Öröklés


raychemtibi # 2014.02.02. 17:46

Tisztelt Fórumozók

Édesapám halála után örököltünk testvéreimel 2 külön helyrajzi számmal rendelkező tanyát hozzátartozó szántóval.Apám testvéreit nem érdeklik a tanyák tudomásom szerint eladták.egyik testvér azt mondja ö nem tud a tanyákról és persze a másik is tagadja hogy eladta volna.Másfél év után ért véget a hagyatéki tárgyalás.Most megkaptam meg az illetékes földhivataltól hogy bejegyezték a mi tulajdon jogunkat.Mindkét tanyában laknak és használják a földeket mit lehet ilyen esettbe tenni ???????
Mi eladni nem akarjuk mit lehet ilyen esetben tenni
Tisztelettel:Raychemtibi

Sherlock # 2014.02.02. 17:55

Mit szeretnél?

raychemtibi # 2014.02.02. 18:02

A minket illető földterületet vagy leválasztani. Elsönek is felvenni az ott lakokal a kapcsolatot hogy milyen jogcimen vannak ott?
A föld tulajdoni lap szerint apám testvérei is tulajdonosok.Ha el is adták bár nem tudták mert sok tulajdonos van apám nem adta el .Mi nem ismerünk el semmilyen adásvételi szerződést!!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.02. 18:09

Hogy jönnek ide a néhai testvérei?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.02. 18:10

Elsönek is felvenni az ott lakokal a kapcsolatot hogy milyen jogcimen vannak ott?
Hát akkor tedd azt! De mi a kérdés?

raychemtibi # 2014.02.02. 18:20

Tisztelt Kovács Béla Sándor
Másfél éve már értekeztünk ez ügyben most jegyezték be a tulajdon jogot.A kérdésem az lenne hogy a tulajdon jogunkat tudjuk e érvényesiteni!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.02. 19:00

Ez nem kérdés. Persze.
A kérdés az, hogy a tulajdonjog egyes szelvényjogait jelenleg nem más jogosult-e gyakorolni. De ezt meg nem tudhatjuk ennyi adatból.

raychemtibi # 2014.02.02. 19:13

Mi az a szelvény jog?ezt honnan tudom?Több tulajdonos van bejegyezve a tulajdon lapon.Apám tulajdon jogát törölték a hagyatéki tárgyalás után és a részét a mi neveinkre irták a tulajdon lapon már tulajdonosként szerepelünk!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.02. 20:23

ezt honnan tudom?
Onnan, hogy az összes iratoddal elmész egy ügyvédhez. Itt nem fogunk tudni segíteni, hiszen egyrészt kérdezni se nagyon tudsz, másrészt magad se tudod, a birtokosok milyen jogcímen birtokolnak.

Kiselőadást pedig nem fogok tartani a tulajdonjogról.

raychemtibi # 2014.02.03. 05:12

Tisztelt k.b.s
Voltam mar ugyvednel ez ugybe .kivancsi voltam esetleg masok mit tanacsolnak ez ugyben.koszonom valaszat.ne tartson kiseloadast es kioktatast!!!

Sherlock # 2014.02.03. 08:34

kivancsi voltam esetleg masok mit tanacsolnak ez ugyben

Mármint az iratok ismerete nélkül, a zavaros előadásod alapján? Khm...

erzicsa # 2014.02.04. 16:05

Tisztelt Szakértők! Testvéremmel ketten örököltünk egy ingatlant.A törvények értelmében beköltözhet.Milyen feltételeknek kell neki megfelelnie,milyen feltételeket szabhatok?Ha egyáltalán vannak feltételek?

nika26 # 2014.02.04. 21:04

tisztelt cím. érdeklődnék egy olyan ügyről hogy szüleim és nagyszüleim egy udvarba laktak a szüleim válását követően a házat eladták édesanyámat kifizették és a bankot is. vettek egy uj házat de az már nem került édesapám tulajdonába (papíron semmi köze nem volt hozzá) 2000 ben meghalt édesapám és a két testvére akik nevére a ház került nem jelezték a gyámhatóságnak hogy van örököse (tudtommal hagyatéki tárgyalás sem volt) ekkor én 12 éves voltam. érdeklődni szeretnék hogy ha most ezzel bírósághoz fordulnék megkapnám e a köteles örökös részemet. válaszát előre is köszönöm

ObudaFan # 2014.02.05. 15:22

erzicsa

Miért szabnál feltételeket? Tulajdonos, beköltözhet. A használatot meg kellene valahogy osszátok. Ha ez nem sikerül, majd a bíróság rendezi a vitát.

ObudaFan # 2014.02.05. 15:24

nika26

Kötelesrészt, azt biztosan nem, mert az elévül 5 év alatt. De itt az is lehet, hogy törvényes örökrészed lenne, ami nem évül el. Meg az is lehet, hogy eleve semmi nem járt volna. A kérdésed sajnos olyan mértékben pontatlan, hogy ezt lehetetlen megítélni. Szedd össze az összes iratot és keress meg egy ügyvédet.

epataki # 2014.02.05. 22:03

Nemrég jutott tudomásomra, hogy az apám meghalt még 1991-ben. Volt egy lakása az V.kerületben, amit a tulajdoni lap szerint a bátyja örökölt, mert azt állította az önkormányzatnál és a közjegyzőnél, hogy nincs leszármazott! Ezután eladta a lakást. 2006-ban ő is meghalt. Tudok-e még valamit tenni, hogy megkapjam a jogos örökségem ?

