Öröklés


nonolet # 2018.04.18. 20:32

Külön vagyon ...

  • ami MÁR az együttlét előtt IS megvolt
  • ami ági örökség
  • amit CSAK KIFEJEZETTEN az egyik fél kapott ajándékba

Minden más közös (felesben!), akár szerzés, akár adósság.
Ha az a

  • házassági vagyonközösség ideje alatt történik

illetve

  • ha volt, akkor a házasságot! megelőző együtt élés alatt is
kico # 2018.04.18. 18:32

Sajnos nem nagyon tudok semmit eltuntetni, mert mindent szemmel tart. Amit meg en gyujtottem ossze ez ido alatt azt a keveset lekotottem. Ha felbontom sokat bukok, bar lehet megsedm annyit mintha meg kellene osztanom. Termeszetsen nem akartam vele megosztani azt az infot,de mivel nagyon felidegesitett elszoltam magam. Ugy kezeli a dolgokat, hogy ami az enyem az kozos, ami ugymond az ove az teljesen kulonallo dolog. Lehet hogy dolgokba en nem tettem bele annyi penzt, de en intezem minden dolgat becsuletesen, a munkamat, az energiamat, a segitsegemet, mindig forditottam neki, helyette, az idomet es az eletemet kapta, ahogy normalis egy hazassagba! Ehhez kepest ez a hozzaallas szerintem inkabb syegzelnivalo a reszerol. Lehet tenyleg ezutan inkabb el kellene valni, menjen a sajat utjara, ha annyira biztos nelkulem szarnyalni fog.

nonolet # 2018.04.18. 14:54

Egyébként pedig ne adj neki ötleteket.

Ne okosítsd ki, hogy mi jár neked.

Az információ előny!!! nagy előny.
Nem adjuk ingyen a másiknak...

nonolet # 2018.04.18. 14:53

kico

Itt az ideje, hogy amihez hozzáférsz
azt meg te tüntesd el... de gyorsan.

Számára látható nyoma se maradjon a pénzek.
Hisz az még a közösben fogy el.

drbjozsef # 2018.04.18. 10:04

Potosabban : ez is.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.18. 09:47

Mert én beszélek magyarul. Ő még csak tanul.
Ez pont az ő problémája, nem a tied.

kico # 2018.04.18. 08:36

Nem még nincs szerződés, sőt tervezet sem. Azt akarja az legyen benne, hogy ami az ővé az az ővé, ami az enyém az az enyém.
(Gondolom a bolt - mint ingatlan, mint bevétel, az autó, a pénz amit az eladott ház után kapott és amit abból tervez venni. Az enyém meg majd a telek amit egyszer esetleg megkapok, meg a fizetésem, plusz minden fizetni való)
Miért én intézzem a válást?!
Mert én beszélek magyarul. Ő még csak tanul.
Már most igyekszik gyorsba eladni az autot, hogy az árát eltűntethesse.

drbjozsef # 2018.04.18. 07:53

Ahogy KBS írta : "A többi meg komolytalan."

Ne intézd a válást, intézze ő. Mégis mit képzel?
Egy telekhez ami a családodé a világon semmi köze, megintcsak mégis mi a faszt képzel?

Ha nincs alkudozás, csak vagy aláírod, vagy ne, akkor valószínűleg jobb a ne - de ezt honnan tudhatnánk? Látni kellene mit akar aláíratni veled. Létezik már ez a "szerződés"(tervezet) már egyáltalán?

Eléggé el van tájolva, de az igaz, hogy ha szívatni akar, akkor elég ideje van hozzá, hogy csak hosszú bírósági procedúra után - ha egyáltalán - tudd helyrehozni.

Csak kellene egy jó ügyvéd.

kico # 2018.04.18. 07:35

Valószínüleg történi valami a háttérben amiről én nem tudok.
Ez egyértelmű hiszen ma reggel nekem esett kerestem e már ügyvédet.
Mondtam nem, mert még nem gondoltam végig nem hoztam meg a döntésemet.
A válasz az volt akkor intézzem a válást. Mert ő nem fog osztozni semmin, a pénze az ővé.
Elkövettem azt a hibát, hogy kijelentettem, azért az nem teljesen úgy van, hiszen a vagyon közös, fele-fele.
Erre jött a hárítás, hogy akkor nekünk ez üzlet (nekem és a családomnak) és azért tartanak távol attól a telektől mert az is fele-fele lenne.
Pedig ez nem olyan egyszerű! Nem lehet egy szülőt kényszeríteni, hogy ajándékozza oda a tulajdonát másnak még ha az még a gyerekük is! De ez már mellékes volt. Ha valamit bevesz a fejébe az úgy van, senki semmilyen vélemény nem tudja azt megváltoztatni.
Úgyhogy nem lesz itt alkudozás.
Vagy belemegyek abba amit akar vagy nem.
Vagyis mi a legjobb megoldás részemre?!
Nem fog egyezkedni, nem fog belemenni semmilyen havi támogatásba, inkább eltűnteti a pénzt, mert ő ilyen.

nonolet # 2018.04.17. 14:48

"Én nem igazán szeretnék szerződést kötni, hiszen az elmúlt években mindent rááldoztam és így köszönné meg?!"

