Apák, Gyermekeik, Válás, Kapcsolattartás


Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.21. 14:13

Azt senki meg nem mondja neked, hogy egy konkrét ügyben a konkrét bíróság a gyerek hány éves korától engedi a kapcsolattartást a gyerek elvitelével, hány éves korától ott alvással. Azt nem, hogy meddig írja elő az anya jelenlétét vagy úgynevezett segített kapcsolattartást.

bullma # 2015.07.21. 12:39

Kedves Obuda Fan! Páromnak született egy gyermeke "balkézről", az apasági procedúra most van folyamatban. Az anya nem akar fiktív apát beírni, ragaszkodik a páromhoz. Kérdésem az lenne: ha apárom aláírja az apasági nyilatkozatot, teljes jogú szülője lesz a gyermeknek, ugye? Úgy értem, hogy elhozhatja hozzánk, de pontosan menni idős korától, mert most a baba még csak 3 hónapos. És ha azanya azt akrja, hogy ő is jelen legyena látogatás ideje alatt, akkor a párom nem hozhatja el az anya jelenléte nélkül? az apasági nyilatkozat megtétele után az anya ráírathatja a párom vezetéknevét a gyermekre (ha ezt a párom nem akarja)?Köszönöm!

ObudaFan # 2015.07.16. 13:31

Ha ideiglenes intézkedésben van szabályozva, akkor annak kihirdetésétől, ennek hiányában kézbesítésétől. Ha az elsőfokú ítélet szabályozza, akkor csak a jogerőre emelkedésétől, kivéve ha esetleg a bíróság előzetesen végrehajtandónak nyilvánította ezt a rendelkezést (nem jellezmző). Ha a másodfokú ítéletben, akkor vitatható, de szerintem a kézbesítéstől.
Egyébként a törvénykezési szünet ellenére azért kézbesíteni csak kézbesítik a határozatokat.

Betty3 # 2015.07.16. 11:39

Kedves ObudaFan! A kapcsolattartás már a tárgyalás napjától érvényes ugye? Mert most gondolom szabadság miatt nem küldik ki a határozatot. Addig apukának azt kéne betartania ugye?

marhajo # 2015.07.14. 19:44

http://portal.apakazigazsagert.net


Ne hagyd apátlanítani a gyermeked...!!

karavella # 2015.04.07. 17:15

ObudaFan!

Hálás köszönet a segítségért!

ObudaFan # 2015.04.03. 13:54

Viki8605

A külföldi lakcímedre.

Gitta4804 # 2015.04.03. 10:03

A gyermekkel együtt élő szülőnek van tájékoztatási kötelezettsége a különélő szülő felé a gyermeket érintő kérdésekben. Magyarországon legalábbis így van. A Ptk-ban lehet találni erre vonatkozó paragrafust, de hogy ez külföldön pontosan miként van szabályozva, abban sajnos nem tudok segíteni.

Viki8605 # 2015.04.02. 18:14

Üdv.

2 éve vagyunk házasok a ferjemmel, van egy 5 éves lányunk. 2 hónapja elköltöztem , a lány maradt egyenlőre. Válás még nincs beadva, külföldön élünk. En egy uj kapcsolatban élek, az apához is most költözött oda a barátnője,
Az apa nem tájekoztat a gyerekkel kapcsolatos dolgokrol, ha rákérdezek zaklatásnak veszi es jogi lépésekkel fenyeget. Joga van ehhez?
A másik kérdésem hogy nincs magyaroszági lakcimem, ha beadja a válópert én hova kapom az idézést?

Köszönöm elöre is a választ.

Tordesillas # 2015.03.24. 13:30

Abszolút jogos.A gyámhivatal a szabályozott kapcsolattartást hajtatja végre hatósági eszközökkel, ha önként nem megy.
Tényleg kérni kell a megváltoztatását.

Az új Ptk. szerint:
4:178. § (2) A gyermekétől különélő szülő - ha a bíróság vagy a gyámhatóság eltérően nem rendelkezik - jogosult és köteles gyermekével kapcsolatot tartani.

Ez a régi Ptk. szerint is így volt.

AndorXI # 2015.03.24. 12:16

Köszönöm !
Tehát akkor ez jogos , hogy engem megbírságolnak ??
Totál felfoghatatlan számomra - hogy ez a láthatás hogy kikényszeríthető ? Minden logikával ellenkezik - ált. azért szoktak harcolni a felek - hogy láthassák a gyermeküket .. nekem meg azért kell hogy ne láthassam ? Micsoda hülye -idióta egy dolog .. Nem elég hogy fizetem a gyerektartást , még kötelezhetnek arra is hogy minden második héten utazzam el valahova ( 4X ) ugye . oda-vissza .. Full nonszensz ! Ez jogilag hogy lehetséges ? Mi van ha Nyíregyházáról v Münchenből v Miami-ból írogatja a "kedves anyuka' a leveleket ? Nekem kötelességem 2 hetente repülőjegyeket venni Miamiba ??? Ez most komoly ??
Még 1X köszönöm a választ !

ObudaFan # 2015.03.23. 15:52

Kérd a kapcsolattartás újraszabályozását, kérj ritkítást és azt viszont már tartsd is be.

