, hogy ott lakik, nem hagyta el lkóhelyét véglegesen, nem fogják fiktiválni, de egy próbát talán megér, ingyenes. A jegyzőnél vagy báelyik kományablaknál kérheted. Ha nem saját tulajdon a lakás igazolnod kell, hogy jogosult vagy fiktiválást kérni.
Tapasztalatom szetit a fiktiválási eljárás nem szokott segíteni az elromlott kapcsolatok helyreállításában.

Ágnes67 # 2018.06.28. 14:34

Gondban vagyok
a fiamat (24éves)nem tudom kijelenteni a lakcímröl
A lakcímünk egyezik neki alanyi jogon van mint gyermekem
A gond hogy valójában már január óta nem lakik itt de akkor jön és megy amikor kedve tartja
Soha semmire nincs gondja (víz fütés villany stb)
Van egy bejelentett cime állitolag egy lánnyal él
Szeretném kijelenteni mivel nagyon rossza viszonyunk már 2011 óta A rendörség többször volt kint de a szokásos: nem folyt vér
Mi a modja ha van hogy végleg kijelentsem élhessek nyugalomba félelem nélkül Májusban hunyt el a férjem (fiam apja)de helyzetünk csak romlik

ObudaFan # 2016.12.15. 07:48

Attól, hogy bejelentett lakcímed, még nincs jogcímed ott tartózkodni. Viszont ha eddig életvitelszerűen ott éltél, akkor a jegyzőtől kerhetsz birtokvédelmet, illetve magánlaksértés miatt feljelentést tehetsz. Persze, azután elobb-utobb perben kitesz téged onnan a birosag.

TexMex # 2016.12.14. 19:08

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném megkérdezni, hogy mit tudok tenni abban az esetben ha a bejelentett állandó lakcímemre, mely lakás egyébként az anyós tulajdona, nem engednek be (zárat cseréltek), ezért közös gyermekünk láthatását így nehezebben tudom megoldani. Fontos lenne, hogy a megszokott környzetben is találkozhassak vele. A lakcímem szeretnék fiktiváltatni. Hívhatok ilyenkor rendőrt is?
Válaszukat előre is köszönöm.

Zsófi69 # 2016.11.19. 12:05

Volt a gyermekeimnek egy mesekönyve: Az enyves kezű holló. Nem csak lopással lehet valaki tulajdonát élvenni. Elkedvetlenítés, ellehetetlenítés, rágalmazás.... Remélem másnak jobb testvér jut. Azt hiszem elbúcsúzom tőletek. Köszönöm az eddigi tanácsadást.

wers # 2016.11.18. 10:52

cél a tény megállapítása, hogy tényleg ott lakom-e, mert ez egy új eljárás.
??? Gyanítom nem négy-ötszáz lakcím fiktiválásra indul eljárás ügyintézőnként egy évben. (mellette persze a stadard ügyek)

Jelenleg mindkettőnk lakcímét fiktiválták.
Fellebbezés, és akkor az ügyedet a másodfok fogja tovább vizsgálni. Nincs más ötletem.

Bocsánat, a Kormányablak munkatársai.” :)) jahh, nagy különbség, fehér blúz, rusnya zőőőd kendő.

Zsófi69 # 2016.11.18. 07:09

Bocsánat, a Kormányablak munkatársai.

Zsófi69 # 2016.11.18. 06:49

A kerületi okmányiroda munkatársai és a tulajdonostársamat is kiértesítik. cél a tény megállapítása, hogy tényleg ott lakom-e, mert ez egy új eljárás. Köszönöm, hogy segítesz. Bocs a lassú válaszért, de teljesen kikészítettek. A nyugtatóktól meg kicsit kába vagyok.

wers # 2016.11.15. 09:01

Teljesen én sem értem. A helyszíni szemlét sem, a 60 napot sem, a határozat lezárja az eljárást. Bár nem válaszoltál, ki tart szemlét, és mi okból.