Pedig MOST alighanem ez a legjobb megoldás.
Ami biztonságot ad neked is.

Csak kellő alkut kell kötnöd.
Amíg még tárgyaló képesek vagytok...

nonolet # 2018.04.17. 14:46

kico

Hát itten kérem alighanem a férj válni akar és vinni a vagyont.
Vélhetően új nője is van már...

- -

A baj az, hogy már nem tudsz igazán jót lépni.

HA a kérése szerinti elosztásban kötsz vagyonjogi szerződést, akkor azért.

HA nem kötsz szerződést, akkor pedig
(ha egy csöpp esze is van)
TENNI FOG róla, hogy tartozásai legyenek!
Neki vagy a vállalkozásnak, amiért ő felel.
Nomeg egyúttal te is a házasság okán.

Azaz papíron ... mínuszos lesz a közös vagyonotok!
(a vállalkozási pénzt-vagyont kimenti valahová addig)

Így aztán a váláskor se jutsz majd semmihez.
Sőt csak tartozást vihetsz magaddal.

- -

Mit tehetsz?
Nem túl sokat...

Vagy bízol benne és vársz.

De, ha igazából ő már válni akar.
Akkor célszerű GYORSAN megalkudni vele
egy nagyjából tisztességes osztozkodásban.
(cserébe a gyors válásért)
Aztán az alkut azonnal vagyonjogi szerződésbe foglaljátok.
Így a tiéd maradhat, amit sikerül kialkudnod.

A cégből a jövőben kivehető pénzre már
aligha számíthatsz többé, akárhogy lesz is.
Tehát az alkuban köss ki valamekkora fix havi ellátmányt is magadnak! amíg tart a házasságotok.

-

HA láthatóan nem akar tisztességes és gyors alkut...
Akkor a helyzet világos.

Ideje a részedről a vagyon mentésnek
és a villámgyorsan válásnak.
Addig amíg MÉG VAN TEHERMENTES KÖZÖS vagyon!
HA elég gyors leszel, talán nem sikerül eltüntetnie.
Addig amíg te rá nem teszed a kezed a részedre.

- -

Persze annak is van némi esélye,
hogy nem akar válni, nincs másik nő.

Hanem tényleg csak mentesíteni akar
a vállalkozásból adódó KÖZÖS kockázattól.

Ekkor az alku menni fog és az ellátmányt is megkapod tőle a jövőre nézve.

Csakhát ez a kevésbé életszerű ...
De van ilyen is!

Te ismered őt és az életeteket.
A döntés a tiéd.

kico # 2018.04.17. 13:22

Köszönöm a válaszokat. Az a sejtésem valaki felvilágosította pontosan ezzel kapcsolatban. (Ezért is kérdeztem rá ez miért nem volt fontos 5 évvel ezelőtt.)
Nem tudom saját magát akarja így bebiztosítani (ha esetlegesen én hagynám el) vagy csak engem szeretne így kizárni. Végülis egyre megy.
Én nem igazán szeretnék szerződést kötni, hiszen az elmúlt években mindent rááldoztam és így köszönné meg?!
Valamint a feltétel is nagyon meglepett, nem számítottam rá, váratlanul ért és nagyon gyanús számomra is, hogy ennyire rá akar venni, szinte ki akarja zsarolni.
De akkor legalább ez egy megerősítés nem látom rosszul a dolgokat...

drbjozsef # 2018.04.17. 12:30

kico,

meg akar vezetni.

Ami különvagyon (a háza, a szüleidtől majd kapott telek, etc), az szerződés nélkül is az, az eladása után abból a pénzből vett dolog is különvagyon marad. Amit meg az együttélés alatt szereztek (többek között a különvagyonok haszna is), az meg közös - szintén szerződés nélkül.

Valami büdös ebben, lesz itt valami, amiről még(/már) nem tudsz.

Mondjuk egy ilyen feltétel után én ügyvéd után néznék, nincs nagy jövője a házasságnak.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.17. 12:06

Azért a köteles rész bejátszhat.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.17. 12:05

Kico a szerződés kétoldalú nyilatkozat, a felek egyező akaratát rögzíti. Vagyis csak olyan házassági szerződésetek lesz, amilyet te is akarsz. Ha semilyet nem akarsz, akkor semilyen nem lesz.
Szerződés nélkül a házasság alatt szerzett vagyon egyenlő arányban közös.

A többi meg komolytalan.

oligaliga # 2018.04.17. 11:03

neteran

A kérdésed az, hogy a férjed halála után örököl-e az egyik gyerek a másik gyerek nevén lévő ingatlanból?