AndorXI # 2015.03.20. 15:42

Üdv !
A volt élettársam áll. feljelent a GyH-nál , kapcsolattartás elmulasztása miatt ..
2 X is bírságot róttak ki rám - hiába írtam le normálisan "fellebezésként " hogy nekem erre sem pénzem sem időm -minden hétvégén dolgozom- sem az élettársam szemét magatartása -stb ami ide vezetett - most már 2 éve nem láttam őket és nem is beszélek ez ideje a volt élettársammal - ennek ellenére Ő minden 2 hétben ír a gyámhivatalnak .. Hogy lehet ezt kivédeni ? Miért vagyok ennyire kiszolgáltatva ? Ő akart elválni - el is vált .. miért nem száll le rólam ? és miért partner ebben a GyH ???
Köszönöm !

ObudaFan # 2015.02.17. 15:56

Kérhetsz ideiglenes intézkedést a bontóperben a gyermekelhelyezésre. Ha kikapcsoltatja a közműveket, a jegyzőtől kérhetsz birtokvédelmet.

karavella # 2015.02.16. 20:50

Kedvesfórumozók! Az a kérdésem, hogy a férjem elviheti-e a 14.életévét még be nem töltött lànyomat magàval albérletbe (júniusban tölti be a 14. életévét)? És a gyerek eldöntheti-e kivel akar lakni? Apuka most nagyon édesgeti magàhoz a gyereket, úgy vettem észre. A vàlópert a férjem elinditotta januàrban. Tehàt birói döntés még nincs és közös megegyezés sem. A kicsit nem akarja vinni. A férjem lakàsàban lakunk jelenleg 3-an, mert apuka december óta egy màsik nőnél alszik. A nővel akar összeköltözni meg a gyerekkel. Ebben a lakàsban ki akarja kapcsoltatni a közműveket, így akarja elérni, hogy elmejek/ünk innen. Mit tehetek ebben a helyzetben???

Tündérbogár # 2015.02.16. 18:50

Ha a gyereknek a láthatás után viselkedési problémája van amit az intézmény is jelez ahová jár és pszichológushoz is jár emiatt, akkor nem gondolnàm hogy zöldség.

Kőbeíró # 2015.02.16. 13:11

"Én nem szeretnék hétköznapi láthatást, mert az iskolai napokban is összezavarná a gyereket."

És a gyerek szeretné? Vagy az nem érdekes?

Már majdnem életszerű, hogy a szeretteivel [vagy csak az édesapjával?] való találkozás összezavarja a gyereket...
Ekkora zöldséget.

ObudaFan # 2015.02.10. 21:39

Ha megváltoztak a körülmények, vagy ha a jelenlegi szabályozás nem felel meg a gyermek érdekének.

Tündérbogár # 2015.02.10. 21:21

Nagyon szépen köszönöm.
De milyen jogcímen lehet elinditanil egy újraszabályozást ami 2 éven belül, viszont egyezséggel született?
Előre is köszönöm a választ!

ObudaFan # 2015.02.10. 12:55

Ha a gyermekelhelyezéssel egyidejűleg történik a kapcsolattartás szabályozása, vagy ha a bíróság által nem több, mint két éve szabályozott kapcsolattartás újraszabályozására irányul a kérelem, akkor bírói hatáskör.

Tündérbogár # 2015.02.10. 09:50

Az érdekelne még, hogy jogilag a láthaás a gyámhatóság hatáskörébe tartozik. Hogyan lehet elérni, hogy bírósághoz kerüljön?
Nagyon köszönöm

Tündérbogár # 2015.02.10. 09:44

Megpróbálom. Az a baj hogy nem a gyerek érdekét védi az, hogy egy amúgy is viselkedési problémás gyereket még jobban összezavarnak. Legalább a hétköznapi rutin maradna a helyén hogy a tanulásban megálljaa helyét.

ObudaFan # 2015.02.10. 05:33

A bírói gyakorlat egyre kevésbé jelenti csak a minden második hétvégét, egyre több az olyan ítélet, amiben hétköznap is van valamelyik napon kapcsolattartás. Esetleg meg lehet próbálni kompromisszumként felajánlani valamilyen gyakori telefonos, skype-os kapcsolattartást.

Tündérbogár # 2015.02.09. 23:19

Kedves Fórumozók!
Gyermekem apja több láthatást akar mint a bírói gyakorlat. Én nem szeretnék hétköznapi láthatást, mert az iskolai napokban is összezavarná a gyereket. Hétvégék után is viselkedési problémái vannak. Odaítéli a bíróság/gyámhatóság hétköznap is? Ha már évek óta működő , zökkenőmentes kapcsolattartás van? Nincs elidegenítés és akadályoztatás? Egyszerűen csak nem szeretném ha felborulna a napi rutin és a hétköznapokon nem lenne szétrángatva a gyerek?
Előre is nagyon köszönöm a választ!

MajorDomus # 2015.02.09. 22:13

Az esetek 98 %-ban a nők játsszák el ugyanezt az apákkal.

Ettől függetlenül ugyanolyan szemétség a másik oldalról is.