Súlyos problémák a gyerekláthatás alatt


Tündérbogár # 2014.09.16. 09:08

Igazad van és megnyugtatsz, köszönöm.
Csak tudod , én szó nélkül viselem hogy ott manipulálják, én nem nevelem a másik fél ellen, mikozben a másik fél megvásárolja a gyerek szeretetét. Félek mi van ha felé fog húzni. Mert a másik fél folyton bíróságra rohangál :(

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.09.15. 12:45

A tanácsom:

Az emberek a kisebbik ellenállás felé hajlanak.
Ha a gyermeked a hétvégi látogatások alkalmával erős dózisban kapja a manipulálást, akkor otthon (Nálad) kell, hogy kipihenje magát. Ha te sem hagyod, hogy békésen töltse a hétköznapjait, hanem te is szekírozod, akkor a gyermeketek meg fog bolondulni.
Nem pszichológus kell neki, hanem nyugodt környezet.
Nem baj, ha az apját imádja, kell valaki, akit bálványozhat, ezt az érzést ne vedd el Tőle, de te legyél számára a nyugodt békés sziget.

Ha nem hajlandó felvenni az otthoni cipőket, akkor készíts ki minden cipőnek nevezhető ruházatot és kérd meg, hogy válasszon. Végül úgyis bele fog nyugodni a saját választásába.

Szomorú, hogy nem hozhatja haza az édesapjától kapott holmikat, de ezt ne a gyereknek ródd fel, és ne is emlegesd Neki, hiszen ő is tudja.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.15. 11:26

Immaculata már mondta. (Ha nem lenne világos: nem jogi természetű probléma ez.)

Tündérbogár # 2014.09.15. 11:00

Valóban. Mi a tanács?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.15. 10:36

Nagy szavak ezek.

Tündérbogár # 2014.09.15. 10:32

Tanácsot szeretnék kérni.
Azt gondolom nem helyes útra tereli a gyermek értékrendjét.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.15. 10:18

Te most panaszkodsz vagy dicsekszel?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.09.15. 10:07

Legyints rá.

Tündérbogár # 2014.09.15. 09:06

Tisztelt Fórumozók!

Mit tehetek, ha apuka manupulálja a gyereket a láthatás alatt?
Mit tennétek? Apuka az ő hétvégéje alatt folyamatosan azt beszéli bele óvodás kisfiúnkba hogy azt mondja hogy őt szereti a világon a legjobban, hogy mondja azt nekem, hogy apuka mikor jöhet hozzánk, hogy "mondd azt anyukádnak, hogy engedjen hozzám tobbet". Csak arra nem gondol, hogy a gyerek nem úgy adja elő, ahogyan szeretné, hanem elmeséli hogy az apukája kéri ezeket a dologkat hogy mondja nekem.
Valamint játékokkal manipulálja és mindenre azt mondja neki, hogy az anyukánál lévő játék nem jó, az a legjobb és a legszebb ami apukánál van. Hazajön a gyerek és nem akar játszani a játékaival, nem akarja felvenni a cipőjét, mert azt mondja hogy az apukám azt mondta hogy nála van a legszebb cipőm és ez nekem nem kell.

Fordulnátok hatósághoz a problémával? Apuka fanatikus bírósági pert indító...

Vigyem pszichológushoz?

Legyintsek rá???

Apukával nem tudok beszélgetni erről, mert ha látja hogy zavar, csak jobban élvezkedik :(

laller1 # 2014.09.04. 06:18

Köszönöm a választ!Ahogy látom,a gyám nem fog tenni semmit,hagyja,hogy a gyerek pszichológushoz kerüljön.Ez alapjában nem is lenne baj,mert legalább így remélhetőleg kiderül az igazság,viszont a gyerek nem akar menni.Büntetőeljárást viszont én kezdeményeztem rágalmazás miatt.