Alapesetben nem, hisz a második gyermek még él.

kico # 2018.04.17. 09:31

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Kérdésem 2 részből állna. Külföldön kötöttünk házasságot lassan 6 éve, honosítva itthon. A férjem egy börönddel érkezett, mára van egy jól működő boltja egy ház, amit most adott el (csak az ő nevén volt) és egy közös telek. Az én családommal élünk, ahova semmit nem hajlandó fizetni. A szüleimnek van egy telke (ott ahol élünk) amiről a terv az volt én fogom megkapni későbbiek során. 37 éves vagyok már. Ha nem is mindig anyagilad de az évek során a munkámmal támogatásommal mindennel segítettem, segítettek a szüleim is. Most miután haszonnal eladta a házát, ragaszkodik hozzá kössünk házassági szerződést, amibe lefektetjük ami az ő, ővé volt, ővé lesz, az ő nevén szerepel csak az ővé, úgyan úgy ami az enyém az enyém. Mondván az én érdekeimet igyekszik védeni ezzel, mert hátha akkor a szüleim végre rám íratják a telket, amire építhetnénk. Szerintem ez inkább úgy hangzik, hogy most, hogy végre kezd egész jól állni anyagilag nem akarja azt senkivel megosztani. A válaszomra hogy mi van ha nem írom ála az volt a válasza, hogy akkor adjuk be a váló keresetet... Kérdésem hogyan járnék jobban? Én nem akarom igazából az ő pénzét, de ezekért nem csak ő dolgozott meg még ha nem is ismeri be. De az már eleve durva szerintem, hogy ilyennel fenyegetőzik, ha nem írok alá ilyen szerződést, akkor elvállik. Milyen jogaim vannak? Eleve tekintve azt itthon csak honosított a szerződésünk. Bele menjek e menni egy ilyen szerződéses dologba? Köszönöm válaszát!

neteran # 2018.04.17. 08:34

Férjem halála után első házasságból született fia örököl-e
olyan lakás után, amely nem az ő tulajdonát képezi, hanem a második házasságból született örökös nevén van.


öröklés

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.02. 06:51

A házastárs a leszármazók mellett haszonélvezetet kap az utolsó közös lakóhelyül szolgáló ingatlanon (már amennyiben az a hagyaték tárgya) és egy gyerekrészt a fennmaradó hagyatékból.

Ahogy bármelyik törvényes örököst, úgy az özvegyet is ki lehet zárni végrendelettel, de köteles részre akkor is jogosult.

Vadsuhanc # 2017.04.01. 20:10

Végrendelet esetén ( ha a törvényben meghatározottak szerint készült ) szerintem igen.

Kérlek vedd figyelembe nem vagyok ügyvéd.

Az öröklésben szerintem nincs első és második feleség ( házastárs van kizárólag )

Lia21 # 2017.04.01. 19:22

Üdvözletem, a következő kérdésekbenben szeretnék segítséget kérni: Férj első házasságából van kettő gyerek, 16 éve második házasságában él. Halál esetén a két gyerek és a második feleség között hogyan oszlik meg az örökség?

A férj, ha végrendeletet írt, megteheti azt, hogy mindent a gyerekeire hagy és a második feleséget kizárja?

Köszönöm, Lia

Vadsuhanc # 2017.01.29. 16:04

Atti70

Kicsit bővebben ?

Mivel akadályoz a nővéred, hogy ott lakhass?
Az Ő tulajdona is... Nem ? Vagy Ő nem örökös ?

Kicsit részletesebben mert,így kicsit értelmezhetetlen..

Atti70 # 2017.01.29. 15:22

Tisztelt Fórum!

  • Egy problémámra keresek megoldást, meghalt édesanyánk, télen, ketten örököltünk egy lakást! Nekem, és feleségemnek ott az állandó lakcímünk, a tárgyaink, bútoraink.a nővérem akadályoz bennünket hogy a bejelentett lakcímünkön lakhassunk,ezért inkább albérletben élünk! Ő viszont, soha nem lakott ott, nincs bejelentve, nincs értéktárgya, mégis nap mint nap bejár a lakásunkba, kikötette az internetet, lehúzatta a közműveket.......mit lehet tenni, zárcserén túl, hova lehet fordulni! Köszönöm!
ObudaFan # 2017.01.13. 16:54

Ha pedig a fiatalok felvesznek egy kozos hitelt, vesznek belőle kozos ingatlant, majd mégis szememnek, akkor a szakitas ellenére marad egy kozos ingatlanuk és egy kozos hitelük. Ezt vagy megallapodasban rendezik, lehetőleg a bank bevonásával, vagy perben. A végeredmény célszerűen az, hogy az egyik fél marad a tulajdonos és egyben fizeti a hitelt. Ideális esetben valamilyen potfedezetet nyújt, amit a bank remélhetőleg elfogad és akkor a másik felet a bank kiengedi a kotelembol.

ObudaFan # 2017.01.13. 16:49

Ha a szüleid csak jelzalogkotelezettkent vesznek részt a szerződésben, akkor az elhalálozás jónak sem lesz a hitelszerződés vonatkozasaban semmi jelentosege. Az a felvetésed, hogy a hitel miatt nem lesz hagyateki, értelmezhetetlen, nem is ertem, mire gondolsz.