Zsófi69 # 2016.11.14. 20:56

Wers köszönöm a válaszod.
Mivel volt érvényes tartózkodási helyem, persze hogy azt mondtam jelenleg nem lakom ott, de szándékomban áll visszaköltözni. A szándékom nem bizonyított. Kérdésemre, hogyan bizonyítsam, nem tudtak válaszolni. Nem kezdtem meg a lakásfelújítást.-tartózkodási helyem van, nem én döntöm el, mint tulajdonos mikor kezdem el a felújítást?
Nem lakom ott életvitelszerűen- van tartózkodási helyem. Mivel tűntek el dolgaim tulajdonostárs ügyvédje ajánlotta, tegyem zárt helyre. Dobozban: ruhák, könyvek, villanyrezsó,edények, bicikliik,ágyneműk, törölközők...miért van elzárva raktárban? Mert átmenetileg nem lakom ott. Ágy, szekrény...
Mint az ingatlan felének tulajdonosa nem értem, hogyan vehették el a lakcímemet. Helyszíni szemléről értesítést sem kaptam. Bezzeg most, hogy vissza akartam jelentkezni, a tulajdonostársamat is értesítették. Ha tulajdonosként be akarok jelentkezni miért kell 60 napot várnom a függő határozat lezárására? Nem mehetek betegállományba, mert nincsen állandó lakcímem, erre felhívták a figyelmemet. Miért kell bizonyítanom, hogy életvitelszerűen ott élek? Mivel bizonyítom az életvitelszerű ott élést amikor van tartózkodási helyem? A holmik ottléte kevés. A szándéknyilatkozatom kevés. Kosz van.- előírás a tiszta lakás? A hűtő nem üzemel.-ilyen hidegben minek?
Hontalanoknak elég egy raktárépület a bejelentkezéshez. NEM ÉRTEM MIT VÁRNAK TŐLEM. Van tartózkodási helyem, és vissza szándékozom költözni.

JogFor # 2016.11.14. 18:36

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni lakcímrendezési eljárással kapcsolatban amit a hatóság elutasított.
Az indoklás röviden az, hogy büntetésvégrehajtási intézetben megtalálták a kijelenteni kívánt illetőt aki úgy nyilatkozott, hogy nem véglegesen hagyta el az ingatlant, ruhái voltak a lakásban, amiket mi állítólag kidobtunk.
(A kijelenteni kívánt személynek természetesen semmilyen tulajdonosi részesedése nincs már az ingatlanban, csak egyszerűen hosszú évek óta ide volt bejelentve.)

  1. Fellebbezni persze lehet, de mi alapján? Mi tulajdonosok azt mondjuk hogy semmi keresnivalója itt, mi nem akarunk együtt élni egy drogos emberrel, a hatóság meg széttárja a karját mondván: "Bocs, de nem tehetünk semmit."
  2. Lehet menni lakáskiürítési perre ami persze sokáig tart, és a becsületes, tisztességes tulajdonos megint idegeskedhet, rámegy az egészsége, és ezek után még az is lehet, hogy a lakáskiürítési per nem úgy zárul ahogyan azt normál, józan eszű ember elképzelné?

3. Ha a tulajdonosok eladnák ezt az ingatlant, akkor azzal megoldódna a problémájuk? Kevesebb pénzért tudnák csak eladni az ingatlant, vagy normál áron? (hiszen nem lakik a lakásban most rosszhiszemű lakáshasználó. )
Az új tulajdonos ugye már gond nélkül kijelenthetné ezt a bűnözőt?

Én személy szerint hatalmasat csalódtam a magyar jogrendszerben. Mindenki azt mondta nekünk: "A tulajdonosnak joga van kijelenteni bárkit az ingatlanából. Ez sima ügy! "
Erre tessék itt van. Nem lakik az adott személy az ingatlanban, nincs tulajdoni hányada, bűnözőről van szó, csak egyszerűen úgy nyilatkozott, hogy mi tulajdonosok rosszindulatúan kiakarjuk őt tenni innen, és ezt a hatóság pedig úgy tűnik el is hitte neki.