ObudaFan # 2014.09.03. 14:29

Kötelezni lehet, de a gyámhatóság az ő vonatkozásában alighanem megszünteti az eljárást. Viszont ha büntetőeljárás is indulna, ott vizsgálódnak tovább.

laller1 # 2014.09.03. 09:53

Tisztelt Fórumozók!
Korábbi írásomhoz kapcsolódóan,a gyámhivatal igazságügyi pszichológust rendelt ki annak érdekében,hogy történt-e gyermek veszélyeztetés vagy sem.Október 8-a a dátum,nagyobbik gyermekem épp aznap lesz 18 éves.Kérdésem az lenne,őt lehet még kötelezni ezen a napon a vizsgálatra?Azon a napon válik nagykorúvá.Válaszukat köszönöm.

pohicop # 2014.08.11. 04:54

Ejjjha, egymásra találtak :) :p

laller1 # 2014.08.10. 20:08

Kedves Meredisz123!
Te hogyan csináltad volna,ha a gyermekeid azt akarják,hogy veled éljenek és ne az anyjukkal.A bíróság sem véletlenül döntött úgy ahogy.Sajnos anyuka most sem igazán a gyerekekért harcol hanem az utánuk járó tartásdíjért,ugyanis míg tartott a per addig ő vette fel ezt,miközben a gyerekeket én tartottam.Közben ebből a pénzből házat vett amit most árvereznek,tartásdíjmulasztásért,ugyanis a bíróság visszamenőleg kötelezte visszafizetésre és hidd el,nem kis pénzről van szó.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.09. 20:45

Felnőttek? Felnőtt gyerekek szülői felügyeleti jogáról nem dönt a bíróság.

meredisz123 # 2014.08.09. 20:37
laller1-
  • nek!

üdv.!

Talán nem kellett volna elvenni a 3 gyereket az anyjától!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mit képzelnek a férfiak magukról?
addig jó volt az anya,ameddig a kakát vakarta a gyerek feneke alól?végezte a házi munkát?dolgozott?
Utána meg a férj az gondolja,hogy csak leválassza az anyától őket?
Mert azt hiszi,hogy felnőttek a gyerekek,akkor már a könnyebb rész marad neki??????????????

Sherlock # 2014.08.09. 20:05

Így van, nekik. Velük szemben te tudod, hogy vállalni kell a következményeket a döntéseinkért, nem másokat hibáztatni miattuk.

pohicop # 2014.08.09. 19:53

Fel kellene, nekik. Én a bíróságra bízom az ügyet és az ügyvédekre. Ma például arra kérték a szomszédomat, hogy figyeljen meg engem mikor jövök megyek, írja fel. Szomszéd is csak lesett és mondta, hogy köszöni szépen de nem... Pár hónappal ezelőtt a másik szomszédommal próbálkoztak, az is elhessgette őket.

Sherlock # 2014.08.09. 18:48

Fel kell nőni.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.09. 17:39

Paranoia rulez!

pohicop # 2014.08.09. 17:26

Sherlock!

Én tudom, hogy így van ahogy írtam. Saját bőrömön érzem.
Egy szót nem szólok 9 hónapja. A másik fél folyamatosan minden szemétládának elhord, ordibál. Nem szólok csendben vagyok. Ekkor tovább lépnek. Valótlan dolgokkal zaklatják a szomszédaimat. Ez után a főnökömhöz mennek valótlan dolgokat állítva. E miatt nyomoznak ellenem. Persze kiderül hogy valótlan amit állítottak. És ez így megy hétről hétre. Hiába vagyok csendbe, kérem, hogy hagyjanak, én nem szólok hozzájuk ők se szóljanak hozzám. Szerinted érdekli őket? Mindig kitalálnak valamit. Nem bírnak nyugton maradni. Mi ilyenkor a jó megoldás szerinted? Én csak várom a bírósági eljárás végét. De mindenkinek van egy tűréshatára... nehéz nyugton maradni ennyi megaláztatás során.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.09. 17:18

Nem kötelező háborognod. Lelkileg.

laller1 # 2014.08.09. 16:29

Kénytelen leszek tűrni a gyerekek 18 éves koráig,hogy folyamatosan a lelki nyugalmunkat háborgassák?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.09. 12:42

Szeretném elejét venni a további háborgatásoknak
Nem tudod.

laller1 # 2014.08.09. 12:31

A gyerekeknek semmi kedvük pszichológushoz menni.Itt a baj az,hogy bármit csinálok,abba a másik fél beleköt.Szeretném elejét venni a további háborgatásoknak.A Rendőrség pedig azért "szállt be"mert ez esetben bűncselekmény gyanúja is felmerült egyik tanújával kapcsolatban.