ObudaFan # 2014.02.06. 11:23

Ez az eladástól számított 5 év elteltével elvileg elévült. Esetleg abba lehet még kapaszkodni, hogy nem tudtál az egészről, így az elévülés nyugvása miatt a tudomásszerzéstől egy éven belül még talán lehet igényt érvényesíteni a nagybátyád örökösével szemben, de legfeljebb az örökrésze mértékéig.

matus # 2014.02.12. 10:38

Egy örökléssel kapcsolatban szeretnék kérni tájékoztatást. Dédnagyapám Liptovsky Mikulásban született és ott is halt meg. Meglehetősen tehetős ember volt és volt 3 fia. Végrendelete szerint vagyonának 2/3 részt 2. szülött fia örökölte, 1/3 részt pedig 1. szülött. Legkisebb fia, nagyapám akkor még valószínűleg nem élt. Dédnagyapám 1901-ben halt meg, nagyapám 1888-ban született. A végrendelet mikor készült nem tudom pontosan. Dédnagyapám első két fia gyermektelenül halt meg. A legidősebb 1/3 részéről van dokumentum, hogy testvérére ruházta át a részét. Nagyapám Svájcban született feleséget vett el és egy fiúgyermeke született, Édesapám, akinek én egy szem gyermeke vagyok. Nemrégiben Szlovákiából dédnagyapám szomszéd birtokosainak leszármazottjai kerestek meg, először kártalanítás miatt, majd amikor kiderült, hogy ez nem megy, öröklésre terelődött a dolog. Ismerve a szlovák-magyar viszonyokat, nem szándékozom ezt elindítani, de szeretném tudni, hogy én örökölhetnék-e? Felmerült svájci nagyanyám rokonainak öröklési lehetősége, akikről ugyan van tudomásom, de vadidegenek számomra. Tehát a kérdés, hogy lenne a lehetőségem örökölni. Előre is köszön.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.12. 11:05

Ejnye, ejnye. A házi feladatot egyedül illik megcsinálni.

ObudaFan # 2014.02.12. 13:41

matus

Mivel az örökhagyó állampolgársága szerinti jogot kell alkalmazni, ebből a kérdésből még azt sem tudjuk, melyik ez a jog. Már persze, ha egyáltalán van magyarországi hagyaték és így magyar közjegyző járna el.

matus # 2014.02.12. 14:14

az örökhagyó állampolgársága minden bizonnyal szlovák, magyarországi hagyaték pedig legjobb tudásom szerint nincs. családfakutató révén derült ki, hogy dédnagyapám milyen gazdag földbirtokos volt, valamint az is, hogy 1960-as évek végén, amikor a Liptovski Mara-t (tavat) felduzzasztották, dédnagyapám földjeinek nagy része víz alá került a kastélyával/kúriával együtt. a maradékot államosították, majd jött a kártalanítás lehetősége, de ez 2003-ban megszűnt (amiből a magyaroknak úgyse adtak semmit). a lényeg, amit a válaszból következtetek, hogy szlovák törvények szerint lenne lehetséges az öröklés. Létezik-e Mo-on olyan ügyvéd, aki ismeri a szlovák törvényeket, mert a szlovákok nem igen adnak egyenes választ. köszönöm.

hangarose # 2014.02.12. 14:21

Örökléssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Van egy örökrészünk a testvéremmel (egy földterület), amit Édesanyánk után örököltünk. Édesanyámék 11-en voltak örökösök, és mi a halála után örököltük az Ő valahányad részét. Az lenne a kérdésem, hogy miután már meg van a határozat, utána is léphetünk-e még, vagy már nem lehet visszautasítani? Szeretnénk erről az örökségről lemondani, lehetséges-e még? A határozat januárban született. Köszönöm a választ!

pazs # 2014.02.12. 14:24

nemigen, kénytelen leszel szlovák ügyvédhez fordulni, köztük biztosan akad magyarul beszélő is.

matus # 2014.02.12. 16:04

azt hiszem előző hozzászólásom egy kicsit zavaros volt. a XIX. sz. végén osztrák-magyar monarchia volt - tehát dédnagyapám magyar volt (persze nem igazán tudom, hogy minek vallotta magát), legalább én így gondolom, mert fiai már Budapesten születtek. nos, valószínűleg ez egy olyan probléma, amire nincs igazán válasz: magyar ember szlovák földekkel - vajon melyik ország törvényei döntenének. már jártam szlovák ügyvédnél: nemigen volt készséges - a két ország ügyvégei ping-pongozik egymással.

ObudaFan # 2014.02.12. 18:29

matus

Ha nincs magyarországi hagyaték, akkor magyar közjegyző, magyar bíróság eljárni nem fog. Ha pedig az örökhagyó nem volt magyar állampolgár, akkor a szlovák közjegyző, bíróság biztosan nem fog magyar jogot alkalmazni.